NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pare pytań na temat studiów w języku angielskim w Holandii
Autor Wiadomość
Aise 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 10 Sty 2012
Posty: 50
Wysłany: Wto Maj 29, 2012 1:14 pm   

Pre-master to taki rok wyrównawczy na 30-45 jednostek dla osób z HBO które chcą iść na MSc. I nawet, jeśli masz te same przedmioty, mogą kazać Ci je powtarzać... powiedzą, że oni mają inny poziom i więcej wymagają, albo że możesz sobie wybrać np. inny przedmiot z pierwszego roku magistra, ale pre-master masz zrobić... Przynajmniej u mnie na uniwersytecie tak jest. Ja się wymigałam głównie tym że miałam ok. 50 jednostek więcej na inżynierce niż jest normalnie na HBO (robiłam 3 lata w Polsce i tylko ostatni w Holandii, w Polsce miałam tez wyższy poziom i musiałam przedstawić zakres przedmiotów). Negocjacje na temat rezygnacji z pre-master i bezpośredniej aplikacji na MSc musiałam odbywać osobiście, bezpośrednio z opiekunem kierunku (dla Ciebie: http://www.vu.nl/nl/oplei...tact/index.asp) i złożyć umotywowane podanie do Faculty Examination Board (Examencommissie).
Ostatnio zmieniony przez Aise Wto Maj 29, 2012 1:16 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Wto Maj 29, 2012 2:11 pm   

Tak tylko ze ja te przedmioty chce isc robic u nich na uniwerku :P Wiec roznica poziomu sie raczej nie wywina ;)
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Aise 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 10 Sty 2012
Posty: 50
Wysłany: Wto Maj 29, 2012 2:38 pm   

Jak masz takie możliwości to super ^ ^
Dobre wyniki i motywacja dużo mogą zdziałać (: Trzeba walczyć o swoje, ale wiadomo, że jak ktoś jest przecietny to wyjątków dla niego robić nie będą... A jak masz czym się wykazać (dobre oceny, szerszy zakres programowy itp.) to jest pole do negocjacji. Jesteś na razie na propedeutse więc jeszcze sporo przed Tobą. Jak już będziesz kończyć licencjat polecam poprosić swojego opiekuna kierunku i/lub opiekuna na stażu o list polecający - może Ci pomóc dostać się tam gdzie chcesz (:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group