NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Mar 04, 2013 11:33 pm
Dodatek do mieszkania
Autor Wiadomość
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Sob Sie 09, 2008 10:49 pm   

Bovendien mag uw inkomen niet te hoog zijn. Niet hoger dan € 20.600 per jaar als u alleen bent, of € 27.950 als u samenwoont.

sa to kwoty od 1 lipca 2008

www.toeslagen.nl
 
 
aska1703 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 06 Mar 2008
Posty: 188
Wysłany: Wto Sie 12, 2008 12:40 pm   

Mam takie pytanko - starajac sie o rozne dodatki np. zorgtoeslag , huurtoeslag , kinderbijslag nie moge przekroczyc pewnego pulapu dochodu rocznego.
Jezeli takie toeslagi zostana mi przyznane to czy zwiekszaja one dochod roczny?
Chodzi mi o to , czy wszelkie dodatki wlicza sie do dochodu?
 
 
ataga 
PRZYJACIEL FORUM

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 478
Skąd: Limburg
Wysłany: Wto Sie 12, 2008 1:24 pm   

przeczytaj jeszcze raz co napisalas!

przeciez jezeli starasz sie o dodatki to jeszcze ich nie masz podajac ile zarabiasz takze nie moze to byc wliczone do twoich poborow!!

pozdrawiam Agata

[ Dodano: Wto Sie 12, 2008 1:25 pm ]
czegos czego jeszcze nie masz nie mozesz wliczac!!
_________________
Wlasciwoscia czlowieka jest bladzic, glupiego- w bledzie trwac.

Cyceron
 
 
 
aska1703 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 06 Mar 2008
Posty: 188
Wysłany: Wto Sie 12, 2008 3:06 pm   

ataga napisał/a:
przeczytaj jeszcze raz co napisalas!

przeciez jezeli starasz sie o dodatki to jeszcze ich nie masz podajac ile zarabiasz takze nie moze to byc wliczone do twoich poborow!!

pozdrawiam Agata

[ Dodano: Wto Sie 12, 2008 1:25 pm ]
czegos czego jeszcze nie masz nie mozesz wliczac!!


Chodzi mi dokladnie o to co napisalam , a wiec np. teoretycznie moje dochody wynosza 25.000.00 e rocznie / tylko z pracy/ i otrzymuje juz jakies toeslagi a staram sie np. o jeszcze inny dodatek. To czy to co juz otrzymuje w formie dodatkow powieksza moj dochod?
Gdy np. bede musiala gdzies podac dochod roczny to czy wliczam te "toeslagi" ?
Prosciej juz chyba pytania zadac nie umiem
Pozdrawiam i czekam na odpowiedz , moze ktos zrozumie o co mi chodzi
 
 
Kasia83 
Poczatkujacy

Dołączyła: 22 Cze 2008
Posty: 19
Skąd: Den Haag
Wysłany: Wto Sie 12, 2008 3:26 pm   

Trochę dziwne jest to co napisała Twoja poprzedniczka, gdyż ja w tym momencie staram się o dofinansowanie do mieszkanie i jest tam pytanie dotyczące np. dziecka a konkretnie czy pobieram jakiś zasiłek na dziecko.Uważam,że na darmo nie pytają i pewnie gdybym wykazała taki dochód na dziecko zostałby on wliczony do rocznych dochodów. Tak myślę...
_________________
Ko
 
 
ataga 
PRZYJACIEL FORUM

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 478
Skąd: Limburg
Wysłany: Wto Sie 12, 2008 8:58 pm   

jezeli dostajesz jeden toeslag a starasz sie o drugi w tej samej instytucji to oczywiscie ze nie podliczasz do swoich dochodow tego jednego toeslag.. a pozatym zazwyczaj wszystkie toeslagen stara sie na jednym formularzu... i nie nie musisz tego doliczac do swoich poborow.
Co do tego ze pytaja sie czy dostaje sie cos na dziecko to jest bardziej z mysla o zasilek taki jak dla pol sieroty lub sieroty. Kinderbijslag nie liczy sie do poborow tak jak wszystkie inne dodatki ktore dostaje sie z fiskusa.

pozdrawiam Agata
_________________
Wlasciwoscia czlowieka jest bladzic, glupiego- w bledzie trwac.

