NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zerwanie umowy z ENECO
Autor Wiadomość
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Wto Mar 04, 2008 11:07 pm   Zerwanie umowy z ENECO

Witam

Mam ogromna prosbe w wyjasnieniu mi pewnej kwestii mianowicie ,mieszklismy w mieszkaniu wynajetym przez prywatna osobe placilismy normalnie za prad i ogrzewnie .Teraz sie wyprowadzilismy na swoja chate i tamta osoba przyniosla nam rachunek za caloroczne rozliczenie z eneco w tym ogrzewania wyszlo ponad 2000 tys euro z tym ze osoba ta rezygnowala z tamtego mieszkania takze zerwala umowe z eneco i moje pytanie jest takie czy to rozliczenie dostalismy (mieszkalismy tam 2 i pol roku) za cale 2 i pol rok czy tylko za ten ostatni rok .Prosze o szybka odpowiedz bo sprawa jest pilna .Dzieki z gory. Pozdrawiam.

Ps. Glownie chodzi tez mi o to ze troche mnie przerazilo zuzycie gazu bylo prawie 5000 tys m szesciennych to troche duzo (duzo za duzo )tak mi sie wydaje tym bardziej ze nikt nie grzeje ponad stan, no i jeszcze zastanawia mnie fakt iz liczniki byly spisywane przez wlasciciela tej chalupy.Poradzcie mi cos prosze .Dzieki jeszcze raz.
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Mar 05, 2008 12:15 am   Re: Zerwanie umowy z ENECO

rozliczenie jest pewnie roczne... nie spotkalam sie z tym, zeby eneco robilo 2,5 roczne rozliczenia... ja dostaje od nich zawsze roczne rozliczenie... na rachunku jest napisane od kiedy do kiedy jest rozliczenie... i wszystkie koszta sa dokladnie opisane...
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Śro Mar 05, 2008 8:17 am   

Magda W napisał/a:
jeszcze zastanawia mnie fakt iz liczniki byly spisywane przez wlasciciela tej chalupy.

do nas zawsze przychodzi pracownik eneco i sam spisuje liczniki a swoja drogą przyjrzy sie temu rozliczeniu dokładnie......
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Mar 05, 2008 1:58 pm   

pawel1979 napisał/a:
Magda W napisał/a:
jeszcze zastanawia mnie fakt iz liczniki byly spisywane przez wlasciciela tej chalupy.

do nas zawsze przychodzi pracownik eneco i sam spisuje liczniki a swoja drogą przyjrzy sie temu rozliczeniu dokładnie......


a do mnie nie przychodzi nikt... bo zmienili liczniki z eneco... i wszystko jest przez modem wysylane... tak wiec nie musze nic podawac... :-)
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Mar 05, 2008 1:59 pm   

Magda... dziwi mnie to, ze sami nie spisalisci licznikow sami... tak dla wlasnej administracji... i dla pewnosci, ze zostana poprawne liczby podane... ja tak zawsze robie jak sie wyprowadzam...
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Śro Mar 05, 2008 3:12 pm   

Teraz mnie tez to dziwi i stukam sie w glowe ze nie spisywalam licznikow od poczatku naszego zamieszkania w tym mieszkaniu :088:
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Mar 05, 2008 6:10 pm   

Jezeli nie spisalas licznikow to obawiam sie,ze nic sie nie da zrobic.Chyba ze raty.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Mar 07, 2008 7:21 pm   

a patrzylas na daty?? zgadzaja sie?? czy w tym terminie tam mieszkaliscie?? jesli nie... to moze mozna cos jeszcze poradzic... napisac do nich, ze tam krocej mieszkaliscie...
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Pon Mar 17, 2008 11:43 am   

Witam

Sprobuje to jakos zgrabnie ujac moze mi sie uda .Mianowicie tak jak pisalam juz wczesniej dostalismy do doplacenia za prad 2000 euro .To nie stanowi problemu jednak poprosilismy wlasciciela bylego mieszkania o zadzwonienie do Eneco i rozlozenie na raty .Ten zadzwonil i oczywisice rozlozyli ,wiec pan napisal mi smsem po ile wynosi rata i w jakim terminie trzeba zaplacic ale ze jeszcze przyjdzie akceptiro. Wszystko bylo by ok , ale gdy zadzwonilam do wlsciciela mieszkania czy juz przyszlo to akceptiro ten powiedzial mi ze pieniadze mam przelewac na jego konto bo on musi wplacac raty razem z normalnym rachunkiem za prad (ze taka dostal decyzje)i tak sie zastanawiam czy nie chce nas po prostu naciagnac poprosilam o to zeby przywiozl mi ten list bo chce go przeczytac jednak trohe zaczal krecic .Wiec nie wiem co mam robic placic mu czy kategrycznie zadac od niego tego listu?? .Poradzcie cos moze ktos byl w takiej sytucji bo jestem w duzej kropce .Z gory dzieki za wszystkie porady.Pozdrawiam
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Pon Mar 17, 2008 12:31 pm   

