NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Mar 04, 2013 11:33 pm
Dodatek do mieszkania
Autor Wiadomość
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Paź 09, 2013 8:22 pm   

Marcin-z, to jest maxymalny dochod na wszystkich domownikow bez znaczenia czy sa to 2 osoby czy wiecej .
Na samotnego maxymalnie 21025€ .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
trojka
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 44
Wysłany: Pon Lis 11, 2013 10:23 am   

Może ktoś będzie wiedział:
Mamy przyznany huurtoeslag, ale kończy nam się kontrakt, będzie on przedłużony i tutaj moje pytanie: poprzedni kontrakt był na męża i tylko on jest podpisany, czy jeśli w kontrakcie wymieniony jest jako strona tylko mój mąż, czy mogę ja ów kontrakt podpisać? Czy to będzie problem dla belastingu? Właściciel twierdzi, że obojętne, ale to nie jemu ewentualnie zastopują huurtoeslag, więc dopytuję :)
 
 
Jadwiga69
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Paź 2013
Posty: 7
Wysłany: Wto Lis 19, 2013 11:08 am   

Ciężko przebrnąć przez 30 stron, więc pozwolę sobie zapytać być może ponownie co wchodzi w skład "servisekosten"? Żeby dostać dodatek huurtoeslag na pewnej stronie znalazłam informację, że "kale huur prijs" nie może przekroczyć 680 euro, czyli że do tego moga dojść opłaty za wodę, prąd, gaz i utrzymanie mieszkania, więc sie zaniepokoiłam po przeczytaniu tutaj, że jakies "servisekosten" sa jednak doliczane do "kale huur prijs". Proszę o wyjaśnienie :)
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Lis 19, 2013 11:41 am   

Jadwiga69,

Jadwiga69 napisał/a:
Żeby dostać dodatek huurtoeslag na pewnej stronie znalazłam informację, że "kale huur prijs" nie może przekroczyć 680 euro, czyli że do tego moga dojść opłaty za wodę, prąd, gaz i utrzymanie mieszkania


zeby otrzymac huurtoeslag Twoj czynsz nie moze przekraczac 681 euro ,bez zadnych oplat takich jak woda, gaz, prad


Jadwiga69,
Cytat:
co wchodzi w skład "servisekosten"?


Cytat:

Servicekosten zijn kosten die bovenop de kale huur van een woning komen.



http://www.rijksoverheid....g/servicekosten

http://www.belastingdiens...sten_tellen_mee


zerknij w linki tam jest wyszczegolnione co wchodzi
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Lis 19, 2013 11:58 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Sty 03, 2014 11:25 am   

olusia1691a napisał/a:
Witam.Mam pytanie odnosnie dodatku mieszkaniowego.Chodzi mianowicie o to, ze maz pracuje od paru miesiecy w Holandi przez posrednika polskiego ale na kontrakcie holenderskim a w tej chwili mieszka jeszcze w domku wraz z pracownikami ale za ok miesiac chcialby sciagnac mnie wraz z dziecmi na stale do Holandi i wynajac domek/mieszkanie. Dlatego pare takich pytan;

1)mąz zarabia ok 1900 euro netto, koszt wynajmu domku to ok 800 euro plus do tego rachunki za prad,gaz i energie.Czy w takim przypadku mozemy sie starac o zasilek mieszkaniowy i ile ok by wynosil.

2)na ogloszeniach jest napisane np;wynajecie mieszkania 600 euro exlusive i czy to jest juz takze czynsz czy sam wynajem, czy ta kwota oznacza u nich czynsz?


3) wszedzie pisza ze to jest dodatek do czynszu a za domek placi sie tylko wynajem bez czynszu to czy w tym przypadku rowniez mozna starac sie o dodatek

Jak wyglada formalnie kwestia wynajecie domku w Holandii..(ile placliscie za kaucje i maklera)

Kiedys bylismy za granica razem przez kilka miesiecy i rowniez szukalismy czegos do wynajecia...

problem pojawial sie jak tylko wchodzilismy do jakiegokolwiek posrednika nieruchomosci... widzial ze polacy i od razu mowil ze nie ma zadnych ofert...nie wiem czy to przypadek czy faktycznie polakom jest ciezko cos znalezc mimo ze w internecie jest sporo ofert
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Pią Sty 03, 2014 11:40 am   

olusia1691a

Ad.1. Maz zarabia ponad 29325 e rocznie brutto,wiec NIE zalapiecie sie na huurtoeslag.
Ad.2. huur 600 e exclusief - to jest czynsz ZA wynajem bez oplat za prad,gaz,wode etc.
Ad.3. patrz pkt 1
olusia1691a napisał/a:
Jak wyglada formalnie kwestia wynajecie domku w Holandii..(ile placliscie za kaucje i maklera)

To wymaga czasu.Nie znajdziesz mieszkania z dnia na dzien,a nawet z tygodnia na tydzien.
 
