NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
szkola i studia
Autor Wiadomość
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Czw Maj 31, 2007 8:01 pm   

Hogeschool InHolland
http://www.inholland.nl/?cr=corp4

Ja skonczylam InHolland w Amsterdamie, dokladnie w Diemen-Zuid.
Zaczelam w 2001 do 2005 i po pierwszym roku mialam propedeuse, a po 4 latach Bachelor i wydaje mi sie ze w mojej szkole nadal tak jest.
Co szkola to inaczej.

Ja za rok placilam okolo 1400 eur, nie pamietam dokladnie juz.
1400 eur bylo chyba za czwarty rok, bo poprzedniejsze lata bylo troche taniej, ale niestety co roku wzrastaja ceny.

Mozna robic dual, albo mozna robic part-time, ja tak zrobilam.
Do szkoly chodzilam tylko w poniedzialki i czwartki wieczorami, a reszte pracowalam aby sie utrzymac bo niestety ksiazki, dojazdy - wszystko kosztuje sporo.
Part-time to raczej system ktory zmusza cie do nauki samemu w domu, do szkolyprzychodzisz tylko na wyklady i na egzaminy. Duzo jest pracy w grupach gdzie trzeba sie spotykac poza szkola w wolne dni, co jest troche uciazliwe.
 
 
pupulek
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 3
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Paź 17, 2007 10:04 pm   STUDIA

Witam Was bardzo serdecznie!!
Mam pytanko dotyczace studiowania w Holandii.
Jestem po szkole sredniej,ze zdana matura i chcialabym zaczac tutaj studia,napewno w kierunku ekonomicznym.
Jezyk holenderski i angielski znam.
Czy sa egzaminy wstepne ,ile lat trwaja przecietne studia tu w NL,ile jest egzaminow. Bardzo mnie to interesuje,takze jak ktos moglby mi powiedziec jak to wszystko sie odbywa,to bylabym naprawde wdzieczna.
Do jakiego poziomu jest zaliczana nasza szkola srednia?? Z matura?
Z gory za wszelka pomoc dziekuje!!! :) :) :) :) :)
_________________
''Madzia mowi''
 
 
mruwa_
Nieśmiały użytkownik


Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 58
Skąd: Gliwice / Rotterdam
Wysłany: Czw Paź 18, 2007 10:11 am   

Srednia ogolna z matura to poziom VWO, ja tlumaczylem moje swiadectwo i tak wyszlo.
Nie pomoge ci jednak w temacie egzaminow i studiow bo sie sam jeszcze dokladnie nie orientowalem!

Pozdrawiam :)
_________________
!! Children always understand. They have open minds. They have built-in bullshit detector !! :D
 
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Czw Paź 18, 2007 1:04 pm   

Nie wiem Pupulek czy chcesz studiowac po angielsku czy po holendersku bo z teg oco napisalas znasz oba te jezeyki, po drugie interesuja Ci studia part time, full time czy dual.

Przetlmaczysz swoje papiery maturalne z Polski przez tlumacza i pewnie po wyborze szkoly bedziesz miala egzaminy, glownie to z j.angielskiego jezeli bedziesz studiowala po angielsku lub powinnas miec egzaminy NT2 programma II jezeli chcesz studiowac po holendersku. Tak naprawde zalezy to od szkoly bo inne jeszcze szkoly wymagaja egzaminow z ekonomii, matematyki, itd. Wiec naprawde to zalezy od szkoly.
Studia trwaja 4 lata i wtedy masz tytul Bachelor i wtedy masz wyksztalcenie HBO, nastepnie mozesz zrobic magistra jezeli chcesz.

Strona www.nuffic.nl powinna byc bardzo przydatna, mzoesz znalezc tam wszytskie szkoly gdzie proponuja Ci ekonomie w calej Holandii. I wted bezposrednio mozesz kontaktowac sie z ta szkola jakie wymagania powinnas spelnic aby stac sie ich studentka.

Powodzenia
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Paź 18, 2007 2:33 pm   

pupelek... jesli masz zamiar wybrac sie do szkoly w Den Haag do Haagse Hogeschool... to nie tlumacz swoich swiadectw... bo to nie jest potrzebne... jedyne co powinnas zrobic to sie umowic na spotkanie aby uznac twoj dyplom... na takim spotkaniu dowiesz sie co jest ci potrzebne...
i tak jesli chcesz studiowac w jezyku niderlandzkim to:
- NT2 programma II powinnas miec... jesli nie masz certyfikatu to mozesz w szkole zdawac egzamin z jezyka
- liceum z matura = VWO
- zaleznie od kierunku moze sie zdazyc, ze bedziesz musiala zdac egzamin z angielskiego czy tez z ekonomi itp... wszystko zalezy od wyboru kierunku...
- studia licencjackie trwaja zazwyczaj 4 lata
 
 
pupulek
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 3
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Paź 18, 2007 3:03 pm   studia

Dziekuje slicznie za informacje!! :) :)
Mnie interesuja studia zaoczne,ze wzgledu ,ze mam 9-miesieczna coreczke.Takze dzienne studia odpadaja.
Zdalam egzamin panstwowy z jezyka holenderskiego,takze z jezykiem nie mam problemu.
A czy VWO jest wyzsze od MBO?
Pozdrawiam serdecznie,Magda.
_________________
''Madzia mowi''
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Paź 18, 2007 3:07 pm   Re: studia

pupulek napisał/a:
Dziekuje slicznie za informacje!! :) :)
Mnie interesuja studia zaoczne,ze wzgledu ,ze mam 9-miesieczna coreczke.Takze dzienne studia odpadaja.
Zdalam egzamin panstwowy z jezyka holenderskiego,takze z jezykiem nie mam problemu.
A czy VWO jest wyzsze od MBO?
Pozdrawiam serdecznie,Magda.


