NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nauka w ISK
Autor Wiadomość
antenka185
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Lip 2012
Posty: 1
Wysłany: Nie Lip 01, 2012 4:53 pm   szukamy szkoly w okolicy uithoorn dla 13 latki

witam wszystkich serdecznie

Za dwa tyg wyjezdzam do nl i zabieram corke ktora ma 13 lat , bedziemy mialy meldunek , mieszkac bedziemy w uithoorn , czy ktos moze mi powiedziec do jakiej szkoly powinnam ja zapisai i gdzie i jak ewentualnie to zalatwic? Bede wdzieczna za kazda pomoc i podpowiedz
 
 
Microfast
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Mar 2012
Posty: 51
Wysłany: Wto Lip 03, 2012 1:04 am   

Witaj, szkoła Holenderska - odpada na poczatek, mam znajomych która pare lat temu wysłała dzieci z Polski do szkoły Holenderskiej, i nic nie rozumiały. Najlepsza szkola jest szkoła ISK, do takiej szkoły / klasy chodzą dzieci z całego świata można powiedzieć. Tu znalazlem takie coś. http://pr.sgpantarhei.nl/...ale_Schakelklas
 
 
 
marthynka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 01 Wrz 2011
Posty: 4
Wysłany: Śro Lip 04, 2012 9:30 am   

Szukałam informacji na niedzieli o szkołach, pytałam się w tym wątku co mam ze sobą zrobić. Po miesiącu bycia w Hadze udało mi się znaleźć szkołę z klasami ISK. Chodziłam do różnych szkół z prośbą o przyjęcie mnie. Dowiedzialam się, że skoro mam rocznikowo 18 lat to jestem już za stara na taką szkołę i mnie nie przyjmą. W innej szkole powiedziano mi, żebym zglosiła sie w czerwcu/lipcu i wtedy dostanę odpowiedź, czy mają ochotę przyjąć mnie w sierpniu. Nie chciałam tyle czekać, z pomocą przyszła księgowa taty, która załatwiła mi szkołę w innym mieście - Delft. Teraz szczerze mówiąc jestem zadowolona. Cieszę się, że nie czekałam tyle na informacje od tamtej szkoły, bo przez 2 miesiące nauki nauczyłam się naprawdę wiele. Bardzo podobają mi się sposoby nauczania, nauczyciele i sama szkoła. Słyszałam, że jeszcze Edith Stein w Hadze jest szkołą 'na poziomie', podobno inne nie są aż tak dobre (uczniowie w tych szkołach również nie są dobrym towarzystwem) - ale sama tego nie potrafię potwierdzić. W każdym razie, jeśli mieszkacie w dzieckiem w Delft, Hadze, Den Hoorn lub gdzieś w okolicach, polecam Griotius College (przyjmują dzieci w wieku 12-18 lat, przez cały rok szkolny) w Delft. Ja dojeżdżam rowerem (około 8 km), ale jest również możliwość dojeżdżania tramwajem lub autobusem. :) Słyszałam również, że jeszcze lepszą szkołę z ISK mają w Rotterdamie, niestety nic o tym nie wiem.. Mam nadzieje, że komuś pomogłam, ja wciąż szukałam podobnych informacji i nikt mi takich nie udzielił.
Pozdrawiam!
 
 
blebleuu 
Poczatkujacy

Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 21
Wysłany: Sob Lip 07, 2012 10:26 am   

Witam!! Na pewno nie polecam szkoły ISK w Tilburgu Oddział Waalwijk. Jest to jedna wielka porażka. Na początku jest pięknie i kolorowo. Niestety jak sie tam wdepnie, nie ma możliwości (tak jak to wcześniej opisywaliście na forum) wczesniejszego zrezygnowania z niej. Na dodatek pracuja tam ludzie źle nastawieni do Polaków. Jest to szkoła idealna dla dzieci pochodzących z domów dziecka, przebywających w Holandii bez rodziców. Robia wówczas z nimi co tylko sie podoba. Zaniżaja im poziom nauki. Wyzywaja od nieudaczników. Poza tym po tej szkole uczniowie sa przypisywani automatycznie do zawodówek. Idąc do Gimnazjum niestety pada opinia, że po ISK dzieci nie przyjmują. Dotyczy to terenu w obrębie 20 km.
_________________
Jak długo trwa minuta, zależy od tego po której stronie drzwi toalety się znajdujesz!!!
(Prawo Balaniego)
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Sob Lip 07, 2012 10:40 am   

blebleuu, nie wiem, jak jest w ISK w Waalwijk, ale na szkołe w Tilburgu nie mam co narzekac. Bylo wszystko ok.
_________________
<cenzura>
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Lip 07, 2012 11:55 am   

blebleuu,


po rocznym pobycie w Holandii juz masz takie zle nastawienie do szkolnictwa

przeciez jeszcze nie tak dawno pialas z zachwytu nad Holandia, ktora przygarnela cie pod swoje skrzydla


http://www.niedziela.nl/f...ghlight=#222183
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
blebleuu 
Poczatkujacy

Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 21
Wysłany: Sob Lip 07, 2012 6:57 pm   


post edytowany

do zalatwiania prywatnych spraw jest opcja priw
_________________
Jak długo trwa minuta, zależy od tego po której stronie drzwi toalety się znajdujesz!!!
(Prawo Balaniego)
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Lip 07, 2012 7:18 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Kiepo 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 139
Wysłany: Nie Lip 08, 2012 9:12 am   

Cytat:
przeciez jeszcze nie tak dawno pialas z zachwytu nad Holandia, ktora przygarnela cie pod swoje skrzydla


Widocznie zmienila swoje zdanie, chyba ma do tego prawo, co ?
 
 
Bombel4
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 4
Wysłany: Wto Wrz 25, 2012 4:17 pm   

Witam ja chodze do szkoly ISK juz dwa lata.
W takiej szkole jedna lekcja trwa 1 h 15 min
w pierwszej klasie mialam matematyke po holendersku plastyke gotowanie i codzniennie jezyk holenderski.

W drugiej klasie ucze sie geografi jezyka angielskiego matematyki plastyki i oczywiscie jezyka holenderskiego.

Osobiscie polecam ta szkole po 2 lub 3 latach mozna juz isc do wyzszych klas typu liceum lub zawodowka.
idac do tej szkoly nie umialam kapletnie ani slowa po holendersku juz po paru tygodniach zaczelam juz w mare rozumiec ten jezyk wiec polecam te szkoly.

Pozdrawiam ; )

[ Dodano: Wto Wrz 25, 2012 4:21 pm ]
Czy wie ktos moze czy szkola ISK nalezy Do VMBO lub MBO czy jest to po prostu typowo szkola jezykowa
 
 
lena930 
Super gaduła
lena930

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 261
Wysłany: Nie Wrz 30, 2012 9:55 am   

jest to typowa szkola jezykowa ale po niej mozesz isc na kazdy poziom ,wszystko zalezy od twoich umiejetnosci nie tylko w jezyku holenderskim :039:
 
 
eVenement 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 12
Wysłany: Nie Wrz 30, 2012 2:42 pm   

Umiejetnosci muszą byc potwierdzone swiadectwami . Wszystko zalezy rowniez od wieku .
 
 
Cookie123
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Kwi 2013
Posty: 2
Wysłany: Śro Kwi 03, 2013 8:01 pm   

Witam serdecznie,
Wiem wiem, zaraz usłyszę, że należy przeczytać cały wątek zanim się zapyta :)
Tak, czytałam i już się pogubiłam, dlatego proszę o pomoc ;)
Kochani, końcem czerwca, tuż po egzaminie szóstoklasisty, wyjeżdżamy z córką do męża, do Holandii.
Poszukuje pilnie szkoły ISK w miejscowości Eindhoven.
Znalazłam jedną, ale z tego co wyczytałam, jest to szkoła płatna, poniżej podaję link:
http://www.isecampus.nl/F...x?PageID=&Lang=
Czy ktoś z Was może mi pomóc i udzielić informacji do jakiej szkoły mam się udać, by zapisać córkę?
Z góry baaardzo dziękuję za wszelką pomoc i zainteresowanie :)
 
 
mikoslawik 
Poczatkujacy

Wiek: 97
Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 2
Wysłany: Wto Lip 16, 2013 7:50 pm   

Poszukuje szkoly ISK w miescie s-Hertogenbosch , Eidhoven , Best pomoze mi ktos znalezc prosze
 
 
Małgosia35
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 25
Skąd: Bergen op Zoom
Wysłany: Wto Lip 16, 2013 8:50 pm   

Duhamel College
ISK
Onderwijsboulevard 1
5223 DE 'S-HERTOGENBOSCH
Tel. (073) 621 60 41
Internet: www.duhamelcollege.nl
Contactpersoon: T. van den Berg
E-mail: [email protected]

Jan van Brabant College
ISK De Cajuit
Wethouder Ebbenlaan 135
5701 AH HELMOND
Tel. (0492) 54 94 48
E-mail (algemeen): [email protected]
Internet: www.janvanbrabantcollege.nl
Contactpersoon: B. Verstijnen
E-mail: [email protected]

ROC School voor Voortgezet Onderwijs
Anderstaligen
Van Vorststraat 50
5622 CX EINDHOVEN
Tel. (040) 269 59 50
E-mail (algemeen): [email protected]
Internet: www.roceindhoven.nl
Contactpersoon: M. van der Kleijn
E-mail: [email protected]
Contactpersoon: N. Dubois
E-mail: [email protected]
 
 
mikoslawik 
Poczatkujacy

Wiek: 97
Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 2
Wysłany: Nie Lip 28, 2013 6:56 pm   

mam pytanie czy trzeba miec meldunek zeby isc do szkoly ISK ? co w ogole do niej potrzeba;
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group