NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
IND
Autor Wiadomość
vanrafell 
Nieśmiały użytkownik


Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 97
Wysłany: Pon Lis 19, 2012 6:50 pm   

Wszystko jest jasne, potrzebowałem jedynie potwierdzenia :)
Dziękować :)
EDIT: Czy w IND potrzebuję zaświadczenia o zarobkach/umowy o pracę bądź tym podobne?
Ostatnio zmieniony przez vanrafell Pon Lis 19, 2012 7:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Lis 19, 2012 8:06 pm   

vanrafell,


Konieczne dokumenty do rejestracji w dniu umowionego spotkania w IND:
- wypelnione zaswiadczenie od pracodawcy o Panstwa zatrudnieniu (werkgeversverklaring)
tutaj mozna pobrac http://www.google.co.uk/s...klaring&spell=1 (pierwsza pozycja z wyszukiwarki google)
Po sciagnieciu interesuje nas TYLKO strona 11 (Bijlage werkgeversverklaring)
- Paszport/dowod osobisty
- Ostatni pasek wyplat (salaris/payslip/loonstrook)
- Dokumenty o ubezpieczeniu (dokument mowiacy o waznosci ubezpieczenia, najczesciej jest to pierwszy list z ubezpieczalni) plus czasami karta ubezpieczeniowa.

W ten sposob otrzymujemy sticker w paszporcie potwierdzajacy rejestracje w IND.

Powodzenia,



cytat z tego tematu http://www.niedziela.nl/f...pic.php?p=28020
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Pon Lis 19, 2012 9:52 pm   

Jeszcze w zeszłym roku, jak załatwiałam IND, to w piśmie, które mi przysłali gdzie i kiedy mam się zgłosić było napisane, co mam ze sobą zabrać.
- wypełniony wniosek, który mi przysłali
- zaświadczenie o zarobkach wypełnione przez pracodawcę
- paszport/dowód osobisty
i to wszystko
vanfafell jeśli masz to pismo, to zapewne jest tam napisane, co masz zabrać :039:
 
 
vanrafell 
Nieśmiały użytkownik


Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 97
Wysłany: Wto Lis 20, 2012 4:05 pm   

agastepa13 napisał/a:

jeśli masz to pismo, to zapewne jest tam napisane, co masz zabrać :039:


Ummmmmm...nie otrzymałem żadnego pisma?? Księgowa umawiała mnie telefonicznie ale nic nie wspominała że ma przyjść jakieś pismo?
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Wto Lis 20, 2012 5:07 pm   

No ja też umawiałam się telefonicznie i telefonicznie poinformowano mnie o dacie i godzinie spotkania, ale pomimo to, dostałam jeszcze informację, że przyjdzie pismo z potwierdzeniem i info, jakie dokumenty mam zabrać wraz z wypełnionym załączonym wnioskiem. Spytaj księgową, ew. niech jeszcze raz zadzwoni i spyta dokładnie.
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Wto Lis 20, 2012 6:44 pm   

u mnie bylo podobnie - umawiajac sie na spotkanie dostaje pismo potwierdzajace oraz co trzeba przyniesc.
czasami zdarzylo mi sie ze przy wejsciu do IND bylam proszona o pokazanie tego listu. (czasami = nie zawsze). :039:
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Wto Lis 20, 2012 11:46 pm   

faktycznie misia ,masz rację, jak przyszłam na spotkanie, to już 'w recepcji' poproszono mnie o ten list
 
 
vanrafell 
Nieśmiały użytkownik


Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 97
Wysłany: Czw Lis 22, 2012 4:16 pm   

Tak właśnie przeglądam stronę IND i czytam sobie:
Cytat:
Registration in the GBA can be done in two steps. The minimum requirements of what you need to bring to your appointment include:
Minimum requirements

Registration in the GBA can be done in two steps. The minimum requirements of what you need to bring to your appointment include:
Proof of identity (a valid passport or an identity card) for all family members over the age of 16. Please note: A driving licence will not be accepted as valid identification
Proof of Occupancy

All family members must come to the appointment in person.

Due to busy office hours, please ensure that you arrive on time for your appointment. If you arrive too late, your appointment could be cancelled.
The complete picture

The abovementioned information is sufficient for an initial registration in the GBA; however, one of the main purposes of the GBA is to get as complete a picture as possible of your life events such as birth, marriage, divorce and death.

