NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymeldowanie z Holandii
Autor Wiadomość
madziapla 
Poczatkujacy

Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 19
Wysłany: Nie Mar 27, 2011 5:37 pm   Wymeldowanie z Holandii

Mam pytanie jestem zameldowana w Holandii podczas pobytu w Polsce znalazłam inna prace oddaloną od poprzedniego miejsca zameldowania o 350km,w jaki sposób mogę się wymeldować nie ukrywam,że aby to zrobić osobiście to dość trudne żeby pokonać tyle kilometrów.proszę o pomoc czy mogę się wymeldowac korespondencyjnie?
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Nie Mar 27, 2011 7:19 pm   

Jesli nowa praca jest tez w NL to tylko sie meldujesz. Z poprzedniego miejsca automatycznie Cie wymelduja.
 
 
madziapla 
Poczatkujacy

Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 19
Wysłany: Nie Mar 27, 2011 7:48 pm   

Ok dzięki a co jeśli nie chcem się narazie meldować w nowym miejscu?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Mar 27, 2011 7:50 pm   

madziapla,

jesli nie masz takiej potrzeby, to sie nie melduj ,ale korespondencja, bedzie wysylana na stary adres
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
madziapla 
Poczatkujacy

Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 19
Wysłany: Nie Mar 27, 2011 8:25 pm   

Czyli jeśli się nie zamelduje wnowym miejscu zamieszkanie nie mam możliwości aby wymeldowac się ze starego ?
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 8:52 am   

madziapla napisał/a:
Czyli jeśli się nie zamelduje wnowym miejscu zamieszkanie nie mam możliwości aby wymeldowac się ze starego ?


masz ale wtedy pytaja o powod - np wyjazd zagranice itd..ale jelsi pracujesz w NL to powinnas gdzies byc "przemeldowana"
 
 
madziapla 
Poczatkujacy

Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 19
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 11:07 am   

A czy mogę w takim razie wymeldowac się w inny sposób niż osobiście?
 
 
skarbus 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 20 Paź 2010
Posty: 76
Wysłany: Wto Mar 29, 2011 3:56 pm   

jesli wyprowadzasz sie za granice to wiem ze w gemente Eindhoven mozna sie wymeldowac przez internet.
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Czw Gru 15, 2011 1:36 pm   

Pyt nr. 1. Jak wymeldowac sie z gminy bedac w pl? Nie wracam do holandii.

pyt nr. 2. Czy moge upowaznic druga osoba do wyciagniecia aktu urodzenia mojego dziecka z gminy w holandii?

Chętnie odpowiedzi osob ktore osobiscie odbieraly za kogos innego akt (lub zlecily odebranie aktu).

p.s: sorry ale wczoraj nie moglam sie pod zaden z tych tematow podlaczyc - wywalalo mnie na strone glowna.
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
Ostatnio zmieniony przez misia0101 Czw Gru 15, 2011 1:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MacGrey 
Gaduła


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 140
Skąd: Rijswijk
Wysłany: Czw Gru 15, 2011 2:08 pm   

Cytat:
Pyt nr. 1. Jak wymeldowac sie z gminy bedac w pl? Nie wracam do holandii.


Wymeldowac sie z gminy mozna juz w ciagu 5 dni od planowanego wyjazdu.W kazdym razie mozna to zrobic osobiscie badz wysylajac pismo do gemeente.Wtedy otrzymasz poswiadczenie wymeldowania.Byc moze na stronie gemeente gdzie jestes zameldowana posiadaja formularz do tego celu.

Cytat:
pyt nr. 2. Czy moge upowaznic druga osoba do wyciagniecia aktu urodzenia mojego dziecka z gminy w holandii?


Mozna upowaznic kogos do odebrania aktu urodzenia.Ogolnie potrzebny jest formularz (machtigingsformulier) za pomoca ktorego upowazniasz osobe do takiej czynnosci.Formularz taki mozna czesto pobrac ze strony internetowej gemeente.W celu identyfikacji osoba upowazniona procz formularza wypelnionego przez Ciebie musi posiadac przynajmniej kopie Twojego dowodu osobistego/paszportu
 
 
H00llandia 
Poczatkujacy

Dołączyła: 11 Gru 2010
Posty: 7
Wysłany: Czw Lut 16, 2012 3:07 pm   

Ja mam nieco inne pytanie chociaż również dotyczy wymeldowania. Otóż posiadam auto zarejestrowane na holenderskich tablicach. Co w momencie kiedy wymelduję się z obecnego adresu i nie zamelduję pod inny. Tzn pozostanę bez meldunku w NL, jedynie z meldunkiem w PL. Czy nadal mogę się poruszać autem (a rejestracja jest ważna) aż do momentu kiedy ponownie się zamelduję? Czy istnieje jakiś inny przepis nakazujący ponownego zameldowania w określonym terminie? Oczywiście rozumiem, że po ponownym meldunku dowód rejestracyjny idzie do wymiany? Z góry ziękuję za odpowiedź.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Lut 16, 2012 3:19 pm   

Po ponownym meldunku nie wymieniasz dowodu rejestracyjnego. Jak sie przeprowadzalem to zmienilem adres w gminie i za jakies 3 miesiace dostalem mandat juz na nowy adres
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
H00llandia 
Poczatkujacy

Dołączyła: 11 Gru 2010
Posty: 7
Wysłany: Pią Lut 17, 2012 2:32 pm   

m4rcin, dzięki za info :) cieszy mnie, że nie trzeba będzie wymieniać papierka :)
 
 
EMIRA
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Lut 2013
Posty: 19
Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 4:24 pm   

jeszcze raz zapytam sorry,
do wymeldowania
paszport
BSN
??? czy cos jeszcze ?
i moge sie wymeldowac w dniu wyjazdu z Holandii i czy w Gemeente dostane poswiadczenie wymeldowania?
W jaki sposob mozna wymeldowac sie przez neta? nie moge znalezc zadnego formularza..
Ostatnio zmieniony przez EMIRA Pon Kwi 22, 2013 4:28 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group