NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kurs jez.holenderskiego nie bedzie finansowany
Autor Wiadomość
bea111 
Poczatkujacy


Dołączyła: 08 Wrz 2010
Posty: 28
Skąd: Friesland
Wysłany: Pon Cze 27, 2011 4:58 pm   

Witam,jest to test pisemny tylko,kilka kartek.W tym trzeba samemu wpisac dane swoje,wypełnic brakujace wyrazy i sa zadania na inteligencje.Wszystko na swoje mozliwosci.Jak ktoś nic nie wie,to nie musi nic wpisywać.Nie pamietam,ale chyba 20 minut na to dają czas.
 
 
Gik 
Nieśmiały użytkownik
Mgr Ambiwalencja


Wiek: 37
Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 67
Skąd: Weert
Wysłany: Pon Cze 27, 2011 8:19 pm   

@bea111 Dziękuję za przydatną odpowiedź. :) Z tego, co powiedziano mi w Gemeente, według tego testu przydzielają do odpowiedniej grupy. Ja mam tylko nadzieję, że ta do której trafię nie będzie zbyt liczna i że jednak nie zawiodę się na kursie, jak niektórzy...
_________________
Everything could have been anything else and it would have just as much meaning. [Mr. Nobody]
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Pon Cze 27, 2011 8:33 pm   

ja tylko dodam,ze teraz jeden modul (jeden z trzech na NT2) w ROC kosztuje ok 775 euro...
 
 
Gik 
Nieśmiały użytkownik
Mgr Ambiwalencja


Wiek: 37
Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 67
Skąd: Weert
Wysłany: Pon Cze 27, 2011 9:48 pm   

@Paco Ale mówisz w przypadku, gdy koszty trzeba pokryć samemu? I jakie moduły? Z tego, co mi wiadomo, to Inburgering trwa rok i kończy się egzaminem państwowym. W zależności od tego, jakie będą Twoje postępy możesz zdać go na 4 poziomach - A1, A2, NT2 programma I lub II. Tak zostałam poinformowana i tak było również w formularzu, który uzupełniała ze mną babeczka z Gemeente. Ale może coś ominęłam...

I przypomniało mi się coś jeszcze. W Polsce moja edukacja zakończyła się na Liceum Ogólnokształcącym ze zdaną maturą (niestety tylko tyle... :( ). Jak doczytałam dziś na forum powinno być to odpowiednikiem holenderskiego VWO, racja? A ja, z moją wtedy nieznajomością tematu powiedziałam, że MBO. Teraz się zastanawiam, czy będzie to miało wpływ na poziom egzaminu końcowego. Tzn, czy może się zdarzyć, że powiedzą, że NT2 II, to dla mnie za wysokie progi... :oops: Mam nadzieję, że nie, bo się marzę sobie tak po cichutku o uniwerku tutaj, a bez tego poziomu, to ani rusz...
_________________
Everything could have been anything else and it would have just as much meaning. [Mr. Nobody]
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Pon Cze 27, 2011 10:33 pm   

no dokladnie jak oplacasz samemu i wyzej wspomnialem,ze chodzi o program na NT2 II - korzystasz z trzech ksiazek code 1, code 2 i code 3 kazda to jeden modul - tak wyglada program. A jak to za malo no to proporcjonalnie wiecej...
Ostatnio zmieniony przez .:Paco:. Pon Cze 27, 2011 10:34 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gik 
Nieśmiały użytkownik
Mgr Ambiwalencja


Wiek: 37
Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 67
Skąd: Weert
Wysłany: Pon Cze 27, 2011 10:47 pm   

@Paco I wszystkie te moduły są organizowane w ciągu tego jednego roku? Ja mam dyplom z ukończenia kursu w szkole prywatnej na poziomie A1, więc ten ROC zacznę od poziomu A2. Inburgering chciałabym zdawać na poziomie NT2 II i jak trza będzie, to nawet na rzęsach stanę i uszami zaklaskam, coby dopiąć swego. : :036: Ale tak sobie myślę teraz, czy jak zacznę od A2 do czy się doturlam do tego ostatniego modułu. Samozaparcia i determinacji mi nie brak, ale nie wiem, jak to czasowo wygląda ze skakaniem z poziomu na poziom, w sensie ile czasu jest przeznaczonego na poszczególne.

