NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moja córeczka płacze w szkole.
Autor Wiadomość
waldzio435 
Poczatkujacy
magda

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 26 Lip 2010
Posty: 8
Skąd: tu i tam
  Wysłany: Pon Lip 11, 2011 10:20 am   Moja córeczka płacze w szkole.

Moja 4 letnia córcia poszła jeszcze teraz przed wakacjami na kilka dni do szkoły,pierwszy dzień był super zadowolna i nie płakała dzisiaj to jej kolejny dzień i zaczął się koszmar,krzyk i potworny płacz że ona chce do domu,posiedziałam z nią 15 min bo na tyle pozwoliła nauczycielka a póżniej musiałam wyjsć,serce się kraja jak stałam za drzwiami i słyszałam co się dzieje,już sobie nie wyobrażam nastepnego dnia a co dopiero kilku,dodam że córeczka nic nie mówi po holendersku,no może kilka podstawowych słów dla niej to coś strasznego siedzieć między dziećmi i nic nie rozumieć,jestem tu od roku i teraz dopiero widze jaki popełniłam błąd nie posyłając ją do przedszkola chociażby na 2 dni i stukam się w głowe jak tak mogłam ja skrzywdzić,dodam jeszcze że do tej samej szkoły chodzi też syn którego czasem wołali żeby z małą posiedział ale ciągle go wołać nie będa bo przeciesz musi się uczyć,czy któras mama też tak miała z dzieckiem i jak teraz mozna pomóc własnemu dziecku bo jak narazie żaden argument nie pomugł,nie chce chodzić do szkoły i już,pozdrawiam serdecznie. :088:
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pon Lip 11, 2011 11:48 am   

Czy to jest problem wyłącznie językowy (czuje się osamotniona) czy z niego też wynikają jakieś trudności społeczne (szykanowana przez rówieśników, że nie umie mówić)? Obstawiałbym, że to drugie, skoro pierwszego dnia była zadowolona (a pierwszego dnia relacje z rówieśnikami są pewnie jeszcze nieukształtowane).
_________________
Dumny Polak
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Pon Lip 11, 2011 11:56 am   

Na pewno takie młodsze dziecko wszystko bardziej przeżywa... zawsze dziecko idąc do przedszkola gdzie nawet zna język (np. nasze dzieci w Polsce) przeżywają rozczarowanie że nie ma z nimi rodziców (nawet jeśli były wcześniej uświadamiane pod tym względem... mimo wszystko dziecko nie do końca to rozumie) płacze i tęskni... u Ciebie doszły jeszcze problemy z językiem, dziecko nie rozumie co się do niej mówi i jeszcze bardziej to przeżywa... Niestety musisz to przeczekać... wmów sobie że to jak z przedszkolem, dziecko popłacze, popłacze i przestanie... nawet jeśli dla Ciebie to będzie ciężkie, musisz to zrobić dla dobra córeczki...

Jak ja z rodziną przyjechaliśmy tutaj to nasza córka poszła do trzeciej grupy, pierwsze trzy miesiące to był płacz, depresja i robienie wszystkiego żeby nie musiała iść do szkoły... Po trzech miesiącach umiała już język (my jej nie uczyliśmy gdyż nie znamy niderlandzkiego) i wszystkie te objawy przeszły, teraz uwielbia szkołę :)

Zobaczysz, u Was też tak będzie :)
Ostatnio zmieniony przez mamqa Pon Lip 11, 2011 11:56 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lena930 
Super gaduła
lena930

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 261
Wysłany: Pon Lip 11, 2011 12:38 pm   

musisz byc twarda i dla dobra malej poprostu ja zosyawiaj w szkole bez dluzszych pozegnan,wiem ze to strasznie brzmi ale moj syn jeszcze w Polsce mial problem z zostaniem sam w przedszkolu i bylo tak strasznie ze poszlam do psychologa ktory po kilku rozmowach/zabawach z synem stwierdzil ze to jest naturalne i o dziwo sporo dzieci ma taki problem a najlepsze wyjscie to poprostu szybko wejsc ,zostawic malucha bez dluzszego pozegnania .U mnie ta gehenna trwala 2 miesiace ale wkoncu syn odpuscil i okazalo sie ze nawet lubi przedszkole.Mysle ze to wlasnie dzieci placzem staraja sie "wymusic" aby zostawic je w domu w srodowisku ktore znaja.Zycze ci wytrwalosci :039:
 
 
waldzio435 
Poczatkujacy
magda

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 26 Lip 2010
Posty: 8
Skąd: tu i tam
Wysłany: Pon Lip 11, 2011 12:52 pm   

