NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Gochna H
Czw Lip 03, 2014 10:52 am
Jak zrobic samemu rozliczenie podatkowe.
Autor Wiadomość
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Sob Mar 14, 2015 8:35 pm   

agastepa13,
Jesli rozliczalas sie przez Mijn Belastingdienst to czy odznaczylas Kapitaalverzekering?
Byl blad w programie.
https://mijn.belastingdienst.nl/mbd-pmb/pmb.html#serviceberichten:Home;PMB2015-03-02_16:45:54.081
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Nie Mar 15, 2015 12:57 am   

Nie mialam tego w ogole zaznaczonego. Ale tak czytam, to ten bladl byl przy wypelnianiu rozliczenia przed 4 marca. A ja rozliczenie zrobilam wczoraj..... :119:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Royal85
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Gru 2014
Posty: 3
Wysłany: Czw Mar 19, 2015 10:39 pm   

Ja mam pytanie.
Czyli nalezaloby program sciagnac jeszcze raz? Jesli ktos sciagnal przed 4 marca?
Drugie pytanie to w programie jest zapytanie o zamieszkanie, oczywistym jest ze nie mozna zaznaczyc iz mieszkalo sie w holandii w tym okresie, co jest troche dziwne bo trzeba bylo tu przebywac zeby pracowac, ale zalozylem ze osoby bez meldunku po prostu nie zaznaczaja nic tzn. ze nie mieszkaly w holandii. Natomiast poniezej jest napisane pytanie gdzie sie przebywalo zatem i pytam: Czy w tym miejscu mam napisac ze przebywalem w Polsce od 1.01 do 31.12 ?
I sprawa z ubezpieczeniem. Chcialem od razu rozliczyc ubezpieczenie, jednak po kontakcie z agencja okazalo sie, ze odciagali skladki ale nie placili ubezpieczenienia bo cos tam cos tam i w przyszlym tyg oddadza mi pieniadze. Czyli w programie nie zaznaczam, ze bylem ubezpieczony w holandii (czyli bylem nieubezpieczony w holnadii) ??
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Czw Mar 19, 2015 10:53 pm   

Royal85 napisał/a:
Natomiast poniezej jest napisane pytanie gdzie sie przebywalo zatem i pytam: Czy w tym miejscu mam napisac ze przebywalem w Polsce od 1.01 do 31.12 ?

Jesli nie byles zameldowany caly rok w NL to nie wolno Ci rozliczyc sie przez ten program. Rowniez jesli nie byles zameldowany w ogole.
Royal85 napisał/a:
zalozylem ze osoby bez meldunku po prostu nie zaznaczaja nic tzn. ze nie mieszkaly w holandii.
 
 
Royal85
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Gru 2014
Posty: 3
Wysłany: Pią Mar 20, 2015 10:13 pm   

GeraltRivia napisał/a:


Tutaj jest link do programu dla osob nie-zameldowanych:

http://www.belastingdiens...gen_beschikbaar
l


Program sciágnalem z linka podanego przez kolege. Czyli to jest bledna informacja?

Wydawa sie prawidlowy program, poniewaz jesli w nim zaznacze iz mieszkalem w holandi w 2014 od razu znikaja inne opcje i wyskakuje informacja o tym, ze bylem rezydentem w holandii i nie moge uzyc tego programu do rozliczenia (podkreslam, ze jesli mieszkalem to nie moge).
Czyli jak to mam rozumiec, ktoras informacja jest bledna.
Ostatnio zmieniony przez Royal85 Pią Mar 20, 2015 10:15 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Pią Mar 20, 2015 10:30 pm   

Royal85,

Tutaj sa podane wszystkie opcje dla osob niezameldowanych:

http://www.belastingdiens...stingplichtigen

- program bez DigID
- program z DigID
- Formularz C - jesli chcesz wypelnic sam formularz i wyslac poczta
- Formularz M - dla osób które czesc roku byly zameldowane w Holandii
 
 
czitos
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1
Wysłany: Pon Mar 23, 2015 6:01 pm   Drobna pomoc :)

Witam,

mam pewien dylemat :) Robię sama rozliczenie w programie z Belastingdienst za 2014. W 2014 nie byłam zmeldowana w NL. Byłam tam tylko sezonowo (91 dni). Jestem samotna. W programie pieknie ładnie wpisałam co trzeba, okresliłam też periode-premieplicht. Aż doszłam do momentu: Premie-inkomen. Tam widzę moje dochody z Holandii i program każe mi wpisać także moje dochody z Polski. Czy muszę je wykazać? Bo jeśli rzeczywiście je wykazuję to kwota zwrotu jest żadna :)

Z góry dziękuję za odpowiedź i za pomoc :)
 