ja bym zażądał przynajmniej kopi tego pisma
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Mar 17, 2008 12:46 pm   

ja bym rowniez zazadala listu... jesli takowy ma to nie powinien robic problemow z wgladem...
Ostatnio zmieniony przez Duuvelke Pon Mar 17, 2008 12:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pon Mar 17, 2008 5:50 pm   

Magda a najlepiej to sami przedzwoncie do Eneco i tam sie wypytajcie o wszystko,
po pierwsze placenie wlascicielowi za prad "na slowo" juz powinno Cie zaalarmowac, to raczej Twoje prawo dostac do obejrzenia dokument gdzi ejest wymieniona ta stwaka a do tego dostac pokwitowanie ze pieniazki pokryly rachunek od Eneco...

Czy to prawda z tym sms-em od pracownika Eneco??? Zabawna ta Holandia jest, nie wiedzialam ze cos takiego moze sie zdarzyc zwlaszcza ze po moim prawie rocznym tu mieszkaniu zauwazylam ze Biurokracja to drugie imie Holandii ;)

Magda, plac - ok, ale musisz miec na to dowod ze tyle to wynosi oraz dowod ze zaplacilas...
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Pon Mar 17, 2008 9:48 pm   

Renatko smsa przesla mi wlasciciel mieszkania jakie kwoty bedziemy musieli placic juz niby po rozmowie z pracownikioem w Eneco az tak bardzo sie nie martwie bo jak mi nie pokaze tej decyzji to placic nie bede bo umowa z eneco byla na wlasciciela wiec ja i tak nie poniose zadnych kosztow zwiazanych z brakiem wplaty. Chodzi mi glownie o to ze raz pracownicy w eneco mowia tak przez telefon a na papierku(niby) przyslali zmiane i ze trzeba placic razem z biezacymi rachunkami za prad .Tego nie moge zrozumiec czy jest to mozliwe. Pozdrawiam
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
Sylwo 
Nieśmiały użytkownik
Sylwek

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 86
Skąd: Oss
Wysłany: Pon Mar 17, 2008 10:31 pm   

Poszukajcie dobrze na formum - chyba są podobne sprawy, a całość wygląda na naciągactwo ze strony dobrego Holendra. Nie dajcie się!! Poczytajcie forum, pochodźcie po urzędach. Wyjaśnijcie sprawę, bo ja - mimo, że jeszcze jestem w kraju - śledzę forum i widzę, że wiele jest przypadków nociągactwa i złodziejstwa wobec Polaków. Wydaje mi się, że jesteście tego przykładem. Nie dajcie się!!!
 
 
kropka
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 10
Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 6:50 am   cena ogrzewania

Witam. Wynajmowaliśmy z mężem pokój przez 3 miesiące. Właściciel stwierdził że nie interesują go rachunki za zużycie wody i innych mediów, tylko rachunki za ogrzewanie.
Ogrzewanie jest na gaz i jest jeden licznik na całe piętro. Kwote wynajmu ustalił właściciel- 400e na miesiąc. Teraz zamierzamy sie wyprowadzić, i poprosiłam właściciela o "ogólne rozliczenie", poznieważ jest tez on moim pracodawcą. I tutaj pojawił się mały problem, bo powiedział że jeszcze raz przekalkulował opłaty za ogrzewanie, i stwierdził że musimy mu doplacic dobre 100e do każdego miesiąca. CZyli łącznie za pokój (za samo ogrzewanie) za 3 miesiące mam do zaplacenia 1500e :119: Jeszcze podkreślił,że nie policzył reszty mediów. Niestety po wprowadzeniu się tutaj, nie spisałam liczników. Wynajmuje juz 2 lata w Amsterdamie i nie spotkałam się do tej pory z takim rachunkiem!
CZy ktoś wie czy taki rachunek jest możliwy? Jakie są stawki za zużycie metra szceściennego?
Bardzo proszę o pomoc.. Dodam tylko że właściciel nie pokazał mi żadnych obliczeń na kartce. Stwierdził tylko ze zadzwonił do tej firmy i spisał teraz stan licznika no i że tak mu wyszło. Bardzo proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony przez kropka Nie Kwi 26, 2009 6:53 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group