NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozliczenie z pracy w NL w polskim US
Autor Wiadomość
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 5:58 pm   

rudekk napisał/a:
kurcze... czyli chyba będę musiała niepochwalić się polskiemu US z holenderskich dochodów

A wiesz ze w NL moga sprawdzic ciebie nawet poza granicami NL czy gdzies pracowalas i ile zarobilas .
A mam dziwne przeczucie ze i polski US moze tez sprawdzac poza granicami . Wiec jak juz moja poprzeczniczka napisala jesli lubisz podniesiona adrenaline we krwi to nastepne 6 latek beda wspaniale.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 9:57 pm   

yustyna napisał/a:
Ale jeszcze przychodzi mi do głowy, że jeśli jesteś studentką, to w ogóle nie musisz się rozliczać z US, czy też masz jakąś większą kwotę wolną od podatku. Nie orientuję się dokładnie, ale najlepiej zadzwoń do US i anonimowo zapytaj.


Za jakis czas temu kombinowali z nieskladniem PIT'a przy zarobieniu mniej niz kwota wolna od podatku i chyba nawet jesli zarobilo sie mniej niz kwota wolna to i tak trzeba bylo sie rozliczyc. Kwota wolna za 2008 rok to 3091,00
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
jaroslaw 
Nieśmiały użytkownik
falubaz

Wiek: 59
Dołączył: 23 Lut 2007
Posty: 95
Skąd: ziomek
Wysłany: Nie Lut 22, 2009 1:03 pm   

witam.mam prosbe.czy moze mi ktos napisac co moge sobie odliczyc od sumy pieniazkow zarobionych w holandi.rozliczam sie w pl z zona i chodzi mi o ulgi podatkowe w nl-np transport do pracy itd.z gory dziekuje
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lut 22, 2009 1:52 pm   

jaroslaw, taki temat juz jest na Niedzieli obszernie omowiony .
poszukaj
 
 
jaroslaw 
Nieśmiały użytkownik
falubaz

Wiek: 59
Dołączył: 23 Lut 2007
Posty: 95
Skąd: ziomek
Wysłany: Nie Lut 22, 2009 4:53 pm   

no szukam i szukam i nie moge znalezc.moze taki zdolny jestem......i nie moge znalezc?
_________________
falubaz to magia!!!-falubaz to my!!!
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lut 22, 2009 5:39 pm   

http://www.belastingvoordeelvoorgehandicapten.nl/
http://www.niedziela.nl/f...=ulgi+rozlakowe
http://www.niedziela.nl/forum/viewtopic.php?t=2552
http://www.niedziela.nl/f...=ulgi+rozlakowe
http://www.niedziela.nl/f...hp?mode=results
http://www.rozliczsie.pl/index.php?p=rozlicz

mam nadzieje ze wystarczy
 
 
jaroslaw 
Nieśmiały użytkownik
falubaz

Wiek: 59
Dołączył: 23 Lut 2007
Posty: 95
Skąd: ziomek
Wysłany: Nie Lut 22, 2009 6:14 pm   

dziekuje bardzo.akurat ja o rodzinne sie nie staram i o rozlakowe tez ale dziekuje za pomoc.
_________________
falubaz to magia!!!-falubaz to my!!!
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lut 22, 2009 7:20 pm   

jaroslaw,
przeczytaj wiecej a tam ludzie tez podaja jakie posty mozesz sobie odliczyc
 
 
kasiakiko 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 08 Maj 2008
Posty: 64
Wysłany: Wto Lut 24, 2009 5:40 pm   

witam, co zrobić w sytuacji, jeśli szef biura pośrednictwa nie wydał kompletu salarisów? czy w polsce wystarczy przedstawić do rozliczenia z Urzędem Skarbowym rozliczenie roczne otrzymane w holandii?
 
 
yustyna 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 13 Gru 2008
Posty: 70
Wysłany: Wto Lut 24, 2009 5:47 pm   

kasiakiko napisał/a:
witam, co zrobić w sytuacji, jeśli szef biura pośrednictwa nie wydał kompletu salarisów? czy w polsce wystarczy przedstawić do rozliczenia z Urzędem Skarbowym rozliczenie roczne otrzymane w holandii?

Potrzebne są Salarisy. Jeśli jednak nie możesz w żaden sposób ich zdobyć to po prostu przelicz dochody z rozliczenia rocznego po średnim kursie euro z danego roku. Lepsze to niż nie złożyć zeznania.
 
 
kasiakiko 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 08 Maj 2008
Posty: 64
Wysłany: Wto Lut 24, 2009 5:53 pm   

yustyna napisał/a:
kasiakiko napisał/a:
witam, co zrobić w sytuacji, jeśli szef biura pośrednictwa nie wydał kompletu salarisów? czy w polsce wystarczy przedstawić do rozliczenia z Urzędem Skarbowym rozliczenie roczne otrzymane w holandii?

