NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Cze 19, 2013 10:19 pm
Incasso bureau - jak działa?
Autor Wiadomość
szczepan358 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 92
Wysłany: Wto Paź 22, 2013 4:54 pm   

jedrzej2225 napisał/a:
Jak można mieć co 3 miesiące zwrot BTW, bo mnie co kwartał wychodzi parę tysiaków do zapłacenia. Chyba skarbówka ma sponsorować tę koleżankę.

jak wystawiasz tyko faktury btw verlegd i masz koszta to masz zwrot
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Wto Lis 12, 2013 1:29 pm   

Chcialbym sie dowiedziec ile maksymalnie komornik moze zajac pensji na raz ? Ile procent od kwoty wynagrodzenia?
 
 
golfkr 
Poczatkujacy

Wiek: 42
Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 27
Skąd: Holandia
Wysłany: Czw Sty 16, 2014 9:35 pm   

KrzysiekB napisał/a:
Mogę się mylić w szczegółach, ale wydaje mi się, że kiedy cierpliwość firmy ubezpieczeniowej się kończy (z reguły po trzech, czterech wezwaniach do zapłaty), dłużnik zostaje zgłoszony do CVZ i wtedy do czasu spłacenia długu delikwent opłaca obowiązkową składkę nie we własnym towarzystwie ubezpieczeniowym, tylko w CVZ - szkopuł w tym, że wówczas CVZ dolicza karne 30% dopłaty (to właśnie owe 160 euro). Wydaje mi się, że w Twoim przypadku Unive rozłożyło dług na raty, ale "zapomniało" poinformować o tym CVZ - a ci będą ciągnąć karną opłatę tak długo, dopóki Unive Cię nie odmelduje jako dłużnika.


Te 160 euro -rozumie że to składka ubezpieczlni + 30% odestki ,czy też 30% sumy którą można później odyskać???

Najpierw muszę spłacić zadłużenie 675 euro do własnej ubezpieczalni(bo tyle mi naliczyli),potem mój ubezpieczyciel zgłasza do CVZ że pieniądze zostały spłacone,i wymeldywuje mnie z CVZ.

Na stronce CVZ znalazłem ale nie bardzo rozumię :
Ik ben afgemeld. Wanneer ontvang ik de te veel ingehouden premie terug?

U moet rekening houden met 10 weken. Het CVZ stuurt u een brief dat u bent afgemeld en op dat moment stopt het CVZ ook de incasso van de premie. Daarna controleert het CVZ hoeveel premiebedragen zijn betaald. Verwerking van nagekomen betalingen kan twee maanden in beslag nemen.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Lip 16, 2014 4:52 pm   

grehol07 napisał/a:



Egzekucja dlugu
Witam moze ktos mial do czynienia z tematem lub ma jakas konkretna wiedze na ten temat......Otoz mam dlug w wysokosci 2000 euro , komornik byl u mnie miesiac temu z zapowiedzia oraz ze stosownymi papierami ze jesli do 18 lipca nie splace polowy zajmnie moj samochod ( samochod mam na firme wartosc okolo 2500e) ,Z uwagi na malo zlecen nie mam mozliwosci wplacic im tych pieniedzy... Trafilem na komornika z ktorym nie moge sie w zaden sposob juz dogadac, nawet argument iz samochod to jedyne co posiadam i jest mi potrzebny do pracy(zreszta to moja wina poniewaz dlug juz jest prawie poltora roku) Czy wie ktos jak to wyglada tzn jak mnie zmusza do oddania kluczykow, zastanawiam sie nad schowaniem zwyczajnie tego auta przed nimi na jakis czas az uzbieram pieniadze, kredytu nigdzie nie dostane poniewaz jestem wpisany w bkr.... moze ma ktos jakas rade bede wdzieczny
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Śro Lip 16, 2014 6:12 pm   

