NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wałęsa przyznał się do współpracy z SB
Autor Wiadomość
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pon Lut 28, 2011 5:19 pm   Wałęsa przyznał się do współpracy z SB

Sorry, że z z gazety fuc.kt:

Cytat:
Wszyscy podpisywali i ja podpisałem - powiedział Lech Wałęsa w programie "Kropka nad i" Moniki Olejnik w TVN24. Były prezydent przyznał, że miał kontakty z bezpieką.


Źródło: Wałęsa przyznał się, że podpisał lojalkę bezpieki

...i kolejny "autorytet moralny" prysł. Miał tupet żeby pozywać ludzi za nazywanie go "Bolkiem".

Jeszcze artykuł Wałęsy na WP z tego samego dnia co przyznanie:

Cytat:
Dlatego w tych krajach jako rozwiązanie chwilowe widzę komunizm. To koncepcja systemu, w którym biedni i głodujący mieliby zagwarantowaną pracę - nie jałmużnę - aby mogli sami na siebie i swoje szanse, na swój chleb zapracować.


Źródło: Czas na komunizm XXI wieku
_________________
Dumny Polak
Ostatnio zmieniony przez jso Pon Lut 28, 2011 5:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Pon Lut 28, 2011 6:36 pm   

Oglądałem akurat tę kropkę. To że mówił Lechu o tym, że miał kontakty z bezpieką to nic. Powiedział także coś o katastrofie Smoleńskiej i winie Kaczyńskich. Dziwne, że nikt go nie atakuje za to.
Wałęsa to może symbol, ale na pewno nie autorytet.
Nie wiem co Wałęsa mówił SBekom, i czy w ogóle mówił coś wartościowego.
O Walesie nie nalezy mowic zle szczególnie za granicą. Dlaczego? Czy w Holandii czy Peru czy na Fidżi jak zapytać o Polaków to znają głównie papieża od kremówek i Wałęse.
Walesa to symbol dążności i uporu Polaków chcacych wolnosci. Nie mowmy innym narodom ze byl agentem. Jak to brzmi zdrajca i agent symbolem wolności?
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Pon Lut 28, 2011 6:51 pm   

jso a co ma wspólnego podpisanie lojalki ze współpracą.Wiekszość podpisywała takie papiery aby móc w miarę normalnie funkcjonować w tamtym czasie.Podpisanie takiego papiru nie było niczym uwłaczajacym.Dawało trochę spokoju i nie skutkowało zadną współpracą czy donosicielstwem.W niektórych grupach Solidarności było to nawet omawiane w całej grupie.
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Pon Lut 28, 2011 7:03 pm   

jedrzej2225, zgadzam sie w 100%

robia atrakcje z niczego... no i jak wspolpracowal to co? i geremek tez (ostatnie rewelacje) - najbardziej smieszy mnie, ze za komuny nikt nie ufal SB, UB, wladzy, a teraz dokumenty z tamtych czasow (bardzo czesto falszowane, wymuszane pod przymusem sily badz teroryzowania rodziny) staja sie najwiekszym dowodem w sprawie, szczegolnie dla osob, co 'gowno' widzialy i robily wtedy, teraz jak ktos roznosil ulotki to jest wiekszym bohaterem bo nie ma kwitow na niego - bo sie bezpieka im nie interesowala, ale w 3 (prawie 4tej) RP jest najwiekszym bohaterem....
tak wlasnie sie robi historie!!! (jak to spiewal kazik)

a co do opowiedzialnosci za katastrofe, to powiedzial to co wiekszosc osob mysli... pchal sie na sile to ma.... w gruzji ledwo uszedl z zyciem, przez swoja glupote (a moze niudany zamach? - nikt tego tematu nie podnosi, moze warto...) SIC!!!
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pon Lut 28, 2011 8:24 pm   

jedrzej2225 napisał/a:
jso a co ma wspólnego podpisanie lojalki ze współpracą

Po 20-letnim widowisku zaprzeczania współpracy i pozywania do sądów osób w obronie swojej kryształowości nagle się okazuje, że nie mamy do czynienia z kryształem. Nie wiem, może tylko podpisał, a może i donosił. Widząc deklarację o kolosalnym znaczeniu i do tego pochwalanie komunizmu wierzę w możliwość współpracy (a co najmniej dopuszczam taką możliwość biorąc pod uwagę że już wielokrotnie w tej sprawie skłamał). Rzecz jasna nie musisz osobiście zakładać czynnej współpracy, bo na 100% pewne jest na razie podpisanie listy współpracowników. Może po tych rewelacjach kupię książkę "SB a Lech Wałęsa" i zobaczę jaki zakres tam opisali, bo wobec deklaracji Wałęsy okazuje się, że ta książka to wcale nie jakieś banialuki wyssane z palca.

