NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Gochna H
Czw Lip 03, 2014 10:52 am
Jak zrobic samemu rozliczenie podatkowe.
Autor Wiadomość
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Pią Sty 28, 2011 4:50 pm   

m-bijlet ma duzo kartek ale tylko niektore trzeba wykorzystac a reszte wyrzucic
jesli na tyle znasz jezyk ze sam sobie poradzisz to zycze powodzenia

monika
 
 
izeth 
Poczatkujacy

Wiek: 61
Dołączyła: 03 Mar 2009
Posty: 25
Skąd: amsterdam
Wysłany: Sob Sty 29, 2011 10:47 am   

witam czytam że zmieniły się przepisy podatkowe w nl mam pytanie czy rozliczając się za 2010 razem z mężem który mieszka w polsce potrzebne jest wspólne zameldowanie czy wystarczy tylko akt małżeństwa na papierze unijnym
 
 
kk 
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 2
Wysłany: Nie Sty 30, 2011 11:33 pm   

Monika dzięki za odpowiedź. Holenderskiego nie znam, mam tylko objaśnienie do m-biljet w języku angielskim. Sądząc po obszerności objaśnienia, wydaje się, że poprawne wypełnienie m-biljet może być dość skomplikowane dla kogoś, kto wcześniej tego nie robił. Ale może w rzeczywistości nie jest tak źle...
 
 
kgy 
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 33
Wysłany: Śro Lut 02, 2011 1:51 pm   

Witam,

Dostałem właśnie jaaropgaaf i przystąpiłem do rozliczenia programem. Pytanie:
Loon e.d. - do wpisania na początku - która to pozycja z j/gaaf?
- Loon
- Loon ZVW (niższa kwota)

Kwota wyższa (Loon) jest najbliższa sumie przychodów z salarisów łącznie z ubezpieczeniem 7.05% (jakieś €200 więcej - nie wiem skąd się wzięło). Loon ZVW - analogicznie, ale bez ZVW. Pytanie co trzeba zadeklarować - razem z ZVW czy nie?

pozdrawiam
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Śro Lut 02, 2011 8:02 pm   

Hej

Probuje wyrobic komus podpis elektroniczny ale podaje mi ze postcode nie jest ok.
Oczywiscie bo jest PL - ale co w tym przypadku ?

I czy moge ewentualnie tej osobie wpisac swoj adres - jak oni to sprawdzaja w belastingu ? Sprawdzaja tez adres ?


:039:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Lut 02, 2011 8:30 pm   

Chyba sprawdzaja z zameldowania... Bo u mnie po zalogowaniu do DigiD pojawia sie akutlany adres pod ktorym jestem zameldowany (przeprowadzalem sie jakis czas temu)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Śro Lut 02, 2011 9:03 pm   

No tak tylko ja nie mowie o digid tylko o podpisie elektronicznym dla obcokrajowcow...w ogole tego nie rozumiem formularz dla obcokrajowcow a nie mozna wpisac polskiego kodu pocztowego...brrrrr
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
AGW 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 72
Wysłany: Czw Lut 03, 2011 4:24 pm   

Nie wiem gdzie probujesz wyrobic ten podpis elektroniczny, ale tutaj nie ma problemu z kodem pocztowym, mozna wpisac wszystko : http://download.belasting..._ib5032z2pl.pdf
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Czw Lut 03, 2011 6:30 pm   

hmmm dziwne bo mialam cos innego ale w sumie to samo tzn. tutaj postcode i miejscowosc sa razem a tam byly osobno.

dzieki !
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
sylvi1313 
Poczatkujacy

Dołączyła: 18 Lut 2011
Posty: 12
Wysłany: Pią Lut 18, 2011 8:50 am   

Hello Forumowicze:)