Jeśli chcesz walczyć z komornikiem to powodzenia. Lepiej w twojrj sytuacji sprzedać auto, z tych pieniędzy spłacić dług, poszukać pracy (na firmę lub przez biuro). Jeśli komornik zabierze ci samochód to sprzeda go za grosze. Z tych groszy część zabierze sobie za "usługę" reszte tych "groszy" wpłaci wierzycielowi. Ty natomiast będziesz miał spłaconą część długu. Reszta zadłużenia będzie wisiała u komornika, który odwiedzi ciebie za jakiś czas i procedura od nowa ( z nowymi kosztami i co najgorsze z nowym stresem). Wierz mi wiem co piszę.
Ostatnio zmieniony przez jedrzej2225 Śro Lip 16, 2014 6:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
oliffka20
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Maj 2015
Posty: 2
Wysłany: Sob Maj 23, 2015 7:42 pm   

witam, ja jestem jakby po drugiej stronie... Mianowicie wygrałam sprawę sądową z kobietą, która podszywając się pod księgową ukradła mi i siostrze ok 4 tys euro. Teraz jestem ciekawa jak te pieniażki będą z niej sciągane i w jaki sposób ona może od tego uciekać...
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Maj 23, 2015 10:41 pm   

oliffka20, to masz w wyroku z sadu ile i do kiedy ma ci zaplacic . Po tym czasie gdyby nadal nie zaplacila musisz jej wyslac 1 ponaglenie z uwzglednieniem np 5 dni na zaplate i musisz ja poinformowac ze po tym czasie oddasz spawe do deuwarder . Po tym jak ona nie zareaguje wysylasz jej ostatnie ponaglenie z np 3 dniowym czasem na zaplate lub reakcje . Jezeli nadal nie zaplacic mozesz sprawe oddac do deuwarder wraz z wyrokiem sadowym .
Pamietaj ze listy te powinne zawierac date , nr konta na jaki musi przeslac pieniazki , ilosc dni lub date do kiedy ma to zrobic i ze beda nalicane po tym czasie prawne odsetki oraz to ze zostanie obarczon wszystkimi innymi kosztami poniesionymi przez was a wyplywajacymi z nie wywiazani sie z jej obowiazku zrotu sumy .
Zawsze wysylaj na jej maila , zwyklym listem i poleconym i zaznaczaj to w tym liscie . Najlepiej jak ktos kumaty ci w tym pomoze bo jak zrobisz malutki bald bedziesz mogla na kase gwizdac . Udaj sie z tym najlepiej do jakiegos juryty lub adwokata . Moze ten adwokat ktory prowadzil ta sprawe zechce ci pomoc w napisaniu tego listu .

[ Dodano: Sob Maj 23, 2015 10:44 pm ]
moze sie migac np niewyplacalnoscia itd , ale komornik moze jej polozyc lape na konto , na wyplate , na jej dom/mieszkanie i na wszystkie inne rzeczy ktore sa jej .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
oliffka20
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Maj 2015
Posty: 2
Wysłany: Nie Maj 24, 2015 11:25 am   

Jesli chodzi o sprawy papierkowe to zajmuje się tym pani adwokat z którą współpracuję. Wiem, że po wyroku sądu wysłała powiadomienie do dłużnika, oczywiscie bez reakcji. Ponieważ ta oszustka nie reagowała na kompletnie żadne pisma, czy to z kancelarii czy z sądu, to podejrzewam że i teraz nie zareaguje.
Jestem po prostu ciekawa w jaki sposób będzie to z niej ściągane, czy może się okazać, że jest niewypłacalna na przykład? Ona jest niezwykle przebiegła więc podejrzewam, że będzie kombinować. Ja od kilku lat mieszkam w Polsce i po prostu nie mam się nawet kogo zapytać jak wygląda praca komornika w Hol.
Pozostaje mi ostrzec inne osoby. Uważajcie komu udostępniacie swoje dane osobowe, księgowe sprawdzcie kilka razy! Szczególnie jeśli brać pod uwagę fakt, że księgowa która okradła mnie i kilkanaście innych osób jest polecana na niedziela.nl...
 
