NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
vast contract a wypowiedzenie
Autor Wiadomość
uniu 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 45
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 76
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 5:10 pm   vast contract a wypowiedzenie

Mam vast contract w mojej firmie nie wiedzie sie ostatnio najlepiej.Niby szew zapewnia ,że wszystko ok ,ale chciałbym sie dowiedzieć na jakiej zasadzie może go ze mną rozwiązać.Jaki jest czas wypowiedzenia,czy należy mi sie z tego tytułu jakaś odprawa?dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
 
 
bobikpl 
Super gaduła
:)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 352
Skąd: Friesland
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 5:23 pm   

uniu,
Zwolnienie musi z ważnej przyczyny np. restrukturyzacja,po konsultacji ze związkami zawodowymi i UWV.Ale wiadomo jak mają zwolnić to zwolnią,niestety.
3 mies. wypowiedzenia.Pół wypłaty za każdy przepracowany rok,słyszałem też o 1 wypłacie za każdy przepracowany rok lub dobrowolnym umownym odszkodowanu ze strony pracodawcy.

Nie daj się wy...mać.Podstawiąją często kartkę do podpisania że ktoś się sam zwalnia a wszystkie rezerwy zostaną wypłacone.Nie będzie ci się należał zasiłek,ani odprawka.
Jak nie będzie szans żeby dalej pracować to negocjuj odprawę.Może warto rozważyć zapisanie się do związków CNV lub FNV (przez internet)
Wypowiedzenie umowy -TYLKO przez pracodawcę.Jeśli coś będzie nie tak ,nie podpisuj
Ostatnio zmieniony przez bobikpl Czw Kwi 21, 2011 8:42 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Pią Kwi 22, 2011 6:56 am   

nie do konca tak jest jak napisal bobikol
Wettelijke opzegtermijnen
De opzegtermijn staat vaak in uw contract of in uw cao. Als dit niet zo is, gelden de volgende termijnen:


werkte u korter dan 5 jaar: 1 maand;
werkte u tussen 5 en 10 jaar: 2 maanden;
werkte u tussen 10 en 15 jaar: 3 maanden;
werkte u 15 jaar of langer: 4 maanden.



Het aantal gewogen dienstjaren (A)
Niet alle dienstjaren worden even zwaar meegenomen in de berekening. Hoe langer je ergens hebt gewerkt en hoe ouder je bent des te zwaarder worden de dienstjaren meegeteld. De volgende indeling in dienstjaren en leeftijd wordt gehanteerd:

dienstjaren tot 35 jaar tellen voor een ½
dienstjaren tussen 35 en 45 jaar tellen voor 1
dienstjaren tussen 45 en 55 jaar tellen voor 1½
dienstjaren boven 55 jaar tellen voor 2

to takie podstawowe zasady
pozdrawiam
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
doronio 
Super gaduła
->OPOLE.ZWM<-


Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 347
Skąd: Amsterdam/Opole
Wysłany: Pią Kwi 22, 2011 9:20 am   

Podpisuję się pod postem wyżej. Znajomi to przerabiali, dlatego miałem to wałkowane przez pół roku.
_________________
Pomóż
http://www.poomoc.pl
 
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pią Kwi 22, 2011 1:04 pm   

To po co coś takiego jak stały kontrakt, który bardzo trudno dostać w Holandii, a mogą zwolnić bez problemu i jedynie jedną wypłatę opłacić. Przecież to chore, powinni bulić.
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Pią Kwi 22, 2011 2:12 pm   

Winter napisał/a:
To po co coś takiego jak stały kontrakt, który bardzo trudno dostać w Holandii, a mogą zwolnić bez problemu i jedynie jedną wypłatę opłacić. Przecież to chore, powinni bulić.


przeciez w pierwszej odpowiedzi czyli post nr 2 ci napisano ze za kazdy przepracowany w firmie rok nalezy ci sie miesieczna wyplata jesli kontrakt wypowie pracodawca i zeby byle czego nie podpisywac bo moga ci dac do podpisania wlasna rezygnacje i wtedy nie dostaniesz tej odprawy
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Pią Kwi 22, 2011 3:51 pm   

Uniu, twoj pracodowca nie moze cie o tak sobie cie zwolnic musi miec na to zgode z CWI lub rozwiazac umowe sadownie

Nic nie podpisuj i na nic sie nie zgadzaj , najlepiej idz do adwokata niech on ci pomoze

monika
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Śro Gru 18, 2013 9:58 am   

hejka, mam pytanko dotyczace zasad wypowiedzenia przy vastcontrakcie, otoz sytuacja jest taka;
moj maz pracuje 3,5 roku bezposrednio u holendra i ma vasta. ostatnio zaczely sie w firmie jakies klopoty (ponoc, ze szef ma spore zadluzenie w belastingu). no i wzial pracownikow na rozmowe, ze proponuje im przejscie na wlasna firme, poniewaz on swoja firme chce zamknac i wspolpraca bedzie wygladala tak, ze on bedzie im sprzedawal zlecenia, ale warunki ktore podal nam oraz innym nie odpowiadaja. on proponujac to, sadzil ze wszyscy na to poleca i sami zloza wypowiedzenia. i teraz wszyscy sa w kropce, bo za bardzo nie wiedza jak to ma sie odbyc, on ciagle sugeruje, zeby zwolnic sie samemu, ale nikt nie jest idiota. i teraz jak ma wygladac takie wypowiedzenie zgodnie z prawem?bo z tego co wyczytalam na stronie zwiazkow to on powienien albo sprawe zglosic do UWV albo do CWI, ale co dalej?czy to te instytucje juz beda sie kontaktowac z pracownikami, czy on normalnie sam moze wypowiedzenia dac poparte decyzja ktoregos z urzedu?
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Nie Sty 12, 2014 2:42 pm   

