NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cala prawda o Polsce
Autor Wiadomość
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Nie Sie 28, 2011 3:07 pm   

Chciałbym wziąć w obronę agatę. Nie znamy się w ogóle, jednak egoista na pewno nie podesłał by mi kilku odpowiedzi, których szukałem. Zupełnie bezinteresownie z dużą doza życzliwości i na temat.

Guust Ty mi tu wyglądasz na dobrego znajomego janosika. Podobnie jak on pewnie siedzisz w Holandii dobrze Ci się tu żyje jednak w ogóle Ci się tu nie podoba. Miejsce urodzenia nie obliguje Cię do identyfikowania się z nim czy tworzenia głębszych więzi. Zawsze możesz zamieszkać tam gdzie stwierdzisz, tu mi się podoba. Co ma do tego matka i ojciec? A rodziców się traktuje tak jak na to zasługują. Ślepą miłość do rodziców uważam za tak samo toksyczną jak inny związek toksyczny.
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Pon Sie 29, 2011 8:17 am   

Estamos- dzieki!

ale Guus troche racji ma - jestem egoista poniewaz nie mysle o Polsce,
- o kraju, w ktorym sie urodzilm, na co niestety nie mialam wplywu.
-poniewaz nie czuje sentymentu do kraju , z ktorego wyjechalam , a ktory nie dal mi szansy na rozwiniecie skrzydel
-kraju, w ktorym ciezko pracowalam- ciezej niz tu w Holandii i nie dorobilam sie praktycznie niczego
-kraju, z ktorego wyjechalam z 13-letnim synem wyrywajac go ze srodowiska, odbierajac mu troche dziecinstwa,
-kraju, w ktorym nie liczy sie szary, zwykly obywatel
i dltego tez ze jest mi dobrze w Holandii

masz racje Guus nie kocham wlasnego kraju....
ale wiesz jesli to jest twoja definicja egoizmu... to jestem EGIOSTKA
i wcale sie tego nie wstydze
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
lena930 
Super gaduła
lena930

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 261
Wysłany: Pon Sie 29, 2011 9:05 am   

"przykro sie czyta texty w stylu polacy=oni. tak samo jestes polka i tak samo narzekasz jak polka i tak samo nic nie robisz i idziesz na latwizne jak polacy, wiec o czym Ty piszesz?? wyjechalas bo chcialas zmienic SWOJE zycie na lepsze (jak my tu wszyscy) - skoro Ci sie to udalo to moze pomoglabys krajowi w jakis sposob, ktory Cie wychowal i ukszatlowal.... bo krytykowac to kazdy moze....

Skoro lubisz cytaty... "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie" - chyba w Twoim wypadku sie nie udalo"


Moje uksztaltowanie i wychowanie zawdzieczam/ tak jak wiekszosc ludzi bez roznicowanie na kraj pochodzenia/tylko rodzicom .To oni nas nauczyli jakim byc czlowiekiem . Sama jestem matka i jezeli moje dzieci beda mzlymi ludzmi to bedzie tylko moja porazka ale jak beda dobrymi ludzmi to tez tylko moja zasluga i zaden kraj,rzad tutaj nie ma nic do gadania :039:
Ostatnio zmieniony przez lena930 Pon Sie 29, 2011 9:09 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pon Sie 29, 2011 10:17 am   

Estamos napisał/a:
Guust Ty mi tu wyglądasz na dobrego znajomego janosika.


Oooo nie, znowu się zaczyna wiązanie wszystkich z janosikiem ;-)
_________________
Dumny Polak
 
 
Tomczita 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 26
Skąd: Holandia
Wysłany: Nie Wrz 11, 2011 2:12 pm   

Polska jest najwiekszym krajem w Europie Srodkowo-Wschodniej,powinniśmy byc liderem,jednak póki co to jesteśmy tylko "kolonią".Wiele złożyło sie zdarzeń na taki stan rzeczy(Jałta,Teheran i Poczdam),przecież te porozumienia sa cały czas aktualne.Rok 1989 był wyreżyserowanym spektaklem,który doprowadził do wzbogacenia się ludzi systemu komunistycznego na majątku wielu mln Polaków-tyraków PRL-u za symboliczną złotówkę.
Aktualnie sa dostepne prace naukowe Cenckiewicza,Gontaryka,Pająka i wielu innych naukowców okresu transformacji lat 90-tych.Pytanie kto to czyta...?!
Uważam,że Niemcy czy Holendrzy(starsze pokolenie)posiadają większą wiedzę o Polsce niż sami Polacy.Polecam holend.2-e.Pozdrawiam.
_________________
Holendrzy,Anglicy,Niemcy gardzą Watykanem.
Lechici kiedy NASZA kolej?
Niegdyś Europa i Azja była NASZA.Dziś PAMIĘĆ wymazana.
Brat na brata słowem wojuje...idea KRZYŻA triumfuje.
WYŁĄCZ WIARĘ WŁĄCZ MYŚLENIE.IGNORANCJA ZASZKODZI TAK MNIE JAK I CIEBIE.
 
