NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Gochna H
Czw Lip 03, 2014 10:52 am
Jak zrobic samemu rozliczenie podatkowe.
Autor Wiadomość
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Czw Kwi 23, 2015 2:35 pm   

patrycja90,

Osoby na forum chetnie ci pomoga, ale w sprawach podatkowych w tym watku zawsze sa takie same pytania:

Mam sie rozliczyc, powiedzcie mi od A do Z co i jak zrobic, i wytlumacz wszystko.

Chetnie ci pomoge w szczegolwych pytaniach, np. czy musze podawac dom wakacyjny i do jakiej wartosci.

Ale nikt nie bedzie tlumaczyc jak wypelnic caly formularz C, szczegolnie jak zazwyczaj dana osoba (nie mowie ze akurat ty) i nie zna sie holenderskiego jezyka urzedowego, i nie zna sie na podatkach. Po prostu nie ma na to czasu, i jak wytlumacze to doslownie dzien pozniej nastepna osoba pyta sie o to samo.
Ostatnio zmieniony przez GeraltRivia Czw Kwi 23, 2015 2:36 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
patrycja90
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Lis 2014
Posty: 25
Wysłany: Pią Kwi 24, 2015 8:24 am   

GeraltRivia napisał/a:
patrycja90,

Osoby na forum chetnie ci pomoga, ale w sprawach podatkowych w tym watku zawsze sa takie same pytania:

Mam sie rozliczyc, powiedzcie mi od A do Z co i jak zrobic, i wytlumacz wszystko.

Chetnie ci pomoge w szczegolwych pytaniach, np. czy musze podawac dom wakacyjny i do jakiej wartosci.

Ale nikt nie bedzie tlumaczyc jak wypelnic caly formularz C, szczegolnie jak zazwyczaj dana osoba (nie mowie ze akurat ty) i nie zna sie holenderskiego jezyka urzedowego, i nie zna sie na podatkach. Po prostu nie ma na to czasu, i jak wytlumacze to doslownie dzien pozniej nastepna osoba pyta sie o to samo.


No zdarza sie ze leca podobne pytaania, tylko chodzilo mi o ta konkretna sprawe, bo w zasadzie mam to rozwiazane :) .
Poprostu lecialam po kolei z wszystkim i nie zrozumialam jak wpisac ze oplacalam skladki na ubez spoleczne w plosce i tu od daty do daty. Ktos napisal ze tego nie trzeba pisac ale w pytanie nie przekierowuje mnie do nast pytania w zaden sposob.
To nie jest od a do z , bo siedzialam nad tym dlugi czas i utknelam w tym miejscu. Ze moje pytanie jest glupie bo dla niektorych jest to tak banalne? Nie wiem, jak widze to pierwszy raz wydaje mi sie ze nie tylko ja sie nad tym dziwilam:)
I wcale nie jest tak ze to tajne przez poufne bo ksiegowi musza zarabiac, bo jak ktos zna jezyk to wystarczy tel do belastingu i ci odpowiedza na wszystkie pytania.
A moze i bd zle, trudno :) przeciez moja sprawa sprobowac zawsze mozna.

Tak czy inaczej Dzieki za zainteresowanie bez docisniecia mi. Pozdr
 
 
AUStralia
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Sty 2016
Posty: 3
Wysłany: Wto Lut 02, 2016 12:02 am   Który druk wybrać ?

witam,
czy pomoże mi wybrac druk do rozliczenia ?
jestem w Holandii od września 2015, nie jestem, ani nie bylem zameldowany, powinienem wybrać wniosek C, czy M do rozliczenia za rok 2015 ?
bardzo prosze o pomoc :)
 
 
JaNik 
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Sty 2016
Posty: 3
Wysłany: Wto Lut 02, 2016 9:48 am   

Powinieneś wybrać druk C druk M jest dla osób, które były zameldowane przez część roku a druk P dla tych co były zameldowane przez cały rok.
 
 
Milena123
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Mar 2016
Posty: 6
Wysłany: Wto Mar 01, 2016 2:59 pm   Link do duku C

Witam, nie jestem długo w Holandii, więc nie kumam za bardzo holenderskiego, co mi utrudnia poruszanie się po holenderskich stronach. Czy ktoś mógłby wstawić tutaj na forum link do tego formularza C, będzie to na pewno pomocne również dla innych użytkowników :) Z góry dzięki za info :) Czy ten druk C można zamówić jedynie telefonicznie, znalazłam coś takiego:

http://www.belastingdiens...ulier_aanvragen

Rozumiem, że za pomocą programu internetowego mogę sie rozliczyc tylko w przypadku gdy mam obywatelstwo holenderskie i podpis elektroniczny?

