NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pytanie dotyczace biura pracy Covebo.
Autor Wiadomość
silasss 
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3
  Wysłany: Sob Sty 01, 2011 8:20 pm   pytanie dotyczace biura pracy Covebo.

Mam pytanie dotyczy biura pracy a mianowicie firmy Covebo. Jade na urlop w biurze powiedzieli mi ze moge jechac ale z powrotem moze byc gorzej poniewaz beda zwalniac ludzi tych ktorzy mieszkaja na prywatnych mieszkaniach bo nie maja z nich korzysci (oczywiscie chodzi o kase). Czy moze ktos sie orientuje czy jest to zgodne z prawem i czy moga cos takiego zrobic?? bardzo prosze o jakakolwiek odpowiedz ..
_________________
silass
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Sty 05, 2011 7:42 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Nie Sty 02, 2011 12:02 am   

Oczywiście że jest zgodne z prawem biura pracy. W kontrakcie nie masz zapisu że firma gwarantuje ci pracę na czas nieokreślony.
Tutaj masz posty na temat Covebo: http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?t=1175
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
silasss 
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3
Wysłany: Nie Sty 02, 2011 12:09 am   

ale praca jest tylko chodzi o to ze nie maja pieniedzy za to ze mieszkam na swoim a nie na ich domkach gdzie pobieraja pakiet ..
_________________
silass
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Sty 02, 2011 8:02 pm   

silasss, a mozesz dostac od nich to na pismie ze z tego a nie innego wzgledu zwalaniaja ciebie ? Lub moze masz kogos kto poswiadczy to co ni powiedzieli wzgledem powodu zwolnienia ?
JEsli nie masz potwierdzenia z nic im nie zrobisz . JAk masz takie potwierdzenie to przejdz sie z tym do adwokata i masz sprawe wygrana .
Bo tak jak juz cio mowiono maja prawo nie przedluzyc z toba kontraktu ale nie maja prawa z powodu jaki ppodaja.
_________________
Zyj!- powiedziala nadzieja - Bez ciebie nie moge - odparlo zycie .......
 
 
WAMPIREK 
Poczatkujacy

Dołączyła: 02 Sty 2011
Posty: 7
Skąd: Holandia
Wysłany: Nie Sty 02, 2011 9:13 pm   

Witam, mnie również dotyczy ten temat. Z tego co wiem jest takich osób w Covebo kilkanaście, którym powiedziano, że albo wprowadzają się na firmowy domek i płacą pakiet( 300 euro, a od roku 2011 pakiet wynosi 340 euro) albo nie ma dla nich pracy. Ja również byłam na urlopie i też nie ma dla mnie pracy. Wynajmuję mieszkanie i nie zamierzam wprowadzać się na domek firmowy firmy Covebo.
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Nie Sty 02, 2011 10:34 pm   

Po pierwsze, jak już wspomniał Miep, zażądaj na piśmie że nie ma dla ciebie pracy z tego powodu że nie mieszkasz na mieszkaniu firmowym Covebo.
Po drugie - szukaj innej pracy. Skoro masz swoje własne lokum to raczej nic nie stoi na przeszkodzie. Do odważnych świat należy.
Powodzenia
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
Ostatnio zmieniony przez Hera Nie Sty 02, 2011 10:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 10 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Nie Sty 02, 2011 11:39 pm   

A ja się zastanawiam czy jakby parę osób się zebrało z podobnym problemem czy nie można by wnieść pozwu zbiorowego... bo na piśmie raczej nie dadzą tego warunku... Innego wyjścia jakoś nie widzę...
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
WAMPIREK 
Poczatkujacy

Dołączyła: 02 Sty 2011
Posty: 7
Skąd: Holandia
Wysłany: Śro Sty 05, 2011 12:20 pm   

mamqa masz rację należałoby się zebrać i razem zadziałać, bo jedna osoba nic nie zdziała w tym temacie. Dzwoniłam do SNCU, zgłosiłam tą sprawę i powiedzino mi, że takie praktyki są niezgodne z prawem. Są dwa wyjścia:
I - przedstawić sprawę jasno w biurze pracy Covebo, że jest to niezgodne z prawem i nie moją takiego prawa zwolnić pracownika, dlatego tylko, że mieszka na prywatnym mieszkaniu.
II - to złożyć wniosek do sądu ale to oczywiście wiąże się z kosztami.

Ale mam pomysł ! Proszę wszystkich pracowników, którzy są w takiej samej sytuacji bądź innej gdzie są rażąco łamane nasze prawa aby zgłaszali wszystkie problemy to do SNCU http://www.sncu.nl/PL/Default.aspx , (w prawym dolnym rogu jest odnośnik skarga/pytanie - tam należy kliknąć i opisać problem). SNCU zapewnia 100% anonimowość!
Ja skarge złożyłam , im więcej takich skarg tym szybciej zostaną podjęte kroki ku rozwiązaniu naszego problemu niezgodnego z prawem.
Trzeba zgłaszać takie sytuacje, a nie tylko narzekać. W jedności siła.
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Śro Sty 05, 2011 2:00 pm   

silasss napisał/a:
Mam pytanie dotyczy biura pracy a mianowicie firmy Covebo. Jade na urlop w biurze powiedzieli mi ze moge jechac ale z powrotem moze byc gorzej poniewaz beda zwalniac ludzi tych ktorzy mieszkaja na prywatnych mieszkaniach bo nie maja z nich korzysci (oczywiscie chodzi o kase). Czy moze ktos sie orientuje czy jest to zgodne z prawem i czy moga cos takiego zrobic?? bardzo prosze o jakakolwiek odpowiedz ..


