NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nauka w ISK
Autor Wiadomość
ikke 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 31 Sty 2008
Posty: 116
Wysłany: Pią Mar 07, 2008 4:18 pm   

na oceny glownie, i w es na ocene z zachowania
 
 
marek22a 
Poczatkujacy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 33
Skąd: Nootdorp
Wysłany: Sob Mar 08, 2008 9:05 am   

A jaki jest stosunek nauczyciela do ucznia? Czy w razie jakichś problemów można liczyć na jego wsparcie?
 
 
ajax4ever 
PRZYJACIEL FORUM

Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 439
Wysłany: Sob Mar 08, 2008 7:33 pm   

Jak najbardziej. O to akurat nie masz się co martwic. Nauczyciele są bardzo pomocni i zawsze można na nich liczyć. :)
 
 
 
marek22a 
Poczatkujacy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 33
Skąd: Nootdorp
Wysłany: Wto Mar 11, 2008 8:54 pm   

A jakie dokumenty trzeba przedłożyć przy zapisywaniu się do szkoły?
 
 
XTc 
Poczatkujacy
Propagator Lenistwa


Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 43
Skąd: Olesnica / Woerden
Wysłany: Wto Mar 11, 2008 10:09 pm   

Nie napisaliście jeszcze za ile i ku jakim grupom kierowane są oferty tych szkół. Gdyby ktoś wiedział, będę zobowiązany. Ps. obecnie jestem na etapie szukania najskuteczniejszego sposobu nauki niderlandzkiego, może macie jakieś doświadczenia? Wszelkie sensowne rady uznam za pomocne. Pozdrawiam.
_________________
...czy swiat sie wiele zmieni, gdy z mlodych gniewnych wyrosna starzy...rozleniwieni?! ;-)
 
 
 
ikke 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 31 Sty 2008
Posty: 116
Wysłany: Śro Mar 12, 2008 9:11 am   

w tej szkole, ktora ja opisywalam przyjmuja mlodziez tj do 18, przy zapisywaniu sie trzeba miec sofinumer i paszport ( pytaja sie tez o meldunek i ubezpieczenie, ale to zawsze mozna doniesc pozniej)
A najsluteczniejsza metoda nauki? hmm, no nie wiem, kazdy ma inna, najlepszy jest kurs jezykowy, ale nie prowadzony w jezyku plskim tylko w holenderskim. Wtedy ma sie motywacje i szybciej sie "chwyta"o co chodzi
 
 
ajax4ever 
PRZYJACIEL FORUM

Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 439
Wysłany: Śro Mar 12, 2008 10:34 am   

ikke napisał/a:

A najsluteczniejsza metoda nauki? hmm, no nie wiem, kazdy ma inna, najlepszy jest kurs jezykowy, ale nie prowadzony w jezyku plskim tylko w holenderskim. Wtedy ma sie motywacje i szybciej sie "chwyta"o co chodzi


Dokładnie. Jak najwięcej przebywać z językiem. Z Holendrami, lub ludźmi dobrze mówiącymi po holendersku. Oglądać holenderskie kanały w tv, przeglądać stronki internetowe, czytać prasę (to oczywiście jak już się troszkę podłapie język) :) .
 
 
 
wiolka2 
Gaduła


Wiek: 56
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 136
Wysłany: Pią Kwi 04, 2008 5:57 pm   

jezeli syn konczy teraz gimnazjum w Polsce i pojdzie w nl do isk to na jakim etapie wyksztalcenia sie znajduje bo jakos trudno mi sie w tym polapac
_________________
wiolka
 
 
ajax4ever 
PRZYJACIEL FORUM

Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 439
Wysłany: Pią Kwi 04, 2008 6:09 pm   

Powiedzmy, że zrobi ISK w rok lub półtora... To różnie może się jego droga potoczyć. Całkiem prawdopodobne jest to, że będzie miał możliwość zrobienia jeszcze havo/vwo i wtedy wszędzie będzie miał drogę otwartą; MBO,HBO lub Uniwersytet (po vwo). Jeżeli jednak nie będzie miał możliwości zrobienia havo/vwo i nie będzie miał dyplomu z middelbare school, to wydaję mi się, że MBO i wtedy ma ciągle możliwośc po 2 latach np kontynuowania HBO. Bo nie wydaję mi się, by po samym ISK mógł mógł iść do HBO (chyba, że jakiś test czy coś, ale jedyny jaki mi przychodzi na myśli to test dopiero jak masz 21 lat, więc odpada).

