NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
gdzie mogę szukać pracy,
Autor Wiadomość
Annese 
Poczatkujacy

Dołączyła: 06 Kwi 2011
Posty: 5
Wysłany: Czw Cze 09, 2011 2:05 pm   

no i wlasnie w tym caly problem ze nie ma opcji zmiany posrednika bo tam jest tylko ten jeden on nawet ma chyba jakis udzial w tej firmie i w umowie mamy napisane ze nie mozemy zawrzec umowy z tym wlascicielem firmy wiec w sumie to jestesmy na lodzie.mieszkanie ogolnie mozemy juz miec bo znajoma chce wynajac ale co z tego jak pracy nie bedziemy miec bo tu to glowny warunek zeby mieszkac na campingach.szukam ogloszen ale ciagle nic duzo jest OTTO ale tu na campingach jest tez ta firma i opinie sa podzielone juz nie wiem co mam myslec z jednej strony mowia ze spoko a inni ze masakra i nie polecaja.tez sie boje ze jak cos znajde i zrezygnuje z tej pracy to moze byc niewypal a na to nie mozemy sobie pozwolic.musze wiedziec konkretnie co i jak a tak najlepiej jesli ktos poleci cos doradzi
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Czw Cze 09, 2011 2:41 pm   

alicenine napisał/a:
Dziękuję za link. Przeglądałam już ostatnio ogłoszenia na niedzieli, jednak jak już kolega wyżej wspomniał, prowincja Drenthe to zapuszczona prowincja i nic nie znalazłam. Wnioskuję po tym, że w innych częściach Holandii można dostać pracę choćby w truskawkach lub przy innych sezonowych pracach. A tu, raz, że nie uprawiają tu niczego, co daje pracę polakom, dwa, tutaj same fabryki są, gdzie w 95% wymagają język holenderski. Od razu, jak tu przyjechałam i jak mi szanowny pan z kurczaków powiedział, że mam sobie czekać 3 tygodnie, to udałam się na poszukiwania. Byłam we wszystkich biurach pracy w Hoogeveen (tutaj mieszkam). Udałam się też do E&A, gdzie powiedzieli mi, iż na chwilę obecną mają pracę tylko dla mężczyzn. Powinnam pójść i się spytać tam ponownie o pracę.

Beny.rac wolałabym się stąd nie wyprowadzać, mam tu brata, więc koszty mieszkania są prawie żadne i do tego mam się do kogo odezwać :)


a slyszalas o poteznych szklarniach w erica lub klazienaveen? to autostrada nie tak daleko przeciez! tak z praca tu ciezko i to bardzoooo ciezko, i z mojego doswiadczenia napisze ze naprawde nie ma znaczenia czy mowisz po nl czy nie. poprostu nie ma tu duzo pracy. mnie samej zajmuja tygodnie zanim poszukam sobie jakiegokolwiek zajecia! wiec jesli przyjechalas tu zarobic to przedmowcy maja racje warto przekalkulowac opcje wyjazdu, brabant np. zycze ci powodzenia!
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Czw Cze 09, 2011 5:12 pm   

misia0101 napisał/a:
... mnie samej zajmuja tygodnie zanim poszukam sobie jakiegokolwiek zajecia...


poszukasz czy znajdziesz? bo jest roznica
Ostatnio zmieniony przez bejupi Czw Cze 09, 2011 5:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Czw Cze 09, 2011 5:21 pm   

sorry, szukam pare tygodni zanim, cos znajde ( i nie bede ukrywala ze przewaznie na bardzo krotko) i u mnie niestety tak juz ciagnie sie prawie 2 lata :( wiec naprawde nie patrz na to ze tu u brata bedziesz miala tanio, bo gdzies indziej zaplacisz wiecej ale zarobisz tez wiecej (inaczej popracujesz dluzej).
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
gosia1234 
Poczatkujacy

Dołączyła: 29 Lut 2008
Posty: 44
Skąd: Poznan/Holandia
Wysłany: Pią Cze 10, 2011 12:30 am   

Tez mi sie wydaje,ze jesli nie ma opcji zmiany posrednika to chyba trzeba sie zastanowic nad zmianą miejsca zamieszkania.
Na dluzszą metę ciezko bedzie mieszkac z malym dzieckiem na campingu.
Moze warto rozejrzec sie w innych rejonach Holandii za normalnym mieszkaniem i pracą..
Masz tu brata,mieszkanie prawie za darmo,ale tez malo perspektyw.
Tak jak wyzej ktos napisal,wynajmiesz mieszkanie moze i zaplacisz wiecej ale tez wiecej zarobisz,bedziesz miala wieksze mozliwosci,moim zdaniem warto sie nad tym zastanowic.
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Pią Cze 10, 2011 1:10 pm   

mam dla ciebie juz 1 porade gdzie nie probowac dzwonic: Do pani ktora sie oglasza na niedzieli ze potrzebuje od zaraz do podwieszania kurczakow w Emmen,

Jak zadzwonisz to uslyszysz:

Wiesniaka ktory potrzebuje od zaraz cytuje:,, 2 facetow do roboty'' :/ i pare nieprzyjemnych zdan jak zaczniesz sie dopytywac o dokladne warunki... :079:

Kobieto jak to czytasz to zastanow sie na chwile jak mowisz do potencjalnych pracownikow?! Niestety na twoja niekorzysc nie wszyscy jestesmy cwokami ze wsi...
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
pracownik789
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Gru 2019
Posty: 2
Wysłany: Wto Gru 03, 2019 10:13 am   

spam
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Wto Gru 03, 2019 5:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group