NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Cze 19, 2013 10:19 pm
Incasso bureau - jak działa?
Autor Wiadomość
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Maj 26, 2015 10:18 am   

PKowalik, to w takim razie zostaje tylko zadzwonic do komornika powiedziec jak sprawa okazac dowody itd i miec nadziej na najlepsze rozwiazanie sprawy , w liscie od komornika stoi ze musisz im w caigu 5 dni te 457 euro zaplacic ale jakos wyglad mi na to ze suma jest duzo wieksza . deuwarder tez pisze ze jest mozliwosc splacania tego na raty ale powinienec sie do niego zglosic i omowic sprawe .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
PKowalik 
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Maj 2015
Posty: 5
Wysłany: Wto Maj 26, 2015 10:53 am   

incasso to nie komornik chyba?
Ja nie mam tych dowod tylko oni:/ dzownilem - i trzeba to zaplacic w calosci bo oni zerwali kontrakt i nie podpisali nowego a mnie incasso wybralo dlatego,ze bylem tam zamledowany - bez znaczenia,ze kto inny mial kontrakt i go zerwal
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Maj 26, 2015 5:24 pm   

PKowalik, incasso to dokladnie firma windykacyjna . MG de Jong to jest komornik i firma windykacyjna . Oni maja prawo wykonywac nakazy sadu ale i polozyc lape na dochody, dobra materialne itd . Czyli ni tylko zwykle sprawy ale i wystepowac do sadu i wykonywac wyroki komornicze .

[ Dodano: Wto Maj 26, 2015 5:27 pm ]
Nie wiem jak to dziala dokladnie i dlaczego cibie a nie ich pociagneli do odpowiedzialnosci , ale wydaje mi sie ze w takiej sprawie porada u prawnika lub jurysty moze rozwiac wszystkie watpliwosci .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
agnieszka3476 
Poczatkujacy

Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 15
Wysłany: Sob Paź 31, 2015 11:27 am   

Witam. Ja mam takie pytanie. Ktos nie zapłacił mi za usługę, mam wystawiona fakture. Czy jak pojde do incasso to oni pomoga mi odzyskać pieniądze?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Paź 31, 2015 12:40 pm   

agnieszka3476 napisał/a:
Czy jak pojde do incasso to oni pomoga mi odzyskać pieniądze?


Moze sie myle ale z tego co pisza w tym temacie , patrz nawet post tuz nad twoim - wynika ,
ze poki nie bedzie wyroku Sadu , to incasso procz nekania delikwenta pismami z ponagleniem nie ma az tak wielkiej wladzy ..jakby moglo sie nam wydawac .
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Sob Paź 31, 2015 3:40 pm   

Najlepiej samemu skontaktować się z dłużnikiem, może zapłacić fakturę w ratach?

Dotyczy to firmy czy osoby prywatnej?

Incasso nie wiele daje, piszą ładne listy, usługa kosztuje około 50-75e, a prawnie nic nie są w stanie zrobić. Komornik (Gerechtsdeurwaarder) może założyć firmie sprawę w sądzie, niestety jeśli okaże się że dłużnik np. zbankrutuje, sam ponosisz koszta procesu (około 450 euro).

Jakby nie było, incasso zawsze zarabia.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Lis 07, 2015 11:43 am   

GeraltRivia napisał/a:
Incasso nie wiele daje, piszą ładne listy, usługa kosztuje około 50-75e, a prawnie nic nie są w stanie zrobić.
sa tez uprawnione do zalozenia sprawy i maja tez inne mozliwosci do sciagniecia . Najlepiej trzeba doczytac lub zadzwonic i dopytac jakie maja mozliwosci .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Sob Lis 07, 2015 12:16 pm   

baileys,

No akurat w tamtym tygodniu mialem kurs "Gerechtsdeurwaarder aan het woord" :) , i incassobureau nie moze zalozyc sprawy, musi to dla nich zrobic komornik (gerechtsdeurwaarder). Tak samo z pensja (loonbeslag).

"Er is een verschil tussen een incassobureau en een deurwaarder. Een incassobureau heeft geen wettelijke status. Het kan bijvoorbeeld geen beslag leggen op uw loon. Een deurwaarder kan dit wel."