Myślę, że nic nie pomieszałem :083: .
 
 
 
cycha1593 
Poczatkujacy
08.2008- NL

Dołączyła: 13 Maj 2008
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Maj 18, 2008 3:52 pm   

od września prawdopodobnie będę uczęszczała do tej szkoły Edith Stein i jeśli dobrze zrozumiałam to jednak oceny polskie są brane pod uwagę?
Ostatnio zmieniony przez cycha1593 Nie Maj 18, 2008 4:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
maya 
Poczatkujacy

Dołączyła: 12 Sty 2008
Posty: 9
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Wto Cze 17, 2008 12:37 pm   

Nie, niczego z polskiej szkoły nie potrzebujesz. Nie patrzą wogóle na oceny polskie.. Tam zaczynasz wszystko "od nowa" nawet dodawać sie uczysz.. Bynajmniej w Rotterdamie. Od roku jestem uczennicą ISK, i nie jest źle a nawet chwale sobie tą szkołe. W razie pytam zapraszam na GG: 8656028
_________________
" tak nie wiele trzeba by dać,
Troche szczęścia, uśmiechu wzruszenia.. "
:*
 
 
 
wiolka2 
Gaduła


Wiek: 56
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 136
Wysłany: Wto Cze 24, 2008 7:35 am   

Czy synowie w wieku 15 i 16 lat ( starszy wlasnie skonczyl gimnazjum) koniecznie musza chodzic do szkoly z isk czy tez moge ich zapisac do normalnej szkoly mimo braku znajomosci jezyka ? Wydaje mi sie , ze to nawet lepiej bo chcac sie porozumiec musza bardziej przylozyc sie do nauki , ale nie wiem czy istnieje taka mozliwosc , poniewaz wszedzie jest napisane o szkole z isk , a nie wiem czy uda mi sie taka znalezc jak najblizej miejsca zamieszkania
_________________
wiolka
 
 
Hamster 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Lip 2007
Posty: 102
Skąd: Hengelo
Wysłany: Śro Cze 25, 2008 7:30 am   isk

Uwazam ,ze nie ma lepszego rozwiazania jak nauka w szkole isk , tam sa dzieciaki z roznych stron swiata i chyba kazdemu z nich zalezy aby moc sie jak najszybciej dogadac , moja corka sama dojezdza do szkoly dwoma autobusami, a miala 12 lat jak zaczela chodzic do tej szkoly, wiec nic sie nie martw ,masz duzych chlopakow napewno sobie poradza ,a tym bardziej , ze moga chodzic razem do klasy. Pozdrawiam
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Cze 25, 2008 1:46 pm   

wiolka2 napisał/a:
Czy synowie w wieku 15 i 16 lat ( starszy wlasnie skonczyl gimnazjum) koniecznie musza chodzic do szkoly z isk czy tez moge ich zapisac do normalnej szkoly mimo braku znajomosci jezyka ? Wydaje mi sie , ze to nawet lepiej bo chcac sie porozumiec musza bardziej przylozyc sie do nauki , ale nie wiem czy istnieje taka mozliwosc , poniewaz wszedzie jest napisane o szkole z isk , a nie wiem czy uda mi sie taka znalezc jak najblizej miejsca zamieszkania


rozumiem, ze starszy syn skonczyl gimnazjum w pl?

nie przyjma ich do innej szkoly jak ISK... czemu? bo nie znaja jezyka i nie sa w stanie nadazyc nad materialem... gdybys miala dzieci w mlodszym wieku... jak 4 do 6 roku zycia to nikt nie bylo by problemu...

jesli nie masz takiej szkoly w miejscowosci gdzie mieszkasz... to wtedy musialabys pogadac z dyrektorem czy jest mozliwosc dodatkowej pomocy jezykowej... i przedstawc sytuacje, ze to jest jedyna szkola do jakiej twoje dzieci moga chodzi... bo najblizsza jest np. 50 km... i nie masz mozliwosci dojazdu... itp... szanse sa male... ale kto nie probuje ten nie wie...
 
 
mika4 
Poczatkujacy
mika4

Wiek: 55
Dołączyła: 01 Lip 2008
Posty: 11
Skąd: Overasselt
  Wysłany: Nie Lip 13, 2008 11:23 pm   

Witam!Czy ktos wie jak to wyglada w Nijmegen,znalazlam ISK dla syna:canisius college,wiecie cos blizszego o tej szkole? Moze ktos ma znajomych ktorych dzieci tam sie ucza? Bardzo prosze o pomoc... :039:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group