NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Cze 19, 2013 9:19 pm
Incasso bureau - jak działa?
Autor Wiadomość
Ratek 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 96
Wysłany: Pią Maj 20, 2011 8:01 pm   Incasso bureau - jak działa?

Witam czy orientuje się ktoś jak działa w Holandii Incasso bureau? Mam coś do zapłacenia i nie jest to mandat a raczej koszty użytkowania czegoś czego nie użytkowałem tak naprawde. Od kilku miesięcy pewne zrzeszenie próbuje wyskubać ze mnie pieniądze strasząc mnie incasso biurem. Ogólnie to od sierpnia zeszłego roku co kilka tygodni dostaje listy w których najpierw była kwota 200e którą miałem zapłacić (nie zapłaciłem), później w październiku 270e (naliczyli sobie koszty administracji - sie cenią:)) i groźba incasso biurem, luty to znowu 270e i zaznaczają że sprawa już jest w incasso biurze :) i teraz w maju znowu 270e i przypominają że nadal nie zapłaciłem i że zajmie sie tym incasso biuro. Wszystko śmierdzi mi wyłudzeniem nie są to ani faktury, ani ja nic u nich nie podpisywałem dlatego też nie mam zamiaru nic płacić i stąd moje pytanie: jak działa rzekome incasso biuro? Sami "zainkasują" pieniądze z mojego konta? Czy może przyjdą i wyniosą mi telewizor jak to w Polsce robią komornicy?:D
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Pią Maj 20, 2011 8:37 pm   Re: Incasso bureau - jak działa?

Ratek napisał/a:
Witam czy orientuje się ktoś jak działa w Holandii Incasso bureau? Mam coś do zapłacenia i nie jest to mandat a raczej koszty użytkowania czegoś czego nie użytkowałem tak naprawde. Od kilku miesięcy pewne zrzeszenie próbuje wyskubać ze mnie pieniądze strasząc mnie incasso biurem.

Raczej fizycznie nie możliwe by ktoś chciał "wyskubać" od ciebie pieniądze za coś czego niby nie użytkowałeś...
Skoro mają twoje namiary to z pewnością podpisywałeś jakąś umowę (może nie pamiętasz, albo gdzieś było malutkim druczkiem napisane o kosztach. Sprawdź.
A tak w ogóle to niby za co próbują cie "oskubać"?
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
Ratek 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 96
Wysłany: Pią Maj 20, 2011 8:59 pm   

Umów nie było, tylko formularz z danymi który wypełniałem na początku a na ostatnie pyt wysłałem Ci odp na priv :)
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Pią Maj 20, 2011 9:08 pm   

czasem wystarcza taki formularz gdzie sa bardzo male lierki ze wyslanie (wypelnienie ) tego formularza jest wiazace z ta dana firma i ich oferta

koszty komornicze to 35 euro jesli dlug jest nie wiekszy niz 500 euro

moge zapytac co to jest za firma ?

popros od nich kopie tego formularza

monika
 
 
jejak 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 98
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pią Maj 20, 2011 9:59 pm   

a własnie, jak działa takie bureau ? mogą tak porostu przysłać komornika i już ? bez sadu ?
_________________
EOF :)
Ostatnio zmieniony przez jejak Pią Maj 20, 2011 10:00 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Pią Maj 20, 2011 10:07 pm   

Ratek, tutaj czasem formularz do wypełnienia danych działa jak swoista "umowa o świadczenie usług".
Resztę masz na PW
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Pią Maj 20, 2011 10:37 pm   

incasso duzo nie moze , moge cie tylko postraszyc , ne maja zadnej mocy , ale moga tez oddac sprawe do komornika i wtedy wyglada to inaczej , ale zeby cokolwiek zrobic musza miec wyrok sadowy

belastingdienst, CJB ( mandaty ), libo(siciaganie alimentow), gmina to sa instytucje ktroe nie musza isc do sadu zeby zajac ci np konto lub cos w mieszkaniu albo wejsc na wyplate

monika
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Sob Maj 21, 2011 1:15 am   

A tak z czystej ciekawości - skoro juz istnieje ten temat - jaka jest kwota np niezapłaconych mandatów skutkująca wizyta komornika w naszym domu, ile trzeba mieć długu np w eneco, żeby wyłączyli nam prąd?
I co należy zrobić by odroczyć w/w płatności, gdzie się zgłosić, kogo prosić o pomoc
Myślę, że są to informacje które warto wiedzieć, bo w życiu może być różnie - raz na wozie, raz pod wozem.
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
Ratek 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 96
Wysłany: Sob Maj 21, 2011 7:33 am   

Nie pozostaje mi nic innego jak czekać :) jeśli mam zapłacić 35e więcej KOMORNIKOWI to zapłace, bo rzeczywiscie może coś było pod formularzem z danymi ale nie mam zamiaru łazić tam i sie prosić o kopie tych dokumentów. Ignorowałem te ich pisma prawie rok więc narazie nic nie płace jak przyślą mi komornika to zapłace. Dzięki wszystkim za pomoc.
 
 
jejak 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 98
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Sob Maj 21, 2011 3:22 pm   

W takim razie, z kim to cale nieporozumienie wyjaśniać ? z incasso czy z ta firma ?
_________________
EOF :)
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Sob Maj 21, 2011 3:42 pm   

z incasso , bo jesli sie zadzwoni do tej firmy to oni i tak skieruja do incasso

35 euro sa koszty incasso u komornikow jest wolna amerykanka co do kosztow , z dlugu np w wysokosci 100 euro nagle jest 250

lepiej zaplacic w incasso
 
 
spoko pl 
Poczatkujacy
spoko pl

Wiek: 38
Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 3
  Wysłany: Sob Maj 21, 2011 3:44 pm   

Witam wszystkich ma pewien problem bylem ubezpieczony w menzis nie placilem i moj zaklad ubezpieczeń przeniósl mnie do Incassobureau przez jaki okres musze placic skladki za rok 2011 i czy moge wrocić z powrotem do swojej ubezpieczalni ???
_________________
grzegorz
 
 
Damianos 
Gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Cze 2009
Posty: 173
Wysłany: Sob Maj 21, 2011 4:16 pm   

spoko pl napisał/a:
czy moge wrocić z powrotem do swojej ubezpieczalni ???

Menzis raczej nie potrzebuje klientow, ktorzy nie placa za oferowne im uslugi.
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Sob Maj 21, 2011 6:04 pm   

z tego co mi wiadomo to incassobureau kasuje cie tylko za zaleglosci jakie masz- to nie jest ubezpieczalnia!!!! a z tego co wiem nadal jestes ubezpieczony w ubezpieczalni i tam musisz placic biezace skladki. no chyba ze otrzymales pismo z ubezp. ze rozwiazuja umowe z toba!!! w przeciwnym wypadku incasso kasuje zaleglosci a biezace nadal placic w dotychczasowej ubezpieczalni.
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
Alutka 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 06 Sty 2007
Posty: 324
Skąd: Lelystad
Wysłany: Sob Maj 21, 2011 8:14 pm   

Witam,
Z tego co wiem to dopoki nie uregulujesz w jednej ubezpieczalni nie mozesz przejśc do innej.
Zmienić mozna od stycznia,
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group