NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dobry sklep z częściami samochodowymi.
Autor Wiadomość
Ratek 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 96
Wysłany: Nie Kwi 03, 2011 11:21 am   Dobry sklep z częściami samochodowymi.

Witam, poszukuje dobrego i TANIEGO sklepu z częściami do samochodów, najlepiej ze stroną internetową tak abym mógł sam odszukać część i cenę. Najlepiej z Hagi lub okolic. Znacie coś konkretnego?
 
 
tomala 
Super gaduła


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 272
Skąd: lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Pon Kwi 25, 2011 6:49 pm   

Czy jest dobry to nie wiem, ale na pewno tani:
www.brezan.nl
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
hoolio 
Gaduła
FSW ZACHÓD

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 116
Skąd: Świebodzin FSW
Wysłany: Czw Maj 12, 2011 7:09 pm   

Ja kupuje tylko na Allegro, odkąd wymieniłem hamulce w Holandii a po dwoch miesiach zaczeły piszczeć. Założyli szajs na maksa wiec juz nikomu nie ufam.
_________________
-------------------------------------------
Dzięki :)
Ostatnio zmieniony przez hoolio Czw Maj 12, 2011 7:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Czw Maj 12, 2011 8:24 pm   

hoolio, na allegro masz wieksze szanse, na to ze trafisz na podrobke. w sklepie te szanse maleja. tobie zalozyli jakies tanie klocki i dlatego zaczely piszczec.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
hoolio 
Gaduła
FSW ZACHÓD

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 116
Skąd: Świebodzin FSW
Wysłany: Pią Maj 13, 2011 3:08 pm   

zaq napisał/a:
hoolio, na allegro masz wieksze szanse, na to ze trafisz na podrobke. w sklepie te szanse maleja. tobie zalozyli jakies tanie klocki i dlatego zaczely piszczec.


Dokładnie. Ale np. jadąc do warsztatu nie mamy żadnych szans. Oddajemy auto popsute a odbieramy dobre. Nawet jak zażądamy kartonika od częsci to oni takich kartoników mają pewnie pełno. I jak sobie poradzić z tym problemem?
_________________
-------------------------------------------
Dzięki :)
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Maj 13, 2011 5:23 pm   

w sumie racja. ja sobie radze tak, ze nie zostawiam nigdy mechanika sam na sam z autem :)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
hoolio 
Gaduła
FSW ZACHÓD

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 116
Skąd: Świebodzin FSW
Wysłany: Sob Maj 14, 2011 12:53 pm   

zaq napisał/a:
w sumie racja. ja sobie radze tak, ze nie zostawiam nigdy mechanika sam na sam z autem :)


hehe, jest to jakiś pomysł ;)
_________________
-------------------------------------------
Dzięki :)
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Sob Maj 14, 2011 10:13 pm   

hoolio napisał/a:
zaq napisał/a:
w sumie racja. ja sobie radze tak, ze nie zostawiam nigdy mechanika sam na sam z autem :)


hehe, jest to jakiś pomysł ;)


Cena za usługę, normalna – 100 %
Gdy klient patrzy mechanikowi na ręcę – + 50 %
Gdy klient patrzy i komentuje – + 100 %
Gdy klient patrzy, komentuje i twierdzi że wie lepiej – + 150 %
Gdy klient patrzy, komentuje, twierdzi że wie lepiej i próbuje pomagać mechanikowi + 200 %
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Sob Maj 14, 2011 10:18 pm   

dobre :)
ale jak ustalisz cene przed wykonaniem uslugi to potem ciezko wykombinowac nawet +20%
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
hoolio 
Gaduła
FSW ZACHÓD

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 116
Skąd: Świebodzin FSW
Wysłany: Nie Maj 15, 2011 12:29 pm   

zaq napisał/a:
dobre :)
ale jak ustalisz cene przed wykonaniem uslugi to potem ciezko wykombinowac nawet +20%