Dziekuje bardzo Lena za słowa otuchy,nie mam zamiaru robic jej przerw bo wiem że wtedy będzie jeszcze gorzej,odebrałam ją jakąś godzinke temu i Pani mówiła że płakała ok 30 min a póżniej było dobrze ,zastałam ją uśmiechniętą i radosną,więc problem tylko jest w momencie rostania a potem się juz bawi,jutro nastepny dzień oby był lepszy.
Ostatnio zmieniony przez waldzio435 Pon Lip 11, 2011 12:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pon Lip 11, 2011 1:49 pm   

Ah, a ja myślałem, że ona płacze w domu, że tak jej źle było w szkole. Jak tak to też bym się nie przejmował. Mój syn miał w złobku podobną historię jak te przytoczone powyżej - kilka m-cy płacz przy odprowadzaniu. Teraz jak tylko wchodzimy do złobka to on wrzeszczy z radości. Jak wejdzie do swojej sali to ja przestaję dla niego istnieć. Nawet się nie odwraca, żeby mi pokiwać :-(
_________________
Dumny Polak
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Pon Lip 11, 2011 1:55 pm   

witam,

ja tak czasami mam, ze moja 3 letnia coreczka placze jak ma zostac w kdv. poradzilam sie opiekunek i co sie stalo:

- raz stalam za dzwiami prawie pol godziny i kobiety mialy racje, ona po okolo 10 min przestaje plakac i idzie sie bawic!
- nawet jak placze to zegnam sie z nia naprawde krotko i rutynowo. rutyna jest taka, od drzwi do salki niose ja na raczkach ona mnie przytula, wchodze do salki, mowie dziendobry, siadam z nia na kanapie daje buzi i mowie ze niedlugo po nia przyjde. potem nawet jak placze, zostawiam ja na tej kanapie i wychodze bez patrzenia na nia. zawsze jest tak ze jak ona placze to przy jak tylko sie pozegnam podchodzi do niej opiekunka i z nia rozmawia.
kiedys brali mala do okna zeby mi pokiwala, ale ja poprsilam zeby tego juz nie robily,tylko od razu do stoliczka lub do zabawy ja wzieli.

naprawde 4 latka to nie jest tak strasznie wsrod rowiesnikow, dzieci maja wlasny jezyk.
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
lena930 
Super gaduła
lena930

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 261
Wysłany: Pon Lip 11, 2011 3:35 pm   

o tak jezyk maja super moja corka poszla tu do szkoly jako czterolatka i juz w pierwszy dzien swietnie sie bawila :043:
 
 
waldzio435 
Poczatkujacy
magda

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 26 Lip 2010
Posty: 8
Skąd: tu i tam
Wysłany: Pon Lip 11, 2011 7:17 pm   

Bardzo wam wzystkim dziękuje to prawda poszłam po południu do szkoły zeby odebrać syna i za pomocą znajomej która umie angielski porozumiałam się bezpośrednio z córeczki nauczycielką i poinformowała mnie że mała płakała zaledwie 15 min a nie tak jak powiedziała mi inna pani z grupy że 30 min i puźniej mała bawiła się i uczestniczyła w zajęciach,ale po wyjściu ze szkoły córka obwieściła mi że ona jutro nie chce iść do szkoły ale macie racje z czasem to minie i bedzie dobrze,jestem pełna nadzieji i troche bardziej spokojna,pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuje za wasze odp.
 
