NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pare pytań na temat studiów w języku angielskim w Holandii
Autor Wiadomość
Gik 
Nieśmiały użytkownik
Mgr Ambiwalencja


Wiek: 37
Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 67
Skąd: Weert
Wysłany: Sob Paź 08, 2011 2:12 pm   

perla napisał/a:
W jaki sposób da się utrzymać pracując tylko tyle godzin?


starać się o dofinansowanie (+ew. pożyczkę) w IBgroep, lub alternatywnie - znaleźć sobie bogatego osiołka, co za wszystko zapłaci. :wink:
Przede mną jeszcze kawał drogi, zanim oficjalnie na papierku będę studentką, ale na bieżąco robię szerokie rozpoznanie w temacie i też mnie trochę martwi finansowa strona. Jednak wielu się udało, czemu więc nam ma się nie udać? Głowa do góry, jakoś to będzie. Może trochę pod górkę, ale za to jaka satysfakcja na szczycie! :036:
Słyszałam też, że dobrze jest postarać się o pracę na uczelni, tam pójdą Ci na rękę z doborem godzin i masz szansę nawet na 500€ miesięcznie, a to duży zastrzyk pieniężny przy studiach dziennych. Nie jestem tylko pewna, jak to wszystko zgrać ze stypendium, bo tam wszystko wyliczają, nawet zarobki Twoich rodziców sprzed 2 lat.
_________________
Everything could have been anything else and it would have just as much meaning. [Mr. Nobody]
 
 
Ainka 
Super gaduła
Princess of the Sun


Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 239
Skąd: Lodz
Wysłany: Sob Paź 08, 2011 5:30 pm   

perla napisał/a:
32h pracy miesięcznie?? W jaki sposób da się utrzymać pracując tylko tyle godzin?



32h to minimum potrzebne do dofinansowania. Kolezanki tak pracowaly (tak 32-40h miesiecznie), dostalay dofinansowanie (maxymalne, bo ich rodzice pracowali w Polsce wiec sie lapaly i na maksymalne podstawowe i na sojclane cyzlo ok 500 e). I z tego zyly. Luksowow nie ma, ale idzie sie utrzymac. Ja utrzymywalam sie za ok 800-1000 e miesiecznie. Dalo rade.
_________________
...And I am filled
With the sweetest devotion
As I, I look into your perfect face...
 
 
 
perla 
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Wrz 2011
Posty: 13
Wysłany: Pon Paź 10, 2011 3:15 pm   

Za 1000e miesięcznie? Wynająć pokój,opłacić studia i mieć coś do jedzenia? Da się? Ile płaciliście za studia?
 
 
Ainka 
Super gaduła
Princess of the Sun


Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 239
Skąd: Lodz
Wysłany: Wto Paź 11, 2011 10:23 pm   

perla napisał/a:
Za 1000e miesięcznie? Wynająć pokój,opłacić studia i mieć coś do jedzenia? Da się? Ile płaciliście za studia?



1600 e z koncowka za caly rok
_________________
...And I am filled
With the sweetest devotion
As I, I look into your perfect face...
 
 
 
kadesiara 
Poczatkujacy

Wiek: 35
Dołączyła: 12 Paź 2011
Posty: 7
Wysłany: Śro Paź 12, 2011 2:32 pm   angielskie studia zaoczne

Hej!
Jestem zainteresowana studiowaniem w języku zaoczne ale na part-time ponieważ mam pracę 5 dni w tygodniu, wiekszość uczelni ma full-time, a jak pisałam do niektórych maile to też odpisywali że np. 48h/ tygodniowo. Interesują mnie takie kierunki jak logistyka, socjologiczne lub języki. Jeśli ktoś studiuje part-time, zamierza albo chociaż posiada jkaieś informacje na ten temat proszę o kontakt.
Mam jeszcze pytanie o kurs z angielskiego, np. ITESL, dostałam maila ze caly kurs kosztuje ponad 4 tysiące(nie mowie o tygodnowym przygotowaniu) wiecie coś o kursach?
Pozdrawiam
 
 
Gik 
Nieśmiały użytkownik
Mgr Ambiwalencja


Wiek: 37
Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 67
Skąd: Weert
Wysłany: Śro Paź 12, 2011 9:05 pm   

kadesiara napisał/a:
Mam jeszcze pytanie o kurs z angielskiego, np. ITESL, dostałam maila ze caly kurs kosztuje ponad 4 tysiące(nie mowie o tygodnowym przygotowaniu) wiecie coś o kursach?