 
PKowalik 
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Maj 2015
Posty: 5
  Wysłany: Nie Maj 24, 2015 12:31 pm   

Witam, Mam problem z incasso i prośbę o waszą pomoc

Otóż 1,5 roku mieszkałem pod Amsterdamem - razem z dwoma chłopakami wynajmowaliśmy szeregowiec i byliśmy tam zameldowani. W marcu 2013 wyprowadziłem się stamtąd i przeniosłem do Amsterdamu - rozwiązałem wszystkie umowy (Internet, TV, energia z Nuon), tzn. nowe umowy zostały podpisane przez jednego z tych dwóch co zostali. Niestety mieszkanie, które wynająłem było bez meldunku i z czasem zapomniałem się wymeldować ze starego domu. W maju 2015 kupiłem mieszkanie w Amsterdamie na kredyt i się zameldowałem (wtedy sobie uzmysłowiłem, że przez ten cały czas byłem zameldowany w starym domu). Więc postanowiłem odwiedzić starych współlokatorów, którzy dali listy jakie przyszły do mnie.

Jeden z listów był z incasso z 29 kwietnia 2015 - okazało się, że oni mieli jakieś problemy z dostawcą energii - potencjalnie nie płacili za prąd (albo brak umowy) przez jakiś w 2014 i teraz incasso ściga mnie:
" Enige tijd geleden bent u gedagvaard in bovengenoemde zaak. De zitting heeft plaatsgehad op 19 november 2014 . Op 3 december 2014 heeft de kantonrechter vonnis gewezen.Tot op heden heb ik nog geen bericht ontvangen dat u een contract heeft met een energieleverancier. U dient dan ook zo spoedig mogelijk een contract te sluiten met een energieleverancier.

Tevens heeft de kantonrechter u veroordeeld in de kosten van de onderhavige procedure. U bent dan ook gehouden de kosten zoals vermeld in het vonnis te voldoen.

Voornoemde kosten bedragen in totaal € 475,14. Laatstgenoemd bedrag dient BINNEN VIJF DAGEN NA HEDEN in mijn bezit te zijn gesteld, bij gebreke waarvan ik tot het nemen van verdere maatregelen tegen u dien over te gaan.

Binnen dezelfde termijn kunt u ook een afbetalingsregeling met mij treffen. Dat kan zowel schriftelijk, als ook via mijn website www.mqdeionq.com

Ik vertrouw erop u hiermee voldoende geïnformeerd te hebben. Indien u bovengenoemde nalaat, ben ik genoodzaakt het vonnis ten uitvoer te brengen. De extra kosten die hiermee gemoeid zijn zullen eveneens voor uw rekening komen."


1. Z tego co zrozumiałem to była jakaś rozprawa w sądzie w Listopadzie i zapadł wyrok? Czy oni nie wysyłają powiadomień o sprawach?
2. Dlaczego incasso mnie obciążyło za nie zapłąconą energię albo brak umowy z nowym dostawcą?Czy może to być dlatego,że byłem tam zameldowany "najdłużej"???
3. Czy jeśli ci dwaj mają umowę z np. Nuon na ten adres to może to być dowód,że wszystko było ok?

Oprócz rozmowy z dwoma delikwentami zamierzam we wtorek zadzwonić do incasso i się dowiedzieć wszystkiego. A czy wiecie czy incasso może tak byle kogo obciążyć - np mnie bo miałem też tam meldunek?

dziękuję za pomoc bo niechcę mieć problemów przez takie g*wno i historię w BKR
Ostatnio zmieniony przez PKowalik Nie Maj 24, 2015 12:35 pm, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Maj 25, 2015 6:27 pm   

1) zawsze wysylaja najpierw listy z prosba o kontakt , puzniej ponaglenie ze ..... nie zrobiles , nie zglosiles itd ....
2) tak jak sam sobie juz odpowiedziales : zerwales umowe , oni kozystali z medii a nie mieli contraktu podpisanego na dostawe i nie zadbali zeby go dostac na dany adres . Teraz ciebie scigaja bo byles tam zameldowany a zerwales kontrakt i nie byl podpisany nowy na ten adres .
3) jesli maja umowe to nie ma problemu ale musi to byc podpisana umowa przez obydwie strony .
Tylko dziwi mnie ze dostales kredyt hipoteczny z meldunkiem w BKR i nikt ci nie wspomnial o tym ze masz dlug zameldowany w BKR .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
PKowalik 
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Maj 2015
Posty: 5
Wysłany: Pon Maj 25, 2015 8:27 pm   