guust napisał/a:
i geremek tez (ostatnie rewelacje)

O tym odkryciu poinformowała "Fronda", ale dzień później po liście Gontarczyka (nota bene współautor książki "SB a Lech Wałęsa"), który uzasadnił, że to błąd osoby przepisującej dane, portal opublikował przeprosiny (były widoczne na pierwszej stronie portalu). Tutaj jest odnośnik Przeprosiny Przy okazji muszę powiedzieć, że tak powinny wyglądać przeprosiny - na głównej stronie, ze zdjęciem autora.

guust napisał/a:
najbardziej smieszy mnie, ze za komuny nikt nie ufal SB, UB, wladzy, a teraz dokumenty z tamtych czasow (bardzo czesto falszowane, wymuszane pod przymusem sily badz teroryzowania rodziny) staja sie najwiekszym dowodem w sprawie

Tyle, że tu nikt nie wspomina żadnego dokumentu SB, a samodzielnym przyznaniu się. To są jego słowa i ich chyba nie ma co próbować podważać.

guust napisał/a:
a co do opowiedzialnosci za katastrofe, to powiedzial to co wiekszosc osob mysli... pchal sie na sile to ma.... w gruzji ledwo uszedl z zyciem, przez swoja glupote (a moze niudany zamach? - nikt tego tematu nie podnosi, moze warto...) SIC!!!

Możesz podnieść to w innym wątku, żebyśmy nie robili tutaj offtopicu generalnie o ludziach z polityką (wiadomo - można pisać bez końca ;-) ).
_________________
Dumny Polak
Ostatnio zmieniony przez jso Pon Lut 28, 2011 8:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Pon Lut 28, 2011 8:45 pm   

jso,

polecam:
http://www.walesa.tv/blog...cyjnyupominaipn

rozumiem ze, nie uznajesz niezaleznosci i niezawislości sadow polskich...

a wierzysz ksiazce, gdzie autorzy 'usmiercili' ludzi:
http://www.rp.pl/artykul/227228.html

autorzy wlasnie, mowia ze sie opieraja na dokumentach! - jakos 30-40 lat temu nikt nie ufal tym dokumentom, a teraz glowne dowody - paranoja! :079:
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pon Lut 28, 2011 8:55 pm   

Nie rozumiem do czego dążysz. Próbujesz udowodnić, że Wałęsa teraz kłamie?
_________________
Dumny Polak
 
 
Guiscard 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 74
Wysłany: Wto Mar 01, 2011 8:33 am   

Oj i co z tego,ze podpisal. Jakby mi przylozyli bron do glowy i kazali podpisac tez bym to zrobil.Wyszedl i robil nadal swoje i jakby znowu mnie zlapali to znowu bym podpisal i tak w kolko:). Jozef Pilsudski tez "wspolpracowal" z zaborcami. Sedno sprawy polega na tym,ze robili to zeby sie odczepili od nich na jakis czas i mogli dalej prowadzic swoja dzialalnosc niepodleglosciowa. Normalna manipulacja. Wrogow trzyma sie blisko.
Zeby pluc na Walese, to trzeba byc malutki:)
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Wto Mar 01, 2011 9:38 am   

Guiscard napisał/a:
Oj i co z tego,ze podpisal. Jakby mi przylozyli bron do glowy i kazali podpisac tez bym to zrobil.Wyszedl i robil nadal swoje i jakby znowu mnie zlapali to znowu bym podpisal i tak w kolko:). Jozef Pilsudski tez "wspolpracowal" z zaborcami. Sedno sprawy polega na tym,ze robili to zeby sie odczepili od nich na jakis czas i mogli dalej prowadzic swoja dzialalnosc niepodleglosciowa. Normalna manipulacja. Wrogow trzyma sie blisko.
Zeby pluc na Walese, to trzeba byc malutki:)

skad to wiesz? To kompletne spekulacja i banialuki - kazdy moze tak gdybac - podpisalem aby moc dzialac w konspiracji :043: ..dokumenty w IPN sa przeciwko Walesie a w zamian mamy jego slowa...i mysle,ze nigdy nie poznamy prawdy.