Nie znam tego kursu, pobieżnie teraz przejrzałam Google. Pierwszy znaleziony link:
Cytat:
The Internet TESL Journal is a web journal for teachers of English as a second language.


Może chodziło Ci o IELTS? W sumie wygląda to na zwykłą literówkę, ale nie jestem pewna, co miałaś na myśli.
Na jakim poziomie jest Twój angielski? Jeśli posługujesz się nim płynnie na co dzień i/lub zdawałaś maturę rozszerzoną z angielskiego, to nie wiem, czy w ogóle jest sens bulić tyle kasy za kurs. W moim odczuciu IELTS jest właśnie na poziomie rozszerzonej matury, czyli taki B2 powiedzmy.
Dla porównania roczny kurs niderlandzkiego z Gemeente też kosztuje ok. 4 tys. A skoro jesteś w Holandii, a nie w Anglii, to może lepiej w tą stronę? Wydaje mi się to rozsądną alternatywą. Dodatkowo, jeśli znasz już angielski, to będzie to kolejny język, którego znajomością można się pochwalić. I zawsze krok bliżej do zostania poliglotką! :mrgreen:
Pozdrawiam.
_________________
Everything could have been anything else and it would have just as much meaning. [Mr. Nobody]
 
 
kadesiara 
Poczatkujacy

Wiek: 35
Dołączyła: 12 Paź 2011
Posty: 7
Wysłany: Czw Paź 13, 2011 1:45 pm   Studia

Hej dzięki za odpowiedź. Tak, popełniłam literówkę. W sumie to masz rację, też tak myślę że chyba jak jestem w Holandii to już lepiej w tym języku, a mówię już po holendersku tylko doszkolić by sięprzydało, jescze raz dzięki !
 
 
perla 
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Wrz 2011
Posty: 13
Wysłany: Nie Lis 06, 2011 2:08 pm   

A mam jeszcze pytanie, mianowicie jak polscy pracodawcy respektują zagraniczne studia? Jest to jakiś plus czy raczej za tym nie przepadają i trudno znaleźć prace w Polsce po skończeniu studiów w Holandii?
 
 
Gik 
Nieśmiały użytkownik
Mgr Ambiwalencja


Wiek: 37
Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 67
Skąd: Weert
Wysłany: Nie Lis 06, 2011 3:22 pm   

perla, nie mam pojęcia, jak respektują to polscy pracodawcy, ale jedno, co wiem na pewno, to to, że w rankingu 200 najlepszych uniwersytetów świata, który rocznie publikowany jest przez Times Higher Education*, znajduje się 11 holenderskich uczelni i ani jednej polskiej... Nie łatwo to przyznać, ale w tej perspektywie, absolwent polskiej szkoły wyższej ma zerowe szanse w starciu z resztą świata... Z drugiej jednak strony system nauczania, a często też i wiedza wyniesiona z zagranicznych uczelni może mieć się nijak do zapotrzebowania na rodzimym rynku pracy. Trudny wybór. Choć sama stawiałabym jednak na te zagraniczne, mam to zresztą w najbliższych planach. :wink:
Polecam artykuły z wiatraka na temat edukacji i systemu szkolnictwa w Holandii i w Polsce:
http://www.wiatrak.nl/13346/nasza-edukacja
http://www.wiatrak.nl/2054/studia-w-holandii
http://www.wiatrak.nl/208...lomu-w-holandii
http://www.wiatrak.nl/1662/list-studenta

Pozdrawiam.

