NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Gochna H
Czw Lip 03, 2014 9:52 am
Jak zrobic samemu rozliczenie podatkowe.
Autor Wiadomość
Deja vu
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 3
Wysłany: Sob Kwi 04, 2015 10:12 am   

Witam ponownie.... Proszę , niech ktos zerknie na ten mój jaropgaf powyżej. Nie oczekuję,że ktoś mnie wyręczy, ale boję się,ze biuro mnie oszuka ( w umowie mają napisane,że jeżeli wysokość zwrotu będzie mniejsza niż 60E to i tak musze zapłącić za fakturę). Potrzebuję informacji jakiej wysokości bedzie zwrot , o ile będzie- będę wiedziała, czy stać mnie na biuro podatkowe.....
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Sob Kwi 04, 2015 5:19 pm   

481 EUR to maksymalny próg o jaki możesz się starać, ale szczerze to dalej nie wiem.
Sporo się tu zmienia, a rozliczenie są po 20-50 EUR w zależności od biura - a to nie są spore pieniądze w stosunku do tego co możesz zyskać.
Jeśli na cały rok zarobiłaś tylko 2650 EUR to zwrot powinien być pełny (kiedyś był z tego co kojarzę). Ale niech ktoś bardziej obeznany się wypowie...
Ostatnio zmieniony przez Fegelein Sob Kwi 04, 2015 5:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Kwi 04, 2015 6:58 pm   

Fegelein, juz sie to zmienilo i nie oddaja calych zwrotow . Jak wyjdziesz z zalozenia ze przepracowala okolo 30 dni w NL powinna przy tych zarobkach dostac +/- €150 zwrotu .Ale niestety precyzzyjna odpowiedz na pytanie ile dostanie zwrotu moze dostac moze oczekiwac tylko od ksiegowej .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Deja vu
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 3
Wysłany: Sob Kwi 04, 2015 7:33 pm   

dzięki za zainteresowanie. Ja bardzo chętnie rozliczę się przez biuro, tylko bałam się ,że nie będzie zwrotu, a za usługę biura będę musiała zapłacić. Jestem jeszcze w liceum i nie bardzo mam na to kasę , zatem jeśli wystarczy kaski ze zwrotu podatku to mogę zwrócić się do kogoś o rozliczenie, natomiast gdyby nie było zwrotu to mnie nie stać. Wiem na pewno,że sama obie z tym nie poradzę, tym bardziej,że języka nie znam. Dlatego chciałam sobie chociaż szacunkowo sprawdzić , czy nie wdepnę w tarapaty (z powodu braku kaski) z powodu zwrócenia się do biura, bo nawet nie wiem do którego się zwrócić. Nie wiem , czy to ważne w rozliczeniu, ale byłam zameldowana w NL czasie pobytu.
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Śro Kwi 08, 2015 4:49 pm   

agastepa13 napisał/a:
Musisz teraz czekac na list z BD. Tam bedzie napisane, co dalej i gdzie masz wplacic wymagana kwote.


dzieki!!

[ Dodano: Śro Kwi 08, 2015 5:51 pm ]
Deja vu napisał/a:
dzięki za zainteresowanie. Ja bardzo chętnie rozliczę się przez biuro, tylko bałam się ,że nie będzie zwrotu, a za usługę biura będę musiała zapłacić. Jestem jeszcze w liceum i nie bardzo mam na to kasę , zatem jeśli wystarczy kaski ze zwrotu podatku to mogę zwrócić się do kogoś o rozliczenie, natomiast gdyby nie było zwrotu to mnie nie stać. Wiem na pewno,że sama obie z tym nie poradzę, tym bardziej,że języka nie znam. Dlatego chciałam sobie chociaż szacunkowo sprawdzić , czy nie wdepnę w tarapaty (z powodu braku kaski) z powodu zwrócenia się do biura, bo nawet nie wiem do którego się zwrócić. Nie wiem , czy to ważne w rozliczeniu, ale byłam zameldowana w NL czasie pobytu.