 
El01 

Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 0
Wysłany: Czw Wrz 15, 2011 6:45 pm   

waldzio435 napisał/a:
Bardzo wam wzystkim dziękuje to prawda poszłam po południu do szkoły zeby odebrać syna i za pomocą znajomej która umie angielski porozumiałam się bezpośrednio z córeczki nauczycielką i poinformowała mnie że mała płakała zaledwie 15 min a nie tak jak powiedziała mi inna pani z grupy że 30 min i puźniej mała bawiła się i uczestniczyła w zajęciach,ale po wyjściu ze szkoły córka obwieściła mi że ona jutro nie chce iść do szkoły ale macie racje z czasem to minie i bedzie dobrze,jestem pełna nadzieji i troche bardziej spokojna,pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuje za wasze odp.


Boze ludzie jak wy tu zyjecie jak to czytam to mysle gorzej niz Afryka bo ci przynajmniej angielski znaja a wy ani angielskiego ani holenderskiego i cala rodzina????
 
 
Damianos 
Gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Cze 2009
Posty: 173
Wysłany: Czw Wrz 15, 2011 7:56 pm   

El01 napisał/a:
waldzio435 napisał/a:
Bardzo wam wzystkim dziękuje to prawda poszłam po południu do szkoły zeby odebrać syna i za pomocą znajomej która umie angielski porozumiałam się bezpośrednio z córeczki nauczycielką i poinformowała mnie że mała płakała zaledwie 15 min a nie tak jak powiedziała mi inna pani z grupy że 30 min i puźniej mała bawiła się i uczestniczyła w zajęciach,ale po wyjściu ze szkoły córka obwieściła mi że ona jutro nie chce iść do szkoły ale macie racje z czasem to minie i bedzie dobrze,jestem pełna nadzieji i troche bardziej spokojna,pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuje za wasze odp.


Boze ludzie jak wy tu zyjecie jak to czytam to mysle gorzej niz Afryka bo ci przynajmniej angielski znaja a wy ani angielskiego ani holenderskiego i cala rodzina????


A Ty specjalnie po to zarejestrowałaś się, żeby porównywać kogoś do "Afryki"?

Więc tak na marginesie, nie potrafisz sama napisać jednego zdania poprawnie po polsku a próbujesz kogoś obrazić za nieznajomość języka obcego!
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Czw Wrz 15, 2011 7:59 pm   

haha no jeszcze zalezy o jakich czesciach Afryki mowa...
 
 
El01 

Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 0
Wysłany: Czw Wrz 15, 2011 8:23 pm   

Damianos napisał/a:
El01 napisał/a:
waldzio435 napisał/a:
Bardzo wam wzystkim dziękuje to prawda poszłam po południu do szkoły zeby odebrać syna i za pomocą znajomej która umie angielski porozumiałam się bezpośrednio z córeczki nauczycielką i poinformowała mnie że mała płakała zaledwie 15 min a nie tak jak powiedziała mi inna pani z grupy że 30 min i puźniej mała bawiła się i uczestniczyła w zajęciach,ale po wyjściu ze szkoły córka obwieściła mi że ona jutro nie chce iść do szkoły ale macie racje z czasem to minie i bedzie dobrze,jestem pełna nadzieji i troche bardziej spokojna,pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuje za wasze odp.


Boze ludzie jak wy tu zyjecie jak to czytam to mysle gorzej niz Afryka bo ci przynajmniej angielski znaja a wy ani angielskiego ani holenderskiego i cala rodzina????


A Ty specjalnie po to zarejestrowałaś się, żeby porównywać kogoś do "Afryki"?


Więc tak na marginesie, nie potrafisz sama napisać jednego zdania poprawnie po polsku a próbujesz kogoś obrazić za nieznajomość języka obcego!


Ale ja nie mieszkam w Polsce tylko tutaj i holenderski i angielski znam,i nie chodzi mi o obrazanie kogos ,wiec nie skomentuje twojej pisowni.
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Czw Wrz 15, 2011 8:26 pm   

o jaaaa, no to extra, ze znasz, my ciemna masa zazdroscimy ciiii. moze jakis nobel dla ciebie, albo chociaz wpis do ksiegi guinessa...
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Wrz 15, 2011 8:35 pm   

El01,

czy przyszlo Ci na mysl to ,ze sa to osoby, ktore dopiero co przyjechaly do tego kraju
sa na poczatku drogi ...stad ta rozterka i post w takim tonie i tresci na forum ?

pozdrawiam
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group