NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Sty 23, 2012 9:17 pm
Poszukuję szkoły
Autor Wiadomość
Krzysiu1990
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 2
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 8:36 pm   Poszukuję szkoły

Witam chciałbym się dowiedzieć czy w Holandii jest jakaś szkoła gdzie wykładają w języku polskim resocjalizacje?
Chciałem się dowiedzieć czy takie studia magisterskie w języku polskim istnieją w kraju wiatraków

Pozdrawiam Kriss
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 9:47 pm   Re: Poszukuję szkoły

Krzysiu1990 napisał/a:
Witam chciałbym się dowiedzieć czy w Holandii jest jakaś szkoła gdzie wykładają w języku polskim resocjalizacje?
Chciałem się dowiedzieć czy takie studia magisterskie w języku polskim istnieją w kraju wiatraków

Pozdrawiam Kriss

thumb up za ten post :038:

Krzysiu, idac twoim tokiem rozumowania poradzilabym ci w google poszukac takiej szkoly. Nie powinno to byc trudne bo podejrzewam ze jezeli mozna tu zrobic studia magisterskie resocjalizacje w jezyku polskim to napewno bedzie to opisane po polsku.
 
 
marta75 
Gaduła
marta75

Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Cze 2010
Posty: 159
Skąd: krakow-veenendaal
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 10:11 pm   

Dobre :043: :043:
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Sty 24, 2012 12:34 am   

Krzysiu1990, jak to nie widziales tej szkoly u ciebie za rogiem ?
a tak pozatym to w kazdym miescie kolo ratusza na rynku jest jedna.
P.S.
Tu w gminie mowia po Polsku Arabsku i Chinskim ale uwaga nie mowimy tu po
Niderlandzku . W szkole masz odrazu zalatwiony apartament umeblowany i dodatowo daja 1500 € na miesiac dofinansowania do studi. Oczywiscie ze w szkole mowisz wtedy tylko po Polsku bo niestety Holenderski i Angielski sa zabronione.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Wto Sty 24, 2012 12:38 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Wto Sty 24, 2012 10:23 am   

Krzysiu vel Kriss

chce tylko powiedziec ze raczej nie znajdziesz tutaj takiej szkolu poniewaz jest to Holandia.
Chociaz nei wykluczam takiej mozliwosci skoro na forum pada takie pytanie wiec moze nie ty pierwszy taka szkole chcesz wiec kto wie, moze gdzie w Holandii taka jest. Pogoogluj.
 
 
Aise 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 10 Sty 2012
Posty: 50
Wysłany: Wto Sty 24, 2012 10:26 am   

Nie śmiejcie się tak, jest jakiś pseudouniwersytet który pozwala studiować eksternistycznie po polsku w Rotterdamie (też w Londynie i gdzieśtam indziej) ale ja szczerze wątpię czy te studia są warte wydanych na nie pieniędzy... i czy to akurat resocjalizacja.

A studia w Holandii można po holendersku oczywiście, na wschodzie też po niemiecku (w Groningen chyba ze 20% kierunków ma wykładowy niemiecki) i angielsku (nawet holenderskojęzyczne kierunki mają przedmioty z wykładowym angielskim). O sensownych studiach po polsku jeszcze nie słyszałam.
Ostatnio zmieniony przez Aise Wto Sty 24, 2012 10:26 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pawlozhp
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 1
Wysłany: Śro Maj 02, 2012 5:02 pm   SZKOLA

Witam. Mam 16 lat i w czerwcu koncze gimnazjum. Zaraz po zakonczeniu roku szkolnego jade do kuzyna i bede tam zameldowany. I moje pytanie jest nastepujace....
Jak rozpocznie sie tu rok szkolny chce sie tutaj uczyc. I do jakiej szkoly mam isc aby nauczyc sie jezyka niderlandzkiego (wiem ze strace na to przynajmniej 2 lata) jakie beda potrzebne dokumenty ??? Poniewaz jak bede tu zameldowany to bede musial chodzic do szkoly i musimy wiedziec do jakiej szkoly mam isc... bo chce tu tez pracowac i sie jednoczesnie uczyc. Dziekuje
 
 
siagi 
Poczatkujacy


Dołączyła: 05 Paź 2008
Posty: 43
Wysłany: Nie Maj 20, 2012 12:41 pm   

pawlozhp do zameldowania bedzie Ci potrzebny miedzynarodowy akt urodzenia , ktory bez kosztow i problemow powiini CI wydac w USC. Jezeli chodzi o szkole to jak juz bedziesz zameldowany to mozesz sie pytac o szkole z gminy w ktorej bedziesz zameldowany. Po drugie majac 16 lat nie bedzie Ci latwo znalezc prace...biura posrednictwa pracy zatrudniaja przynajmniej od 18 roku zycia a stawki dla mlodych nie sa powalajace. Mimo to powodzenia ! a kuzyn napewno CI pomoze :039: :038:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group