Dokładnie - ja tak zawsze robie. Szczegolnie tu w Holandii bo wiem ze oni zawsze kombinują. W Polsce nie obawiam się kombinatorów, bo każdy polski mechanik wie ze jak zacznie wymyślać to ten klient więcej do niego nie przyjedzie a tu w Holandii każdego klienta traktuje sie jak by przyjechał on pierwszy i ostatni raz. Nie zależy nikomu na naszej ponownej wizycie (może ze względu na dużą ilości klientów).
Nastawiłem sie bardzo negatywnie na tutejszych mechaników i np. teraz padła mi klima w drugim autku i wole sobie wziąć długi weekend i skoczyc do PL aby to naprawić. Dlaczego??? ponieważ koszt sprawdzenia i nabicia klimy to 120€ (Haga - 4 zakłady) a do Polski dojade za 60€. Czyli nawet jak dołożę troche do interesu to zawsze spędzę weekendzik w PL. :)
_________________
-------------------------------------------
Dzięki :)
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Maj 15, 2011 1:48 pm   

hoolio napisał/a:
[...] do Polski dojade za 60€. Czyli nawet jak dołożę troche do interesu to zawsze spędzę weekendzik w PL. :) [...]


OT: Zacznij liczyc wszystkie koszty auta, to sie okaze, ze paliwo to tylko 1/4-1/2 przejechania 1km :-)
np. u mnie
Koszt paliwa: 9.49 EUR/100km
Inne koszty: 18.76 EUR/100km

w tym licze wszystko, dokladnie wszystko laczenie z takimi pier.dolkami jak zakup zapachu do auta (wiec leca automatycznie myjnie, parkingi, przeglady, opony, etc).

Do meritum - tez wole naprawiac auto w PL. Mialem problemy z gasncym silnikiem.. ASO wydoilo mnie w sumie na 1000e i nie naprawili auta (a przestalo u nich ze 3 tygodnie), zgaslo znow w PL i pojechalo do zaufanego warsztatu. Naprawili po 15minutach i skasowali 100pln... Zeby bylo ciekawie - Peugeot Planet od poczatku wskazywal na usterke ktora w koncu usneli w PL (luzne piny we wtyczce regulatora cisnienia)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Nie Maj 15, 2011 1:51 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Nie Maj 15, 2011 1:54 pm   

ja auto naprawiam tu, w zaufanym warsztacie (polskim) :)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Maj 15, 2011 1:59 pm   

VAG'a naprawia kazdy, z francuzami nie jest tak prosto ;) (typu kabelek ELM do czytania bledow ktory w VAG dziala to w autach francuskich mozna sobie w buty wsadzic :) )
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Nie Maj 15, 2011 2:04 pm   

m4rcin, z vagami faktycznie prosciej :) sam zainwestowalem w vcds'a i juz sie kilkaktrotnie zwrocil.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Nie Maj 15, 2011 4:52 pm   

hoolio napisał/a:
w Holandii każdego klienta traktuje sie jak by przyjechał on pierwszy i ostatni raz. Nie zależy nikomu na naszej ponownej wizycie
m4rcin napisał/a:
tez wole naprawiac auto w PL.
Ja stane w obronie holenderskich mechanikow.Od kilku lat zlecam naprawy i przeglady w jednym warsztacie i zapominam o problemie,co niestety nie bylo regula z polskimi mechanikami.Ceny moze troche wyzsze,ale summa summarum w 2 przypadkach okazalo sie cena nizsza niz w warsztacie w PL.Zawsze wlasciwa diagnoza,cena zgodna z wczesniej uzgodniona,auto zabieraja i przywoza.W miare potrzeby naprawa "od reki".No i wyposazenie warsztatu.Ja wiem,ze w PL jest z tym coraz lepiej,ale generalnie przecietny warsztat holenderski ma o niebo lepszy sprzet niz polski.A czasy ,gdy do naprawy auta wystarczal mlotek i klucz francuski minely.

[ Dodano: Nie Maj 15, 2011 4:53 pm ]
hoolio napisał/a:
W Polsce nie obawiam się kombinatorów
Mamy diametralne odmienne zdania na ten temat.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group