Another important purpose of the GBA is to establish family ties. For example, children can be connected to their parents only through their birth certificate because the names of the parents are not printed in their passports. The relationship between partners can only be established by an official marriage certificate. This also has legal consequences.

The documents listed below are not required for registration. They may be submitted after an initial registration in the GBA.
A recent original birth certificate
A recent original marriage and/or divorce certificate (if applicable).

A recent original birth certificate and, if applicable, marriage or divorce certificate can be requested at the municipality where the event took place. The documents will be evaluated at the municipal counter.


Niedawno skończyłem pracę przez Uitzendbureau. Co teraz jeżeli nie mam wypełnionych zaświadczeń przez pracodawcę? Powyżej pisze jak byk:
Dowód tożsamości
Dowód zamieszkania/najmu lokalu.

Co o tym myślicie??
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Czw Lis 22, 2012 4:20 pm   

vanrafell napisał/a:
Co o tym myślicie??


Mogą być nici z twojego stikera...
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
vanrafell 
Nieśmiały użytkownik


Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 97
Wysłany: Pon Gru 03, 2012 6:16 pm   

Sytuacja się wyjaśnila: zostałem umówiony przez księgową do pierwszego meldunku w gminie. Żadnych zaświadczeń z pracy i tym podobnych nie potrzebowałem.
Meldunek udało się załatwić z następującymi papierkami:
- BSN
- Zgoda najemcy lokalu na meldunek
- Akt urodzenia (na druku europejskim)
- Dowód osobisty/ paszport
Jeżeli narobiłem zamieszania w temacie to przepraszam. Stikera nie dostałem i raczej nie jest mi chwilowo potrzebny.
Dziękuję za pomoc i życzę stosunkowo miłego wieczorku :)
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Wto Gru 04, 2012 12:15 am   

czyli w końcu nie byłeś umówiony na spotkanie w IND tylko w gminie na zameldowanie ? dobrze rozumiem ? :028:
 
 
vanrafell 
Nieśmiały użytkownik


Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 97
Wysłany: Wto Gru 04, 2012 6:11 pm   

Tak jest napisane :) Ale Pani z urzędu skierowała mnie do IND na pierwszą rejestrację a następnie meldunek. (patrz kilka postów wyżej). Byłem niedoinformowany/niedoczytałem/ itd. Przyznaje się do winy.
 
 
Emmely
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 25
Wysłany: Nie Gru 16, 2012 10:22 am   

Gochna H napisał/a:
ewcia.pol,

a dzieki za wyjasnienia, dobrze wiedziec , moge tylko dodac , ze teraz to maja fajnie

bo za ''moich czasow'' to byla tragedia z tymi wlepkami ,kosztami i meldowaniem sie na policji nawet pierdnac nie mozna bylo bez zezwolenia ... :082:

pozdrawiam


[ Dodano: Nie Gru 16, 2012 10:43 am ]
Zapamietaj jedno. Ten kraj nikomu nic nie daje za darmo. To taka zydowska mentalnosc i nigdy tutaj tego nie wykorzenisz.
Meldunek w Urzedzie Emigracyjnym jest niezbedny. Nie placi sie kar za meldunek i jednoczesnie nie przesluguje Ci nic z puli socjalnej. A jesli poprzez niewiedze urzednikow cos tam dostajesz (toeslag, dzieci chodza do szkoly) to w najblizszych miesiacach mozesz to im zwrocic. Sa tak fajni ze jeszce wolaja o kary.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Gru 16, 2012 11:43 am   

Emmely,
Cytat:


Zapamietaj jedno Ten kraj nikomu nic nie daje za darmo


a w ktorym miejscu ja napisalam ze tak jest ?

Nie zakladaj do kazdej nowej wypowiedzi na forum innego konta uzytkownika, bo nie ma takiej potrzeby

pozdrawiam
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Sob Sty 05, 2013 6:52 am   

Czy jak mialem wklejke w paszporcie z IND i zgubilem paszport albo mam nowy bo poprzedni stracil waznosc to procedura wyglada tak samo jak za pierwszym razem (pamietam ze bylo to sporo dokumentow kilka lat temu) czy po prostu prosic mozna o duplikat?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group