NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
IND
Autor Wiadomość
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Maj 20, 2013 11:34 pm   

stroopwafel,

Jesli wszystko zalatwisz droga korespondencyjna, to wowczas otrzymasz od nich acceptgiro .
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Wto Maj 21, 2013 8:10 am   

Dziekuje
 
 
ammmi 
Poczatkujacy
ammmi

Dołączyła: 01 Cze 2013
Posty: 17
Wysłany: Sob Cze 01, 2013 12:28 pm   wymiana dowodu osobistego a wlepka na kartce od IND

czytając posty wiem już że jeżeli nie posiada się paszportu polskiego tylko dowód osobisty to rejestrując- zgłaszając się do IND dostane coś na podobieństwo tej wlepki do paszportu tyle że na osobnej kartce.
Czy ktoś może mi powiedzieć co dzieje się gdy:
przed wyjazdem do NL ide do gminy w PL aby wymeldować się z pobytu stałego co wiąże się z wymianą dowodu osobistego. Składam wniosek o wymianę i tego dnia wyjeżdżam do Nl (na dowodzie osobistym którym mam a który jest ważny do momentu odbioru nowego). Tutaj załatwiam wszystkie formalności i przychodzi czas na zgłoszenie się do IND. Dostaje tą kartke zamiast wlepki i jest ok. Po miesiącu jadę do Polski i przy okazji wymieniam dowód. 1)Wracam do Nl i co teraz?
Musze ponownie zgłosić sie do IND?
2) Czy jeszcze musze kogos powiadomić o nowym dowodzie osobistym? Chodzi mi o gmine, ubezpieczyciela holenderskiego auta, itp?
 
 
blake-epll
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Kwi 2013
Posty: 6
Wysłany: Pon Cze 03, 2013 1:36 am   

Po co wymeldowywać się z PL wyjeżdżając do NL. Poza tym od 2013 roku nie ma obowiązku wymeldowania się ze starego adresu w PL aby zameldować się pod nowym adresem w PL. I tutaj jestem tego pewny.

Jeśli "zalegalizujesz się" w IND w NL to fakt robią kopię dokumentu ale przy okazji mają twoje BSN. Jeśli zmienisz dokument (myślę że szybciej niż ci się wydaje) znajdą cię po Sofi i adresie pod którym figurujesz w NL. I tu już nie jestem pewien do końca więc jeśli się mylę proszę o sprostowanie bardziej rozeznanych w temacie, gdyż ja nie ekspert.
 
 
ammmi 
Poczatkujacy
ammmi

Dołączyła: 01 Cze 2013
Posty: 17
Wysłany: Pon Cze 03, 2013 11:47 am   

Dlaczego miałabym się nie wymeldować w PL? Nie będę tu mieszkać i meldunek nie jest mi do niczego potrzebny i z czystym sumieniem mogę wyjechać. Nie chce tak jak sporo moich znajomych żyć w NL i być w Polsce jedna nogą. Wyjeżdżam z zamiarem pozostania na stałe wiec meldunek w Polsce jest zbędny a wręcz może mi przeszkadzać.
Jakas Pani napisala kilka postów wczesniej ze jak paszport z wlepka stracił ważność to wystarczyło że w razie potrzeby pokazała ten stary i mi właśnie o to chodzi. Jeśli zmienię dowód osobisty na podstawie którego dostałam kartkę z wlepka a zmieni mi sie tylko miejsce zameldowania na "brak" to czy będę musiała to zgłosić i przy okazji pytałam gdzie jeszcze muszę zgłosić w NL zmiane dowodu osobistego.

[ Dodano: Pon Cze 10, 2013 12:37 pm ]
"Dostając wlepkę trzeba sobie zdawać sprawę, że przez 5 lat od daty wydania nie możecie wnioskować o zasiłek socjalny (bijstanduitkering). Jeśli takową czynność podejmiecie automatycznie wlepka będzie unieważniona. Z drugiej strony będąc legalnie 5 lat w holandii nabywacie prawo do zasiłku socjalnego, co jest bardzo dobrą rzeczą jeśli mimo starań nie możecie znaleźć pracy."

