NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kurs jez.holenderskiego nie bedzie finansowany
Autor Wiadomość
bea111 
Poczatkujacy


Dołączyła: 08 Wrz 2010
Posty: 28
Skąd: Friesland
  Wysłany: Pon Maj 09, 2011 9:19 pm   kurs jez.holenderskiego nie bedzie finansowany

Witam,dzis nauczycielka na kursie powiedziala,ze w krótce gminy nie bedą finansowac kursów nauki jez.holenderskiego.Ja mam roczny kurs i tylko dopłacam 220 euro.Normalnie kosztuje 6tyś.Gdybym chciała zrezygnować w trakcie,to bym musiała tyle zwrócićPowiedziała,ze to jest ostatni dzwonek na zapisywanie sie.Pozdrawiam :039:
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Wto Maj 10, 2011 8:53 am   

A coś mi świta po głowie że od nowego roku nie miały być już dofinansowywane...
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
adamek88
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 113
Wysłany: Wto Maj 10, 2011 8:08 pm   

bea111, a skąd Ty jesteś? Ja mieszkam w Bredzie i w gminie mi powiedzieli że nie dostanę dofinansowania, że jako obywatel UE nie łapię się do grupy którą dofinansowują
 
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Wto Maj 10, 2011 8:26 pm   

Moja gmina w ogóle nie finansuje już kursów językowych. Od ponad roku.
Mój mąż miał tyle szczęścia że uitzendbureau przez które pracuje zorganizowało kurs językowy dla wszystkich chętnych Polaków.
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
bea111 
Poczatkujacy


Dołączyła: 08 Wrz 2010
Posty: 28
Skąd: Friesland
Wysłany: Wto Maj 10, 2011 11:45 pm   dofinansowanie

Jestem z Friesland.Gmina Grou pod Leeuwarden.Kierowniczka szkoły mówiła,ze mozna jeszcze sie zapisac,ale to jest ostatni dzwonek,ze w całej Holandii nie bedzie dofinansowania.Mowiła,ze jak mamy znajomych Polakow,zeby powiadomic ich.Bez ukonczonego kursu i egzaminu,nie bedzie mozna zdobyc paszportu w przyszłosci,a płacić 6 tyś,to kupa kasy!Dobry samochód mozna za tyle kupić...Nie dość ze mamy do zapłaty 220euro,to jeszcze rozłożone na raty.Dwa razy w tygodniu po 3 godziny.Po roku z meżem musimy stawić sie na egzamin w Zwoole.
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Śro Maj 11, 2011 8:50 am   

bea111, do paszportu nie potrzebujesz zadnego kursu. musisz tylko zdac egzamin.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
bobikpl 
Super gaduła
:)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 352
Skąd: Friesland
Wysłany: Śro Maj 11, 2011 4:20 pm   

Wydaje mi się że dużo Polaków w sprawie kursu zostaje odprawionych z kwitkiem przez osoby z gminy które nie mają rozeznania w temacie lub im się nie chce.
Kursy inburgeringscursus są prowadzone na zlecenie gmin w ośrodkach,szkołach językowych itp ,które pewnie mają z tego super biznes,płacone od "głowy".
Można się udać do takiego ośrodka i zapisać,oni sobie już tam z gminą załatwią .
 
 
bea111 
Poczatkujacy


Dołączyła: 08 Wrz 2010
Posty: 28
Skąd: Friesland
Wysłany: Śro Maj 11, 2011 10:29 pm   

Mój mąż pare miesięcy wcześniej jezdził do Franeker sam,jak jeszcze ja byłam w Polsce z dziecmi,a jak dostalismy mieszkanie z gminy pod Grou,to spytał sie w gminie o mozliwosc kursu dla mnie,to sie zgodzili i tez sami z siebie przeniesli go do Grou i razem uczęszczamy.Super sprawa ten kurs,zwłaszcza,ze ja przyjezdzajac w styczniu,to ani be,ani me..Kontakt z ludzmi,dużo nauki,wesoło,kawka,herbatka plus batoniki. :035:
 
 
slodka_milka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 03 Gru 2010
Posty: 13
Skąd: z daleka
Wysłany: Pon Maj 16, 2011 10:37 pm   

tez tak słyszałam, ze juz nie bedzie finansowany :/ szkoda. ciesze sie, ze choc moglam zalapac sie na NT1. bardzo mi ten kurs pomogl. czy ktos wie, jak wyglada sprawa z NT2? ile kosztuje? czy rowniez nalezy przygotowywac portfolio? pozdrawiam :039:
 
 
martyna_k 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 26 Sty 2008
Posty: 71
Wysłany: Pon Maj 16, 2011 10:52 pm   

W tamtym roku prosiłam o kurs języka...coś podobno nie wyszło i nie znaleziono w ogóle mojego zgłoszenia. Teraz znów zwlekają...Chciałam załapać się na kurs w Bredzie, udało się tylko mojej mamie, która sama czekała pół roku...moje gemeente odwlecze sprawę mojego kursu zapewne do momentu, gdy nie będzie go już finansować i sama za wszystko będę musiała zapłacić...ale sprytni!
_________________
Nie jestem zupą pomidorową, żeby mnie wszyscy lubili.
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Wto Maj 17, 2011 12:07 am   

Kilanascie lat temu tez trzeba bylo sobie samemu zaplacic za kurs i nikt tak nie narzekal :119:
_________________
Leven is.
Geven en Nemen.
Meestal nemen we te veel!
 
 
 
chris-nb 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 57
Wysłany: Wto Maj 17, 2011 1:54 pm   

a teraz zachecasz ludzi do 'nie narzekania', bo ktos moglby miec lepiej - bo za darmo, tak?
nauczyla sie jezyka, a innym juz nie pozwoli..
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Wto Maj 17, 2011 8:42 pm   

Nauczylam sie jezyka,ale tez musialam za to zaplacic,wiec w czym problem?
_________________
Leven is.
Geven en Nemen.
Meestal nemen we te veel!
 
 
 
chris-nb 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 57
Wysłany: Śro Maj 18, 2011 11:17 am   

skoro byla mozliwosc nauki za darmo, i wciaz taka istnieje lecz nie dla obywateli EU - to dlaczego nie warto sprobowac 'walczyc' o to samo?
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Maj 18, 2011 1:55 pm   

chris-nb napisał/a:
skoro byla mozliwosc nauki za darmo, i wciaz taka istnieje lecz nie dla obywateli EU - to dlaczego nie warto sprobowac 'walczyc' o to samo?


obywatele z poza EU musza w swoim kraju robic inburgering... i dopiero jak go zdadza m oga przyjechac do Holandii... przepisy sie zmienily... gminy dostaja coraz mniej dofinansowania z panstwa wiec i coraz mniej finansuja...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group