NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jan Kiepura Amsterdam-Warszawa
Autor Wiadomość
dorota-ol 
Gaduła
dorota-ol

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 16 Lip 2009
Posty: 123
Skąd: Den Haag
  Wysłany: Wto Cze 21, 2011 10:29 am   Jan Kiepura Amsterdam-Warszawa

Witam!
Czy ktoś może wie, kiedy najpóźniej można kupić bilety promocyjne? Czy są jakieś zniżki na małe dzieci?
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Wto Cze 21, 2011 12:19 pm   

Teraz juz raczej nic nie kupisz w promocji, poniewaz nadchodzi okres wakacyjny. Ja chcialam kupic miesiac wczesniej na wyjazd 8 lipca, zaplacilabym normalnie. Bilety w promocjach, lub dosyc obnizone sa przed sezonem wakacyjnym. Jeszcze na wyjazd 2 tyg. temu placilo sie 150E, ale wiadomo z dzieckiem ktore ma obowiazek szkolny (czyli jest po. 5 r.z. raczej nie da rady pojechac miesiac wczesniej na wakacje)

Ceny ktore sprawdzalam na tego 8 lipca z Utrechtu (czyli nast. stacja po Amsterdamie) do Warszawy byly nastepujace: 312E w 4 os. kuszetce, 302 w 6 os. kuszetce, 258E w przedziale zbiorczym, fotel rozkladany - to sa ceny za os. dorosla i dziecko pow. 5 r.z., z kolei dziecko do 4 r.z. jedzie bezplatnie.
Kosmos, nie zdecydowalam sie bo sa to kwoty za przejazd w jedna strone
 
 
 
dorota-ol 
Gaduła
dorota-ol

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 16 Lip 2009
Posty: 123
Skąd: Den Haag
Wysłany: Wto Cze 21, 2011 12:25 pm   

Ja mam dwie córeczki w wieku 4 lat i 2,6 miesięcy, chcę kupić bilety na 2 lipca, ale w normalnym przedziale, na stronie http://www.intercity.pl/i...how&cmn_id=1313 , wiec myslałam ze moze sie uda te za 29 euro
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Cze 21, 2011 3:21 pm   

promocje byly do konca marca... mozna bylo wtedy kupic bilet za 150 euro w dwie strony dla 2 osob doroslych...
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Wto Cze 21, 2011 5:35 pm   

promocja byla przy wyjezdzie z polski

tanio mozesz poszukac na www.db.de to sa niemieckie koleje i zawsze tansze niz holenderskie ale musisz zaplacic karta kredytowa , ja zawsze jezdzilam do wroclawia pociagiem koszt okolo 200 euro w dwie strony , a ten sam bilet w niemczech kosztuje okolo 70 euro

teraz lece samolotem z amsterdamu do wroclawia z przesiadka w niemczech 200 euro w dwie strony
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Wto Cze 21, 2011 9:43 pm   

Pociąg ten jest bardzo fajny. Fajny rozumie się przez to, że można sobie wstać, pochodzić iść siku kiedy się chce a nie kiedy jest postój.

Bilety po 29 są, na każdy dzień kursowania pociągu. Tylko na weekendy jest ich mniej a na dni poza weekendem i świętami więcej.

Tanich biletów czyli najniżej za 29 euro nie kupisz w żadnej kasie w Holandii. W promocji SparNight uczestniczą tylko PKP i DB. Dlatego najlepiej się udać na stronę db.de i tam za pomoca karty kredytowej kupić odpowiedni bilet. Dlaczego tam? Dzwoniłem do stacji:
- Warszawa Centralna
- Poznań Główny
- Rzepin
co słyszałem na każdej stacji? Prosze przyjść osobiście do kasy i zapytać sie o dostępność. Kiedy prosiłem czy nie mogły by Panie tak ot na szybko wpisać i sprawdzić dostępnośći przez telefon padała odpowiedź "NIE". Na db.de raz dwa trzy i masz bilet.

Wady pociągu? Czasami na stacji granicznej DE/NL w Emmerich czeka się 30 minut a nawet dłużej na przepiecię ciufci. A co mnie w ogóle odrzuca częste kontrole. Przed granicą PL/DE polska policja lub Służba Celna. W Niemczech Zoll z psem i agentem policji wow raz koleżanka widziała w Niemczech gości z psem i licznikiem Geigera! I w Holandii też pytają po co jak i gdzie.

