NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
czy po 3 latach musze ''zjechac ''na trzy miesiace
Autor Wiadomość
anusia515 
Poczatkujacy
anusia515

Wiek: 61
Dołączyła: 31 Sty 2011
Posty: 2
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Sty 31, 2011 5:39 pm   czy po 3 latach musze ''zjechac ''na trzy miesiace

czy ktos z was wie po jakim czasie nalezy przerwac prace-biuro uwaza ze po 3 latach musze zjechac na trzy miesiace bo musieliby zawrzec ze mna kontrakt.Napiszcie ile lat moge pracowac bez fast kontraktu
_________________
anka
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Mar 04, 2013 9:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Sty 31, 2011 8:47 pm   

zgadza sie... po 3 latach musisz miec przerwe 3 miesiaczna... i wtedy dana firma nie ma obowiazku dac ci stalego kontraktu...
 
 
lief 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Sty 2011
Posty: 2
Wysłany: Pon Sty 31, 2011 10:24 pm   

witaj
w momencie podjecia pracy w biurze "uitzendbureau" na terenie Holandi-(nie przez przedsiebiorstwo w ktorym wykonujesz prace) otrzymujesz tymczasowy kontrakt na okres 78 tygodni -czyli tz Faza A;to moze byc kontrakt formy 3x 6 miesiecy kontrakt,po jego skonczeniu -pracownik tymczasowy musi zjechac na 26 tygodni do PL lub podjac prace w innym biurze pracy u konkurenta-ale nie moze kontunuowac pracy w przedsiebiorstwie w ktorym pracowal. 3-letni kontract tymczasowy nie istnieje-jezeli pracowales(as) 3 lata bez przerwy ,pracodawca jest zobowiazany dac ci kontrakt na czas nieokreslony
Pozdrawiam
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Pon Sty 31, 2011 10:38 pm   

Ja zaczynałem od fazy B i w sierpniu ( 2 lata) muszę na 3 miechy odejść.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
lief 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Sty 2011
Posty: 2
Wysłany: Pon Sty 31, 2011 10:44 pm   

kontrakt na Faze B jest zadko udzielany pracownikom tymczasowym-w Fazie B pracodawca-czyli biuro pracy ma wiecej zobowiazan wedlug pracownika
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Wto Lut 01, 2011 5:05 pm   

Akurat tam gdzie pracuję wszyscy dostają od razu fazę B.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
anusia515 
Poczatkujacy
anusia515

Wiek: 61
Dołączyła: 31 Sty 2011
Posty: 2
Skąd: Polska
Wysłany: Wto Lut 01, 2011 6:09 pm   praca

ja najpierw przez pol roku mialam faze A,potem faze B,mam ja juz 2 lata.Teraz slyszalam ze moge miec tylko 7 umow polrocznych czyli 3,5 roku pracy i musze zjechac do Polski na 3 miesiace.Nie wiem gdzie szukac takich informacji,nie wiem czy to prawda?
_________________
anka
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Wto Lut 01, 2011 8:50 pm   Re: praca

anusia515 napisał/a:
ja najpierw przez pol roku mialam faze A,potem faze B,mam ja juz 2 lata.Teraz slyszalam ze moge miec tylko 7 umow polrocznych czyli 3,5 roku pracy i musze zjechac do Polski na 3 miesiace.Nie wiem gdzie szukac takich informacji,nie wiem czy to prawda?

Ta, to prawda.
Faza A trwa 78 tyg, 1.5 roku
Faza B trwa 102 tyg 2 lata.
Pontym czasie pracodawca jest zobowiazany dac kontrakt staly.
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Lut 02, 2011 6:15 pm   Re: praca

anusia515 napisał/a:
ja najpierw przez pol roku mialam faze A,potem faze B,mam ja juz 2 lata.Teraz slyszalam ze moge miec tylko 7 umow polrocznych czyli 3,5 roku pracy i musze zjechac do Polski na 3 miesiace.Nie wiem gdzie szukac takich informacji,nie wiem czy to prawda?


no i wlasnie dzieki temu, ze zjezdzasz na 3 miesiace (czyt. nie jestes w tej firmie/ biurze pracy zatrudniony) nie sa zobowiazani dac ci stalego kontraku... dzieki tej przerwie moga ci znowu przyjac na czas okreslony...
 
 
basia160682 
Poczatkujacy

Dołączyła: 09 Lis 2011
Posty: 3
Wysłany: Pon Mar 04, 2013 5:23 pm   witam

Moja sytuacja wygląda tak
przez 2 lata pracowałam przez biuro pracy , potem podpisałam kontrakt roczny bezpośrednio z pracodawcą czy muszę również zjechać na 3 miesiące?
Według mnie wcześniej byłam pracownikiem biura a teraz jestem pracownikiem u holenderskiego przedsiębiorcy
i mam pytanie czy od kontraktu z nim liczą mi sie trzy lata czy już od umowy z posrednikiem pracy?
proszę o pomoc
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Pon Mar 04, 2013 5:55 pm   

basia160682,

Z tego co wiem holenderski pracodawca powinien dac ci kontrakt staly po tym roku, ale lepiej sie dowiedziec u pracodawcy.