Znalazłam takie coś w internecie i mam kilka pytań odnośnie tej treści:
-bijstanduitkering/ zasiłek socjalny- czy to jest odpowiednik naszego polskiego zasilku dla bezrobotnych?
- jeśli pracuje już rok a jestem od roku zarejestrowana w IND (mam wlepkę), jestem Polką, tracę prace i mam prawo do zasiłku to co wtedy? NIE moge go pobierać bo mam wlepkę?!
Pogubiłam sie w tym wszystkim już wiec jeśli ktoś wie coś w tym temacie to proszę o pomoc będę zobowiązana
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Czw Cze 13, 2013 6:25 pm   

Wiecie czy mozna sprawdzic przez digid status swojego dokumentu z IND ?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Cze 13, 2013 9:13 pm   

ammmi,

Cytat:
bijstanduitkering/ zasiłek socjalny- czy to jest odpowiednik naszego polskiego zasilku dla bezrobotnych?


Nie jest to odpowiednik polskiego zasilku dla bezrobotnych , o ten zasilek starasz sie ze swojej gminy .

Cytat:
jeśli pracuje już rok a jestem od roku zarejestrowana w IND (mam wlepkę), jestem Polką, tracę prace i mam prawo do zasiłku to co wtedy? NIE moge go pobierać bo mam wlepkę?!


Jesli stracisz prace mozesz starac sie o zasilek z UWV i wlepka w paszport nie przeszkadza

przynajmniej tak bylo do tej pory .
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Cze 13, 2013 9:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kolezankaPL 
Poczatkujacy
kolezanka

Wiek: 57
Dołączyła: 25 Cze 2013
Posty: 3
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Pią Cze 28, 2013 9:28 am   strona internetowa

spam
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Cze 28, 2013 11:21 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Nie Lip 14, 2013 10:43 am   

Zeby dostac ten dokument musi byc 5 lat meldunku a nie pobytu bo mi przyszla odmowa a meldunek mam 4 lata 3 miesiace a sofi 6 lat temu wyrabialaem
 
 
nadi 
Poczatkujacy

Wiek: 35
Dołączyła: 17 Lis 2013
Posty: 1
Skąd: Dordrecht
Wysłany: Nie Lis 17, 2013 6:24 pm   

a jak wygląda sprawa jezeli takową 'wlepkę' zgubilam??Biorąc z mężem dom na hipotekę dostaliśmy takie stikery ale na osobnym papierku do dowodu.nie wiem czy moge wnosic porostu o duplikat bez dostarczania tych samych dokumentów ktore musiałam miec wtedy kiedy go pierwszy raz wydawali??W tej chwili nie mam pracy wiec nie mam szans ubiegac sie o nowy wiec mam nadzieje ze widnieje gdzies w systemie:)?

[ Dodano: Pon Lis 25, 2013 12:15 pm ]
Nikt nie jest w stanie mi pomóc???
_________________
Pure logic is the ruin of the spi-rit...
 
 
martusiapl
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 3
Wysłany: Nie Gru 08, 2013 9:14 pm   