A tak zupełnie na marginesie Kiepura zaczyna traę w Warszawie ale dopięty do niego jest wagon z pociągu relacji Moskwa - Warszawa i siędzą w nim Ruscy<dawajdawaj>. A w Berlinie dopinają wagony z Berna i skądś jeszcze ale nie pamiętam skąd. Jak ktoś lubi ponawac nowych ludzi to jest to ciekawa opcja.

Moja opinia? Pociąg przegrywa z samolotem i samochodem ale autobusy i busiki zostawai daleko w tyle.
 
 
dorota-ol 
Gaduła
dorota-ol

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 16 Lip 2009
Posty: 123
Skąd: Den Haag
Wysłany: Wto Cze 21, 2011 11:49 pm   

bilet kosztuje na dziś 240 euro za mnie i dziecko powyżej 4 lat, więc młodsze dzieciaczki jadą gratis, bilet można było dziś kupić na 1 lipca bo na 2 i 3 już nie było miejsc,
busem bym nie chciała z dwójką małych dzieci a autkiem sama nie dam rady 1400 km, samolot sprawdzałam ale też są kosmiczne ceny, niestety zostajemy tu ;-(
 
 
katylexy 
Poczatkujacy

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 14
Wysłany: Śro Cze 22, 2011 11:40 am   

Dorota-ol spróbuj poprosić kogoś w Polsce o kupno biletu ale ta osoba idąc po bilet musi już ze sobą mieć pieniądze, żeby od razu za niego zapłacić - bardziej prawdopodobne jest, że ta osoba w Polsce dostanie bilet promocyjny. Kupno biletu promocyjnego w Polsce odbywa się bowiem w ten sposób (przynajmniej tak było za każdym razem jak ja kupowałam bilet), że pani sprawdza cenę biletu na dzień wyjazdu i jak jest jeszcze jakiś bilet promocyjny, to od razu go drukuje, a jeżeli go nie kupimy to go anuluje i najprawdopodobniej te bilety promocyjne już nie trafiają do puli tanich biletów, więc non omen ta pula się zmniejsza. Co do dzieci to na ten pociąg do 6 r.ż. jeżdżą za darmo, aczkolwiek ostatnio w Polsce pani chciała żebym za mojego 4,5 letniego synka zapłaciła równowartość 29 E bo ponoć się przepisy w Holandii zmieniły i trzeba zapłacić od granicy niemieckiej do miejsca docelowego w Holandii, a przez Niemcy i Polskę dziecko jedzie za darmo. Ja jednak za niego nie zapłaciłam i nikt mnie w pociągu o bilet nie pytał bo mały nie miał osobnego miejsca tylko spał ze mną na jednej kuszetce.
Nie zgadzam się też z Estamosem bo ja bardzo często jeżdżę tym pociągiem i kupowałam bilety promocyjne na ten pociąg w Amsterdamie, tylko że w Holandii do tych biletów doliczają 10E prowizji. Nie spotkałam się też z częstymi kontrolami celnymi - w ciągu 2 lat (przejazdów w te i z powrotem pewnie ze 40 albo i więcej) miałam może ze 3 kontrole, a ze sprawdzaniem paszportu tylko raz.
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Śro Cze 22, 2011 4:58 pm   

Ja jechalem 2 razy w 2008 i raz 2009 i zawsze poza zwyczajowa kontrola biletowa bylem 2 a raz 3 razy kontrolowany.
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Śro Cze 22, 2011 8:22 pm   

Ja tez za kazdym razem mialam kontrole dokumentow (mam hol.paszport ) ale wszystkich sprawdzali ,no i w berlinie jest dosc dlugie czekanie na sklady z innych krajow , najgorsze jest jak sie ma przesiadke a on stoi i stoi ten pociag
 
 
shadow606 
Poczatkujacy

Wiek: 33
Dołączyła: 13 Cze 2013
Posty: 2
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw Lip 25, 2013 10:44 pm   