baileys napisał/a:
1) zawsze wysylaja najpierw listy z prosba o kontakt , puzniej ponaglenie ze ..... nie zrobiles , nie zglosiles itd ....
2) tak jak sam sobie juz odpowiedziales : zerwales umowe , oni kozystali z medii a nie mieli contraktu podpisanego na dostawe i nie zadbali zeby go dostac na dany adres . Teraz ciebie scigaja bo byles tam zameldowany a zerwales kontrakt i nie byl podpisany nowy na ten adres .
3) jesli maja umowe to nie ma problemu ale musi to byc podpisana umowa przez obydwie strony .
Tylko dziwi mnie ze dostales kredyt hipoteczny z meldunkiem w BKR i nikt ci nie wspomnial o tym ze masz dlug zameldowany w BKR .


Oni na pewno podpisali umowę z NUonem - może w między czasie nie płącili i im odcieli albo coś ale nie rozumiem dlaczego do mnie się do czepili a nie do kogoś innego...czy incasso ma dostęp do informacji kto ile zarabia i mogli wybrać,którąkolwiek osobę - np. o stałej umowie czy najlepszych zarobkach tak aby było łatwiej ściągnąć??
Ja nie wiem czy mam dług w BKR...może go tam jeszcze nie mam?? dopiero chcę to sprawdzić.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Maj 25, 2015 8:47 pm   

PKowalik napisał/a:
Niestety mieszkanie, które wynająłem było bez meldunku i z czasem zapomniałem się wymeldować ze starego domu.


i tu jest pies pogrzebany ...za niedopatrzenie sie placi. wierz mi niestety beda cie scigac i wedlug tego co tu napisales maja do tego prawo .
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
PKowalik 
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Maj 2015
Posty: 5
Wysłany: Pon Maj 25, 2015 10:12 pm   

Gochna H napisał/a:
PKowalik napisał/a:
Niestety mieszkanie, które wynająłem było bez meldunku i z czasem zapomniałem się wymeldować ze starego domu.


i tu jest pies pogrzebany ...za niedopatrzenie sie placi. wierz mi niestety beda cie scigac i wedlug tego co tu napisales maja do tego prawo .


niby dlaczego mają prawo do mnie? skoro jeden z innych miał umowę i ją nieopłącił zerwał...to co losowo incasso mnie wybrało? a nie tego ostatniego co miał umowę...???
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Maj 25, 2015 10:28 pm   

PKowalik napisał/a:
nowe umowy zostały podpisane przez jednego z tych dwóch co zostali.
z kim zostaly podpisane ? czy zostaly podpisane przez obydwie strony ?
czy ma leveringscontract podpisany itd ? nie ma to znaczy ze takowego kontraktu nigdy nikt nie sfinalizowal i tym samym maja prawo ciebie scigac bos ty zerwal kontrakt na danym adresie .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pon Maj 25, 2015 10:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
PKowalik 
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Maj 2015
Posty: 5
Wysłany: Wto Maj 26, 2015 8:57 am   

baileys napisał/a:
PKowalik napisał/a:
nowe umowy zostały podpisane przez jednego z tych dwóch co zostali.
z kim zostaly podpisane ? czy zostaly podpisane przez obydwie strony ?
czy ma leveringscontract podpisany itd ? nie ma to znaczy ze takowego kontraktu nigdy nikt nie sfinalizowal i tym samym maja prawo ciebie scigac bos ty zerwal kontrakt na danym adresie .


Z firma Nuon. Jeden z tych dwoch pozostalych chlopakow podpisal kontrakt - przez ok rok przychodzily mu rachunki z Nuon na jego nazwisko, ktore on oplacal. Wiec dziwi mnie dlaczego jego nie sciagaja skoro on ostatni mial taki kontrakt z Nuon (tam nie ma gazu tylko prad).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group