Potrzebne są Salarisy. Jeśli jednak nie możesz w żaden sposób ich zdobyć to po prostu przelicz dochody z rozliczenia rocznego po średnim kursie euro z danego roku. Lepsze to niż nie złożyć zeznania.


..niestety myślę, że nie zdobędę salarisów za wszystkie tygodnie :/ takie biuro, czy jest gdzieś jakiś paragraf w polskim prawie dotyczący sposobu rozliczenia jaki podpowiedziałaś, bo niestety sami urzędnicy są..mało kompetentni w udzielaniu informacji na takie tematy :) być może ktoś zna jakąś sprawdzoną firmę rozliczającą dochody na terenie śląska?! najlepiej katowice, bytom, tarnowskie góry, gliwice..z góry bardzo dziękuję za wszelkie informacje.
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Wto Lut 24, 2009 5:54 pm   

yustyna napisał/a:
kasiakiko napisał/a:
witam, co zrobić w sytuacji, jeśli szef biura pośrednictwa nie wydał kompletu salarisów? czy w polsce wystarczy przedstawić do rozliczenia z Urzędem Skarbowym rozliczenie roczne otrzymane w holandii?

Potrzebne są Salarisy. Jeśli jednak nie możesz w żaden sposób ich zdobyć to po prostu przelicz dochody z rozliczenia rocznego po średnim kursie euro z danego roku. Lepsze to niż nie złożyć zeznania.

Mi w US kazali rozliczyć po kursie z grudnia 2008(z jarografu ,bez salarisów)-Średnie kursy walut na stronie www.nbp.gov.pl -taką stronę podali mi w US.
Ostatnio zmieniony przez dorota w Wto Lut 24, 2009 5:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
yustyna 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 13 Gru 2008
Posty: 70
Wysłany: Wto Lut 24, 2009 6:26 pm   

dorota w - no pewnie, cwaniaki. W grudniu kurs euro był najwyższy w całym roku. Najlepiej zadzwonić do US, w którym się rozliczacie i tam zapytać, jak oni się na to zapatrują. Kurs średni z całego roku, czy z końca roku. Niestety, ale wiem z autopsji, że te tematy (rozliczanie dochodów zagranicznych) są obce dla urzędników US. Zadzwonisz do kilku z jakimś problemem - otrzymasz kilka odpowiedzi, szkoda tylko, że różnych.
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Wto Lut 24, 2009 11:05 pm   

yustyna napisał/a:
dorota w - no pewnie, cwaniaki. W grudniu kurs euro był najwyższy w całym roku. Najlepiej zadzwonić do US, w którym się rozliczacie i tam zapytać, jak oni się na to zapatrują. Kurs średni z całego roku, czy z końca roku. Niestety, ale wiem z autopsji, że te tematy (rozliczanie dochodów zagranicznych) są obce dla urzędników US. Zadzwonisz do kilku z jakimś problemem - otrzymasz kilka odpowiedzi, szkoda tylko, że różnych.

Ale mi to jak najbardziej na rękę!Sama rozliczam nasze PIT-y i miałam o wiele łatwiejsze zadanie w tej sytuacji-całą kwotę po jednym kursie i po sprawie-bez bawienia się w przeliczniki,szukanie kursów z dnia itd.Nam taki układ nie przeszkadza,bo mąż pracuje tylko w Holandii i obejmuje go ulga abolicyjna,więc i tak nic nie dopłaca.W naszym przypadku , to tylko formalność-wykazanie dochodów z Holandii,żeby US się w razie czego nie czepiał.I wątpię,aby ktoś z US kiedyś chciał przeprowadzić kontrolę złożonego przez męża PIT-u-w końcu US w Polsce nic z tego nie ma ,bo mąż ma tylko dochody z Holandii. Aha-lata 2005,2006,2007 też rozliczałam po kursie z grudnia danego roku-wtedy nie zawsze kurs był wysoki,więc może takie postawienie sprawy przez urzędników US jest także dla ich wygody?Urzędnicy,też ludzie... :D
 
 
yustyna 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 13 Gru 2008
Posty: 70
Wysłany: Śro Lut 25, 2009 5:04 pm   

W takim razie faktycznie poszli Ci na rękę ;) Czy odliczałaś składki na ubezpieczenie społecznie i zdrowotne?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group