NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
IND
Autor Wiadomość
goozietz 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 18
  Wysłany: Sob Sie 22, 2009 8:42 pm   IND raz a konkretnie:)

Witam wszystkich.

Jakiś czas temu zarejestrowałem się w IND. w związku z brakiem paszportu otrzymałem coś w rodzaju legitymacji wypisanej na postawie mojego dowodu osobistego. dokładnie wczoraj byłem również w Rabobanku otworzyć konto, również nie było problemu z TotaalPaket, pojawił się wtedy kiedy zapytałem czy mógłbym dostać kartę kredytowa (między innymi do płacenia za samolot) oraz debet do rachunku. Pani która mnie obsługiwała powiedziała ze oczywiście ale muszę mieć jeden z holenderskich dokumentów potwierdzających tożsamośc i czas mojego pobytu w Holandii. wtedy wydrukowała mi stronę z wykazem tych dokumentów były to: verblifsdocument od I do IV oraz EU\EER document, powiedziała ze mając jakiś z tych dokumentów będzie mogła dać mi kartę i debet. Powiedziałem jej, że jako obywatel unii mogę dostać tylko "wlepkę" (u mnie osobny papierek) a verblifsdocument po 5 latach zameldowania, na to ona, że mogę dostać EU\EER document jako obywatel unii, jednak dowiedizałem się ze ten dokument wydawany jest dla ludzi niebędących obywatelami unii członek ich rodziny takowym obywatelem jest. Stąd moje pytanie: Jaka jes możliwośc otrzymania dokumentu ze zdjęciem potwierdzającym moją tożsamość i czas pobytu w Holandii? (proszę nie radzić mi prawa jazdy bo taki już mam:) ) dodam również, że na forum nie ma aktualnych wiadomości na temat dokumentów tożsamości jakie możemy dostać teraz.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez goozietz Sob Sie 22, 2009 8:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Sie 22, 2009 9:13 pm   

Przy kredycie wymagano odemnie verblifsdocument. Bank (interbank) zadowolol sie vlepka w paszport.
Dalem im vlepke i wydruk ze strony IND, ze nie dostaniemy verblifsdocument jako obywatele UE i kredyt dostalem :039:
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Sob Sie 22, 2009 9:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
goozietz 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 18
Wysłany: Sob Sie 22, 2009 9:23 pm   

m4rcin napisał/a:
Przy kredycie wymagano odemnie verblifsdocument. Bank (interbank) zadowolol sie vlepka w paszport.
Dalem im vlepke i wydruk ze strony IND, ze nie dostaniemy verblifsdocument jako obywatele UE i kredyt dostalem :039:


Właśnie szukam takiej oficjalnej informacji ze stron IND - może masz link do stronki?

Jeszcze jedno pytanko, jedyny dokument który można uzyskać to ten wydawany po 5-cio letnim pobycie tak? właściwie co to dokładnie jest za dokument?
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Sie 22, 2009 9:52 pm   

http://www.ind.nl/en/Imag...NG_tcm6-595.pdf strona 7 :039:
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
goozietz 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 18
Wysłany: Sob Sie 22, 2009 10:21 pm   

m4rcin napisał/a:
http://www.ind.nl/en/Images/4012_VIN_ENG_tcm6-595.pdf strona 7 :039:


przejrzałem 7 stronę tego dokumentu, jesteś pewny, że to właśnie ten dokument? czy jest do niego dostęp w jezyku NL?
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Sie 22, 2009 10:23 pm   

http://www.ind.nl/EN/alge...&title=&origin= wszystkie broszury z IND, po angielsku i holendersku
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Sob Sie 22, 2009 10:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Sie 22, 2009 10:28 pm   

I wlasnie sprawdzilem w archiwum maili - ze wyslalem dokladnie ten plik ktory Ci na poczatu podalem
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
goozietz 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 18
Wysłany: Sob Sie 22, 2009 10:51 pm   

m4rcin: strona z dokumentem którą podałeś w pierwszej wiadomości, nie jest przeznaczona dla obywateli UE, jednak znajduje się na niej informacja, że jako obywatel UE nie potrzebuje pozwolenia na pobyt stały lub tymczasowy. Broszura która dotyczy obywateli UE jest w trakcie aktualizacji i nie ma możliwości jej pobrania. zastanawiam się jednak czy ta broszura wystarczy do tego by udowodnić pracownikom banku, że mój dowód osobisty i wlepka z rejestracji w IND jest wystarczająca. chciałbym zadać ponownie pytanie: czy ktoś wie czym jest dokument eydawany po 5 latach zameldowania w Holandii? i prosiłbym o wiecej komentarzy i opinii co do mojego pierwszego posta.

