NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozliczenie z pracy w NL w polskim US
Autor Wiadomość
wesoly2016
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Lut 2016
Posty: 3
Wysłany: Pią Lut 26, 2016 8:07 pm   

Mam szybkie pytanie odnosnir rozliczenia xa ubiegły rok e polsce czy potrzebuje dokumentu potwierdzającego dochód w polsce dla władz urzedu w Holandii
 
 
gabi544
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 1
Wysłany: Pon Kwi 18, 2016 9:36 am   

Witajcie. Mam taki problem, nie za bardzo wiem, do kogo się zwrócić o poradę.
Otóż - w 2014 roku razem z mężem ( tedy jeszcze narzeczonym) pracowaliśmy w Holandii przez agencję pracy - od kwietnia do końca września. W 2015 roku dostaliśmy jaarografy, ja miałam dochód 4626 Euro, mąż podobnie. Rozliczyliśmy się z podatku przez biuro rachunkowe, które zajmuje się rozliczeniami za granicą. We wrześniu uzyskaliśmy zwrot podatku - ja 111 euro, mąż 12 euro, oraz zwrot dodatku do ubezpiecznia zdrowotnego - 365 E ja i mąż. Dodam, ze żadnych dochodów w 2014 roku w Polsce nie osiągnęliśmy.
NIe wiedzieliśmy, że biuro, przez które sie rozliczaliśmy, nie zgłosiło tego do polskiego Urzędu, tym bardziej, że rok wzęsniej się u nich rozliczałam z dochodów z Belgii i wszystko było zgłoszone do naszego kraju.

W tym roku złożyłam zeznanie za rok poprzedni i księgowa powiedziała, że musimy to zgłosić. Więc wpisała to wszystko, napisała czynny żal, żeby odstąpili od wymierzenia grzywny za nieterminowe złożenie zeznania podatkowego. NIe wiem tylko, czy będziemy musieli płacić coś do tutejszego urzędu skarbowego? Czy będziemy musieli tutaj wpłacić podatek albo kwotę ubezpiecznia, którą odzyskaliśmy z zagranicy? Jeśli tak, doliczą nam odsetki za tę prawie roczna zwłokę? Boję się, nie zrobiłam tego specjalnie przecież, po prostu biuro olało trochę sprawę.
Proszę, pomóżcie, jeśli ktoś coś wie. Zapomniałam spytać się ksiegowej, a teraz nie mam możliwości sie z nią skontaktować.
Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group