NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moja córeczka płacze w szkole.
Autor Wiadomość
djacia 
Poczatkujacy
;)

Wiek: 35
Dołączyła: 10 Paź 2011
Posty: 7
Skąd: Tiel
Wysłany: Wto Paź 11, 2011 4:34 pm   

]Hej :) Mam dwie coreczki 4, i 3 letnia. Mieszkamy w Holandii od miesiaca i moja 4 letnia corcia chodzi tu do szkoly. Nie zdazylo mi sie zeby plakala, ale duzo z nia rozmawialam i tlumaczylam do jakiej szkoly pojdzie ze dzieci nie beda ja rozumialy ani ona ich ze mowia w innym jezyku.Napewno pierwsze tygodnie w szkole byly dla niej dosc smutne i nie wiedziala co ma robic jednak z mojej obserwacji swietnie zaczela nasladowac zachowanie innych dzieci i nauczycieli a ja takze dopytywalam o wszelkie szczegoly zeby tylko pomoc mojej corci.
Mysle ze duzym plusem jest rozmowa z dzieckiem na ten temat ,a nie rzucanie go bez wiedzy na gleboka wode , pragne zaznaczyc ze corcia moja nie znala holenderskiego i ja tez nie znam tego jezyka , a juz po miesiacu liczy do 20, zna kolory, zwierzeta , ksztalty , owoce i wiele rzeczownikow , spiewa piosenki a ja jestem z niej bardzo dumnna .
Serdecznie polecam aby RODZIC staral sie duzo rzeczy mowic w jezyku hol do dziecka z tlumaczeniem na polski oraz puszczal holenderskie bajki typu sezam straat;):):)
Warto rowniez skorzystac z "wonotariatu " ktory polega na tym ze raz w tyg odwiedza nas osoba ktora czyta ksiazke przez godzine naszemu dziecku w domu ;) - oczywiscie za darmo drogie mamy WSPIERAJCIE WASZE MALUCHY:)

Jesli chodzi o mlodsza 3- letnia coreczke z tego co
wiem przedszkola dla malych dzieci sa drogie okolo 6 euro / za godz, nie kazdego jest stac jednak sa jeszcze ""sale zabaw"" ktore serdecznie polecam nawet raz czy dwa razy w tyg zostawiamy tam dziecko na pare godz np. dwa dni w tyg za caly miesiac 40 euro a nasze dziecko lapie tam kontakt poprzez zabawe z holenderskimi dziecmi, mysle ze na przyszlosc jest to super rozwiazanie , jesli chodzi o pojscie potem do szkoly nie przezywa stresu ;) pozdrawiam039:
_________________
kolastyna
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Paź 11, 2011 5:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Paź 11, 2011 10:19 pm   

djacia napisał/a:
Jesli chodzi o mlodsza 3- letnia coreczke z tego co
wiem przedszkola dla malych dzieci sa drogie okolo 6 euro / za godz, nie kazdego jest stac jednak sa jeszcze ""sale zabaw"" ktore serdecznie polecam nawet raz czy dwa razy w tyg zostawiamy tam dziecko na pare godz np. dwa dni w tyg za caly miesiac 40 euro


radze poszukac peuterspeelzaal w poblizu... placi sie 20 euro misiecznie i dziecko chodzi 4 czesci dnia do przedszkola... tzn. 2 dni na rano na 3 godz. i dwa dni na popoludnie na 2 godz.... peuterspeelzaal jest dla dzieci od 2,5 roku do 4 lat...
 
 
djacia 
Poczatkujacy
;)

Wiek: 35
Dołączyła: 10 Paź 2011
Posty: 7
Skąd: Tiel
Wysłany: Śro Paź 12, 2011 2:22 pm   

""radze poszukac peuterspeelzaal w poblizu... placi sie 20 euro misiecznie i dziecko chodzi 4 czesci dnia do przedszkola... tzn. 2 dni na rano na 3 godz. i dwa dni na popoludnie na 2 godz.... peuterspeelzaal jest dla dzieci od 2,5 roku do 4 lat...[/quote]""

dzieki za rade napewno sie rozejrze;)
_________________
kolastyna
 
 
 
waldzio435 
Poczatkujacy
magda

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 26 Lip 2010
Posty: 8
Skąd: tu i tam
Wysłany: Pon Gru 12, 2011 1:12 pm   

Witam serdecznie,post ten napisałam już jakiś czas temu ale widzę że nadal ktoś z was porusza ten temat i to bardzo fajnie ,ponieważ dobrze jest wiedzieć jak wasze dzieci reagują na pobyt w szkole.A mianowicie odnośnie mojej córci jest już wszystko dobrze(zmieniłam dziecią szkołe z powodu złej komunikacji z dyrekcją i nienajlepszym kontaktem z nauczycielami)nową szkołę uwielbia i wszystko co jest z nią związane,nie mogę się nadziwić jak szybko wszystkiego się uczy,a najbardziej uwielbiam to jak przychodzi ze szkoły i śpiewa piosenki.Muszę dodać że ja też jestem inaczej traktowana w tej szkole,nadal słabo mówie po niderlandzku ale nauczyciele to rozumieją i mnie wpierają a nie wywalają głupio oczy i nie olewają.Wyżej któraś z mam napisała że rozmowa z dzieckiem to podstawa,zgadzam się z tym ale nie wszystkie dzieci tak samo reagują na stres i na to że nie rozumieją co dana osoba w szkole do nich mówi.Pozdrawiam wszystkich zatroskanych rodziców,głowa do góry będzie dobrze, teraz to wiem. :038:
 
 
beata1004 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączyła: 27 Sty 2012
Posty: 3
  Wysłany: Pią Sty 27, 2012 9:59 am   