 
tomala 
Super gaduła


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 272
Skąd: lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Nie Lip 15, 2012 7:30 pm   

Tomczita napisał/a:

Aktualnie sa dostepne prace naukowe Cenckiewicza,Gontaryka,Pająka i wielu innych naukowców okresu transformacji lat 90-tych.Pytanie kto to czyta...?!

No gratuluję!
Wielkich naukowców odkryłeś, szczególnie ten pierwszy, na początku lat 90-tych raptem miał "naście lat". Kaczyńscy wynaleźli go po to aby stworzył nową historię zacierającą prawdziwe fakty z ich życia. Gdy czytelnicy się zorientowali kto to jest Cenckiewicz i na czyje zlecenie pisze, pojawili się pozostali...
Miłej lektury!
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
Ostatnio zmieniony przez tomala Nie Lip 15, 2012 7:33 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
LukaszB 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 40
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 57
Skąd: Wwa
Wysłany: Pon Lip 23, 2012 10:46 pm   

Podaj jakieś przykłady fałszowania przez nich historii? Bo że nie piszą zgodnie z myślą jedynie słusznej partii to się zgadzam, ale żeby fałszowali? Fałszowaniem historii jest mówienie o dekomunizacji, o "wolnej Polsce". Wnioskuję, że nie masz pojęcia kim jest Henryk Pająk bo gdybyś miał, od niego zacząłbyś swój wywód :) Niestety świat nie jest taki, na jaki wygląda. Grupa osób robi co jej się podoba, mając do dyspozycji marksowych pożytecznych idiotów, wierzących w demokrację i w to, że na pewno mają rację - bo przecież opinie budowane na ślęczeniu przed tv i czytaniu wyborczej musza być słuszne. Żeby poznać mechanizmy działania polskiej władzy wystarczy obejrzeć Nocną Zmianę (np na yotubie), nie potrzeba więcej do obalenia mitu autorytetów typu Wałęsa czy Tusk.
Ktoś napisał, że od 20 lat jesteśmy "wolni" - nie jesteśmy. Po prostu jesteśmy pod inną okupacją - UE. Różnica polega tylko na tym, że ZSRR nie pytał nas czy chcemy, a Unia zapytała - oczywiście poprzedzając to praniem mózgów programami TV, gazetami. Teraz są dopłaty, tabliczki "wybudowane ze środków unijnych" itp, żeby idiotów utwierdzić w przekonaniu, że bez UE nie było by tego (napisałem idiotów bo każdy inteligentny człowiek wie, że to wszystko, a nawet 1000 razy więcj można zrobić bez UE).

Oczywiście, poza Polakami, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Polska była najbogatszym państwem świata. Ale do tego potrzebny jest król czy inny dyktator, który nie zwracając uwagę na głos ludu zrobiłby z tym burdelem porządek. Ale mamy demokrację, więc głos ma lud, lud decyduje, lud ma. Z kim walczyć o "lepsza Polskę"? Z Polakami? powybijać tych idiotów nie mających pojęcia o matematyce (vide dług publiczny czy "darmowa służba zdrowia), ekonomii czy polityce?
A właśnie, ostatnio miałem ciekawą rozmowę z koleżanką z pracy (Austriaczka) nt USA, gdzie studiowała rok czasu. Na pytanie czy nie myślała, żeby tam zostać powiedziała, że i owszem ale tylko wtedy gdyby była bardzo bogata. Ba tam nie ma "darmowych emerytur" i "darmowej służby zdrowia" :043: Analfabetyzm matematyczny. Mieszkając w USA płaciła za full pakiet 105$ miesięcznie (a full pakiet w USA to jest full pakiet a nie dopłacanie do każdej plomby) a tu ma za darmo :) No za darmo, mi na służbę zdrowia potrącają miesięcznie jakieś 170€, za niepracująca żonę musiałem płacić kolejne 110€ - wot darmowa służba zdrowia :) A emeryturach nawet nie wspominam, bo kupując piwo w puszkach za składkę emerytalną, miałbym na starość kilkadziesiąt razy więcej kasy :)
 
