NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
LEGALIZACJA slubu
Autor Wiadomość
enjoy 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 44
Dołączyła: 12 Gru 2010
Posty: 70
Skąd: Schiedam
Wysłany: Czw Lip 21, 2011 4:40 pm   

Duuvelke napisał/a:
misia0101 napisał/a:
czy podajac dzieci do urzedu gminy w pl musze je w pl zameldowac?

nie... ale jak zameldujesz to beda mialy wyrobiony Pesel...


a czy przy rejestrowaniu dziecka w Urzedzie Stanu Cywilnego w PL nie jest przypadkiem ono automatycznie meldowane?
_________________
Jezeli czegos nie wolno, a bardzo sie chce, to mozna.
Ostatnio zmieniony przez enjoy Czw Lip 21, 2011 4:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Lip 22, 2011 4:56 pm   

enjoy napisał/a:
a czy przy rejestrowaniu dziecka w Urzedzie Stanu Cywilnego w PL nie jest przypadkiem ono automatycznie meldowane?


w moim wypadku tak nie bylo.. musialam dziecko sama zameldowac aby dostalo Pesel...
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Pon Sie 01, 2011 6:50 pm   

z biezacych spraw:

jestem na miejscu, dzisiaj przeszlam sie z dokumentami do urzedu (zanim oddam je do tlumacza). sytuacja wszystkim znana: co urzednik to inne zwyczaje.

nagle sie okazuje ze akt slubu na druku miedzynarodowym wystarczy, trzeba go tylko poprzec aktem zupelnym urodzenia. ORAZ! dostarczyc akty urodzenia dzieci (ot zeby cos tam cos tam linia)

- powiedzialam ze oktow urodzenia dzieci nie mam ewent. moge dac do skopiowania ich holenderski paszport - urzednik sie zgodzil
- do tlumacza juz isc nie musze, ale musze sie przejechac po tenm akt zupelny urodzenia
- ten akt slubu wydal sie podejrzany (jak pisalam wczesniej wydany tak jak kopia wyglada), wiec pol godziny szukali w papierach innych slubow z holendrem zeby porownac, bo wg nich powinni dostac na oficjalnym ,,zielonym" papierze ze znakiem wodnym (jak uitreksel z GBA)

wynik wizyty:

proszae przyjsc jak kierowniczka wroci z urlopu 16 sierpnia (ide juz z aktem zupelnym do nich). zobaczymy co wtedy bedzie.
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Sie 01, 2011 8:32 pm   

niezle... no to teraz trzymam kciuki zeby 16 sierpnia sie udalo:-)
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Wto Sie 16, 2011 10:08 pm   

16.sierpnia ... zachodze (a gmina oddalona jest sporo od mojego domu) a tam... ta sama pani co 2 tygodnie temu!!! zdziwiona pyta sie czemu nie przyszlam 8??? daje jej kwitek ktory sama napisala (szczesc boze ze mialam go ze soba!) a ona mnie przeprasza ze cos jej sie pomylilo i milam przyjsc po tygodniu! no ale przyjela mnie tym, razem, mowiac ze cos o moim przypadku z kolezanka rozmawialy. na miejscu przy biorku musialam wypelnic odrecznie jakies 3 wnioski/prosby/formularze (zwal jak zwal) i uiscic oplate w kasie na dole razem 89 zl :/

i niby wszytsko ok, ale na ,,nowy" akt slubu trzeba czekac ok 4-6 tygodni i najlepsze... juz wychodze a ona mi sie pyta czy mam zezwolenie pisemne od meza na to ze skladam te dokumenty u nich w urzedzie!!!! ja mowie ze moj maz nie jest polakiem, nie jest teraz w polsce i nikt mnie o takim fakcie nie poinformowal wczesniej.. poni nieugieta prosi o tuo abym z moim mezem przyjechala do urzedu i zeby on napisal po polsku oswiadczenie ze on wie ze ja ten slub w polsce legalizuje.