Witam:)
Moja córcia ma 7lat... pol roku temu poszła do holenderskiej szkoły... chętnie do niej chodzi i uczy się nowych slow,czyta książki (choć polowy jeszcze nie rozumie). Uczymy się także wspólnie w domku-czy to na komputerze, z tv czy też z po prostu z książek... Jednak mam pewne obawy- mala słabo mówi po holendersku i ma średni kontakt z rówieśnikami (chociaż jest otwarta na zabawy z dziećmi i zapraszamy je do siebie do domu)... Nie bardzo wiem jak temu zaradzić.. Może ktoś jest w podobnej sytuacji ?..
 
 
lena930 
Super gaduła
lena930

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 261
Wysłany: Pią Sty 27, 2012 1:30 pm   

poprostu przeczekaj jeszcze kilka miesiecy ,bo skoro zaprasza dzieci do zabawy i chetnie sie z nimi bawi to prawdopodobnie potrzebuje czasu na "odblokowanie sie"tzn nie czuje sie jeszcze tak pewnie i z tad prawdopodobnie twoje obawy.Twoja corka do szkoly tu w Holandii chodzi dopiero(!)pol roku i daj jej jeszcze czas,dla niej przeprowadzenie sie do Holandii bylo wielka rewolucja a sama piszesz,ze chetnie chodzi do szkoly czyli napewno wszystko rozumie tylko ma jeszcze tzw blokade.Nie zamartwiaj sie na zapas ,glowa do gory i napisz za kilka miesiecy jak twoja corka daje sobie rady,jestem pewna ,ze bedziesz pisala zupelnie inaczej.Trzymam kciuki za mala
:039:
 
 
bea111 
Poczatkujacy


Dołączyła: 08 Wrz 2010
Posty: 28
Skąd: Friesland
Wysłany: Pią Sty 27, 2012 1:50 pm   

to jeszcze pół roku i będzie o.k. moje od roku są w Holandii i po pół roku miały kryzys.Córka 7 lat chowała sie pod stół i nie chciała wyjsć jak pani wołała ja,a syn 6 lat siedział i jak pani mówiła do niego,to patrzył sie w bok i udawał ze nie słyszy..to trwało 2 miesiace,taki protest.Za dużo wszystkiego naraz.Teraz mija rok i nauczyciele są bardzo zadowoleni z dzieci,bo dzieci potrafia opowiedziec zdarzenia,z ochotą chodza do szkoły,młodszy dodatkowo do logopedy,wszystko jest teraz dla nich jasne,łatwiejsze.Są pewniejsze siebie,a jak dzieci inne przychodza do domu naszego,to jak rozmawiaja moje,to ja nie mam pojecia połowy o czym mówia.chodze na kurs,ale nie to samo co dzieci.czasem prosze je teraz zeby mi cos przetłumaczyły:)
 
 
beata1004 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączyła: 27 Sty 2012
Posty: 3
Wysłany: Nie Sty 29, 2012 3:01 pm   

bea111 widzę, że miałaś "lepsze przeboje" ze swoimi pociechami :)
lena930 dziękuję za słowa otuchy:) to mile z Twojej strony ze trzymasz kciuki :)
a propo :D dostałam kilka dni temu teczkę z wynikami w nauce mojej Malej ii muszę Wam powiedzieć Kochane że jestem zaskoczona! pozytywnie oczywiście:) nie wiedziałam że tak dobrze sobie radzi :D Na końcu dyrektor napisała że nauczyciele są dumni z córci:D
Życzę udanej niedzieli Kochane :) Pozdrawiamy ciepło
 
 
Katia0005

Dołączył: 12 Cze 2012
Posty: 0
  Wysłany: Czw Cze 21, 2012 8:44 am   

Hej :)
Nie wiem czy ktos tu jeszcze zagląda, ale postanowiłam napisac :)
Przeprowadzam sie do Holandii, 11 lipca wylatuje z Polski z moim czteroletnim synem. Syn juz od roku chodzi do polskiego przedszkola i teraz jest zapisany do szkoły w Zoetermeer. Staram sie mu wszystko tlumaczyc ze bedzie mial nowych kolegow, nauczycieli i jak narazie jest pozytywnie nastawiony. O jezyk sie tak bardzo nie obawiam bo on juz troche zna angielski a od trzeciego roku zycia plynnie czyta (oczywiscie po polsku). Pewne jest ze bedzie mowil po holendersku lepiej niz ja :)

Moze jest ktos z Zoetermeer??

pozdrawiam
 
 
gosia2809
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Lip 2012
Posty: 6
Wysłany: Nie Lip 15, 2012 10:59 am   

czy w holandii jest szansa na przedszkole całodniowe? chodzi mi o zoetermeer ? bede pracowac od 7 do 17 i widzęże z 3 latkiem mogę mieć tu problem;(
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Lip 16, 2012 10:37 am   

gosia2809,

o przedszkolu jest odzielny temat na forum i tam prosze zadawac pytania
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
gosia2809
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Lip 2012
Posty: 6
Wysłany: Pon Lip 16, 2012 12:25 pm   

ok, znalazłam ten temat, ale szkoda że nie są podpięte odpowiedzi na pytania które już zadałam...
pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group