 
ewa799 
Poczatkujacy

Dołączyła: 04 Gru 2012
Posty: 1
Wysłany: Wto Gru 04, 2012 4:55 pm   

Tak na codzien, widząć ile Polacy wydają w sklepach, jak wyglądają i co robią nie widać by byli strasznie biedni
_________________
porównanie lokat sprawdź ofertę
 
 
Tharna
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Cze 2012
Posty: 10
Wysłany: Śro Gru 05, 2012 12:56 am   

Bo próbują żyć ponad stan.
_________________
tadam ....
 
 
schogun
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 45
Wysłany: Pią Lip 26, 2013 11:53 pm   

Witam. Jestem nowy na forum , ale w Holandii spedzilem 4 lata. Teraz mieszkam w Polsce i nie probuje zyc ponad stan- zakupy robie adekwatnie do potrzeb mojej rodziny. Nie zgadzam sie rowniez ze stwierdzeniem , ze niemcy i holendrzy , nawet to starsze pokolenie wiedza wiecej o Polsce niz sami polacy. Niech ktos powie to polskiemu starszemu pokoleniu- na pewno bedzie to obrazliwe dla ich inteligencji
 
 
svenn
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1
Wysłany: Pon Cze 16, 2014 11:36 am   

Mucha_75 napisał/a:
agata napisał/a:

Nie bez przyczyny Bismarck powiedzial kiedys.... dajcie Polakom rzadzic to sie sami wykoncza!
pozdrawiam


Jak również ten cytat pochodzi od niego: "Bijcie Polaków tak długo, dopóki nie utracą wiary w sens życia. Współczuję sytuacji, w jakiej się znajdują. Jeżeli wszakże chcemy przetrwać, mamy tylko jedno wyjście - wytępić ich"

Zaiste, godne przytaczania. Orędownik germanizacji ziem polskich. Może cos ze Stalina albo Hitlera zacytujesz?



sadzac po avatarze to mein kampf to pewnie twoja biblia.

polska to szambo pelne faszystowskiego gowna dlatego trzeba stamtad emigrowac.
 
 
emkaesiak1946
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Sty 2014
Posty: 17
Wysłany: Śro Cze 18, 2014 6:45 am   

svenn napisał/a:
Mucha_75 napisał/a:
agata napisał/a:

Nie bez przyczyny Bismarck powiedzial kiedys.... dajcie Polakom rzadzic to sie sami wykoncza!
pozdrawiam


Jak również ten cytat pochodzi od niego: "Bijcie Polaków tak długo, dopóki nie utracą wiary w sens życia. Współczuję sytuacji, w jakiej się znajdują. Jeżeli wszakże chcemy przetrwać, mamy tylko jedno wyjście - wytępić ich"

Zaiste, godne przytaczania. Orędownik germanizacji ziem polskich. Może cos ze Stalina albo Hitlera zacytujesz?



sadzac po avatarze to mein kampf to pewnie twoja biblia.

polska to szambo pelne faszystowskiego gowna dlatego trzeba stamtad emigrowac.


Co nazywasz w Polsce faszyzmem? Nie obrażaj Polski, to moja matka. Twoja też, tak samo jak każdego innego polaka.
_________________
Robię to co kocham, choć chcą mnie za to karać, nie zrezygnuję z tego bo w tym jest moja WIARA!
MKS Zagłębie Lubin
 
 
pencammm
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 4
Wysłany: Czw Cze 19, 2014 10:13 am   

Ja w Polsce nie mialem zle. Zarobki ok. 6 tys brutto. Mieszkanie. No wlasnie i co dalej? Nic. Zadnej rodziny, milosci, normalnych znajomych(nie chodzi tu o znajomych, ktorzy zyja od soboty do soboty byle walnac w gardlo). Ludzie na ulicach smutni, rzadko z kims mozna porozmawiac, a jestem bardzo otwarta i serdeczna osoba. Tryliony fotoradarow na ulicach. Nie narzekam bo Polska to Polska, ale wlasnie dlatego postanowilem wyjechac. Z tej decyzji jestem zadowolony. Pracuje gdzie pracuje i szczerze tutaj 12 godzin pracy nie rowna sie temu co w Polsce robilem przez godzine. Jednak podziela sie zdanie mojego znajomego, ktory poqiedzial ze lepiej zebym sie trzymal w pracy turka, holendra kogomolwiek anizeli Polaka. Nic w wielu polakow zostaje mentalnosc z Polski.