mozesz np skorzystac z takiego kalukator jednego z biur i sie dowiesz jak wyglada sprawa:
http://rozliczsie.pl/rfiles/kalk/nl/14.shtml

wpisujesz tylko kwoty z jaro i ile dni pracowalas (weekendy wlacznie) i bedziesz wiedziala czy masz zwrot czy doplate...
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Śro Kwi 15, 2015 4:59 am   

Czy może ktoś w przybliżeniu okreslić, ile powinien wynosić zwrot w przypadku osoby, która zarobiła ok. 21 000? Bez żadnych szczególnych doliczen, odliczeń i innych cudów. Będę wdzięczna za podanie jakiejś orientacyjnej kwoty, z góry dziękuję :039:
_________________
<cenzura>
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Śro Kwi 15, 2015 7:00 am   

bagniaczka,

Przeciez nie wiemy ile zaplacilas podatku przy tych 21.000, wiec jak mozna obliczyc czy nalezy ci sie zwrot/doplata? :119:

Podaj z salarisow jakie masz kwoty przy loonheffing oraz premies volksverzerkeringen i arbeidskorting.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Kwi 16, 2015 4:57 pm   

maaadziuss napisał/a:
Aangifte 2014,formularz M


Witam!
Mam pytanie, jak zamówić forumalrz m przez telefon? Może ktoś pomóc? Jak dzwonię pod 08000543, to włącza się automatyczna sekretarka. Nie jestem pewna czy dobre numerki klikam. Najpierw 3, a potem jaką cyferkę? I jak już kliknę to poprosi mnie zapewne o BSN, jak mu wstukam BSN to prosi o coś jeszcze.. ale o co? Mógłby ktoś podpowiedzieć. Numer jest farmowy :)
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
patrycja90
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Lis 2014
Posty: 25
Wysłany: Wto Kwi 21, 2015 10:55 am   

Witam ,

Mam nadzieje, ze ktos mi pomoze, mam pare pytan odnosnie formularza M, Jestem juz na koncu wypelniania i zaczeły sie schody.

Pytanie czy emigrowalam, tyczy sie czasu kiedy jeszcze nie bylam zameldowana a bylam na wakacjach, idac za mysla ze jednak nie emigrowalam... musze wypelniac wartosc emerytury w polsce ( nie mam zadnej czyli ze 0 ? )
wartosc przyslugujacej mi renty w holandii... nazwe ubezpieczyciela i nr polisy - nie wiem skad mam to wziac...
no i tak samo renty w polsce, tez nie wiem . Moze poprostu tego nie trzeba wypelniac.

Mam jeszcze dylemat odnosnie placenia skladek na ubez spol i zdrowotne , jest opcja od daty do daty, tyle ze ja pracowalam z przerwami... nie wiem jak to mam zapisac... :(

Dziekuje z gory za pomoc

Dziekuje za pomoc
Ostatnio zmieniony przez patrycja90 Wto Kwi 21, 2015 10:56 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Wto Kwi 21, 2015 9:53 pm   

tego nie trzeba pisac , takie rzeczy wychodza jak sie za to biora ludzie ktorzy sie na tym nie znaja
ale i tak podziwiam odwage
 
 
patrycja90
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Lis 2014
Posty: 25
Wysłany: Śro Kwi 22, 2015 6:19 am   

mavd napisał/a:
tego nie trzeba pisac , takie rzeczy wychodza jak sie za to biora ludzie ktorzy sie na tym nie znaja
ale i tak podziwiam odwage


Achaa dzieki za wielka pomoc :) .
Do odwaznych swiat nalezy.
Sadzilam ze trzeba odpowiadac i czytac wszystkie pytania... :/
W koncu sie trzeba wziac zeby sie poznac.
Jakos w Polsce ludzie sie rozliczaja i to jest normalne, ale tego sie spodziewalam, polak polakowi napluje w twarz ze proboje swoich sil a nie idzie betalowac do biora.
Bo faktycznie taka filozofia z tego ze trzeba byc ksiegowa :) .
No szkoda ze tak polaki nie wspieraly polskiej gospodarki.
"wiem ale nie powiem, bo... idz se zaplac"
Pozdr i jeszcze raz dziekuje za pomoc :)