I watpie ze kaza ci wracac na 3 miesieca, po tym ja zaoferowali ci roczny kontrakt.

Ta sztuczka z zwalnianiem na 3 miesiace to wynalazek biur pracy zeby wykorzystywac ludzi. Z moich informacji rzad holenderski moze zabronic tego typu konstrukcje juz w 2014.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Mar 04, 2013 6:44 pm   

GeraltRivia napisał/a:
holenderski pracodawca powinien dac ci kontrakt staly po tym roku
nie po roku ale : sa to max 3 kontrakty i/lub 3 lata .
Kazdy nastepny kontrakt nie moze byc krodszy jak poprzedni .
Cytat:
Er mogen maximaal drie contracten voor bepaalde tijd worden afgesloten en/of de tijdelijke contracten bij elkaar opgeteld mogen maximaal 36 maanden duren. Na 36 maanden en/of bij het vierde contract geldt er automatisch een contract voor onbepaalde tijd. Middels een CAO kan daarvan worden afgeweken.

http://www.arbeidsrechtsi...tijd/index.html
basia160682 napisał/a:
czy od kontraktu z nim liczą mi sie trzy lata czy już od umowy z posrednikiem pracy?

wlacznie z kontraktami w biurze pracy . wiec na zakonczenie tego kontraktu musisz dostac staly lub zakonczyc prace na conajmniej 93 dni .Praca dla danego pracodawcy poprzez b.pracy nie bedzie liczony jako przerwa w pracy .
Cytat:
In veel gevallen heeft een werknemer eerst gewerkt via een uitzendbureau voordat hij bij het inlenende bedrijf zelf in dienst kwam. In dat geval telt het uitzendcontract ook mee als een van de drie contracten of voor het bepalen van de 36 maanden. Dit wordt heel vaak vergeten door zowel werknemer als werkgever. Bij uitzendwerk geldt een fasensysteem dat aanmerkelijk afwijkt van de wettelijke regeling.

Cytat:
Bovendien geldt een grens van 36 maanden. Als deze wordt overschreden tijdens een tweede of volgende contract, verandert het geldende contract van rechtswege in een vast dienstverband.
Ténzij er tussen de contracten een periode zit van meer dan drie maanden.

http://www.dezaak.nl/-hoe...n--1719357.html
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pon Mar 04, 2013 6:50 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
basia160682 
Poczatkujacy

Dołączyła: 09 Lis 2011
Posty: 3
Wysłany: Pon Mar 04, 2013 6:52 pm   

GeraltRivia napisał/a:
basia160682,

Z tego co wiem holenderski pracodawca powinien dac ci kontrakt staly po tym roku, ale lepiej sie dowiedziec u pracodawcy.

I watpie ze kaza ci wracac na 3 miesieca, po tym ja zaoferowali ci roczny kontrakt.

Ta sztuczka z zwalnianiem na 3 miesiace to wynalazek biur pracy zeby wykorzystywac ludzi. Z moich informacji rzad holenderski moze zabronic tego typu konstrukcje juz w 2014.


Dziękuje za odpowiedz
mój pracodawca właśnie też tak robi daje trzy kontrakty roczne i zamiast kolejny na czas nieokreślony pauzuje ludzi na 3 miesiące
ja myślałam , że jak dostałam kontrakt bezpośrednio przez niego to mi się , że tak powiem "odliczanie" rozpoczęło na nowo ale jak się dowiaduje w firmie to wcześniejszy okres gdzie pracowałam przez biuro pracy się sumuje i właśnie to mnie zastanawia czy to tak jest czy jednak to są dwa oddzielne rozdziały
dziękuje raz jeszcze za odp
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Pon Mar 04, 2013 7:03 pm   

baileys,

No wlasnie o to mi chodzilo, ze podlicza sie kontrakty, czyli tez te z uitzendbureau, wiec po tym roku powinien dac staly kontrakt. Tylko troche niewyraznie napisalem :) Dzieki za linki.
Ostatnio zmieniony przez GeraltRivia Pon Mar 04, 2013 7:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
xxbeatkaxxx
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 1
Wysłany: Śro Cze 26, 2013 4:45 pm   

Witam chciałabym dowiedzieć się po jakim czasie należy mi się kontrakt z firmą (nie z biurem pracy!) na której pracuję? Pracuję na tej firmie prawie 4 lata z tym że najpierw pracowałam przez inne biuro pracy tymczasowej ok 1 rok a potem ta firma zmieniła mi biuro pracy na inne,pod koniec października miną 3 lata. Czy należy mi się kontrakt z firmą po prawie 4 latach pracy dla nich przez 2 biura pracy tymczasowej? Słyszałam że gdy firma spóźni się z kontraktem przysługuję tak zwany "kontrakt życiowy" bo nie dopilnowali terminu. Pozdarwiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group