Pozdrawaim
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Sie 22, 2009 11:16 pm   

Sprawdzilem nazwe pliku i wyslalem do banku plik ten ktory Ci podalem i to im wystarczylo (wraz z vlepka).
Z tego co kojarze co mi w IND powiedzieli to pierwsza vlepka jest na 5 lat, kolejna bezterminowa. Tutaj moge sie mylic bo nie dokonca pamietam jak bylo
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Sob Sie 22, 2009 11:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
goozietz 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 18
Wysłany: Nie Sie 23, 2009 12:25 am   

ok, dziękuję za informacje. Jak ja byłem w IND to powiedziano mi, że wlepka jest ważna tak długo jak ważny jest mój dokument tożsamości na podstawie którego została wydana ( w moim przypadku dowód osobisty). jednak po pięciu latach od momentu rejestracji mogę złożyć wniosek o Verblifsdocument ze zdjęciem itp.to będzie dokument bezterminowy, holenderski, stwierdzający moją tożsamość i czas pobytu w NL właściwie nie rozumiem jaka jest idea wydawania takiego dokumentu jeśli tak czy tak mozemy przebywać tu legalnie ile tylko chcemy bez zadnych pozwoleń... Dlatego proszę kogoś kto zna tę procedurę o wyjaśnienie: Czym jest dokumemt wydawany po 5 latach zameldowania i "biegania z wlepką"
Ostatnio zmieniony przez goozietz Nie Sie 23, 2009 12:29 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Sie 23, 2009 10:00 am   

Ja nie mam chyba zgłoszenia w IND (chyba-bo sam go nie składalem,moze zrobila to gmina) a dostałem kredyt na dom,natomiast bank(ABN) zawsze odmawia mi zarówno debetu na koncie jak i karty kredytowej.W tej sytuacji wypełniłem wniosek na stronie Visa nl (ICS),otrzymałem formularz pocztą,wypełniłem,zaklad pracy potwierdził zarobki i bez problemu otrzymałem kartę visa.
 
 
goozietz 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 18
Wysłany: Nie Sie 23, 2009 2:59 pm   

jedrzej2225 napisał/a:
Ja nie mam chyba zgłoszenia w IND (chyba-bo sam go nie składalem,moze zrobila to gmina) a dostałem kredyt na dom,natomiast bank(ABN) zawsze odmawia mi zarówno debetu na koncie jak i karty kredytowej.W tej sytuacji wypełniłem wniosek na stronie Visa nl (ICS),otrzymałem formularz pocztą,wypełniłem,zaklad pracy potwierdził zarobki i bez problemu otrzymałem kartę visa.



Na stronie którą podałeś, nie znalazłem możliwości złożenia wniosku, tylko linki odsyłające do stron banków w których posiadamy konta, a wnioski składamy tam. Jeśli się mylę proszę o sprostowanie.

P.S Gmina nie może zarejestrować Cię w IND, trzeba być osobiście, z wypełnionymi formularzami odnośnie zarobków itp.

Pozdrawiam
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Sie 23, 2009 7:50 pm   

goozietz napisał/a:
jedrzej2225 napisał/a:
Ja nie mam chyba zgłoszenia w IND (chyba-bo sam go nie składalem,moze zrobila to gmina) a dostałem kredyt na dom,natomiast bank(ABN) zawsze odmawia mi zarówno debetu na koncie jak i karty kredytowej.W tej sytuacji wypełniłem wniosek na stronie Visa nl (ICS),otrzymałem formularz pocztą,wypełniłem,zaklad pracy potwierdził zarobki i bez problemu otrzymałem kartę visa.



Na stronie którą podałeś, nie znalazłem możliwości złożenia wniosku, tylko linki odsyłające do stron banków w których posiadamy konta, a wnioski składamy tam. Jeśli się mylę proszę o sprostowanie.

P.S Gmina nie może zarejestrować Cię w IND, trzeba być osobiście, z wypełnionymi formularzami odnośnie zarobków itp.

Pozdrawiam
Aż musiałem sprawdzić stronę www.visa.nl no i nie masz racji,można bezpośrednio "Zapytać" o kartę.
 
 
goozietz 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 18
Wysłany: Nie Sie 23, 2009 7:57 pm   

tak, przepraszam, znalazłem karty ICS, jest tam kilka kart do wyboru, masz jakieś opinie na ich temat?
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Sie 23, 2009 8:05 pm   

Nie mam opinii chociaż tam mam wydaną kartę.Korzystam z niej sporadycznie,jest jakby rezerwa na czarną godzinę.Ale tam próbowalem i tam dostalem,bo mój bank kilkakrotnie odmawiał czegokolwiek.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group