[ Dodano: Śro Kwi 22, 2015 7:23 am ]
A przepraszam gdzies to pisze ze nie trzeba pisac?
Moze w tym informatorze?
Bo oczywiscie bd musiala go poczytac skoro chetnych do pomocy brakuje... :)
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Kwi 22, 2015 10:13 am   

patrycja90 napisał/a:
skoro chetnych do pomocy brakuje.



przestan tu innym dowalac tylko dlatego ze nie staneli ci w kolejce do pomocy :119:

a jesli nie potrafisz sama wypelnic zeznania podatkowego to nie bierz sie za robote i nie zebraj potem o pomoc na forum :029:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
patrycja90
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Lis 2014
Posty: 25
Wysłany: Śro Kwi 22, 2015 11:57 am   

post edytowany w calosci nie ma nic wspolnego z tym tematem

jesli jeszcze raz wyskoczysz tu z takim komentarzem zablokuje mozliwosc pisania ,
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Kwi 22, 2015 4:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Kwi 22, 2015 2:47 pm   

patrycja90, jak narazie to tylko ty innym ciagle "dowalasz "innym i przybierasz postawe roszczeniowa . Prawie nigdy nie podzielam zdania z Gochny ale z jej ostatnim postem zgadzam sie w 100%. Jak widze ty naprawde nie masz zielonego pojecia o NL podatkach a sie beizesz za nie . Jak ci przysla kiedys papiery o to ze podalas falszywe dane lub ze zatailas cos ( z niewiedzy taki blad latwo zrobic ) to nie rycz tu na forum o pomoc tylk radz sobie sama . Kazda ksiegowa dostaje na biezaco zmieniajace sie przepisy a ty myslisz ze zrobisz takie rozliczenie ot na logike ? Uwiez mi w NL podatkach malo praw jest logicznych .A problemem jest (nie )znajomosc nie tylko praw podatkowych ale i wladanie jezykiem administracyjnym . A ot tak zapytam ciebie wiesz jakie koszta mozesz odciagac jako koszta , czy wiesz ze musisz podac takze twoje nieruchomosci , dochody oszczednosci poza granicami NL itd ?
Hmmm odnosnie odpowiedzi innych : a ja wygladaja twoje "odpowiedzi "na brak pomocy ? Ty sie wcale nie dowartosiowujesz w twoich pyskowkach . Wyobras sobie POMOC nie jest obowiazkowa i ludzie pomagaja jak chca lub moga . Ci co sami zrobili maja prawo ta wiedze sobie zachowac a ksiegowi nie beda ci udzielac darmowych porad lub jak to sugerujesz twozyc darmowych poradnikow bo na swoja wiedze wydali duzo pieniedzy i czasu i maja jak najbardziej prawo do wynagrodzenia za swoja wiedze i czas . Wiec jak zes taka mocna w gebie to wes swoj slowinczek , informator , dlugopis i sama sie rozlicz bez obrazania innych .
patrycja90 napisał/a:
Troche sie zastanowcie co wy tu robicie, bo kpiny to mozna sobie urzadzac w twarz, chyba ze jestescie zbyt ciency i mozecie tylko w grafice.
no wlasnie esencja twojego zachowania . Wiec dzieciaku zastanow sie co tu robisz . A jeszcze lepiej zastanow sie nad soba i swoim zyciem .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Śro Kwi 22, 2015 5:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
patrycja90
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Lis 2014
Posty: 25
Wysłany: Czw Kwi 23, 2015 11:42 am   

post eytowany

nie dosc ze nie na temat, to jeszcze mieszasz dwa rozne temty w jednym

wystarczy juz tego - to jest ostatnie ostrzezenie z mojej strony

jesli nie dostosujesz sie do zasad panujacych na forum i umiescisz jeszcze jedna wypowiedz nie na temt otrzymasz bana
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Kwi 23, 2015 1:39 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group