NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cala prawda o Polsce
Autor Wiadomość
endriu_78 
Poczatkujacy
endriu_78

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 15
Wysłany: Pią Sie 19, 2011 8:34 pm   Cala prawda o Polsce

http://www.hotmoney.pl/ar...mi-europy-21154
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pon Sie 22, 2011 10:20 am   

Cytat:
Polska jest jednym z najuboższych państw Unii Europejskiej.


...ale jednocześnie jednym z najbogatszych państw świata
_________________
Dumny Polak
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Pon Sie 22, 2011 4:10 pm   

dokladnie jso!!! tyle ze nasi rzadzacy nie potrafia tego wykorzystac.
Mamy wszystko morze, gory, jeziora- czyli super turystyczne tereny.
Wegiel kamienny, brunatny, zloza gau i nawet ropy- nieduze ale zawsze to cos. dalej siarka, sol kamienna, zloza rud miedzi, i wiel wiele jeszcze innych- i co z tego?
mysle ze prz dobrym gospodarowaniu Polska moglaby byc jednym z najbogatyszych krajow swiata i to nie tylko ze wzgledu na swoje zasoby naturalne.
no ale coz....
jest inaczej niestety :072:
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Wto Sie 23, 2011 11:21 am   

agata napisał/a:
Wegiel kamienny, brunatny, zloza gau i nawet ropy- nieduze ale zawsze to cos. dalej siarka, sol kamienna, zloza rud miedzi, i wiel wiele jeszcze innych- i co z tego?
mysle ze prz dobrym gospodarowaniu Polska moglaby byc jednym z najbogatyszych krajow swiata i to nie tylko ze wzgledu na swoje zasoby naturalne.


ale pitolicie hipolicie.... wegiel = 50 lat max - tylko na wlasne potrzeby (pojedz na slask i zabacz po jakim czasie firanki sa szare - a to tez sie wdycha!) zloza gazu i ropy -> chyba smiesz zartowac... zloza rud miedzi, udaje sie nam bo miedz stoi wysoko na gieldzie i china b. duzo konsumuja... jeszcze 10 lat temu nie bylo to tak oplacalne (o ile bylo...)! i za 10 lat tez moze nie byc....

zauwaz ze kraje z czolowki przez wieki pasly sie na niewolnictwie i koloniach:
common wealth, Holandia, niemcy, francja, hiszpania, stany... my w tym samym czasie bylismy okupowani, wyzyskiwani, inburgeren za free nie wychodzac z domu!

co do gospodarowania, to sie uczymy...tak uczymy, bo tego nalezy sie nauczyc, zawsze mozna powiedziec, ze szybciej i wydajniej, ale jest jak jest... porownaj nas z krajami z naszego regionu - z calym szacunkiem ale przodujemy w prawie kazdych statystykach! tylko wlasnie polskie narzekanie sie wlacza ludziom i narzekaja jak to jest zle..... :079:

troche wiecej optymizmu i samozaparcia! widze ze wiekszosc narzeka, ale sama palca nie przylozy zeby poprawic swoj byt!
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Wto Sie 23, 2011 3:12 pm   

guust- gdzie przeczytales , ze narzekam???
ja nie naleze do narzekaczy- wychodze z zalozenia, jak jest zle trzeba to zmienic- dltego tez kilka lat temu zmienilam wyjezdzajac do Holandii.
I tu tez nie narzekam- jest mi dobrze!
a co do Polski? no coz - szczerze powiem, ze coraz mniej mnie interesuje co tam sie dzieje moje zycie jest tutaj i obecnie wieksza uwage przykladam do tutejszej polityki, gospodarki i ekonomii.
a co do histoii tak naszej jak i innych ptzytoczonych przez ciebie krajow- najlepiej wszystko zwalac na zaszlosci historyczne- w sumie to dobry powod by tlumaczyc brak umiejetnosci rzadzenia.
Nie bez przyczyny Bismarck powiedzial kiedys.... dajcie Polakom rzadzic to sie sami wykoncza!
pozdrawiam
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Wto Sie 23, 2011 3:51 pm   

agata napisał/a:
najlepiej wszystko zwalac na zaszlosci historyczne- w sumie to dobry powod by tlumaczyc brak umiejetnosci rzadzenia.


