NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z konraktem
Autor Wiadomość
zaf 
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 15
Wysłany: Czw Sty 06, 2011 4:46 pm   

po pierwsze "wojek"pisze sie "wujek" :)
po drugie jestem anglojezyczny wiec nic po tym co mi wyslalas
po trzecie znalazlem strone NBBU dawno i na liscie agencji znajduje sie rowniez moje biuro i w poprzednim poscie przytoczylem fragment. Wychodzi na to ze CAO nie obowiazuje w tym przypadku.
po czwarte tego typu reakcje na posty "wszechwiedzacych" operatorow google draznia mnie, wiec jesli nie masz ochoty pomoc siedz cicho :)

poza tym uwazam, ze forum sluzy do dyskusji i pomocy. NIe jestem az tak leniwy zeby nie poszperac w internecie, ale chetnie poslucham co maja ludzie do powiedzenia, pokojarze fakty, poczytam.

pozdrawiam
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Czw Sty 06, 2011 5:35 pm   

z tym "wujkiem" to napisze tylko, ze "przyganial kociol garnkowi" :)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Sty 06, 2011 7:41 pm   

zaq, hehehe masz racje bo nie tylko z bledami jest zle ale i z czytaniem ze zrozumieniem nie jest najlepiej
mianowicie napisalam
Cytat:
a jaeszcze troche wysliku i masz CAO dla biur pracy ktore sa tam podpiete :
http://www.nbbu.nl/upload...20gewijzigd.pdf
czyli CAO dla Biur zrzeszonych w NBBU . Czyli biura NBBU maja swoje CAO
w powyzszym linku mozna wlasnie poczytac CAO dla biur zrzeszonych w NBB , jak ciebie google draznia to tylko twoj problem nie muj i nikogo innego . Pozatm taki wynalazkow jak wójek google jest wiecej .A jak jestes anglojezyczny mozesz zawsze jakis translator wlaczyc . Czy moze i ten ciebie irytuje ?
No ale zeby twoje paluszki nie irytowaly w trakcie szukania w innych wyszukiwarkach i zebys nie przemeczal ostatnich 2 szarych komorek podaje ci link do POLSKOJEZYCZNEGO CAO dla NBBU bo podejzewam ze twoj angielski nie jest wiele lepszy jak polski .
Wiec jestes leniwy czy .............?

[ Dodano: Czw Sty 06, 2011 7:50 pm ]
http://www.nbbu.nl/upload...pril%202007.pdf
_________________
Zyj!- powiedziala nadzieja - Bez ciebie nie moge - odparlo zycie .......
Ostatnio zmieniony przez Miep Czw Sty 06, 2011 7:49 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
zaf 
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 15
Wysłany: Pią Sty 07, 2011 1:53 pm   

dalbym sobie reke uciac, ze mój angielski jest lepszy niz Twoj polski :)
"muj"pisze się "mój" :)

Dziekuje slicznie za link do polskiego CAO dla NBBU :) teraz musze to postudiowac. Czyli wychodzi, ze biura zrzeszone w NBBU maja inne CAO :) jestem Geniuszem !!! :038:
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Pią Sty 07, 2011 6:22 pm   

zaf napisał/a:
dalbym sobie reke uciac, ze mój angielski jest lepszy niz Twoj polski :)
"muj"pisze się "mój" :)

Dziekuje slicznie za link do polskiego CAO dla NBBU :) teraz musze to postudiowac. Czyli wychodzi, ze biura zrzeszone w NBBU maja inne CAO :) jestem Geniuszem !!! :038:
zaf, właściwie kazda branża ma własne CAO. W firmie w której pracuję wystepuje kilka CAO w zależności od zawodu, np budowlańcy swoje,mechanicy sam. swoje.
 
 
zaf 
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 15
Wysłany: Pią Sty 07, 2011 8:20 pm   

jutro wyruszam do NL musze to wydrukowac dla budowlancow, no i naciagnac ich jakos na ten kontrakt. psia kość ;)
 
 
ogrodnik31 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 13
Wysłany: Śro Sty 12, 2011 4:54 pm   

zaf uważaj...też jestem budowlańcem.to bardzo wredny naród...te tematy przerabiałem już na Islandii.tam każdy pracodawca należał do innej gildii.jak chciałeś się do tego dokopać to parę dni urlopu i dobry szpadelek.

[ Dodano: Sro Sty 12, 2011 4:58 pm ]
co i tak nic nie dało, bo na rozliczeniach które sami drukowali mógłbyś przeczytać że byłeś czasowo na Grenlandii poopalać się troszkę.
 
 
zaf 
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 15
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 6:37 pm   

Masz racje trzeba uważac, ale poprsotu sie nie dam dymac. Mam troche pieniedzy odlozonych, wiec jak mnie wkur.... to pojde z nimi do sadu.

Sluchajcie, mialem od razu po Nowym Roku spotkac sie z moim glownym szefem, spotkanie przelożylismy na poniedzialek nadchodzacy, kazdy jest busy.