To ja wam powiem czego nie rozumiem... u mnie jest tak, jestem z Holendrem ponad 5lat, mieszkalam z nim najpierw u jego rodzicow przez 2lata a pozniej wynajelismy domek, 28stycznia 2014roku bedziemy zameldowani razem 3lata. Mamy synka(urodzil sie w Holandii). Chcemy sie rozejsc ale puki co trzyma nas sprawa finansowa. Ja nie pracowalam ostatni rok , nie mam dochodow. Utrzymywal nas chlopak. Teraz on chce sie wyprowadzic wiec ja musze sie postarac o bijstand. Zeby to dostac musze miec wlepke z IND. We wrzesniu wzielam adwokatke zeby mi pomogla pozalateiac wszystko przed czasem(zEbym dostala wlepke musze byc zameldowana 3lata z holendrem pod jednym adresem). Wiec moja adwokatka troszke zamulona kobieta napisala list do IND przedstawiajac moja sytuacje z pytaniem czy moge dostac ta wlepke wczesniej ze wzgledu na to ze mamy syna i nie chcielibysmy zeby musial byc daleko od ojca i ja rowniez wole zostac tutaj w holandii. No i tak juz czekam na jaka kolwiek reakcje a juz mamy grudzien. Wczoraj moj eks zadzwonil do IND zeby sie zapytac o nasza sytuacje poprostu telefonicznie i co facet przez telefon powiedzial? Ze musze byc w Holandii 5lat i nie wazne czy zameldowana czy nie, wazne tylko zebym jakos udokumentowala ze tu bylam. No wiec teraz nie rozumiem juz calkiem , jedni mowia jedno drudzy cos innego, pogubic sie mozna. Zlozylam wczoraj od razu wniosek no i zobaczymy jaka dostane reakcje.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Gru 08, 2013 10:23 pm   

martusiapl napisał/a:
Wiec moja adwokatka troszke zamulona kobieta napisala list do IND przedstawiajac moja sytuacje z pytaniem czy moge dostac ta wlepke wczesniej ze wzgledu na to ze mamy syna i nie chcielibysmy zeby musial byc daleko od ojca i ja rowniez wole zostac tutaj w holandii. No i tak juz czekam na jaka kolwiek reakcje a juz mamy grudzien. Wczoraj moj eks zadzwonil do IND zeby sie zapytac o nasza sytuacje poprostu telefonicznie i co facet przez telefon powiedzial? Ze musze byc w Holandii 5lat


uwazasz ze my na forum wiemy wiecej niz zatrudniona przez ciebie pani adwokat ?

rowniez slyszalam o tym ze osoba ktora stara sie tu o bijstand musi byc zameldowana w Holandii piec lat
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
martusiapl
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 3
Wysłany: Nie Gru 08, 2013 10:37 pm   

Oczywiscie ze uwazam ze adwokatka wie wiecej ale mi chodzi o to ze adwokatka mowi jedno a ktos z IBD drugie i w sumie nie wiadomo komu wierzyc bo w takim badz razie jesli ufac praciwnikowi IND(a powinnam) nie trzeba byc zameldowanym 5 lat a wystarczy fakt ze sie tu jest i mozliwosc udowodnienia tego.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Gru 08, 2013 10:55 pm   

martusiapl,

Cytat:
nie trzeba byc zameldowanym 5 lat a wystarczy fakt ze sie tu jest i mozliwosc udowodnienia tego.

o tym nic mi nie wiadomo ale skoro mozesz to udowodnic ...

Cytat:
Verblijf langer dan drie maanden
Wilt u langer dan drie maanden blijven, dan moet u zich inschrijven bij de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Die eerste drie maanden van uw verblijf in Nederland hebt u geen recht op een bijstandsuitkering.

Bent u na deze drie maanden nog steeds werkzoekend? Dan hebt u geen recht op bijstand. Hebt u gewerkt en bent u onvrijwillig werkloos, dan kunt u recht hebben, als u aan de voorwaarden voldoet.


moim zdaniem zaniedbalas wazna sprawe , powinnas byla po uplywie trzech - miesiecy od momentu zamieszkania w Holandii wystapic do IND

Jeszcze nic straconego umow sie na spotkanie w IND i otrzymasz ''wlepke ''

a po uplywie trzech miesiecy od daty jej otrzymania, byc moze bedziesz mogla wystapic do gemeente o bijstandsuitkering

ps.
a w tym temacie
http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?p=287463

info dotyczace bijstandsuitkering
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Gru 09, 2013 5:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
martusiapl
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 3
Wysłany: Pon Gru 09, 2013 12:12 am   

Dlaczego po uplywie 3 miesiecy? To jakis standard?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group