NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca w Holandii a mieszkanie w Niemczech
Autor Wiadomość
brbrw 
Poczatkujacy
brbrw

Dołączyła: 06 Gru 2010
Posty: 19
Wysłany: Sob Cze 25, 2011 8:52 pm   

mamqa napisał/a:
brbrw napisał/a:
Wydaje mi sie ze ciezko bedzie Wam znalezc mieszkanie do wynajecia w Niemczech, no chyba ze uda Wam sie znalezc Polaka co wynajmuje, ale od Niemcow nie bedzie latwo, ogolem Niemcy nie sa zbyt milo nastawieni do Polakow, ja juz mieszkam w Niemczech ponad rok czasu, mieszkanie wynajmuje od Polki.


Mam dużo znajomych polaków którzy wynajmują od Niemców i pierwszy raz spotykam się z opinią że trudno od nich wynająć mieszkanie. Może akurat Ty źle trafiałeś?
Jeśli umie się niemiecki to nie widzę powodów dla których miało by być trudno wynająć mieszkanie...

Widzisz ja akurat znam niemiecki a mieszkam przy granicy holenderskiej i nie chcieli mi wynajac mieszkania niemcy, slyszeli Polska to miny mieli takie ze juz od razu bylo wszystko wiadomo, nie jestem pierwsza osoba, ktora tak ma Ty znasz polakow co wynajmuja u niemcow a ja takich co nie wynajeli u niemcow bo bylo ciezko i wynajmuja od polakow ;) Prawda jest taka Niemcy mysla o Polakach gorzej czasem jak o Turkach, wiem pracuje juz tu dosyc czasu nawet w sklepie jak slysza ze rozmawiam z kolega lub przez telefon po polsku to patrza tylko zebym czegos nie podp, pracuje ciezko na pieniadze i nigdy bym czegos nie ukradl, tylko sam fakt o tym ze Polak to dla nich znaczy od razu...
 
 
Anioleeek 
Poczatkujacy

Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 3
Wysłany: Pią Lip 08, 2011 5:03 pm   

Witam! Wszystko ladnie pieknie tylko nie wiem czy ktos was poinformowal ze pracujac w holandii i tu odprowadzajac podatki a rownoczesnie mieszkajac w niemczech i bedac tam zameldowanym bedziecie placic podatek podwojny?
Na koniec roku bedziecie musieli w niemczech zaplacic podatek za dochod w nl... to wogole sie nie oplaca... wiem bo zaplacilam i tylko do tego dolozylam...
 
 
anja81 
Poczatkujacy

Dołączyła: 09 Lut 2009
Posty: 16
Wysłany: Nie Lip 10, 2011 11:40 am   

a niby dlaczego podwójne trzeba płacić podatek?? pierwszy raz słyszę żeby ekstra trzeba było rozliczać się z holenderskiego podatku w Niemczech.
 
 
Anioleeek 
Poczatkujacy

Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 3
Wysłany: Nie Lip 10, 2011 1:26 pm   

Niestety tak jest... No chyba ze nie bedzie maz zameldowany w niemczech... Mnie to spotkalo i zamiast dostac rozliczenie to do niego doplacilam... A gdyby nie moj znajomy to zapalcilabym o wiele wiecej... Takie jest prawo i nie sadze ze od zeszlego roku wiele w tej kwestii sie zmienilo
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Lip 10, 2011 7:05 pm   

anja81 napisał/a:
a niby dlaczego podwójne trzeba płacić podatek?? pierwszy raz słyszę żeby ekstra trzeba było rozliczać się z holenderskiego podatku w Niemczech.


wystarczy, ze holandia a niemcy nie maja umowy o unikanu podojnego opodatkowania - tak jak polska-holandia. W Polsce tez musisz 'zaplacic' podatek od tego co zarobilas w NL, tylko nie trzeba go placic bo jest ulga abolicyjna ktora owy podatek niweluje.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
dudi1516
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 1
Wysłany: Nie Kwi 07, 2013 12:56 pm   

