NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
IND
Autor Wiadomość
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Wto Sty 08, 2013 8:01 pm   

stroopwafel: mi babka z IND mowila przy wyrabianiu,ze jak sie paszport skonczy to nie potrzeba nowej "wlepki" ta stara jest dalej jak najbardziej wazna, dodala "jak sie bardzo chce" to mozna wyrobic w nowy.
Mi sie paszport z wlepka skonczyl,i jak potrzebowalam np do banku poprostu przynioslam stary paszport.
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Wto Sty 08, 2013 9:27 pm   

Sorry ja do dziś nie rozumiem po co jest ta wklrjka w paszport i samo rejestrowanie w IND.Mieszkam 7 lat w NL i jak dotąd nikt nie zapytał o coś takiego.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Sty 08, 2013 10:02 pm   

jedrzej2225,

moze po to ...

Cytat:
Veel EU-burgers wonen al jaren in Nederland, zij hebben door hun langdurige verblijf meer rechten opgebouwd. Niet iedere EU-burger heeft echter hetzelfde verblijfsdocument. Dit heeft onder andere te maken met de omwisseling van documenten die heeft plaatsgevonden na de invoering van de nieuwe Vreemdelingenwet in 2000. Ook hebben vanwege de hoge kosten van het verblijfsdocument type II, regulier onbepaalde tijd, veel mensen uiteindelijk voor een EU-document gekozen. Veel mensen vragen zich af of ze wel over het ‘juiste’ document beschikken. Deze vraag is des te dringender omdat aan de verschillende documenten ook verschillende rechten verbon­den zijn. EU-burgers die langer dan vijf jaar in Nederland zijn, zouden goed moeten nagaan of het in hun situatie de moeite waard is om te kiezen voor de (duurdere) verblijfsvergunning voor onbepaalde tijd of eventueel voor naturalisatie.


http://www.b9-regeling.in...nverblijfnl.htm


A tak na marginesie czy osoba fizyczna nie posiadajaca obywatelstwa polskiego z UE
moze w Polsce mieszkac i pracowac , bez zgloszenia swojego pobytu do odpowiednich wladz ? oj...chyba nie jest to mozliwe
Byc moze sie myle . Ale z tego co widze to taki cudzoziemiec musi przejsc odpowiednia procedure i jest niemal ''zmuszony do legalizacji swojego pobytu na terenie Polski

Cytat:
Legalizacja pobytu obywateli Unii Europejskiej w Polsce.
Obywatelowi UE przysługuje prawo pobytu przez okres dłuższy niż 3 miesiące, w przypadku gdy spełnia jeden z następujących warunków:


http://www.wrotamalopolsk...ej+w+Polsce.htm
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Sty 08, 2013 10:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Wto Sty 08, 2013 10:25 pm   

Gochna fajnie, tylko czy po tylu latach nie przyczepią się że dopiero teraz się zgłaszam???
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Wto Sty 08, 2013 10:27 pm   

jedrzej2225 napisał/a:
Sorry ja do dziś nie rozumiem po co jest ta wklrjka w paszport i samo rejestrowanie w IND.Mieszkam 7 lat w NL i jak dotąd nikt nie zapytał o coś takiego.


temat od dawna poruszany i dalej to samo.
Nam przez te kilka lat byla slawetna wlepka kilka razy potrzebna,aby wykazac na jakich zasadach tutaj pozostajemy.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Sty 09, 2013 12:04 am   

jedrzej2225 napisał/a:
Gochna fajnie, tylko czy po tylu latach nie przyczepią się że dopiero teraz się zgłaszam???


Na to pytanie nie odpowiem, bo nigdy nie bylam w takiej sytuacji ,
zastanawia mnie jednak , co bedzie powiedzmy za nastepnych 7, 10 ...15 lat , kiedy nadal nic nie zrobisz w kierunku legalizacji , to ze jest sie wciagnietym w ewidencje Gemeente meldunek /rejestracja... nadanie BSN na pewno nie oznacza legalizacjacji pobytu

Przeciez caly ten Urzad IND nie istnieje w Holandii tylko i wylacznie na potrzeby obywateli z Afryki etc... ktorzy chca tu osiasc ,szukaja azylu.

