NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pią Maj 13, 2011 9:59 pm
Prawo pracy
Autor Wiadomość
BRYDZIA 
Poczatkujacy

Dołączyła: 22 Lip 2009
Posty: 13
Wysłany: Pią Maj 13, 2011 4:43 pm   Prawo pracy

Witam.Szukam kogos kto zna sie bardzo dobrze nz prawie pracy.Moze ktos ma namiary na jakas ksiegowa lub kogos takiego co bylby w stanie wyjasnic mi pare zeczy zwiazanych z kotraktem o prace. :032:
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pią Maj 13, 2011 5:17 pm   

Witam,

Napisz co dokładnie co chcesz wiedzieć na forum jest sporo "Kumatych" Usterów którzy pomogą ... :039:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
BRYDZIA 
Poczatkujacy

Dołączyła: 22 Lip 2009
Posty: 13
Wysłany: Pią Maj 13, 2011 5:57 pm   

dostalam kontrakt po holendersku nie wiem czy jest prawidlowy czy cos kreca. Chcialabym np. wiedziec czy oplacaja wszystkie sklatki rentowo emerytalne jak to jest z wakacyjnym czy dostaje minimum wynagrodzenia czy po prostu szef 'okrada" mnie na czym sie da!
 
 
bobikpl 
Super gaduła
:)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 352
Skąd: Friesland
Wysłany: Pią Maj 13, 2011 6:02 pm   

no to wciepnij skan umowy i solarisa :043: ,zamaż swoje dane -zobaczymy wspólnie
Ostatnio zmieniony przez bobikpl Pią Maj 13, 2011 6:46 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Pią Maj 13, 2011 9:27 pm   

BRYDZIA napisał/a:
dostalam kontrakt po holendersku nie wiem czy jest prawidlowy czy cos kreca. Chcialabym np. wiedziec czy oplacaja wszystkie sklatki rentowo emerytalne jak to jest z wakacyjnym czy dostaje minimum wynagrodzenia czy po prostu szef 'okrada" mnie na czym sie da!


emerytura buduje ci sie obojetnie czy pracujesz czy jestes zameldowana

jak masz minimalna stawke brutto za godzine to oznacza to ze poprostu parcujesz za minimalna place i nikt cie nie okrada
 
 
BRYDZIA 
Poczatkujacy

Dołączyła: 22 Lip 2009
Posty: 13
Wysłany: Sob Maj 14, 2011 9:13 am   

nie mam dostepu do skanera.
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Sob Maj 14, 2011 9:59 am   

BRYDZIA, zrob zwykle fotki (np. komorka). zdjecia dokumentow wychodza calkiem czytelnie :)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Maj 14, 2011 1:50 pm   

BRYDZIA napisał/a:
dostalam kontrakt po holendersku nie wiem czy jest prawidlowy czy cos kreca. Chcialabym np. wiedziec czy oplacaja wszystkie sklatki rentowo emerytalne jak to jest z wakacyjnym czy dostaje minimum wynagrodzenia czy po prostu szef 'okrada" mnie na czym sie da!


Witam,

Zrób fote to OCENIMY ... :029:

Pierwsza sprawa czemu nie dostałaś go też po PL i druga sprawa podpisałaś KONTRAKT którego nawet nie rozumiesz ???

Tutaj z mojej strony:

Zestawienie wynagrodzenia minimalnego dla danego wieku:

http://www.loonwijzer.nl/home/minimumlooncheck

Wakacyjne to bodajże 8% wynagrodzenia brutto ...
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Damianos 
Gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Cze 2009
Posty: 173
Wysłany: Sob Maj 14, 2011 3:00 pm   

Beny.rac napisał/a:
Pierwsza sprawa czemu nie dostałaś go też po PL

Jesteśmy w Holandii, pracodawca nie ma obiowiązku dostarczać kontrakt w języku ojczystym potencjalnego pracownika.
Beny.rac napisał/a:
i druga sprawa podpisałaś KONTRAKT którego nawet nie rozumiesz ???

Brydzia nigdzie nie napisała, że go podpisała a jedynie, że dostała.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Maj 14, 2011 5:09 pm   

Damianos napisał/a:
Jesteśmy w Holandii, pracodawca nie ma obiowiązku dostarczać kontrakt w języku ojczystym potencjalnego pracownika.


Obowiązku nie ma ale z własnego dośw wiem że jak jest w porządku to w języku polskim też daje ( a jak chce coś ukryć to nie daje) no chyba ze jest sie 1 pracownikiem z PL w firmie albo zna dobrze hol ...
Damianos napisał/a:
Brydzia nigdzie nie napisała, że go podpisała a jedynie, że dostała.


Z tego co mi sie zdaje to kontrakt sie dostaje aby go podpisac( 1 szt dla siebie a 2 dla pracodawcy ) chyba że w firmie mają nadmiar papieru i tuszu to co innego ... :029:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Sob Maj 14, 2011 8:26 pm   

Beny.rac napisał/a:


Z tego co mi sie zdaje to kontrakt sie dostaje aby go podpisac( 1 szt dla siebie a 2 dla pracodawcy ) chyba że w firmie mają nadmiar papieru i tuszu to co innego ... :029:


No czyli jak 1 dla siebie, a drugi dla pracodawcy, to jednak się dostaję :P A ja myślę, że ona pisząc "dostałam" miała na mysli to, że go podpisała. Nie wiem, z jakim biurem, ale nie wyobrażam sobie jakoś, żebym w holenderskim prosiła o umowę po polsku :)
_________________
<cenzura>
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Maj 14, 2011 11:09 pm   

bagniaczka napisał/a:
Nie wiem, z jakim biurem, ale nie wyobrażam sobie jakoś, żebym w holenderskim prosiła o umowę po polsku


Ja pracowałem przez hol biura w którym nie było żadnego polaka w biurze ani kordynatora co mówil po polsku a umowe dostałem zarówno po hol i jak i PL ...
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
BRYDZIA 
Poczatkujacy

Dołączyła: 22 Lip 2009
Posty: 13
Wysłany: Nie Maj 15, 2011 9:20 pm   

Kontrakt podpisalam bo mamy zostal slownie przetlumaczony przez pracownika . Ktos wspominal o pracy za minimalna place to jaka jest stawka dla sprzataczki? Bo podobno w kazdym sektorze jest inaczej.Co z nadgodzinami,praca w swieta i weekendy? nic nie mam wspomniane w konrakcie o tym.
:027:
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pon Maj 16, 2011 3:37 pm   

BRYDZIA napisał/a:
Kontrakt podpisalam bo mamy zostal slownie przetlumaczony przez pracownika . Ktos wspominal o pracy za minimalna place to jaka jest stawka dla sprzataczki? Bo podobno w kazdym sektorze jest inaczej.Co z nadgodzinami,praca w swieta i weekendy? nic nie mam wspomniane w konrakcie o tym.
:027:

Wg jakiego CAO pracujesz?
 
 
BRYDZIA 
Poczatkujacy

Dołączyła: 22 Lip 2009
Posty: 13
Wysłany: Pon Maj 16, 2011 3:47 pm   

wstyt chyba sie przyznac ale nie wiem..
Ostatnio zmieniony przez BRYDZIA Pon Maj 16, 2011 3:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group