1. W ciągu ostatnich 200 lat przez 80% czasu byliśmy conajmniej częściowo okupowani
2. W ciągu ostatnich 200 lat nie było nawet jednego okresu takiego, w którym ktoś zaciągając 30-letni kredyt w wolnej Polsce, po spłaceniu zobowiązać nadal miałby ten dom w wolnej Polsce
3. Wolność mamy dopiero od 20 lat, czyli nadal mniej niż czas trwania typowej hipoteki

Polska mogłaby być lepiej rządzona. My go teraz odbudowujemy, ale nie zapominaj, że to nie my go wcześniej rozrywaliśmy na części, równaliśmy z ziemią i doiliśmy z zasobów naturalnych. Burzy się szybko, buduje powoli.
_________________
Dumny Polak
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Wto Sie 23, 2011 4:39 pm   

agata napisał/a:

Nie bez przyczyny Bismarck powiedzial kiedys.... dajcie Polakom rzadzic to sie sami wykoncza!
pozdrawiam


Jak również ten cytat pochodzi od niego: "Bijcie Polaków tak długo, dopóki nie utracą wiary w sens życia. Współczuję sytuacji, w jakiej się znajdują. Jeżeli wszakże chcemy przetrwać, mamy tylko jedno wyjście - wytępić ich"

Zaiste, godne przytaczania. Orędownik germanizacji ziem polskich. Może cos ze Stalina albo Hitlera zacytujesz?
Ostatnio zmieniony przez Mucha_75 Wto Sie 23, 2011 4:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Śro Sie 24, 2011 9:01 am   

nie mam zamiaru cytowac ani hitlera ani stalina .
Mam prawo miec swoje zdanie a moje jest takie, ze Polacy nie potrafia rzadzic.
wystarczy spojrzec co dzieje sie w naszym kraju.
a co do cytatow to moge przytoczyc jeszcze kilka i to rowniez znanych zasluzonych Polakow, wiec nie czepiaj sie.
Nie mam nic przeciwko Polsce- tylko przeciwko ludziom.
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Śro Sie 24, 2011 9:44 am   

agata napisał/a:
Mam prawo miec swoje zdanie a moje jest takie, ze Polacy nie potrafia rzadzic.


przykro sie czyta texty w stylu polacy=oni. tak samo jestes polka i tak samo narzekasz jak polka i tak samo nic nie robisz i idziesz na latwizne jak polacy, wiec o czym Ty piszesz?? wyjechalas bo chcialas zmienic SWOJE zycie na lepsze (jak my tu wszyscy) - skoro Ci sie to udalo to moze pomoglabys krajowi w jakis sposob, ktory Cie wychowal i ukszatlowal.... bo krytykowac to kazdy moze....

Skoro lubisz cytaty... "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie" - chyba w Twoim wypadku sie nie udalo...

troche wiecej obiektywizmu... porownujesz nas do krajow co ciesza sie wolnoscia i demokracja od wiekow... i chcesz zeby po 20 latach nie popelniac bledow... rzady mamy takie na jakie zaslugujemy (glosujemy i wybieramy) a skoro ludzie nie nauczyli sie demokracji ... no coz... ilu tu z nas obecnych zadalo sobie trud pojscia na wybory chociaz, ale w narzekaniu kazdy jest pierwszy! :079:
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Śro Sie 24, 2011 10:27 am   

przykro sie czyta texty w stylu polacy=oni.- mnie sie czepiasz a sam........
Tak jak na to wszystko patrze + mentalnosc Polaka - to przeciez twoje slowa z pazdziernika 2010 czyz nie?