Proszę o wyrozumiałość, jestem w tym zielona, potrzebuję trochę nakierowania w temacie i myślę, że to ogarnę :)
Ostatnio zmieniony przez Milena123 Wto Mar 01, 2016 3:11 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Mar 01, 2016 3:17 pm   

Milena123, a czytlas juz ten temat : http://www.niedziela.nl/f...ic.php?t=107352
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Milena123
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Mar 2016
Posty: 6
Wysłany: Wto Mar 01, 2016 3:23 pm   

Nie, dziękuję. Już zaglądam :)
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Mar 01, 2016 4:08 pm   

Milena123 napisał/a:
Czy ten druk C można zamówić jedynie telefonicznie,
tak tylko telefonicznie dla osob prywatnych , firmy/ksiegowi maja do tego specjalny program i moga rozliczac digitalnie
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Wto Mar 01, 2016 4:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tomekxo
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 34
Wysłany: Śro Mar 16, 2016 6:34 pm   

Witam

Mam Taki problem. Pierwszy raz jestem w NL i potrzebuje się rozliczyć z podatku. Sytuacjia wygląda nastepujaco. Wiem ze musze zlozyc zeznanie podatkowe w Polsce, ponieważ miałem tam dochod za 2015r. cale 1000zl może. Wiec musze zlozyc PIT36 jeśli się nie myle. Do slyszalem ze musze dodac załącznik PIT ZG i w nim wykazac ile zarobiłem w NL, ale tylko jakby wykazac, a nie zaplacic od tego jakiś podatek. Tylko poinformować Polski Urzad Skarbowy ze miałem jakiś tam dochod z zagranicy. Ponieważ nadal jestem zameldowany w Polsce. Do tego musza mi w skarbowce podbic zasiadczenie o dochodach z Polski. A to potrzebuje żeby znowu się rozliczyć z podatku tutaj w NL.
PIT36 wiem jak wypelnic. To zaświadczenie z dochodu w PL raczej tez.
Nie wiem za to jak wypelnic ten załącznik PIT ZG. Po jakim kursie przeliczyć zarobione w 2015r dochody. I jak to ogolnie zrobić żeby nie placic podatku od tego dochodu z NL na tym PIT ZG. Bo podobno można zaplacic ten podatek w Polsce od chochodu z zagranicy, ale ja się chce rozliczyć w Holandii.


Jeśli ktoś był by na tyle mily i mi podpowiedział jak to zrobić to był bym wdzięczny.
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Śro Mar 16, 2016 7:17 pm   

Znowu zalozyles taki sam temat. Poszukaj na forum niejednokrotnie był ten temat wałkowany.
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
swirl
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 14
Wysłany: Wto Kwi 26, 2016 7:53 pm   

Muszę zrobić rozliczenie za 2013 i 2014. W tym roku zmieniły się przepisy i potrzeba z Urzędu Skarbowego zaświadczenie o dochodach z polski. Czy za late 2013 i 2014 teraz również potrzeba tego zaświadczenia? Dziękuję
 
 
mo_nika_j
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Sie 2017
Posty: 3
Wysłany: Śro Sie 30, 2017 1:34 pm   

Witam, jeśli ktoś ma może wiedzę i mógłby pomóc mi rozwiązać problem z rozliczeniem zerowym, byłabym bardzo wdzięczna :) w skrócie sytuacja wygląda tak:

otrzymałam list z Belastingdienst wzywający mnie do złożenia zeznania podatkowego za rok 2016. Z Holandii wróciłam w kwietniu 2015 i w 2016 w ogóle mnie tam nie było, cały rok mam przepracowany w PL. I tutaj moje pytanie, przeczytałam w internecie, że jest to wina systemu, że takie zerowe zeznania musi teraz podobno składać każdy, kto pracował w Holandii, pomimo tego, że w danym roku rozliczeniowym nie przepracował nawet dnia w NL. Orientowałam się, że za takie zerowe rozliczenie kancelarie biorą niestety jak za zwykłe rozliczenie czyli około 200zł, nie bardzo uśmiecha mi się płacić co roku 200zł za rozliczenie na zero. Czy ktoś wie, jak mogę rozliczyć się samodzielnie na zero? nie mam pojęcia jaki to druk, ani jak to zrobić. Może wystarczy wysłać im zaświadczenie z polskiego US, że cały rok byłam płatnikiem w PL? z góry dziękuję za pomoc
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Sie 30, 2017 7:29 pm   

mo_nika_j,

Jesli otrzymalas wezwanie z belastingu, do rozliczenia sie z tutejszym fiskusem , to lepiej to zrob , no chyba ze wierzysz w informacje z internetu, jednak wpierw skontaktuj sie z tutejszym BD i potwierdz, ze to jest jednak ..wina systemu..
 
 
mo_nika_j
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Sie 2017
Posty: 3
Wysłany: Śro Sie 30, 2017 9:00 pm   

Panicelinka napisał/a:
mo_nika_j,

Jesli otrzymalas wezwanie z belastingu, do rozliczenia sie z tutejszym fiskusem , to lepiej to zrob , no chyba ze wierzysz w informacje z internetu, jednak wpierw skontaktuj sie z tutejszym BD i potwierdz, ze to jest jednak ..wina systemu..


przecież właśnie pytam, czy ktoś może ma informacje jak się samemu rozliczyć, może ma druk, to chyba właściwy temat Pani Moderator? no tak, teraz trzeba wszystko systemowo :)
Ostatnio zmieniony przez mo_nika_j Śro Sie 30, 2017 9:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Sie 30, 2017 9:29 pm   

mo_nika_j,
Cytat:
może ma druk
:021:

Przeciez w tym temacie sa info jak samemu sie rozliczyc ,wiec czego oczekujesz profesjonalnej pomocy?

Gotowce to tylko w biurach rozliczeniowych za odplatnoscia na pewno nie na forum. :029:
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Śro Sie 30, 2017 9:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group