NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kurs jez.holenderskiego nie bedzie finansowany
Autor Wiadomość
martyna_k 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 26 Sty 2008
Posty: 71
Wysłany: Śro Maj 18, 2011 5:50 pm   

Sama spotkałam się z taka sytuacją, że w jednej gminie powiedziano polce : nie sfinansujemy dla Pani teraz kursu, ponieważ pierwszeństwo na nasze kursy mają osoby z takich krajów jak Maroko, Turcja, Somalia etc...Nawet gdyby zapłaciła za takowy kurs, nie wiadomo czy by było miejsce..
_________________
Nie jestem zupą pomidorową, żeby mnie wszyscy lubili.
 
 
slodka_milka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 03 Gru 2010
Posty: 13
Skąd: z daleka
Wysłany: Sob Maj 21, 2011 3:58 pm   

martyna_k napisał/a:
Sama spotkałam się z taka sytuacją, że w jednej gminie powiedziano polce : nie sfinansujemy dla Pani teraz kursu, ponieważ pierwszeństwo na nasze kursy mają osoby z takich krajów jak Maroko, Turcja, Somalia etc...Nawet gdyby zapłaciła za takowy kurs, nie wiadomo czy by było miejsce..



ja jako Polka (obywatelka UE) nie miałam prawa do kinderopvang :/ W opiece nad dzieckiem pomagaja wszystkim obywatelom z poza UE.
 
 
Damianos 
Gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Cze 2009
Posty: 173
Wysłany: Sob Maj 21, 2011 5:10 pm   

slodka_milka napisał/a:
ja jako Polka (obywatelka UE) nie miałam prawa do kinderopvang :/ W opiece nad dzieckiem pomagaja wszystkim obywatelom z poza UE.

Pierwsze słysze! Moje dziecko normalnie uczeszcza do BSO a wczesniej takze do creche i belasting bez problemu dofinansowuje. Co wiecej znam pare osob Polakow oczywiscie, ktorych pociechy takze uczeszczaja do kinderopvang i takze dostaja dofinansowanie. Byc moze nie nalezalo Ci sie dofinansowanie gdyz mieliscie za duze zarobki lub pracuje tylko jedno z rodzicow.

A dodatek na dziecko dostajesz?
Ostatnio zmieniony przez Damianos Sob Maj 21, 2011 5:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rauf 
Gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 172
Skąd: Netherlands
Wysłany: Sob Maj 21, 2011 5:31 pm   

Ale tu chodzi o opieke nad dzieckiem jak ty jestes na kursie! Ja tez mialm taka sytuacje ze niemialam z kim dzieci zostawic na te kilka godzin i poprosilam o kinderopvang no to niestety jako obywatelce unii sie nie nalezy no i z kursu zrezygnowalam
 
 
slodka_milka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 03 Gru 2010
Posty: 13
Skąd: z daleka
Wysłany: Nie Maj 22, 2011 2:19 pm   

dotyczy inburgeringscursus
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pon Maj 23, 2011 10:02 am   

Ooo, moja żona (Polka) dostała dofinansowanie do złobka (kinderopvangtoeslag) z racji uczęszczania na inburgeringscursus. Może to być zależne od gminy (?)
_________________
Dumny Polak
 
 
slodka_milka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 03 Gru 2010
Posty: 13
Skąd: z daleka
Wysłany: Pon Maj 23, 2011 10:45 am   

wszystko zalezy od gminy.
http://www.rijksoverheid....or-inburgeraars
 
 
polder 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 10
Wysłany: Pon Maj 23, 2011 12:53 pm   

slodka_milka napisał/a:
wszystko zalezy od gminy.
http://www.rijksoverheid....or-inburgeraars

..i nie tylko.O wiele wiecej moim zdaniem zalezy od urzednika ktory nas obsluguje.W Amsterdamie doplacaja do kdv obywatelom UE ale zwlasnego doswiadczenia oraz z doswiadczen znajomych wiem ze dla Polakow nie ma pieniedzy.a jaknapiszesz skarge wyzej,to z automatu dostajesz decyzje ze dofinansowanie sie nalezy lecz niestety miejsca na kursie dla ciebie nie ma.
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pon Maj 23, 2011 1:13 pm   

W Amsterdamie załatwialiśmy do za pomocą agencki chikuba.nl. Gemeente nas do niej skierowało i nic za ich usługi nie płaciliśmy. Oni nam powiedzieli, że to dofinansowanie dostaniemy (mówili z przekonaniem) i faktycznie dostaliśmy. Może jak wniosek o dofinansowanie idzie od takiej agencji to urzędnicy częściej akceptują.
_________________
Dumny Polak
 
 
optymistycznie 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 36
Dołączyła: 01 Cze 2009
Posty: 50
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pon Maj 23, 2011 2:03 pm   

jeszcze jest finansowany, ale sie czeka i czeka ja byl;am w Hadze na rozmowie w sprawie kursu w marcu w kwietniu pisa;lam test a teraz powiedzieli mi ze mam czekac i moze to potrwac nawet 3 miesiace :(

A podobno od nowego roku kurs nie bedzie finansowany ?
 