Cyceron
 
 
 
aahonzi 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączyła: 30 Cze 2008
Posty: 13
Skąd: NL
Wysłany: Czw Sie 14, 2008 2:47 pm   

Witam, a czy taki dodatek moge tez otrzymac jezeli wynajmuje dom z mezem (i 2 synów) oraz jeszcze 2 innych osób, nasze koszty z tego tytułu wynosza ok 500 euro miesiecznie (cały dom ok 950) .wszyscy jestesmy na tym mieszkaniu zameldowani w gemente a nasz dochów roczny nie przekracza 20 000, mamy powyzej 23 lat (niestety ..)Aha ,prawdopodobnie jedna z osób z ktora wspólnie wynajmujemy pobiera juz taki dodatek, czy to ma jakies znaczenie?? Z góry dziekuje za pomoc

Pozdrawiam Honorata
 
 
 
Italania 
Gaduła

Dołączyła: 07 Wrz 2007
Posty: 103
Skąd: Nieuw Vennep
Wysłany: Czw Sie 14, 2008 3:07 pm   

tu jest tlumaczenie

[quote="fijne_vent"]Moze byc to lokal wynajmowany od osoby prywatnej ,badz studio w budynku wielolokalowym.Warunkiem jest by kazde z tych lokali mialo wlasne ,osobne wejscie.Jesli lokal nalezy do czesci budynku z umowy najmu musi jasno wynikac wysokosc czynszu za ten lokal.Jesli wysokosc przekroczy kwote max huurtoeslag nie zostaje przyznany.

Nie musi byc to lokal socjalny z gemeente,spoldzielni czy maklera.

Wanneer heb ik recht op huurtoeslag?-Kiedy mam prawo do dodatku czynszowego?

* Uw woning heeft een eigen toegangsdeur, een eigen toilet en keuken.
Miejsce zamieszkania ma wlasne drzwi wejsciowe,wlasna toalete i kuchnie

* Uw huur is niet hoger dan € 621,78 en niet lager dan € 202,95. Als u jonger bent dan 23 jaar, dan mag de huur niet hoger zijn dan € 343,49.
Czynsz nie jest wyzszy niz € 621,78 i nizszy niz € 202,95.W wieku ponizej 23 lat nie wyzszy niz € 343,49

* Uw woning is passend voor uw situatie. Dus bijvoorbeeld niet te ruim of te duur. De gemeente beoordeelt dit.

Miejsce zamieszkania jest dopasowane do danej sytuacji.Nie za duze powierzchniowo i nie za drogie.

Zrodlo: http://www.toeslagen.nl/veelgesteldevragen/

quote]
Jezeli na wasze mieszkanie jest juz przyznawany dodatek, to wydaje mi sie, ze jest on przyznany na calosc (a nie na jedna pare), to znaczy na rodzine, czyli wszystkich tam zameldowanych.Wiec troche dziwne, ze jest dodatek na 950 euro czynszu - to z oplatami?Zalezy ile wynosi 'goly' wynajem.Teoretycznie nie mozesz starac sie o dodatek.
Pozdr :039:
 
 
aahonzi 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączyła: 30 Cze 2008
Posty: 13
Skąd: NL
Wysłany: Czw Sie 14, 2008 3:44 pm   

Hmm, to juz nie wiem bo goły czynsz nie jest nizszy niz 800 euro a to za duzo zeby otrzymac dodatek,a to jest duzy dom z 5 sypialniami, salonem, kuchnia i 2 łazienkami ,garazem i podwórkiem , wejscia sa 2 wiec mogłabym uznac ze mamy swoje choc wiadomo kozystamy z obu.Jezeli nas wspólokator otrzymał dodatek na całosc to znaczy ze nas oszukuje a wiem ze otrzymuje ok 230 euro , na nasze nieszczescie on mieszka juz tu 2 lata i chyba wykorzystuje nasza niewiedze :/ My pałacimy za mieszkanie polowe wiec nam jest najciezej bo paracuje tylko maz a on płaci grosze bo 200 euro , czyli dodatek mu pokrywa całosc i jeszcze mu zostaje ,szok !
 