 
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Wto Mar 24, 2015 6:00 pm   

czitos, tak musisz wykazac dochody w polsce i to samo musisz zrobic rozliczajac sie w polsce musisz podac dochody osiagniete w holandii
 
 
turek330
Poczatkujacy
marek

Dołączył: 02 Maj 2014
Posty: 1
Skąd: Polska
Wysłany: Śro Mar 25, 2015 9:35 pm   

Witam,

pracowałem w Holandi cały rok,zameldowany jestem od czerwca 2014.Moja żona mieszka i pracuje w Polsce,jest oczywiście moim partnerem fiskalnym.Chciałbym wspólnie z żoną rozliczyć się w Holandi.Dodam że ja posiadam Digid.Mamy oboje podpisy elektroniczne.Z jakiej opcji rozliczenia powinienem skorzystać.
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Śro Mar 25, 2015 11:15 pm   

Turek, podpisy elektroniczne nic ci tu nie dadza , bo ty musisz sie rozliczyc na formularzu M a zona na C
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Nie Mar 29, 2015 8:53 pm   

Cześć,

Ja od 2009 nie złożyłem zeznania bo mi zawsze wychodziło 0 (a ponieważ wtedy z niderlandzkim byłem na opak to nie chciałem ryzykować) - a też nigdy nie otrzymałem wezwania od Belastingu. Niemniej w tym roku pomyślałem, że rozliczę lata gdyż od tego roku będę otrzymywać Kinderbijslag - BTW - Przez MIjn Bel. można rozliczyć lata 2013/2014 (no i fajne app'ki na iOS i Android - niezła zmiana). Stąd mam 2 pytaia:
1. Przypomniałem sobie, że można rozliczyć 5 lat wstecz - czy mogę mieć jakieś problemy jeśli nie rozliczę 2009 roku wcale skoro do tej pory Belasting się ze mną nie kontaktował?
2. Ponieważ żona przebywa w Polsce cały czas to jej nie "wspominam" w rozliczeniu?

dzięki za pomoc w powyższym - aha, jestem cały czas zameldowany w NL.

[ Dodano: Wto Mar 31, 2015 9:46 pm ]
No i udało się - poszło łatwo. Wyszło mi, że muszę zapłacić 50 Euro podatku....nie tak źle ale pytanie gdzie ja mam to wpłacić i do kiedy?

Czy może w liście do 1 lipca z Belastingu jako potwierdzenie rozliczenia dostanę też dane gdzie dokonać wpłaty???
Ostatnio zmieniony przez .:Paco:. Nie Mar 29, 2015 8:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Śro Kwi 01, 2015 3:15 pm   

Musisz teraz czekac na list z BD. Tam bedzie napisane, co dalej i gdzie masz wplacic wymagana kwote.
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Deja vu
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Kwi 2015
Posty: 3
Wysłany: Pią Kwi 03, 2015 12:48 am   

Witam wszystkich na forum. W ubiegłym roku byłam popracować w Holandii w wakacje ok. 1,5 miesiąca. Chciałabym wystapić o zwrot podatku. Zwróciłam się z zapytaniem do jakiejś firmy w Polsce, zajmującej się odzyskiwaniem podatku i facet mi powiedział,że zwrot mi się nie należy. W innym biurze powiedzieli,ze należy się ale przed podpisaniem umowy nie powiedzą ile.Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć, z czego to wynika? Ewentualnie mam prośbę do kogoś kto byłby w stanie policzyć mi ile wyniesie taki zwrot o ile by był.Oto co było na moim Jaaropgave 2014:
Geboortedatum 18-02-1996
Datum in dienst 04-07-2014
Datum uit dienst 18-08-2014
Loon € 2.650
Loonbelasting/premie volksverz.€ 481
Arbeidskorting € 248
Recht tijdelijke heffingskorting: Nee
Loonheffingskorting 4-7-2014: Ja

Werkgeverslasten:
Premie WW/Awf € 0
Premie Sectorfonds € 81
Premie Ufo € 56
Basispremie WIA € 144
Gediff. premie WGA
Werkg. heffing Zvw € 198.
Bardzo proszę o pomoc. Jestem jeszcze uczennicą i nie stać mnie na zapłacenie firmie, która potem nie załatwi mi zwrotu. Mogę ponieść takie ryzyko tylko gdy będę wiedziała,że zwrot mi się jakiś należy. Proszę, pomóżcie...
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Pią Kwi 03, 2015 4:51 pm   

Rozliczyłem się przez biuro 13 lutego i do tej pory Belasting nic do mnie nie pisze. W MijnToeslagen nie ma nawet wzmianki.
Ile mają czasu na reakcję?

Rozliczenie przez sprawdzone biuro więc wałek odpada.
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Sob Kwi 04, 2015 12:53 am   

co do toeslag to maja czas na odpowiedz 8-13 tygodni , z podatku do 1 lipca
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group