tak sie zastanawiam hmmm czy naprzyklad innym rozwiazaniem nie jest (przeciez masz juz swoje mieszkanie) poszukac pracy w innym biurze. nie chca to nie chca. po co na chama lapac sie za ich szyje?
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
silasss 
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3
Wysłany: Śro Sty 05, 2011 2:05 pm   

masz racje ale chodzi o msc pracy, pracuje tam pare miesiecy jakby nie bylo przyzwyczailam sie juz do tego msc i ludzi.
_________________
silass
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Śro Sty 05, 2011 2:10 pm   

ja nie wiem, ale jestem zdania jak jestes oproepkracht lub masz faze A to nie radzilabym sie ,,przyzyczajac"do miejsca pracy.
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
AdG 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 10 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 04 Paź 2009
Posty: 85
Wysłany: Śro Sty 05, 2011 2:27 pm   

Pracodawca nie da w zadnym wypadku potwierdzenia, ze mieszkanie musicie przyjac albo stracicie prace....
Kazdy ma tel. komorkowy , jesli masz mozliwosc nagrania takowej rozmowy to zrob to jak najszybciej, latwiej udowodnic.
_________________
don't hate me because you ain't me
 
 
WAMPIREK 
Poczatkujacy

Dołączyła: 02 Sty 2011
Posty: 7
Skąd: Holandia
Wysłany: Śro Sty 05, 2011 3:43 pm   

lusia0101 napisał/a:
tak sie zastanawiam hmmm czy naprzyklad innym rozwiazaniem nie jest (przeciez masz juz swoje mieszkanie) poszukac pracy w innym biurze. nie chca to nie chca. po co na chama lapac sie za ich szyje?

Tu nie chodzi by błagać ich o pracę, ale o fakt, że człowiek nie jest zwierzęciem i w klatce mieszkać nie będzie bo się komuś w biurze Covebo zachciało. Dziś jest Covebo, a za jakiś czas pomysł podłapią inne biura pracy w Holandii.
Holenderskie biura pracy zostają wypierane na rynku przez właśnie takie nieuczciwe biura pracy, gdyż obniżają stawki godzinowe za pracę. Mają to ułatwione, bo zatrudniają tanich pracowników ze wschodu, aby obejść stawki CAO stosuje się różnego rodzaju opłaty i pakiety mieszkaniowe.
Problem wcale nie dotyczy kilku osób, tylko jest bardzo złożony i ma wpływ zarobki w innych biurach pracy.
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Śro Sty 05, 2011 4:12 pm   

ja rozumiem rozgoryczenie, sama bym cholery dostala jakby mi ktos tak powiedzial! tylko ja tez patrze na druga strone medalu. nie wiem czy chodzi o domy w zeewolde (tam przynajmiej widzialam multum samochodow i ich ludzi), ale zobacz wiele osob przyjezdza tutaj (i sorry) ale sa tez wsrod nich muly co nawet nie mysla sobie wynajac lokum (dla siebie) im dobrze w tych domach. a sa i ludzie ktorzy nie godza sie mieszkac w domach covebo i wynajmuja swoje, a co ma covebo zrobic z pustymi domami? najpierw ludzie chcieli a potem nie ma, a takie vrijstande domki w zeewolde nie kosztuja 1000 na miesiac a wiecej! ale i tutaj mozna by bylo stopniowo tez przeciez (ze strony covebo) rezygnowac z domkow, w koncu wypowiedzenie najmu to najczesciej od miesiaca do 3.
wszyscy ladnie piszecie - nagraj rozmowe i ja sie pod to podlanczam, bo czesto jest tak ze nikt nic nie powiedzial a sa spekulacje. Ja tez nie rozumiem ludzi pracujacych przez biuro, ktorzy ,,wszystkö" wiedza co sie w firmie dzieje ile ludzi potrzebuja? ze ta praca jest. Ja pracujac jako oproepkracht nigdy nie wierze ani moim przelozonym w firmach ani koordynatorom, ze praca jest. Mam kontrakt 0 godzinowy dla mnie praca jest jak w niej jestem :)

+ teraz sobie zobaczylam ich strone, czy te certyfikaty o niczym nie swiadcza?
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
Ostatnio zmieniony przez lusia0101 Śro Sty 05, 2011 4:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Śro Sty 05, 2011 5:48 pm   

lusia0101 napisał/a:
ja nie wiem, ale jestem zdania jak jestes oproepkracht lub masz faze A to nie radzilabym sie ,,przyzyczajac"do miejsca pracy.


Kolego Faza A trwa 78 tygodni więc ciężko jest sie nie przyzwyczaić do miejsca pracy w takim okresie czasu ... :011:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
Ostatnio zmieniony przez Beny.rac Śro Sty 05, 2011 5:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group