Witam, mam pytanie w sprawie tego pociągu. Według naszego kochanego intercity bilety na stronie db mozna kupic tylko ze stacji niemieckiej do polskiej. O biletach do holandii i z holandii w ogole nie ma mowy...
(http://intercity.pl/pl/dokumenty/Przepisy%20i%20taryfy/Mi%C4%99dzynarodowe/EN%20JK/EN%20JK%2012-13/FENJKZa%C5%82.7%20i%208%20%20str.42-47%20popr.pdf)
Z tej strony:
"Bilety sprzedawane przez za pośrednictwem internetu można nabyć za pośrednictwem portalu internetowego DB
www. bahn.de na przejazd:
1) w jedną stronę w relacji z Niemiec do Polski, np. Koeln – Warszawa, patrz Załączniki nr 8(2) – 8(4), albo
2) „tam i z powrotem” z Niemiec do Polski i w kierunku powrotnym, np. Koeln – Warszawa – Koeln, patrz Załącznik
nr 8(5).
Ponieważ przejazd w kierunku „tam” każdorazowo musi rozpocząć się w Niemczech, zakup biletu na przejazd
w przeciwnym kierunku (z Polski do Niemiec lub z Polski do Niemiec i z powrotem) - nie jest możliwy."


Jednakże na stronie db z tego co widzę nie ma problemow z kupnem biletów z polski do Holandii i odwrotnie. Czy ktoś z was kupował już przez tą stronę bilety w tej relacji? Nie ma z tym problemu? Bo na rzetelną informacje od intercity chyba nie mam co liczyć...
Ostatnio zmieniony przez shadow606 Czw Lip 25, 2013 10:45 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
encepence
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 29
Wysłany: Pią Lip 26, 2013 10:47 am   

^ What?

http://www.rynek-kolejowy...Jan_Kiepura.htm

PKP Intercity likwiduje pociąg EN "Jan Kiepura"

Od 1 lipca PKP Intercity likwiduje pociąg EuroNight „Jan Kiepura” kursujący między Warszawą a Amsterdamem – dowiedział się „Rynek Kolejowy”. To jedyne połączenie PKP Intercity kategorii EuroNight i zarazem najdalej wyjeżdzający na zachód Europy skład polskiego przewoźnika. Najprawdopodobniej jednak na tym cięcie siatki połączeń międzynarodowych PKP Intercity się nie skończy.


Zawieszony.
 
 
shadow606 
Poczatkujacy

Wiek: 33
Dołączyła: 13 Cze 2013
Posty: 2
Skąd: Toruń
Wysłany: Sob Lip 27, 2013 12:11 am   

Też się zdziwiłam, ale raczej jest to nieaktualne bo jakoś babki w kasie nic nie mówiły, że już wcale nie jeżdżą te pociągi

Edit:

RYNEK KOLEJOWY

"...PKP Intercity już od kilku miesięcy pracowało nad odwołaniem co najmniej trzech połączeń. Miały one "wypaść" z rozkładu w czerwcu tego roku. O planach dotyczący nocnego pociągu międzynarodowego EuroNight „Jan Kierpura” relacji Warszawa – Amsterdam już informowaliśmy. Z wyjaśnień przewoźnika dowiadujemy się, że miał on przestać jeździć 29 czerwca 2013 r. Wydaje się jednak, że udało się to połączenie uratować. Decydujące było posiedzenie zarządów PKP Intercity i DB AutoZug w dniu 27 marca. – Uzgodnienia zarządów dotyczyły wypracowania zasad dla kontynuacji tego połączenia w tym rozkładzie jazdy. Do końca obecnego rozkładu jazdy pociąg kursował bez zmian – wyjaśnia Zuzanna Szopowska, rzecznik prasowy PKP Intercity."
Ostatnio zmieniony przez shadow606 Sob Lip 27, 2013 12:26 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dodaeich
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Lut 2013
Posty: 4
Wysłany: Sob Lip 27, 2013 11:56 am   

Ja jechałam 30 czerwca z Holandii do Polski, więc chyba nie zawiesili. Na db.de można zamówić bilet np. na wrzesień, bo przed chwilą sprawdziłam. Za przesłanie biletu do domu życzą sobie 3 euro i masz go po kilku dniach, a jeśli chodzi o płatność to albo z konta w niemieckim banku, albo karta kredytowa.
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Sob Lip 27, 2013 12:50 pm   

2 dni temu rozmawialem z kobieta w kasie miedzynarodowej i pytalem o pociag w sierpniu i jakos nic nie wspominala..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group