Tak się tu dopytuję, bo mnie zależy, no... :oops: I każda informacja się przyda. A jutro chyba zadzwonię do Gemeente i ich też podręczę pytankami. :077:
_________________
Everything could have been anything else and it would have just as much meaning. [Mr. Nobody]
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 9:34 am   

teoretycznie jeden modul to 20 tygodni to czy przechodzisz dalej zalezy od tego jak wykorzystalas ten czas - z tego co rozmawialem z koordynatorem z ROC to jest standard jaki przyjeli ale obcokrajowcom zajmuje to troszke dluzej choc sam przyznal kiedys,ze mieli polke co zrobicla caly kurs w pol roku - ale podobno nie pracowala i calymi dniami siedziala tylko nad ksiazkami...
 
 
bea111 
Poczatkujacy


Dołączyła: 08 Wrz 2010
Posty: 28
Skąd: Friesland
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 3:26 pm   

Ja mam roczny kurs,dopłaciłam ponad 200 euro i jak zdam,to maja mi zwrócić.
 
 
Gik 
Nieśmiały użytkownik
Mgr Ambiwalencja


Wiek: 37
Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 67
Skąd: Weert
Wysłany: Czw Cze 30, 2011 12:34 pm   

@Paco Dzięki za info. Trza będzie przysiąść ostro, ale dobrze wiedzieć, że nie jest to niemożliwe do zrobienia. ;) W poniedziałek mam już test wstępny w ROC i jeszcze parę dni na powtórkę z gramatyki (o zgrozo!). A w sierpniu zaczynam zajęcia.

Powodzenia wszystkim życzę i wytrwałości, sobie też przy okazji. :) Trzymam za Was kciuki! :061:

[ Dodano: Pon Lip 04, 2011 11:42 am ]
No to jestem po teściku, poszło lepiej niż się spodziewałam. :029: Ale przechodząc do konkretów związanych z tematem postu - od pani docent w ROC dowiedziałam się, że kurs przygotowawczy do Staatsexamen kosztuje w moim przypadku 3900€. :119: Dodała też, że mam szczęście, bo od stycznia Gemeente już nie płaci za kursy. Więc chyba problem z postu wyjaśniony. Może jeszcze gdzieniegdzie da się to załatwić, jednak gminy rezygnują z opłacania kursów językowych. A szkoda, bo cena kosmiczna, jak dla mnie przynajmniej.
_________________
Everything could have been anything else and it would have just as much meaning. [Mr. Nobody]
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Wto Lip 05, 2011 5:13 pm   

Jak dal mnie to trochę nielogiczne, wszędzie w holenderskich mediach narzeka się na niski poziom intergracji obcokrajowców, a jednocześnie powoli wygasaja wszelkie formy pomocy sprzyjające nauce języka i integracji... No ciesZe się ze ja się jeszcze zalapalam :/
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Gik 
Nieśmiały użytkownik
Mgr Ambiwalencja


Wiek: 37
Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 67
Skąd: Weert
Wysłany: Wto Lip 05, 2011 10:22 pm   

@Suska Mi też to ciężko zrozumieć, ale cóż zrobić... Może po czasie wrócą do tej praktyki, w szczególności gdy teraz pracodawcy stawiają sobie te wszystkie śmieszne wymagania (mam tu na myśli np. zbieranie, czy pakowanie warzyw/owoców). :? Zaczynam się też zastanawiać, jak to będzie za rok, kiedy i mi przyjdzie się starać o dofinansowanie na studia...

Może jest coś głębszego w tej 'zachodniej logice', byleby tylko się przeciw nam nie obróciła.
_________________
Everything could have been anything else and it would have just as much meaning. [Mr. Nobody]
 
 
adamek88
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 113
Wysłany: Wto Lip 05, 2011 11:25 pm   

Ja niestety wiem że w Bredzie nie dofinansowują ani nie sponsorują kursu. Byłem na tym teście w ROC i załapałem się do ostatniej grupy więc do zapłacenia mam "tylko" około tysiąca euro. W sumie to i tak inwestycja w siebie więc się zwróci ;)
 
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Śro Lip 06, 2011 3:20 pm   

sluchajcie powoli znow sie to zmienia..wiem,ze gminy zaczynaja przegladac swoja pozycje i wracaja aby dofinansowywac kursy (nie finansowac w calosci ale obnizac ceny)- np jeden moduł za 280euro z ksiazkami)...mam nadzieje,ze w mojej gminie tez tak bedzie wiec monitorujcie sprawy - skad to wiem jeden koles z gminy do mnie zadzwonil i powiedzial,ze w ciagu 1-2 tygodni bedzie wiadomo
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Śro Lip 06, 2011 6:26 pm   

ogolnie wszystko rozbija sie o pieniadze rzad ma ich mniej to i mniej dostaja gminy proste
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Czw Lip 07, 2011 9:45 pm   

bejupi napisał/a:
ogolnie wszystko rozbija sie o pieniadze rzad ma ich mniej to i mniej dostaja gminy proste


bejupi normalnie drugi Kolumb z Ciebie odkryles ameryke :043:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group