VWO jest wyzsze od MBO... zobacz sobie

no to teraz kwestia zdecydowania sie na szkole... :lol:
 
 
pupulek
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 3
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Paź 18, 2007 3:12 pm   studia

No to fajnie,dziekuje za pomoc!!
Pozdrawiam ,Magda.
_________________
''Madzia mowi''
 
 
rozwal 
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 17
Skąd: Schiedam // Szczecin
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 11:25 pm   

studiuje na erasmusie i polecam :)
 
 
 
Justine 
Super gaduła


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 209
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 3:19 pm   

Erasmus fajna sprawa, ale nie wszystkie polskie uczelnie maja podpisane kontrakty. Np moj uniwersytet nie wspolpracuje z zadna z holenderskich uczelni.
W kwietniu 2008 zamierzam zlozyc papiery na Uniwersytet w Tilburgu. Najpierw jednak musze zdac egzamin z angielskiego IELTS lub TOEFL i uzyskac pewna liczbe punkto. Decyduje sie na ten pierwszy (bo podobno jest latwiejszy).Praktycznie wszystkie uniwersytety na swiecie wymagaja jednego z tych egzaminow jezeli chce sie studiowac w jezyku angielskim a nie jest sie obywatelem UK, USA, Kanady itp.
Studia kosztuja ok 1500 euro za rok. Oczywiscie bechelor, bo master sa drozsze. Kontaktowalam sie z "sekretariatem" i podobno moge otrzymac jakies dotacje, jezeli bede pracowala minimum 8 godzin tygodniowo.
Oczywiscie mozna wybrac part time albo full time jednak nie wiem czy wybierajac full time bede miala czas na prace, bo jakos musze zarobic na studia i zycie.
Na razie jednak szkole angielski, bo bez IELTS moge sobie jedynie pomarzyc.
Aha, egzaminow nie ma, licza sie:
- przetlumaczone dokumenty (swiadectwo maturalne itp)
- certyfikat z angielskiego (IELTS lub TOEFL)
- rozmowa kwalifikacyjna (ktora odbywa sie juz po rozpatrzeniu kandydatury)
Tylko nie wiem teraz czy w takim razie wszyscy co aplikuja sie dostaja??

Moze jest ktos, kto studiowal/studiuje w Tilburgu?? :)
_________________
Work like you don't need the money,
Love like you've never been hurt,
And dance like no one's watching.
 
 
rozwal 
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 17
Skąd: Schiedam // Szczecin
Wysłany: Wto Lis 06, 2007 10:35 am   

akurat mialem na mysli ze na erasmus univeristeit rotterdam studiuje, a nie ze na program socrates/erasmus przyjechalem :) a poza tym co do soc/eras to nie potrzebna jest umowa zeby na wymiane przyjechac, mozna sie dogadac samemu, ale jedyny minus to brak stypendium i potrzeba oplacenia czesnego :)
 
 
 
Justine 
Super gaduła


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 209
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Wto Lis 06, 2007 8:44 pm   

rozwal napisał/a:
akurat mialem na mysli ze na erasmus univeristeit rotterdam studiuje, a nie ze na program socrates/erasmus przyjechalem :) a poza tym co do soc/eras to nie potrzebna jest umowa zeby na wymiane przyjechac, mozna sie dogadac samemu, ale jedyny minus to brak stypendium i potrzeba oplacenia czesnego :)



aaa... takie buty :)

A moglbys napisac jak to jest z tymi wszystkimi stypendiami, dofinansowaniami itp?? Czego np. taka Polka, ktora przyjezdza na studia do Holandii na wlasna reke, z wlasnej nieprzymuszonej woli moze oczekiwac ;)
Studiujesz w jezyku angielskim czy holenderskim?
_________________
Work like you don't need the money,
Love like you've never been hurt,
And dance like no one's watching.
 
 
Casiush 
Poczatkujacy
Casiush


Wiek: 35
Dołączyła: 03 Lis 2007
Posty: 14
Skąd: Leutigenwolde
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 5:50 pm   Hej Hej

mam pytanie, czy muszę mieć międzynarodową maturę aby studiować w Holandii? mam na myśli konkretnie uniwerek w Groningen...
piszcie proszę, będę wdzięczna za każde info o tamtejszych studiach

[email protected]
lub gg:6244746

pozdrawiam
 
 
 
Justine 
Super gaduła


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 209
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 8:29 pm   Re: Hej Hej

Casiush napisał/a:
mam pytanie, czy muszę mieć międzynarodową maturę aby studiować w Holandii? mam na myśli konkretnie uniwerek w Groningen...
piszcie proszę, będę wdzięczna za każde info o tamtejszych studiach

[email protected]
lub gg:6244746

pozdrawiam


Nie musisz :) wystarczy polskie swiadectwo maturalne przetlumaczone u tlumacza przysieglego :) A w jakim jezyku chcesz studiowac??
_________________
Work like you don't need the money,
Love like you've never been hurt,
And dance like no one's watching.
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 8:47 pm   

Casiush... nie musisz miec miedzynarodowej matury... a jesli chodzi o tlumaczenie to sie dowiedz na danym uniwerku... bo nie zawsze trzeba tlumaczyc dyplomy... ja do mojej szkoly niepotrzebnie tlumaczylam... okazalo sie, ze wcale nie trzeba tlumaczyc... oni sobie tylko patrzyli na tytul na moim dyplomie i porownali do niderlandzkiego dyplomu... szkoda wydawac pieniadze jesli nie bedziesz musiala tlumaczyc dyplomu...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group