Co tu duzo mowic. Ciesze sie, ze jestem w Holandii. W PL czeka na mnie mieszkanie. Na pewno bede jezdzil na wybory. Ale juz nigdy na stale
 
 
emkaesiak1946
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Sty 2014
Posty: 17
Wysłany: Pią Cze 20, 2014 9:20 pm   

Przykre jest to co mówisz... Ale niestety prawdziwe. A wiesz, że można to zmienić? Obcokrajowcy cenią Nas za charakter, nieustępliwy i niepokonany. Charakter hartowany przez wieki, taka Polska mentalność.
Wśród rodaków mnóstwo jest takich którzy podstawią nogę... Jak Ci podstawią tą nogę, to ją połam. Drugi raz nie podstawi, gwarantuję.

Możemy zmieniać wizerunek polaka w oczach obcokrajowców, prezentując sobą postawę godną prawdziwego polaka, a nie "polaczka" jak to określi znajomy.

BÓG - HONOR - OJCZYZNA

Trzeba rozmawiać z ludźmi, bo choć wiele osób mówi o tym jak to jest źle żyć z tymi polakami, to nikt nic nie robi w kierunku żeby to zmienić, żebyśmy stworzyli kolektyw.

To jest najbardziej haniebne w Polskim charakterze, narzekanie i liczenie na to że ktoś to zrobi za Nas... I właśnie z tym trzeba walczyć, o tym trzeba rozmawiać i uświadamiać ludzi.
Rusz się, pokonaj wirus lenistwa.
_________________
Robię to co kocham, choć chcą mnie za to karać, nie zrezygnuję z tego bo w tym jest moja WIARA!
MKS Zagłębie Lubin
 
 
Moniczkaaa 
Poczatkujacy

Dołączyła: 28 Lis 2014
Posty: 11
Skąd: Holandia, Amsterdam
Wysłany: Pon Gru 01, 2014 1:08 am   

Cytat:
Polska jest najwiekszym krajem w Europie Srodkowo-Wschodniej,powinniśmy byc liderem,jednak póki co to jesteśmy tylko "kolonią".

Podstawowym błędem takiego rozumowania jest niezrozumienie tematu. Jak chcesz porównywać Polskę do Niemiec, Francji, Norwegii czy Anglii, skoro nasze kraje miały zupełnie inną historię, mówię tu o komunizmie. Podczas gdy Holender planował swoją emeryturę, Polak kombinował jak nie umrzeć pod pałami ZOMO.
Porównuj Polskę z krajami które zaczęły od tego samego poziomu. Porównaj Polskę z byłymi krajami bloku wschodniego. Porównaj nas z Białorusią, Ukrainą czy Mołdawią (pewnie nie wiesz gdzie to leży nawet) i potem dyskutuj czy jesteśmy kolonią czy nie. Na razie to próbujesz porównać nastolatka z technikum, do 50 letniego dyrektora firmy. Biorąc pod uwagę jak bardzo odskoczyliśmy od krajów wcześniej wymienionych rokujemy, bardzo, bardzo dobrze.
Bardzo wiele rzeczy się zmienia i modernizuje. W bogatszych rejonach Polski mamy drogi nie gorsze od Niemieckich, połączenia kolejowe są obsługiwane przez nowoczesne składy, miasta rozbudowują się w strasznie szybkim tempie. Polacy zaczynają zwiedzać świat, jeżdżą na wakacje na praktycznie każdy kontynent, mają samochody których nie powstydziłby się niejeden Niemiec, a jak wyjedziesz z miasta zobaczysz jakie chaty tam stoją.
Polska nie jest krajem gdzie dorobisz się na etacie, ale jest krajem ogromnych możliwość tylko wymaga nie bycia ciepłym kapciem który tylko chce odwalić swoją robotę i pójść do domu.

LINCZUJCIE MNIE TERAZ, JESTEM GOTOWA :079: :079:
_________________
Mam nadzieję że pomogłam, albo przynajmniej nie zaszkodziłam ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group