Poszukuję pomocy jak rozliczyć samodzielnie mojego brata z podatku za pracę w Holandii. Nigdy tam nie byłam i nie mam pojęcia o podatkach w Holandii. Byłabym wdzięczna gdyby ktoś opisał krok po kroku no należy zrobić i jakie dokumenty wypełnić (z formularzami raczej damy sobie radę:)). Sytuacja jest raczej w miarę klarowna gdyż chodzi nam tylko o uzyskanie zwrotu podatku (nie ma żadnych ulg, rozłąkowych itp).
Ale po kolei...
Brat wyjechał do Holandii w 2010 do pracy z agencji SBA Euro i pracował tam 3 miesiące - na jarografie są daty (15.03-27.06). Najprawdopodobniej był tam przez ten czas zameldowany, gdyż wyjeżdżał poprzez agencję a pracodawca zapewniał zakwaterowanie w "hotelu robotniczym". Po zakończeniu pracy wrócił do Polski. Ponadto w 2010 nie pracował w Polsce - tylko te 3 miesiące w Holandii.

Z tego co wiem to w Polsce musi złożyć do skarbówki PIT-36 (poinformować o tym, ile w Holandii zarobił) i nie musi w Polsce płacić żadnych podatków.
A jak uzyskać samodzielnie zwrot holenderskiego podatku? Czy ktoś mógłby opisać krok po kroku jak w tym przypadku to zrobić jakie dokumenty i gdzie wysłać? Wdaje mi się że to dość proste rozliczenie zwłaszcza, że nie ma żadnych odliczeń i dlatego chcemy to zrobić samodzielnie. Czy ktoś miałby chwilę czasu aby nam pomóc?:)
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pią Lut 18, 2011 11:22 am   

sylvi1313 napisał/a:
Hello Forumowicze:)
Brat wyjechał do Holandii w 2010 do pracy z agencji SBA Euro i pracował tam 3 miesiące - na jarografie są daty (15.03-27.06). Najprawdopodobniej był tam przez ten czas zameldowany, gdyż wyjeżdżał poprzez agencję a pracodawca zapewniał zakwaterowanie w "hotelu robotniczym". Po zakończeniu pracy wrócił do Polski. Ponadto w 2010 nie pracował w Polsce - tylko te 3 miesiące w Holandii.


Witam,
Moim zdaniem twój Bart nie miał zameldowania bo chyba żaden pośrednik nie melduje swoich ludzi a zwłaszcza w "hotelu robotniczym"

Ma to ogromne znaczenie bo jeśli osoba miała zameldowanie w nl to rozlicza sie na innym druku niż osoba bez meldunku w nl ...

W Polsce powinien wypełnić PIT 36 oraz Pit 0 jak mnie pamięć nie myli - do zapłaty wyjdzie 0 zl jeśli pracował tylko w NL a w PL nie w 2010 roku ...

Niestety więcej nie pomoge bo nie jestem w temacie...
Pozdrawiam Serdecznie
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
sylvi1313 
Poczatkujacy

Dołączyła: 18 Lut 2011
Posty: 12
Wysłany: Pią Lut 18, 2011 11:25 am   

Dzięki Beny!
Dowiem się jeszcze co z tym zameldowaniem i napiszę :)
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pią Lut 18, 2011 11:31 am   

sylvi1313 napisał/a:
Dzięki Beny!
Dowiem się jeszcze co z tym zameldowaniem i napiszę :)


Pozwolę sobie zacytować :

Cytat:
Jesli ktos caly rok nie jest zameldowany w Holandii to jest to formularz T, moze wtedy wypelnic program przez internet a do podpisu uzyc pincode.

Jesli natomiast ktos jest zameldowany, chociaz krotko, w Holandii wtedy jest to formularz M ktorego przez internet nie mozna wypelnic.
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
sylvi1313 
Poczatkujacy

Dołączyła: 18 Lut 2011
Posty: 12
Wysłany: Pią Lut 18, 2011 7:14 pm   

Dzwoniłam do agencji - tam powiedzieli, że był zameldowany na pobyt czasowy - a więc te 3 miesiące.
 
 
PES34 
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 9
Wysłany: Pon Lut 21, 2011 3:24 pm   

Cytat:
a do podpisu uzyc pincode.



można jaśniej dla kompletnie niezorientowanych?:)

a i który to formularz T na stronie ?:>
Ostatnio zmieniony przez PES34 Pon Lut 21, 2011 3:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group