wiec moja sprawa tak naprawde zacznie sie kiedy moj maz przyjedzie za okolo 10 dni :/
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Sie 16, 2011 10:23 pm   

niezle... chyba trafilas na jakiegos "u...go" urzednika... bo moj maz zadnego dokumentu nie podpisywal... jedynie jak legalizowalam akty urodzenia dzieci... to wtedy musial zlozyc podpis, ze zgadza sie na wpis do polskich ksiag...

po prostu brak slow...
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Wto Wrz 06, 2011 10:13 am   

No wiec pojechalam z mezem do urzedu, tym razem byla inna pani.oczywiscie standard - naczekanie sie aby wejsc do srodka + tlumaczenie o co chodzi nowej urzednicce = w koncu podpisanie orzeczenia przez mojego meze i w nagrode informacja (czy oficjalna nie wiem?) ze od tego momentu zaczyna sie miesieczna procedura zmiany w USC :031:

no czekamy... tym razem na odpis (ma byc przyslany listem do domu w pl)
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Wrz 06, 2011 1:00 pm   

No to super, ze w końcu udało się załatwić...
 
 
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Sob Sty 21, 2012 7:06 pm   

misia0101, strasznie dlugo ci zeszlo bo ja jak umiejscawialam muj akt malzenstwa a slub bralismy w Grecji to potrzebny nam byl akt malzenstwa z apostoli stamp przetlumaczone przysiegle, moj i meza akt urodzenia bo niestety na Greckim nie bylo wszystkiego co jest na polskich no i wszystko zalatwilam sama bez zadnej zgody czy czegos takiego na dodatek do odbioru mialam po 4 dniach wiec jak widac wszystko zalezy od tego jaki urzad i urzednik
 
 
Ilwa 
Poczatkujacy
suikerpootje

Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 29
Wysłany: Czw Sie 08, 2013 5:46 pm   

Podepnę się: a jak jest odwrotnie? Ślub w Polsce, a zgłoszenie w Holandii? Czy musimy zgłaszać ślub, gdy wracamy do Holandii, czy to już zostało przez USC z Polski zgłoszone? Nie chcę sytuacji, w której się okaże, że wg Holendrów jestem nadal panną ;)
_________________
Ilwa
 
 
marta75 
Gaduła
marta75

Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Cze 2010
Posty: 159
Skąd: krakow-veenendaal
Wysłany: Czw Sie 08, 2013 7:50 pm   

Przetlumacz polski akt malzenstwa na holenderski przed przysieglego I z tym idz do gemeete.powinno wystarczyc
 
 
Ilwa 
Poczatkujacy
suikerpootje

Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 29
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 12:28 am   

Dziękuję bardzo :) Mam nadzieję, że to wystarczy. W razie czego mam jeszcze swój akt urodzenia na druku wielojęzycznym, jakby chcieli.
_________________
Ilwa
 
 
Damdaradej! 
Poczatkujacy
Born to get busy!


Wiek: 36
Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 13
Wysłany: Pon Kwi 14, 2014 11:56 am   

Witam i jak Ilwa załatwiłaś ?! Też wziąłem ślub w PL czy muszę to zgłaszać w gemeente ?! W razie W mam internacjonalny akt ślubu... ale czy jest to obowiązkowe i jakie z tego korzyści !?

Pzodrawiam!
_________________
"Passion, music, hip-hop"
 
 
 
agape1126 
Poczatkujacy

Dołączyła: 01 Sie 2009
Posty: 19
Wysłany: Czw Sie 24, 2017 4:47 pm   

Stary temat, ale może ktoś odpowie. Jestem zameldowana w Holandii, teraz wzielam ślub cywilny w Polsce, ale nie zmieniłam nazwiska. Czy muszę to zgłaszać w gemeente/belastingu czy nie ma to większego znaczenia?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Sie 24, 2017 5:30 pm   

agape1126 napisał/a:
ale nie zmieniłam nazwiska.


Ale co chcesz zglosic w gemeente, skoro nie zmienilas nazwiska ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group