*źródło: http://www.timeshigheredu...009-Top200.html
_________________
Everything could have been anything else and it would have just as much meaning. [Mr. Nobody]
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Pon Lis 07, 2011 9:35 am   

Gik napisał/a:
Nie łatwo to przyznać, ale w tej perspektywie, absolwent polskiej szkoły wyższej ma zerowe szanse w starciu z resztą świata...


tutaj sie nie zgodze - zalezy jakich studiow i jakiej uczelni...jesli chodzi o studia techniczne to mamy bardzo duze szanse..sam moge byc przykladem gdzie pokonalem w konkursie ok 200 osob...
natomiast do tematu..zagraniczne studia sa ok - tyle jak mowi Gik moga byc oderwane od "polskiej" rzeczywistosci...mysle,ze zmieni sie to za 30 lat ALE niestety tez czesto ludzie (z zawisci albo obaw) niechca ludzi z zawysokim wyksztalceniem (lepszym od swojego) do swojego teamu przed obawa o prace...wszystko kwestia kompromisu...jesli masz okazje i czas rob na pewno nie zaszkodzi pod warunkiem,ze to dobre studia a nie kolejne z politologii itd a jak w PL ci sie nie uda to zagraniczne studia (np NL) zwieksza twoje szanse derastycznie. Np w Londynie firmy finansowe praktycznie nie uzaja zadnych uczelni ekonomicznych na wschod od Berlina - m.in. tak super oklaskanej w PL SGH w Warszawie..
tak samo kwestia sie tyczy MBA...studia te zagranica kosztuja ale daja zupelnie inne spojrzenie na "biznes" - niestety dosc inne i nie pasujace do PL-ale takie studia to nie tylko wiedza ale wyrobienie sobie znajomosci...zagranicze MBA doceniane wszedzie, nawet w PL, polskie MBA pasuje do Wsch Europy,tansze, ale juz niecenione wogole na zachodzie..takze wszystko kwestia znalezienia "zlotego srodka" :030:
Ostatnio zmieniony przez .:Paco:. Pon Lis 07, 2011 9:40 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ainka 
Super gaduła
Princess of the Sun


Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 239
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon Lis 07, 2011 8:19 pm   

W Polsce nikt nie musi Ci uznac dyplomu holnderskiego jesli go nie nosttryfikujesz (a to niemaly koszt). Uznanie firm zalezy od ich widzimisie, dla administracji ten dyplom nie istnieje :)
_________________
...And I am filled
With the sweetest devotion
As I, I look into your perfect face...
 
 
 
perla 
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Wrz 2011
Posty: 13
Wysłany: Sob Sty 07, 2012 11:04 pm   

Takie jeszcze pytanie. Czy jeżeli zacząłbym studia w języku angielskim w warszawie to moglbym je kontynuowac w Holandii?
 
 
Katje 
Gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 14 Maj 2010
Posty: 137
Wysłany: Pon Sty 09, 2012 2:33 pm   

W sensie, ze np. pierwszy rok w Wawie i od drugiego w Nl czy licencjat w WWA a mgrka w NL?
 
 
Aise 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 10 Sty 2012
Posty: 50
Wysłany: Wto Sty 10, 2012 10:05 pm   

Witajcie!
To mój pierwszy post na forum więc pozdrawiam wszystkich ^ ^

Perla, ja tak zrobiłam - zaczęłam studia w Polsce, a ostatni rok robiłam w Holandii, tylko to nie było przeniesienie, musiałam składać aplikacje normalnie i to był specjalny program międzynarodowy. Tylko ze nie oceniali mnie po maturze a po wynikach juz ze studiow, mialam rozmowe kwalifikacyjna z opiekunem kierunku itp.
Jedno bierz pod uwage, uniwersytet, do ktorego wyslales linka, to nie jest uniwersytet, tylko szkola wyzsza techniczna (jak nasze politechniki, moze poza ta w Wwie). Poziom tam jest sredniawy i czasami niestety marny, a jesli chcesz potem robic magistra na prawdziwym uniwersytecie mozesz miec z tym problem, trzeba robic kursy uzupelniajace (platne ofc) zanim mozna zlozyc papiery.

Pozdrawiam,

Aise
 
 
perla 
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Wrz 2011
Posty: 13
Wysłany: Śro Sty 11, 2012 11:59 pm   

A mi chodzi właśnie o przeniesienie po np 1 roku studiów. Jak to wygląda?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group