Mojego meza chca sie pozbyc z pracy po 41 latach pracy w tej samej firmie.
Ktos kiedys podawal tu taka tabele gdzie mozna bylo zobaczyc jaka odprawa nalezy sie w takiej sytuacji.
Dodam, ze firma prosperuje dobrze i nie ma mowy o zwolnieniu grupowym.
Moze da ktos namiary na jakies strony.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Sty 12, 2014 2:56 pm   

Jagoda97,

Cytat:
Ktos kiedys podawal tu taka tabele gdzie mozna bylo zobaczyc jaka odprawa nalezy sie w takiej sytuacji.


przeszukalam stare tematy niestety nie znalazlam tabelek o ktore pytasz


moze sie przyda ,wyszperane w necie

http://www.fnvfa.nl/hoe-h...vergoeding.html
http://www.deontslagrecht...mule-procedures
http://www.het-ontslag.nl...CFUTA3godfh8ABA
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Nie Sty 12, 2014 3:29 pm   

Dzieki Gochna, poczytam :039:
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Nie Sty 12, 2014 3:42 pm   

Jagoda nie ma takiej opcji. zwolnienie tylko i wylacznie musi isc przez UWV, jesli twoj maz jest dosc "wiekowy" i ma duzy staz prac wtedy UWV nie wyda zgody na zwolnienie go. dokladnie nazywa sie to - het afspiegelingsbeginsel.
i tu do poczytania o tym:
http://www.uwv.nl/Werkgev...gsbeginsel.aspx

jesli chodzi o odprawe, w prosty sposob do wyliczenia: http://ontslag-krijgen.nl...rmule-berekenen

ja jestem wlasnie po zakonczeniu batalii zwiazanej wlasnie ze zwolnieniem z vast ckontraktu, spotkalo to mojego meza, a ze ja bardziej zainteresowana strona formalna, cala sprawe prowadzilam ja. bylam tez w tej sprawie na spotkaniu w zwiazkach zawodowych fnv bondgenoten. mam tez korespondencje prawnicza. jesli masz jakies pytania to pisz na priv.
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pon Sty 13, 2014 12:11 am   

Nuta, ja jestem w podobnej sytuacji.
Moj maz po 41 latach pracy i wieku (w marcu) skonczy 62 lata.
W ubieglym roku zaczal nagle chorowac i wlasciwie nie wiadomo co mu dolega. Mial robiony scan glowy ale nic konkretnego nie wyszlo. Jutro tez ide z nim do neurologa.
Przez nasze wspolne lata przyzwyczajona bylam, ze maz sam zalatwia swoje sprawy.
Teraz nagle widze, ze on traci orjentacje, nie panuje nad tym wszystkim i nie potrafi walczyc o swoje prawa.
Lekarz zakladowy zatrudniony w zakladzie tez dziala na strone zakladu. Ciagle wezwania na rozmowy i nie uznaje jego choroby, czyli stwierdza, ze maz musi wrocic do pracy.
Zaklad pracy wymysli, ze zwolni meza, ten przejdzie na zasilek WW, ktory bedzie trwal (38m-cy) do jego emerytury i proponuja odprawe 3500 euro!!!
Mam poczucie ogromniej niesprawiedliwosci i wiem, ze to ja musze zajac sie ta sprawa. Od czego zacza?
Napisz mi cos, jezeli nie chcesz pisac na forum to napisz na priv, ja to wygladalo w Waszej sytuacji
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Pią Sie 15, 2014 2:49 pm   

Moze macie jakies pomysły jak z glowa odejsc z "vasta" ? Choruje na bole plecow raz na m-c okolo tygodnia ale juz wolałbym sie zwolnic a jak to sam zrobie nie dostane nic z UWV prawda.
Jak to mozna ugryzc ?
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Pią Sie 15, 2014 3:55 pm   

stroop,
No jak z tego wyjść? Udajesz się do lekarza i tłumaczysz mu sytuacje. Podejrzewam, że zostaniesz uraczony tzw pijnstillers. Z racji, że to Ci nie pomoże udasz się do niego kilka razy może asz szanse na jakieś fysio.

Musisz rozmówić się z szefem. Wyjaśnij mu co się dzieje, z czego to wynika podkreśl że zależy Ci na dobru firmy i nie chciałbyś być nieefektywny a boisz się, że bóle uniemożliwią Ci wykonywanie Twoich obowiązków w 100%. Nie wiem gdzie pracujesz, może przedstaw jakieś rozwiązanie, inne stanowisko czy part time?

Zwalniając się stracisz wiele.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group