Moze nieporozumienie jest przez to ze duzo firm incasso ma rowniez swojego komornika, wiec sprawa jest w jednej firmie.

http://www.nibud.nl/consu...en-deurwaarder/

Jednak kazdy moze zalozyc "zwyczajne" incassobureau, nie ma nad tym zadnej kontroli, i dlatego same incassobureaus nie moga zakladac spraw.

Edit:
Het incassobureau probeert het geld te innen dat een bedrijf nog te goed heeft van een persoon of instelling. Dit kan overigens niet zomaar. Eerst stuurt een incassobureau één of meerdere aanmaningen.
Weigert de persoon met de schuld te betalen dan heeft het bureau zelf geen juridische middelen om de schuld toch betaald te krijgen.
Een incassobureau heeft ook geen wettelijk beschermde status. Dat heeft direct tot gevolg dat iedereen een incassobureau kan beginnen.
Als het incassobureau na de nodige aanmaningen nog steeds geen geld heeft gezien, dan wordt een deurwaarder ingeschakeld.
Ostatnio zmieniony przez GeraltRivia Sob Lis 07, 2015 12:18 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Lis 07, 2015 12:23 pm   

GeraltRivia, dlatego napisalam najlepiej sie dopytac bo przewaznie inccaso tez czesto wyrabia sobie do tego tytul Gerechtsdeurwaarder. Inccaso jest tansze dla kiljenta ale jak sobie z tym nie radza maja w zanadrzu Asa . Oczywiscie nie kazde inccaso tak ma . I tu sie powtorze najlepiej dopytac u zrodla jakie maja mozliwosc w razie gdyby ....
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Maj 30, 2016 5:19 pm   

Noted3 napisał/a:
Dostałem dzisiaj list z wezwaniem do zapłaty

Co jeśli nie zapłace? Dodam że nie przebywam już na terenie holandii.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Maj 31, 2016 7:34 am   

Panicelinka napisał/a:
Co jeśli nie zapłace? Dodam że nie przebywam już na terenie holandii.


Sprawe przejmie komornik w pl i zaplacisz 50 lub 100% wiecej :039:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Czw Cze 09, 2016 4:41 pm   

krys1234 napisał/a:
Dzien dobry

Jak w tytule,czy korzystal ktos z pomocy takiego biura?
Mam problem z odzyskaniem pieniedzy od firmy.
Dziekuje

[ Dodano: Czw Cze 09, 2016 4:05 pm ]
Dzien dobry

Jak w temacie korzystal ktos z uslug biura incasso?
Jesli tak to z jakiego i jak to wszystko wyglada?

Z gory dziekuje
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Czw Cze 09, 2016 4:44 pm   

krys1234,

Wszystko zalezy od tego czy firma ma pieniadze czy nie.

Jesli nie maja i okazesz sie dluznikiem numer 100 to wtedy niestety ty musisz placic za koszty incasso i sprawy sadowej, to juz kwota okolo 1000 euro.

Samo incassobureau za 50 euro pisze listy, ktore rownie dobrze samemu mozna napisac.
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Wto Gru 19, 2017 11:11 am   

Jestem zzper. Firma nie zaplacila faktury. Po wyznacznym terminie platnosci napisalem maila przypominajacego. Co dalej? Jak zglosic to do incassobureau?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Gru 19, 2017 7:29 pm   

Musisz wyslac jeszcze raz list z ponagleniem dajac im jakis okreslony czas do zaplaty , w liscie tez musisz napisac ze po tym czasie beda naliczane % i beda doliczone koszta itd . W 3 liscie dajesz im ostatnia szanse z ostateczna data i informujesz ze jezeli po tej dacie nie zaplaca oddajesz sprawe do incasso lub deuwarder . Pamietaj ze takie listy wysyla sie w zwyklej formie i za podpisaniem , mozesz dodatkowo wyslac tez malowo . JAk po oostatnim 3 liscie nie zaplaca to oddajesz sprawe do incasso lub deuwarder . Ile jakie odsetki , jakie koszta itd sa dla ciebie a jakie dla "klijenta "uzgadniasz z dana firma sciagajaca zadluzenia , moze tez tak byc ze bedziesz musial zglosic sprawe do sadu .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group