NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
router experia box jak sie zalogowac
Autor Wiadomość
tomek24833 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 24
  Wysłany: Nie Sty 15, 2012 12:12 pm   router experia box jak sie zalogowac

tak jak w temacie jka mam sie zalogowac na router jakie jest hasło probowlaem wszystkiego i nic nie dziala
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Nie Sty 15, 2012 12:36 pm   

wszystkiego nie probowales skoro nie wszedles;)

sprobuj jeszcze pogooglowac: http://www.google.com/m?q...oid&channel=new
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Nie Sty 15, 2012 1:18 pm   

nie mmusisz podaawac hasla jesli sie pierwszy raz logujesz to ten krok pomin
 
 
tomek24833 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 24
Wysłany: Nie Sty 15, 2012 7:13 pm   

bejupi napisał/a:
nie mmusisz podaawac hasla jesli sie pierwszy raz logujesz to ten krok pomin
nic nie kumam :119:
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Nie Sty 15, 2012 7:59 pm   

zalogowac na router czyli wejsc przez przegladarke na 192.168.2.254 i zmieniac ustawienia? tak zrozumialem

bo jesli chodzi ci o polaczenie z ruterem to wybierasz go z listy dostepnych sieci pyta cie o klucz to go wpisujesz klucz jest z tylu rutera na naklejce
 
 
czerwonemolo 
Poczatkujacy


Dołączył: 25 Sty 2012
Posty: 15
Wysłany: Śro Sty 25, 2012 4:28 pm   

bejupi napisał/a:
zalogowac na router czyli wejsc przez przegladarke na 192.168.2.254 i zmieniac ustawienia? tak zrozumialem

bo jesli chodzi ci o polaczenie z ruterem to wybierasz go z listy dostepnych sieci pyta cie o klucz to go wpisujesz klucz jest z tylu rutera na naklejce


Hahahaha, a skąd wiesz że jego router akurat siedzi na takim adresie a nie innym? A skąd wiesz, że klucz sieci jest akurat na naklejce z tyłu routera? Widzę że mieszkacie razem, podaj mu hasło i nie będzie problemu.


tomek24833 napisał/a:
tak jak w temacie jka mam sie zalogowac na router jakie jest hasło probowlaem wszystkiego i nic nie dziala


Sprawdź adres ip swojej bramy sieciowej w ustawieniach połączenia. Jeśli router automatycznie pobiera ustawienia z serwera DHCP sprawdź ip bramy klikając w szczegóły swojego połączenia. Mając już ip bramy, wpisz je w przeglądarkę i w oknie logowania do routera wpisz login "admin" hasło "admin" tak jest w większości routerów nie skonfigurowanych dodatkowo. Jeśli ta opcja nie pasuje musisz skontaktować się z dostawcą sieci i zapytać się go o potrzebne informacje.
Ostatnio zmieniony przez czerwonemolo Śro Sty 25, 2012 4:34 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tojaadi 
Poczatkujacy
aditoja?

Wiek: 34
Dołączył: 16 Lis 2011
Posty: 2
Skąd: Tilburg
Wysłany: Czw Sty 26, 2012 4:59 am   

czerwonemolo napisał/a:
bejupi napisał/a:
zalogowac na router czyli wejsc przez przegladarke na 192.168.2.254 i zmieniac ustawienia? tak zrozumialem

bo jesli chodzi ci o polaczenie z ruterem to wybierasz go z listy dostepnych sieci pyta cie o klucz to go wpisujesz klucz jest z tylu rutera na naklejce


Hahahaha, a skąd wiesz że jego router akurat siedzi na takim adresie a nie innym? A skąd wiesz, że klucz sieci jest akurat na naklejce z tyłu routera? Widzę że mieszkacie razem, podaj mu hasło i nie będzie problemu.


Być może dlatego że ten adres IP jest standardowym adresem IP routera KPN Xperia Box ;)
I tak samo jest z naklejką - każdy ma dokładnie tak samo ;)
Dla pewności -> start -> uruchom -> cmd.exe -> ipconfig

I szukaj "Brama domyślna" - adres IP tam podany będzie adresem routera ;)


czerwonemolo napisał/a:
tomek24833 napisał/a:
tak jak w temacie jka mam sie zalogowac na router jakie jest hasło probowlaem wszystkiego i nic nie dziala


Sprawdź adres ip swojej bramy sieciowej w ustawieniach połączenia. Jeśli router automatycznie pobiera ustawienia z serwera DHCP sprawdź ip bramy klikając w szczegóły swojego połączenia. Mając już ip bramy, wpisz je w przeglądarkę i w oknie logowania do routera wpisz login "admin" hasło "admin" tak jest w większości routerów nie skonfigurowanych dodatkowo. Jeśli ta opcja nie pasuje musisz skontaktować się z dostawcą sieci i zapytać się go o potrzebne informacje.


Domyślnie jest tylko login "admin" bez żadnego hasła.

Polecam czytanie instrukcji :)

Pozdrawiam!
_________________
:)
 
 
 
czerwonemolo 
Poczatkujacy


Dołączył: 25 Sty 2012
Posty: 15
Wysłany: Pią Sty 27, 2012 12:09 am   

Instrukcja nie ma tutaj nic do rzeczy jeśli router został np. zresetowany. Podałem mu punkt zaczepienia, który dla każdego będzie odpowiednim rozwiązaniem.
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Sty 27, 2012 9:06 am   

czerwonemolo, wlasnie po resecie haslo i login bedzie taki jak w instrukcji
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Capricorn
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Kwi 2013
Posty: 1
Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 6:41 pm   

Witam,

mam podobny problem, nie mogę się połączyć z routerem kpn Experia Box przez moj tablet samsung galaxy. wyczytałem już, że może to być problem zabezpieczeń routera więc chciałbym je zmienić, ale wpisując adres bramy sieciowej 192.168.2.254 wyskakuje mi:
Login ID: KPN
Password:

i wpisuje hasło admin i nic, gdy nic nie pisuje to przechodzi mi do:
Current Username KPN
Current Password
New Password
Re-Enter Password for Verification

i probowalem tu rozne rzeczy wpisywać, ale wszystko na nic.

Czy ktoś móglby pomóc??
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 6:56 pm   

Router żada zmiany hasla na twoje.
wpiszc:
current password: aktualne haslo
nowe haslo, powtorz nowe haslo i wtedy powinnien cie wpuscic do ustawien
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
krysta55 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Maj 2011
Posty: 55
Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 7:02 pm   

spróbuj zmienić zabezpieczenie sieci lub czasowo wyłaczyć zabezpieczenie sieci i zobaczyć co się dzieje dalej czy się połaczy. Takie cóś znalazłam na jakiś starym forum z 2012 roku. Nie wiem czy działa.
 
 
tojaadi 
Poczatkujacy
aditoja?

Wiek: 34
Dołączył: 16 Lis 2011
Posty: 2
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 7:37 pm   

Capricorn, próbowałeś login kpn bez hasła? Tudzież kpn jako login i hasło? Miałem dwa różne modemy od KPN i takie były domyślne dane do logowania. A jak się już zalogujesz do panelu zarządzania routerem, ustaw sobie zabezpieczenia na WPA2 a Galaxy Tab nie będzie mieć żadnych problemów ;)
_________________
:)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group