 
 
Italania 
Gaduła

Dołączyła: 07 Wrz 2007
Posty: 103
Skąd: Nieuw Vennep
Wysłany: Czw Sie 14, 2008 4:08 pm   

aahonzi, jestes pewna, ze te 230 euro to huurtoeslag?A moze on splaca kredyt?Niezly przekret jednak...chcialabym wiedziec jak mu to sie udalo
pozdrawiam
 
 
aahonzi 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączyła: 30 Cze 2008
Posty: 13
Skąd: NL
Wysłany: Czw Sie 14, 2008 4:29 pm   

Tez mnie to pytanie nurtuje, wiem napewno ze dostaje kase na mieszkanie bo sie bezczelnie pochwalił i to prawie 300 (maż sprostował) a teraz dopiero pokojazyłam po przeczytaniu tego postu:/ Moze podał dochody wszystkich domowników i otrzymuje jeden wspólny dodatek, hmm nie mam pojecia ale zamierzam sie dowiedziec :) :074:
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Sie 14, 2008 5:34 pm   

aahonzi, Wydaje mi sie iz nie mozesz starac sie o dodatek na mieszkanie gdyz jak wspomniales cena wynajmu to 950 euro na miesiac i taka tez kwote bedziesz musial podac starajac sie o huurtoeslag... jest to kwota przekaraczjaca stawke ustalona na 630 euro wobec czego jesli chcesz dostawc dofinansowanie do mieszkania musisz je zmienic na takie gdzie huur nie bedzie przekraczal owej wymienieonej wyzej kwoty.Jeszcze jedno by dostac huurtoeslag trzeba spelnic pewne wymagania poczytaj --> http://www.toeslagen.nl/p...html#P227_21004
 
 
aahonzi 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączyła: 30 Cze 2008
Posty: 13
Skąd: NL
Wysłany: Pią Sie 15, 2008 3:52 pm   

To znowu Ja:) okazuje sie ze choc teoretycznie na nasz domek nie powinno dostac sie dodatku to mój wspólokator go otrzymał a zrobił to tak :
Dom wynajety jest na jego szefa , ktory podnajmuje go jemu automatycznie umniejszajac kwote czynszu do wymaganej, nastepnie po otrzymaniu dodatku zaproponował wspólne mieszkanie pozostałym wspóllokatorom ale o dodatku juz nie wspomniał :/ tym oto sposobem za mieszkanie z nami otrzymuje jeszcze kase i nie ponosi rzadnych kosztów, bajka..
Przyznac mu trzeba ze niezle to sobie wykombinował
Podejrzewam ze gdyby ktos na nowo rozpatrzył teraz ten wniosek na dodatek nie było by szans bo na 4 dorosłe zameldowane tu osoby 3 pracuja
Chyba czas poszukac nowego lokum, Pozdrawiam
 
 
 
joanna85 
Poczatkujacy

Dołączyła: 15 Wrz 2008
Posty: 5
Skąd: Roermond
Wysłany: Pon Wrz 15, 2008 3:15 pm   

mam pytanie.
czy za zorg i huurtoeslag otrzymuje sie wyrownanie z poprzednich miesiecy??
 
 
An:) 
Poczatkujacy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Lip 2008
Posty: 18
Wysłany: Pon Wrz 15, 2008 9:09 pm   

joanna85 napisał/a:
mam pytanie.
czy za zorg i huurtoeslag otrzymuje sie wyrownanie z poprzednich miesiecy??


Jesli chodzi o zorgtoeslaag to tak - zlozylam wniosek w lipcu i dostalam wyrownanie od poczatku roku czyli od stycznia 2008. O huurtoeslag nie wiem...
Pozdrawiam :039:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group