Jedno mnie zastanawia czego Walesa zniszczyl tyle dokumentow (albo kazal zniszczyc swoim wspolpracownikom) a czesci wogole nie oddal? - to rodzi pytanie bo ludzie nie majacy nic na sumieniu nie musze sie bac, prawda? Wyszlo to na jaw tylko dlatego,ze materialy takie byly zupelnie inaczej numerowane i pisane w porownaniu do tworzenia normalnych dokumentow..np dokumenty byly tworzone jakby "od konca zeszytu" na lewych stronach kartek a nie od poczatku - natomiast numerowane byly "od poczatku zeszytu"...a Ci co je niszczyli nie wiedzieli o tym i dlatego czesc dokumentow zostala...wiec nadal pozostaje pytanie - po co ktos je niszczyl co tam takie bylo...i gdzie Walesa ma dokumenty,ktore wyniosl?
Ostatnio zmieniony przez .:Paco:. Wto Mar 01, 2011 9:41 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kindzal 
Super gaduła


Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 229
Skąd: Tilburg
Wysłany: Wto Mar 01, 2011 10:06 am   

Nie chce wchodzic w dywagacje typu: podpisal czy nie podpisal, przeskoczyl czy przywiozla go motorowka, itp. Te sprawy rozsadzi historia.

Bardziej interesuje mnie kwestia milionowych (w dolarach) defraudacji pieniedzy przekazanych Solidarnosci przez CIA i inne organizacje.

Dlaczego nikt niechce wyjasnienia tych spraw, dlaczego nie powstala zadna komisja sledcza badajaca te rzeczy ? Jakie sumy z tych funduszy pobieral Walesa ?

To sa pytania na czasie i odpowiedzi na te pytania rzucily by swiatlo na wydarzenia z tamtych lat oraz na poszczegolnych dzialaczy.
_________________
" Kto nie szanuje i nie ceni swej przeszlości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości, ani prawa do przyszlości. " Józef Piłsudski.
 
 
Guiscard 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 74
Wysłany: Wto Mar 01, 2011 2:23 pm   

Heheh, jezeli moja wypowiedz to spekulacja i banialuki. To jak nazwac wasze. Internetowi eksperci xD.
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Wto Mar 01, 2011 2:58 pm   

Guiscard napisał/a:
Heheh, jezeli moja wypowiedz to spekulacja i banialuki. To jak nazwac wasze. Internetowi eksperci xD.


ja sie smialem z Twojego stwierdzenia "podpisal aby byc w konspiracji"..jak zauwazysz w mojej ja nikogo nie oskarzam ani nie bronie tylko sie pytam o podstawowe rzeczy:
po co ktos ma cos niszczyc jesli nie ma nic na sumieniu? i skoro cos zostalo wypozyczone powinno zostac zwrocone - gdzie to jest? a te pytania automatycznie odrazu rodza pytanie "co tam bylo"

ale najlepiej dla Ciebie wrzucic wszystko do jednego worka...
Ostatnio zmieniony przez .:Paco:. Wto Mar 01, 2011 2:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Guiscard 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 74
Wysłany: Śro Mar 02, 2011 12:05 am   

Jezeli tak samo Walesa cos niszczyl jak ja niby napisalem "podpisal by byc w konspiracji" to ja panu ponownie podziekuje xD. Paco dobra rada lepiej cytuj zgodnie z prawda i nie rozpowszechniaj nieprawdy bo cie ktos kiedys po sadach bedzie ciagal :P
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Śro Mar 02, 2011 7:44 am   

Guiscard napisał/a:
Jezeli tak samo Walesa cos niszczyl jak ja niby napisalem "podpisal by byc w konspiracji" to ja panu ponownie podziekuje xD. Paco dobra rada lepiej cytuj zgodnie z prawda i nie rozpowszechniaj nieprawdy bo cie ktos kiedys po sadach bedzie ciagal :P


Guiscard - dobra rada sprawdz wpisy i wypisy, kto co zabral i nie oddal - a dopiero wtedy sie wypowiadaj- mozesz odwiedzic IPN nikt Ci nie broni. Jest podpis Walesy na protokolach (moze on osobiscie nie zniszczyl dokumentow tylko ktos) dlatego ogolnikowo pisze..ale osobiscie zarzadzal wydania tych dokumentow i je otrzymal a pozniej nie oddal - widnieje jego podpis pod wydaniem dokumentow..i teraz powiedz gdzie one sa? Ja zadaje normalne pytanie - ktore samo sie nasuwa - czy tam cos bylo?

p.s.Nawet chyba ksiazka wyszla o Walesie - pokazujaca to...a przynajmniej przedstawiajaca dokumenty - tresc to druga sprawa
Ostatnio zmieniony przez .:Paco:. Śro Mar 02, 2011 7:52 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 12:31 pm   

zwyciezcow nikt nie sadzi - no chyba ze to jest polska, bo tu wszystkich sie sadzi i kazdego z blotem zmiesza..... a ratzinger byl w jugend SS, a teraz papiezem jest...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group