 
 
slodka_milka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 03 Gru 2010
Posty: 13
Skąd: z daleka
Wysłany: Pon Maj 23, 2011 5:30 pm   

polder napisał/a:
slodka_milka napisał/a:
wszystko zalezy od gminy.
http://www.rijksoverheid....or-inburgeraars

..i nie tylko.O wiele wiecej moim zdaniem zalezy od urzednika ktory nas obsluguje.W Amsterdamie doplacaja do kdv obywatelom UE ale zwlasnego doswiadczenia oraz z doswiadczen znajomych wiem ze dla Polakow nie ma pieniedzy.a jaknapiszesz skarge wyzej,to z automatu dostajesz decyzje ze dofinansowanie sie nalezy lecz niestety miejsca na kursie dla ciebie nie ma.


tydzien temu ogladalam w wiadomosciach news, jak wypowiadal sie (nie pamietam dokladnie nazwiska) ktos z ministerstwa do spraw obcokrajowcow, ze Polacy nie ucza sie jezyka holenderskiego. Pomine fakt, ze ow seroglowy, wspomnial rowniez "Polacy awanturuja sie, sa glosni, pija", "bezrobotni dluzej niz 3 miesiace musza wrocic do swojego kraju". Wypowiedz seroglowego i sytuacja jaka Ty opisales, jest to jawna dyskryminacja!
 
 
bea111 
Poczatkujacy


Dołączyła: 08 Wrz 2010
Posty: 28
Skąd: Friesland
Wysłany: Pon Maj 23, 2011 5:42 pm   

moje dzieci zostaja w szkole w kazdy poniedzialek i wykupiłam strippenkart na 20 razy na dwójke dzieci.35 euro na kazde.kurs mam dwa razy w tyg.w poniedzialki pozno koncze,a w srode kurs jest rano do 12ej,to sie zrywam przed 12ta i zdążam odebrac.a ten kinderopvang,to szkoła załatwiła i z formularzem pani do domu przyszła.wogóle,to i dzieci mi zaprowadzaja sasiedzi do szkoły i sasiadka mi kosi trawnik.Jednak życie na wsi ma swoje plusy :026:
 
 
optymistycznie 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 36
Dołączyła: 01 Cze 2009
Posty: 50
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pią Cze 03, 2011 9:06 pm   

Ach stereotypy ja w szkole holenderskiej duzo widzialam polakow ktorzy na jezyk chodza. A propo rozpoczynam kurs 14.06 :D w Hadze, czy ktos jeszcze moze tez w tych terminach rozpoczyna kurs w szkole w HAdze :)


I jeszcze pytanie, czy od nowego roku w koncu nei beda dofinansowywac czy to sa plotki, czy oni sami jeszcze nei wiedza? Bo jeszcze moja druga polowke musze pognac na kurs i nei wiem ile czasu mam na przekonywanie :D
 
 
 
adamek88
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 113
Wysłany: Sob Cze 11, 2011 1:07 pm   

Witam ponownie- być może nie będzie tak źle z tym dofinansowaniem. Dostałem list z ROC w którym jest napisane że gmina j zaprasza mnie do nich na test języka żeby mogli sprawdzić poziom znajomość języka W sumie nie wiem czy gmina będzie sponsorem mojej edukacji ale ważne że się coś ruszyło ;)
Miał ktoś może podobny test? Jak to w ogóle wygląda?
pozdrawiam
 
 
 
Gik 
Nieśmiały użytkownik
Mgr Ambiwalencja


Wiek: 37
Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 67
Skąd: Weert
Wysłany: Pon Cze 27, 2011 1:52 pm   A jednak

Witam serdecznie,

zanim zaczęłam ubiegać się o kurs niderlandzkiego w Gemeente, zasięgałam informacji na ten temat z przeróżnych źródeł. Jedni mówili, że gminy już nie refundują takowych, inni że zależy gdzie. Moje pierwsze spotkanie w Stadhuis w tej sprawie zostało telefonicznie odwołane na 2 dni przed terminem rozmowy, z uzasadnieniem, że w moim przypadku gmina nie refunduje kursu. No trudno, trzeba to było jakoś przełknąć. Parę tygodni później i tony przekopanych stron o szkołach i kursach w mojej okolicy, stawiłam się w urzędzie w celu uzupełnienia papiórzysk jakiś. Przy okazji zapytałam się grzecznie, gdzie mogę się dowiedzieć o kursach językowych organizowanych przez Gemeente, zaznaczając że wiem, że nie refundują, ale chciałabym uzyskać konkretne informacje. Pani z okienka skierowała mnie mimo wszystko do Sociale Zaken. Tam powtórzyłam swoją historyjkę, a (inna już:)) pani zdziwiona odpowiedziała 'Ależ refundujemy!' i umówiłyśmy się na przyszły tydzień. Idąc na rozmowę była przekonana, że usłyszę 'a jednak nie' i jakież było moje zdziwienie, gdy owa miła pani przyniosła gotowy do uzupełnienia formularz do ROC na Inburgering Cursus w moim mieście, dodając że gmina za wszystko zapłaci, a ja tylko się muszę na zajęcia stawiać. :041: No wniebowzięta byłam!
Wynikać by z tego mogło, że faktycznie zależy od gminy. Może jeszcze nie wszystkie wycofały się (póki co) z pomocy finansowej dla obywateli UE.
I jeszcze tylko ponawiam pytanie mojego poprzednika - czy ktoś mógłby się podzielić doświadczeniem i zdać relację z testu, tudzież rozmowy wstępnej?

Pozdrawiam.
_________________
Everything could have been anything else and it would have just as much meaning. [Mr. Nobody]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group