NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
IND
Autor Wiadomość
goozietz 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 18
Wysłany: Nie Sie 23, 2009 9:52 pm   

Właśnie złożyłem wniosek na stronie którą mi podałeś, procedura całkiem łatwa :) mógłbyś mi napisać jeszcze ile czasu minęło od momentu złożenia wniosku do otrzymania karty?

Pozdrawiam
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Pon Sie 24, 2009 7:27 pm   

Najpierw otrzymasz po ok tyg.dokumenty do wypełnienia m.innymi musi wypełnić zakład pracy.Potem odsyłasz i czekasz .... w moim przypadku bylo to jakieś 10 dni.Jednak chyba trzeba mieć stały kontrakt,choć nie jestem pewien,z tego co wiem to firma dzwoni do zakładu pracy.
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pon Sie 24, 2009 9:53 pm   

goozietz napisał/a:
m4rcin: strona z dokumentem którą podałeś w pierwszej wiadomości, nie jest przeznaczona dla obywateli UE, jednak znajduje się na niej informacja, że jako obywatel UE nie potrzebuje pozwolenia na pobyt stały lub tymczasowy. Broszura która dotyczy obywateli UE jest w trakcie aktualizacji i nie ma możliwości jej pobrania. zastanawiam się jednak czy ta broszura wystarczy do tego by udowodnić pracownikom banku, że mój dowód osobisty i wlepka z rejestracji w IND jest wystarczająca. chciałbym zadać ponownie pytanie: czy ktoś wie czym jest dokument eydawany po 5 latach zameldowania w Holandii? i prosiłbym o wiecej komentarzy i opinii co do mojego pierwszego posta.

Pozdrawaim

Dokument, ktory zostaje wydany po 5 latach ciaglego zameldowania w Holendii, dla obywateli UE, to "duurzaam verblijf burgers van Unie", posiadajac ten dokument, mozna wystapic o wydanie dokumentu vaste verblijf. Roznica miedzy tymi dokumentami jest taka, ze posiadajac dokumrnt UE mozemy wyprowadzic sie do innego kraju Unii i poslugiwac sie tym dokumentem, vaste verblijf dotyczy stalego pobytu w Holandii.
 
 
silaczka 
Gaduła

Wiek: 40
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 159
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 8:52 pm   

na verblifsdocument nie dostaniesz karty kredytowej,sama sie staralam i powiedziano mi ze to nie jest holenderski dokument.najlatwiej zmienic prawo jazdy na ichniejsze i juz masz dokument Nl
[/b]goozietz[b]
a nie bylam osobiscie sie rejestrowac,dokumenty dostalam z gminy,a wyslalam poczta.
_________________
Kobieta to zawod,nie plec-K.Sienkiewicz
Ostatnio zmieniony przez silaczka Pią Lut 19, 2010 8:56 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 9:17 pm   

silaczka napisał/a:
na verblifsdocument nie dostaniesz karty kredytowej,sama sie staralam i powiedziano mi ze to nie jest holenderski dokument.najlatwiej zmienic prawo jazdy na ichniejsze i juz masz dokument Nl
To raczej nie zależy od dokumentu.Bardziej od zarobków,jak długo posiadasz konto i chyba jednak od widzimisię urzednika.
 
 
silaczka 
Gaduła

Wiek: 40
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 159
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 8:06 pm   

Mathnl napisał/a:
To raczej nie zależy od dokumentu.Bardziej od zarobków,jak długo posiadasz konto i chyba jednak od widzimisię urzednika

Jesli chodzi o karte z banku w ktorym posiadasz konto,to tak,uwarunkowane to jest kontraktem i wysokoscia wplywow,choc one nie musza byc wysokie,wazne ze regularnie.
W tym wypadku chodzilo mi o inna karte kredytowa.
_________________
Kobieta to zawod,nie plec-K.Sienkiewicz
 
 
Athlon 
Gaduła

Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 113
Wysłany: Pon Paź 25, 2010 8:17 pm   

Jagoda97 napisał/a:
Dokument, ktory zostaje wydany po 5 latach ciaglego zameldowania w Holendii, dla obywateli UE, to "duurzaam verblijf burgers van Unie", posiadajac ten dokument, mozna wystapic o wydanie dokumentu vaste verblijf. Roznica miedzy tymi dokumentami jest taka, ze posiadajac dokumrnt UE mozemy wyprowadzic sie do innego kraju Unii i poslugiwac sie tym dokumentem, vaste verblijf dotyczy stalego pobytu w Holandii.


Wnioskuje, ze w przypadku posiadania vasteverblijft, nabywamy automatycznie prawa do swiadczen socjalnych, zdrowotnych itp, w takiej samej formie jak posiadajac holenderskie obywatelstwo?
czy sa jednak jakies roznice? mam na mysli to, ze posiadajac holenderski paszport jestesmy jednak bardziej uprzywilejowani.
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Pon Paź 25, 2010 8:50 pm   

Jagoda97 napisał/a:

Dokument, ktory zostaje wydany po 5 latach ciaglego zameldowania w Holendii, dla obywateli UE, to "duurzaam verblijf burgers van Unie", posiadajac ten dokument, mozna wystapic o wydanie dokumentu vaste verblijf. Roznica miedzy tymi dokumentami jest taka, ze posiadajac dokumrnt UE mozemy wyprowadzic sie do innego kraju Unii i poslugiwac sie tym dokumentem, vaste verblijf dotyczy stalego pobytu w Holandii.[/quote]

Cytat:

Deze nieuwe permanente verblijfsvergunning heeft vijf belangrijke voordelen:

1) Een betere bescherming tegen uitzetting dan op grond van de Nederlandse regels.

