NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
BILETY:)
Autor Wiadomość
Alex_aa 
Poczatkujacy

Dołączyła: 05 Wrz 2010
Posty: 3
Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 4:30 pm   BILETY:)

Moi drodzy mam do was kolejne pytanie;)
Nie ogarniam spraw jak wyglada u was sprawa z biletami.Jade do Amsterdamu i zamierzam poruszac sie tam komunikacja miejska.Jaki bilet powinam nabyc orazjak poprawnie nalezy go kasowac,poniewaz nie wiem czy dobrze zrozumialam czytajac info w internecie. Jesli jade 1 zone kasuje 1 bilet(pasek) a 2 zostawiam pusty,jesli jade 2 zone to zostawiam 2 puste? Jesli tak to czy te puste paski moge poznije uzyc,czy zawse musze miec kilka pustych paskow w "zapasie"?? Z gory dzieki za info.
pozdrawiam,
Aleksandra
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 4:41 pm   

paskow (stripenkaart) juz nie ma. Teraz kupujesz ov-chipkaart, doladowujesz i skanujesz za kazdym razem jak wchodzisz/wychodzisz z autobusu/metra/tramwaju.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
ajax4ever 
PRZYJACIEL FORUM

Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 439
Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 5:41 pm   

A jeżeli nie masz OV lub nie masz zamiaru nabyć , to w tramwajach możesz kupić jeszcze zwykłe pojedyncze bilety.
 
 
 
Alex_aa 
Poczatkujacy

Dołączyła: 05 Wrz 2010
Posty: 3
Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 6:03 pm   

Czy mozesz przyblizyc czym jest OV i jak mozna to zdobyc;)? Po miescie zamierzam sie poruszac przez 4 dni,wiec jesli jest to bardziej oplacalne to oczywiscie to kupie;)
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 7:27 pm   

no wlasnie nie jest to bardziej oplacalne, wiec moze bardziej bedzie cie interesowac bilet 4-dniowy. tu znajdziesz szczegoly:
http://www.gvb.nl/ENGLISH...ur-tickets.aspx
anonimowa ov-chipkaart kosztuje 7.50. do tego trzeba ja doladowac i kazda przesiadka kosztuje (tego nie bylo kiedys na starych biletach).
wszystko zalezy od tego ile zamierzasz jezdzic po ams. ale chyba taki kilkudniowy bilet bedzie najtanszy. bilety u kierowcy/motorniczego sa drogie.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Pią Paź 01, 2010 4:21 pm   

Hej

Mam taka sprawe

Moja dziewczyna kupuje od kilku miesiecy bilet miesieczny na pociag NS do Amsterdamu i w tym jest tez laczony z jedna strefa Centrum 5700 w AMS. Nawet jak juz byly ov chipkaarty ona pokazywala ten papierowy bilet (2 bilety w zasadzie) wydany przez NS a dzis juz nie moglem jej kupic na nowy miesiac. Pani stwierdzila ze moze sprzedac tylko na NS. Jak to zrobic, czy jezdzic w AMS na check in i out czy trzeba (mozna) kupic drugi miesieczny tylko na GVB? :041:
 
 
ghdstore3u 
Poczatkujacy
vwx971

Wiek: 67
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 26
Skąd: England
Wysłany: Pon Sty 10, 2011 4:38 am   

spam
Ostatnio zmieniony przez Duuvelke Pon Sty 10, 2011 12:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
najka3
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 10
Wysłany: Nie Mar 20, 2011 5:21 pm   bilety na tramwaj w Amsterdamie

mam pytanie gdzie można kupić bilety na tramwaj, i ile one kosztują mniej więcej? czy jak wyjdę z CentralStation to kupie gdzieś bez problemu bilet na tramwaj czy u motorniczego mogę kupić? Proszę o jakiś informacje, normalnie nie korzystam z transportu publicznego, ale wkrótce będę musze skorzystać raz i nie opłaca mi się kupować OV chipkart.
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Nie Mar 20, 2011 7:20 pm   

mozesz kupic w tramwaju, w gvb oraz w automacie (takie srebrne na stacjach metra). bilet godzinny kosztuje 2.60e. pod centraal station jest stacja metra, a na niej sa automaty gdzie mozesz kupic potrzebne bilety.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group