NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kurs jez.holenderskiego nie bedzie finansowany
Autor Wiadomość
Niunia27 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Lip 2010
Posty: 113
Wysłany: Nie Lip 24, 2011 5:50 pm   

Ja słyszalam w telewizji,ze od 2014 roku gminy juz nie beda finansowac kursu jezykowego.Ale czy to chodzilo o ten sam o ktorym wy mowicie,to nie wiem.
Pozdrawiam :039:
 
 
Aasia 
Poczatkujacy

Dołączyła: 21 Paź 2011
Posty: 10
Wysłany: Pią Paź 28, 2011 10:15 pm   

Byłam w kwietniu, w Gemente odesłali mnie do innego oddziału, gdzie kobieta potraktowała mnie strasznie surowo, jak zapytałam czy i jak można ubiegac sie o kurs, jej pierwsze pytanie padło a skąd jestes...z Polski. Nie dla Polaków nie robimy. I to było w Eindhoven.

[ Dodano: Pią Paź 28, 2011 10:16 pm ]
Teraz siedze i sama staram sie uczyć najpotrzebniejszych słówek, wymowy , ale to nie to samo co kurs, i co teraz robić? pozostaje tylko zapłacić i zapisac sie od nowego naboru ale prywatnie.
 
 
nastka 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 02 Maj 2011
Posty: 75
Wysłany: Pią Paź 28, 2011 10:25 pm   

jestem w tej samej sytuacji Aasia, też mi odmówiono.No po prostu za późno się zgłosiłyśmy.Oczywiście można pójść do szkoły,tylko płacić już z własnej kieszeni ,na semestr to około 400euro,cena w zależności od szkoły oczywiście.
Albo przez internet ...
 
 
Aasia 
Poczatkujacy

Dołączyła: 21 Paź 2011
Posty: 10
Wysłany: Pią Paź 28, 2011 10:50 pm   

Tak ale znajomi z którymi mieszkam, byli na zasiłku uczyli się języka we własnym zakresie, teraz dostali zgłoszenie ze sfinansują im kurs językowy, odpisali im i czekają już przeszło tydzien na odpowiedź, wysłali zapytanie czy każdy moze ubiegać sie o taki kurs. Narazie cisza zero odezwu zobaczymy co będzie, w każdym bądź razie, tak jak czytałam wyżej to zależy od urzędnika.
 
 
aymar 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 508
Wysłany: Sob Paź 29, 2011 8:47 am   

wiele gmin teraz już nie finansuje kursów szkół itp,nam przerwali dalsze płatności w bierzącym roku szkolnym, przed ukonczeniem semestru :088:
_________________
Bóg często nas odwiedza,ale przeważnie nie ma nas w domu...
 
 
szarotka 
Poczatkujacy
szarotka

Wiek: 73
Dołączyła: 03 Lis 2011
Posty: 1
Wysłany: Czw Lis 03, 2011 3:20 pm   

Witam-zdaje sobie sprawe,ze wszyscy na tym portalu ,to mlodzi ludzie,ale moze moze KTOS z panstwa mi podpowiedziec;
a] gdzie sie sie zdaje egzamin z jezyka holenderskiego aby uzyskac obywatelstwo holenderskie.
b] moja gmina wyslala mnie do ROC.Lecz moj malzonek juz dzwonil i powiedzieli w ROC,ze chyba taki egzamin zdaje sie w ambasadzie.Musze nadmienic,ze ja mam [ lat 60+] i jestem zameldowana tutaj w Holandii od chwili zawarcia slubu czyli od szesciu lat ze swoim mezem ,ktory jest Holendrem.Wprawdzie mieszkalam do tego roku w Polsce,ze wzgledu na prace.Teraz juz mieszkam z mezem i chce pozostac na stale. Chce ubiegac sie o holenderskie obywatelstwo tylko aby sie ubiegac trzeba miec udokumentowany zdany egzamin.Jest w tym wszystkim problem,ze nie znam na tyle dobrze holenderskiego aby juz z marszu przystapic do takiego egzaminu.Nikt nie jest mi w stanie podpowiedziec gdzie powinnam sie sie zglosic w sprawie tego egzaminu i jak sam wyglada egzamin.Czy wystarcza podstawowa znajomosc holenderskiego,czy tez to musi byc kursNT2 o ktorym czesto panstwo piszecie.Z gory dziekuje za odpowiedz.
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Czw Lis 03, 2011 10:58 pm   

szarotka dla obywatelstwa to musisz raczej zrobic Inburgeringscursussen - gdzie sie dowiadujesz o holandii itd.

np.
http://website.rocflevola...0&sid=19&id=144
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Lis 03, 2011 11:29 pm   

A egzamin zdaje sie w placowkach IB DUO Group.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
madzia575 
Poczatkujacy

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lis 2009
Posty: 49
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pon Lis 28, 2011 5:48 pm   

dzisiaj przeczytałam na stronie gemeente że w Den Haag kursy bedą płatne dopiero od 2013 roku a nie 2012 jak zapowiadano :)

http://www.denhaag.nl/hom...kan-het-nog.htm
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Wto Lis 29, 2011 11:26 am   

chyba nigdy nie beda platne, strasza zeby jednoczesnie zachecic do zapisania sie i jednoczesnie zniechecic nowych przed przyjazdem. ale dobrze, jesli wszedles miedzy wrony musisz krakac jak i one :)
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pon Gru 05, 2011 3:07 pm   

W Tilburgu tez juz nie finansuja Imburgering Cursus dla Polakow, poniewaz nie jest on dla nas obowiazkowy.
_________________
<cenzura>
 
 
EwazHolandii 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 630
Wysłany: Pią Maj 25, 2012 11:17 pm   

W gminie Rotterdam też już nie ma tego kursu inburgeringscursus.
 
 
panchlodek
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Maj 2012
Posty: 24
Wysłany: Sob Maj 26, 2012 10:06 pm   

Orientuje się ktoś jak wygląda to w Apeldoornie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group