masz duzo racji w tym co piszesz-
ja widocznie nie zostalam wychowana w duchu patriotyzmu , szacunku do wlasnego kraju i wielkiej milosci do ojczyzny.
Masz racje przyjechalam tutaj i udalo mi sie ulozyc tutaj zycie ale to chyba nie przestepstwo , ze czuje sie tu o wiele szczesliwsza.
Polska jest moim krajem, miejscem urodzenia, i tyle.
nie nalzeze do meczennikow i zycia za kraj nie oddam.
Podziwiam patriotow- ale takich prawdziwych- za ich oddanie sie ojczyznie, moze gdybym zyla w innych czasach bylabym inna, ale nie jestem.
Zyje tu i teraz a patriotyzm jest mi niestety obcy miedzy innymi wlasnie z tych powodow o ktorych sam piszesz-.......

tak dla przypomnienia twoje wlasne wypowiedzi http://www.niedziela.nl/f...ghlight=#211789


pozdrawiam
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
Ostatnio zmieniony przez agata Śro Sie 24, 2011 10:56 am, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Pią Sie 26, 2011 5:45 pm   

agata napisał/a:
Zyje tu i teraz a patriotyzm jest mi niestety obcy miedzy innymi wlasnie z tych powodow o ktorych sam piszesz-.......

tak dla przypomnienia twoje wlasne wypowiedzi http://www.niedziela.nl/f...ghlight=#211789


pisze bo chce to zmienic, pobudzic ludzi do myslenia i dzialania, a nie tylko narzekania...

[ Dodano: Pią Sie 26, 2011 5:46 pm ]
agata napisał/a:
Polska jest moim krajem, miejscem urodzenia, i tyle.


straszny egoizm... matke i ojca tez tak traktujesz? :038:
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pią Sie 26, 2011 6:44 pm   

guust napisał/a:


straszny egoizm... matke i ojca tez tak traktujesz? :038:

Dla mnie porownanie kraju urodzenia do matki i ojca jest...niezrozumiale.
Matke i ojca kocham, a za co mam kochac kraj??? co mam kochac, flage, rzad???
Nie mialam rzadnego wplywu na to w jakim kraju sie urodzilam i nie widze powodu aby krajowi mojego urodzenia przypisywac jakies zaslugi.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pią Sie 26, 2011 9:33 pm   

Ja chciałbym tylko zaznaczyć ze nie którzy z WAS maja w rodzinie np pradziadka co WALCZYL ZA TO ze na dzien dzisiejszy jestesmy WOLNYM krajem wiec miejcie to na uwadze ...

A dla tych co mysla ze sa Holendrami po 2-3 latach pobytu w NL radze sie OGARNAC ( psss post skierowany do nikogo konkretnego a do ogółu ... ) :039:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pią Sie 26, 2011 10:24 pm   

Beny.rac napisał/a:
Ja chciałbym tylko zaznaczyć ze nie którzy z WAS maja w rodzinie np pradziadka co WALCZYL ZA TO ze na dzien dzisiejszy jestesmy WOLNYM krajem wiec miejcie to na uwadze ...

A dla tych co mysla ze sa Holendrami po 2-3 latach pobytu w NL radze sie OGARNAC ( psss post skierowany do nikogo konkretnego a do ogółu ... ) :039:

Choc post nie do mnie skierowany, to jednak Ci odpowiem.
Gdybym nawet 50 lat mieszkala w Holandii to nie bede Holenderka.
Ja nie mam potrzeby przynaleznosci do jakiegos kraju. Dzis jestem w Holandii, jutro moge mieszkac w Niemczech, czy w Polsce ale to nie jest powod abym za ktorykolwiek z tych krajow oddawala zycie.
Zadnego kraju nie da sie kochac w calosci bo w kazdym z nich sa dobre i zle strony.
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Sob Sie 27, 2011 3:39 pm   

guust-- napisales ze jestem egoistka...a to niby dlaczego?
bo mysle o sobie i swoich najblizszych? co w tym zlego?
po to ciezko pracowalam i pracuje by zylo mi sie lepiej - mnie i moim najblizszym....
a twoje porownanie Polski do matki i ojca jest smieszne!
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group