2) Het recht om in 21 andere landen van de Europese Unie te gaan wonen, werken of studeren.

3) Nu geldt geen inburgeringsplicht voor het krijgen van die EG verblijfsvergunning, straks mogelijk wel, als de Wet Inburgering van kracht wordt.

4) Voor de nieuwe EG verblijfsvergunning mogen geen leges worden geheven.

5) Geen verlies na 8 maanden buiten Nederland, alleen bij meer dan twaalf maanden buiten de EU; jaren studeren, wonen of werken elders in de EU leidt dus niet tot verlies van deze vergunning.


Zrodlo: http://www.maroc.nl/forums/showthread.php?t=176567

Z tego artykulu wynika co innego. Co to jest dokument vaste verblijf ? Mozesz podrzucic jakis link?
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Pon Paź 25, 2010 11:42 pm   

Athlon napisał/a:
Jagoda97 napisał/a:
Dokument, ktory zostaje wydany po 5 latach ciaglego zameldowania w Holendii, dla obywateli UE, to "duurzaam verblijf burgers van Unie", posiadajac ten dokument, mozna wystapic o wydanie dokumentu vaste verblijf. Roznica miedzy tymi dokumentami jest taka, ze posiadajac dokumrnt UE mozemy wyprowadzic sie do innego kraju Unii i poslugiwac sie tym dokumentem, vaste verblijf dotyczy stalego pobytu w Holandii.


Wnioskuje, ze w przypadku posiadania vasteverblijft, nabywamy automatycznie prawa do swiadczen socjalnych, zdrowotnych itp, w takiej samej formie jak posiadajac holenderskie obywatelstwo?
czy sa jednak jakies roznice? mam na mysli to, ze posiadajac holenderski paszport jestesmy jednak bardziej uprzywilejowani.

Płacąc podatki, ubezpieczenie zdrowotne, etc, i nie mając vasteverblijft, masz takie same prawa jak osoba posiadająca paszport holenderski. Coś mi tam świta, że inaczej to wygląda przy jakichś tam zasiłkach socjalnych.
 
 
Athlon 
Gaduła

Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 113
Wysłany: Wto Paź 26, 2010 6:21 pm   

Mucha_75 napisał/a:
Athlon napisał/a:
Jagoda97 napisał/a:
Dokument, ktory zostaje wydany po 5 latach ciaglego zameldowania w Holendii, dla obywateli UE, to "duurzaam verblijf burgers van Unie", posiadajac ten dokument, mozna wystapic o wydanie dokumentu vaste verblijf. Roznica miedzy tymi dokumentami jest taka, ze posiadajac dokumrnt UE mozemy wyprowadzic sie do innego kraju Unii i poslugiwac sie tym dokumentem, vaste verblijf dotyczy stalego pobytu w Holandii.


Wnioskuje, ze w przypadku posiadania vasteverblijft, nabywamy automatycznie prawa do swiadczen socjalnych, zdrowotnych itp, w takiej samej formie jak posiadajac holenderskie obywatelstwo?
czy sa jednak jakies roznice? mam na mysli to, ze posiadajac holenderski paszport jestesmy jednak bardziej uprzywilejowani.

Płacąc podatki, ubezpieczenie zdrowotne, etc, i nie mając vasteverblijft, masz takie same prawa jak osoba posiadająca paszport holenderski. Coś mi tam świta, że inaczej to wygląda przy jakichś tam zasiłkach socjalnych.

Cos wiecej?

[ Dodano: Wto Paź 26, 2010 6:23 pm ]
Cos wiecej?
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Wto Paź 26, 2010 10:48 pm   

Jeśli chodzi Ci o zasiłek socjalny, to było gdzieś o tym na forum, poszukaj. Jeśli chodzi Ci o pozostałe sprawy, to tak jak pisałem, masz prawo do leczenia, zasiłku dla bezrobotnych, wszelkich dodatków z belastingu, etc.
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Nie Lip 03, 2011 11:11 am   

Czy ta wklejke w paszporcie bedzie mozna wyrobic ponownie , jesli on zostanie skradziony?
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Lip 03, 2011 11:42 am   

mozna ale nie trzeba... jesli mieszkasz i pracujesz tu 3 lata to mozesz dostac dokument na czas nie okreslony dla czlonkow UE
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Nie Lip 03, 2011 12:20 pm   

to wtedy sie nie wkleja w paszport tylko jest to osobny dokument tak? Jak sie on nazywa?
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Lip 03, 2011 3:34 pm   

stroopwafel napisał/a:
to wtedy sie nie wkleja w paszport tylko jest to osobny dokument tak? Jak sie on nazywa?


tak... masz wtedy osobny dokument: verblijfsdocument duurzaam verblijf voor burgers van de Unie

jak dobrze pamietam koszt tego dokumentu to 41 euro... wszystko wysylasz poczta... tak wiec nigdzie nie musisz sie umawiac...

http://www.indklantdienst...ederlandBlijven
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group