Witam,chciałbym podpiąć się w tym temacie ponieważ mam kilka pytań i liczę na Waszą pomoc. Przyjechałem do Niemiec 6 m-cy temu i dostałem prace przez niemiecką agencje w Holandii. Mam zameldowanie w Niemczech,konto niemieckie i ubezpieczenie AOK. Teraz mój pracodawca chce zatrudnić mnie bezpośrednio. Coś tam mowią o konieczności otwarcia rachunku bankowego w Holandii i o ubezpieczeniu w Holandii. Niestety słabo rozumiem holenderski a oni znają niemiecki tak jak ja :) czyli ciężko wszystko zrozumieć. W związku z tym podstawowa sprawa to czy będę musial wykupić to ubezpieczenie w Holandii ? a co z AOK ? Mieszkająć w DE muszę mieć tu ubezpieczenie. czy będę musiał opłacać 2 ? Czy jest możliwość tylko przekazania składek z Holandii do AOK ? I co z tym kontem. Być może ktoś przerabiał te sprawy. Z góry dziękuje za pomoc.
 
 
KrzysiekB
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 15
Skąd: Venlo
Wysłany: Śro Kwi 10, 2013 9:52 pm   

Podejmując pracę bezpośrednio w Holandii musisz opłacać ubezpieczenie w NL (OHRA około 105 euro, VGZ około 110). Po wybraniu ubezpieczyciela wystarczy ściągnąć z jego strony formularz zgłoszeniowy, wypisać i wysłać. W formularzu musisz umieścić dane Krankenkasse, do której należysz, a na 90% holenderski ubezpieczyciel wyśle niezbędny E-106 prosto do KK (ale warto po 5-7 dniach zadzwonić i upewnić się, że wszystko doszło). Stare karty AOK zachowują ważność, leczysz się dalej u swojego domowego lekarza w DE, a ubezpieczyciele (np. VGZ i AOK) rozliczają się między sobą.

Nie wiem tylko, o jakim bieżącym ubezpieczeniu w DE wspominasz, tym opłacanym przez pracodawcę czy płacisz prywatne dobrowolne?
Ostatnio zmieniony przez KrzysiekB Śro Kwi 10, 2013 9:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
nelli 
Poczatkujacy

Dołączyła: 19 Maj 2011
Posty: 14
Wysłany: Pon Maj 20, 2013 10:13 am   

Witam!
A czy ktoś pracujący w Holandii i zameldowany w Niemczech może mi odpowiedzieć, czy jeśli płacę w Holandii ubezpieczenie to muszę dodatkowo wykupić w Niemczech?
 
 
michallizik 
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Maj 2013
Posty: 1
Wysłany: Śro Maj 29, 2013 3:09 pm   Re: Praca w Holandii a mieszkanie w Niemczech

alexa napisał/a:
Witam
Moj maz pracuje prawie cztery lata w Holandii a ja z corka mieszkamy w polsce ale postanowilismy zamieszkac wszyscy w Niemczech z tym ze maz nadal bedzie pracowal w NL.
W zwiazku z tym mam kilka pytan...


-czy na podstawie holenderskiej umowy o prace wynajmiemy mieszkanie w Niemczech?
-czy ja bede rowniez ubezpieczona razem z dzieckiem?
-czy lata pracy w NL licza sie tez w Niemczech tzn czy w razie utraty pracy przez meza
dostaniemy zasilek dla bezrobotnych w Niemczech?

Pewnie byly juz podobne posty ale jakos nie umiem znalezc nic sensownego
Bardzo prosze o porady



A ja mam takie pytanie. Jesli majac gewerbe w niemczech to moge na nia pracowac tutaj w holandii?
_________________
Dawno temu zaufalem pewnej kobiecie...
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Cze 20, 2017 12:34 am   

woitush napisał/a:
Witam uprzejmie. Czy ktoś orientuje się może jak wygląda sprawa z podatkami jeżeli podejmujemy pracę w Holandii a chcemy zamieszkac w Niemczech, a mianowicie:
- podatek drogowy i od posiadanego auta. Czy ten podatek musze uiścić tylko w NL czy DE również?
- jak wyglądają sprawy urzędowe. Czy można podać Niemiecki adres (np. do konta w banku czy do spraw urzędowych)

orientujecie się może na co zwracać uwagę przy wynajmowaniu domu w DE?
Warto dla tych parudziesięciu/paruset euro tak udziwniać na początku czy może lepiej dla świętego spokoju zamieszkać od razu w Holandii?
Dziękuje z góry za udzielone odpowiedzi. Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group