Osobiscie wydaje mi sie, ze lepiej pozno niz wcale ( o ile chcesz tu pozostac na stale )
ale jednak powinienes zaczac procedure ktorej i tak nie unikniesz jak to ,co niektorym sie moze wydawac.
Nie watpie ze znajda sie osoby na forum, ktore zarzuca mi ze sie wymadrzam i beda byc moze nawet na sile udawadnialy Tobie i innym , ze nie potrzebna jest zadna ''wlepka'' w paszportcie / legalizacja pobytu

Do czego zmierzam ...Ja zalegalizowalam swoj pobyt , kiedy przyszla pora ,
tym bardziej, a moze nawet bardziej ,ze wzgledu na to ze posiadam nieruchomosc
i nie zyczylabym sobie , by w przyszlosci jakis Notariusz , czy inny urzednik oznajmil moim dzieciom , ze nic im sie po matce/rodzicach nie nalezy
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Sty 09, 2013 9:59 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Śro Sty 09, 2013 10:00 pm   

No chyba nadszedł czas aby sie zgłosić. zastanawia mnie tylko że przez ten czas zaden urząd,bank,fundusz,policja itd. nie zapytał sie o wklejkę. A mam hipoteke,kredyt prze koncie,karty kredytowe,auto na raty itd. Przechodziłem wiec przez rózne weryfikacje i nikt nie napomknął o IND.
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Śro Sty 09, 2013 10:14 pm   

jedrzej2225 napisał/a:
No chyba nadszedł czas aby sie zgłosić. zastanawia mnie tylko że przez ten czas zaden urząd,bank,fundusz,policja itd. nie zapytał sie o wklejkę. A mam hipoteke,kredyt prze koncie,karty kredytowe,auto na raty itd. Przechodziłem wiec przez rózne weryfikacje i nikt nie napomknął o IND.


widzisz,tak wyszlo w twoim przypadku, u nas prosili przy hipotece, nawet jak 5lat temu bralam internet w T-mobile to prosili o to.
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Śro Sty 09, 2013 10:35 pm   

ewcia.pol Nieraz się zastanawiam czy czasami urzednik w gminie podczas pierwszego meldunku w Nl mnie nie zgłosił (zarejestrowało) w IND.
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Pon Maj 20, 2013 12:36 am   

jak zaplacic za to ?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Maj 20, 2013 8:32 am   

stroopwafel napisał/a:
jak zaplacic za to ?


za co... ?

nie umiesz zadac pytania calym zdaniem , posty sobie nabijasz. czy w trolla sie bawisz ?
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Pon Maj 20, 2013 9:56 am   

No za to o czym jest temat. IND a konkretnie Verblijfsdocument duurzaam
verblijf voor burgers van de Unie
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Pon Maj 20, 2013 1:34 pm   

Ty nieraz piszesz tak,ze ciezko zroozumiec o co Tobie chodzi...
od wczoraj jestes w NL?
http://www.ind.nl/Pages/default.aspx
http://kdw.ind.nl/Overvie...eUnie&maintab=1
no zaplacic pewnie u nich na miejscu,no bo gdzie przeciez nie w sklepie...
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pon Maj 20, 2013 2:22 pm   

Jedni dostaja acceptgiro inni na miejscu, przyjdzie zawiadomienie
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Pon Maj 20, 2013 9:01 pm   

ewcia.pol napisał/a:
Ty nieraz piszesz tak,ze ciezko zroozumiec o co Tobie chodzi...
od wczoraj jestes w NL?
http://www.ind.nl/Pages/default.aspx
http://kdw.ind.nl/Overvie...eUnie&maintab=1
no zaplacic pewnie u nich na miejscu,no bo gdzie przeciez nie w sklepie...



3 posty wyzej kolezanka napisala ze nie trzeba tam chodzic! Dlatego pytam jak za to zaplacic!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group