Dzis widzialem sie z moim Uitvoerderem (czy jak to sie tam pisze), pogadalismy, powiedzialem w taki sposob:

sluchaj stary, rok przerobilismy za grosze, ciezko pracujemy nie starcza mi kasy. Byle ciec na wozku robi za 10 netto wiec sory, jak nic nie dojdzie do skutku od poniedzialku odchodze z kumplem. :) podpowiedzial mi jak rozmawiac z szefem w poniedzialek, zobaczymy co sie okaze :)

ps. Z agencji jak wyslalem esa ile bedzie stawka na nowym kontrakcie napisal mi gosc odpowiedzialny za nasza prace:

w tym roku, stawka wasza wynosi 9,17 brutto (ojro wiecej) + extra 1 ojro ze na wlasnej chacie mieszkamy. To mu odpisalem, przykro mi ale kompletnie mnie to nie satysfakcjonuje i, ze po tygodniu tym koncze prace. Od razu zadzwonil do mojego uitvoerdera a ten na drugi dzien sam przyszedl pogadac :)
Da sie ?

dzieki za rady, pamietajmy nie warto sie dawac dymac.

A swoja droga czy bedzie kontrakt czy nie, zamierzam poszukac porady prawnej w sprawie mojej agencji. Podlegaja NBBU, a w ogole sie z tego nie wywiazuja.

zobaczymy co powiedza w poradach prawnych.
Ma ktos konkretny numer do Goudy lub okolic ? webpage, tel cokolwiek ?
jak to po holendersku nazwac ? hratis poraden advocaten :) ?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 9:37 pm   

skontaktuj sie z instytucja Juridisch Loket ktora udziela bezplatnych porad prawnych

wczesniej przedzwon do swojej gminy/gemeente w gminie sa rowniez biura ktore pomagaja w takich sytuacjach

http://www.hetjl.nl/hetjl/
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
ogrodnik31 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 13
Wysłany: Pią Sty 14, 2011 7:50 am   

Napisz zaf co załatwiłeś.Ile czasu na to straciłeś-zamiast pracować.Ile kasy wydałeś.Żebyś nie zarobił wirtualnie.Mi tak oddali ca. 1000 euro na Islandii.Miałem nawet nakaz płatniczy wystawiony przez gildię. :035: Wygrałem na papierze.Pieniędzy nie zobaczyłem.W Polsce mam takiego płatnika też-od maja.Sprawa w sądzie gospodarczym.Może się mylę ale chyba wszędzie jest to na podobnej konstrukcji.Naturalnie faktura za robotę wystawiona i zaksięgowana,że zarobiłem.Jak mnie zaczął skarbowy szarpać w listopadzie za 2007 za Islandię to położyłem na biureczko pozew który złożyłem w sądzie.Chyba za mały format bo p.komisarz nie zauważyła.Pozostałe 4 panie oglądały sufit z wielkim zainteresowaniem.Mam na tą oszustkę wystawiony przez sąd nakaz płatniczy(odsetki ustawowe od 2000zł to aż 100zł)Teraz jak czuję smród to natychmiast wrotki.Zastanów się zaf czy warto?Prawo chyba wszędzie jest tak samo skonstruowane.Przelicz to sobie :039:
 
 
zaf 
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 15
Wysłany: Wto Sty 18, 2011 7:14 pm   

Sluchajcie, w poniedzialek odbylem rozmowe z szefostwem. Powiedzialem, ze niezadowolony jestem z uitzendbureau'a i ze chcialbym pracowac na kontrakcie.
Zaczeli sie wypytywac czy mam Sofi Nummer(?!), skopoiowali moj salaris. mam czekac do konca miesiaca, az skonczy sie kontrakt z moim biurem. Moj uitvoerder powiedzial, ze szef raczej da nam kontrakt. Jak nie musimy sie pozegnac;)

sprawa nr.2

W sprawie mojej Agencji Pracy:
zadzwonilem dzis do sncu.pl, opowiedzialem moja hisorie i Pani mi ladnie wytlumaczyla wszystko. Od pierwszego dnia pracy przysluguja nam normalne stawki holenderskie, platne wolne, minimum na poczatek to okolo11,5 euro brutto !

takze doradzila mi zebym podeslal moje dokumenty, to przeprowadza kontrole w agnecji. A jesli chce zalatwic sprawe sadownie musze zwrocic sie do Juridish loket.

I tu pojawia sie problem, poszukuje tego w okolicach goudy, ewentualnie rotterdam.\
Dobiore im sie do tych aroganckich tylkow !
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Sty 18, 2011 7:35 pm   

zaf napisał/a:
A jesli chce zalatwic sprawe sadownie musze zwrocic sie do Juridish loket.


Juridisch loket to nie sad... wiec sprawy tam nie zalozysz... moga ci jedynie dac darmowa porade prawna...

w linku poniezej masz ich lokacje... w Gouda takowej nie maja...
http://www.juridischloket...es/default.aspx
 
 
ogrodnik31 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 13
Wysłany: Czw Sty 20, 2011 7:59 pm   

Zaf czekam na ciąg dalszy.Duuvelke dobrze napisała.Widzę,że nie odpuścisz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group