 
Emmely
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 25
Wysłany: Sob Sty 04, 2014 9:32 pm   

Jadwiga69 napisał/a:
Ciężko przebrnąć przez 30 stron, więc pozwolę sobie zapytać być może ponownie co wchodzi w skład "servisekosten"? Żeby dostać dodatek huurtoeslag na pewnej stronie znalazłam informację, że "kale huur prijs" nie może przekroczyć 680 euro, czyli że do tego moga dojść opłaty za wodę, prąd, gaz i utrzymanie mieszkania, więc sie zaniepokoiłam po przeczytaniu tutaj, że jakies "servisekosten" sa jednak doliczane do "kale huur prijs". Proszę o wyjaśnienie :)


Azeby dostac huurtoeslag musisz wypelnic rubryki gdzie jest napisane kale huurprijs, czyli sume jaka placisz za wynajem. Gaz, woda i prad nikogo nie interesuje w tej kwestii. Pytaja rowniez o service kosten co czasami jest a czasami nei ma. To zalezy od wlasciciela i mieszkania. Czesto mieszkania w blokach maja wyszczegolniony oddzielnei service kosten. Wlicza sie do tego oplate za sprzatanie klatki, oswietlenie pomieszczen piwnicznych badz jakies tam servicowe glupoty. Ok. jesli chcesz sie dowiedziec czy masz prawo do huursubsidie to wejdz na strone mijn toeslagen i wypelnij przykladowy formularz. Wyskoczy Ci czy masz prawo czy tez nie. oficjalnei radze przez digi. to super proste przy malej znajomosci jezyka. Mala uwaga zeby dostac huurtoeslag musi byc to samodzielne mieszkanie z wlasna toaleta, kuchnia i lazienka. To jest rowniez w formularzu zawarte. Chyba ze cos zmienili bo to nigdy nie wiadomo.

[ Dodano: Sob Sty 04, 2014 9:44 pm ]
Mathnl napisał/a:
olusia1691a

Ad.1. Maz zarabia ponad 29325 e rocznie brutto,wiec NIE zalapiecie sie na huurtoeslag.
Ad.2. huur 600 e exclusief - to jest czynsz ZA wynajem bez oplat za prad,gaz,wode etc.
Ad.3. patrz pkt 1
olusia1691a napisał/a:
Jak wyglada formalnie kwestia wynajecie domku w Holandii..(ile placliscie za kaucje i maklera)

To wymaga czasu.Nie znajdziesz mieszkania z dnia na dzien,a nawet z tygodnia na tydzien.


Ok. Moge Ci odpowiedziec na podstawie doswiadczenia z ostatniej reki. Wynajecia studia w Hadze to koszt calkowity z energia ok. 500 Euro. Studio to jeden pokoj ok. 25 m kw plus mala kuchenka i super mala lazienka. Ubikacja wspolna na pietrze. Wlascicielowi placisz czynsz za 2 miesiace z wyprzedzeniem. Maklerzy pobieraja borg i na to nie ma regul ile on wynosi. Czasami jest to 300 euro, czasami 600. Ten borg zostaje Ci zwrocony jesli w czasie okreslonym na umowie rezygnujesz z mieszkania.
W Amsterdamie, Utrechcie itd. sa ceny jeszcze wyzsze. Domek jednorodzinny to koszt ponad 1200 euro (tania wersja).Domki w zabudowie szeregowej prywatnie wynajete to tez suma ok. 1000 euro plus oplaty. Sprawa wyglada inaczej przy granicy niemieckiej. Mysl czasami o stawkach ok. 200 czy 300 Euro nizszych.

[ Dodano: Sob Sty 04, 2014 9:52 pm ]
trojka napisał/a:
Może ktoś będzie wiedział:
Mamy przyznany huurtoeslag, ale kończy nam się kontrakt, będzie on przedłużony i tutaj moje pytanie: poprzedni kontrakt był na męża i tylko on jest podpisany, czy jeśli w kontrakcie wymieniony jest jako strona tylko mój mąż, czy mogę ja ów kontrakt podpisać? Czy to będzie problem dla belastingu? Właściciel twierdzi, że obojętne, ale to nie jemu ewentualnie zastopują huurtoeslag, więc dopytuję :)


Jesli mieszkasz razem z mezem to dla belastingdienst nie ma znaczenia kto i jaki ma kontrakt. Huurtoeslag dostajesz z wyprzedzeniem. Po roku sprawdzaja ile zarobiliscie. Sprawdzaja wszystkie osoby zameldowane czyli i Ciebie. Wlasciciel ma racje, to nei ma znaczenai kto ma kontrakt. Liczy sie ile zarobiliscie wspolnie. Mala uwaga, huurtoeslag zalezy od wysokosci zarobkow i wysokosci czynszu. Jesli tutaj sie cos zmienia to warto w trakcie roku naniesc poprawki. zrobisz to na stronie mijn toeslagen przy uzyciu digi code.
W ten sposob albo zyskasz, albo nie bedziesz musiala oddawac.
 
 
kamil27 
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 13
Wysłany: Nie Lut 23, 2014 8:54 pm   

witam czy mam szanse na dofinansowanie do mieszkania place 658e. miesiecznie a moj do brutto to ok. 23.500tys,euro
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Lut 23, 2014 9:16 pm   

kamil27,

niestety nie zalapiesz sie twoj dochod brutto przekracza >>> 21600



Cytat:
U krijgt geen huurtoeslag, omdat uw inkomen hoger is dan € 21.600.


zrodlo
http://www.belastingdiens...lpen/toeslagen/
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Pon Lut 24, 2014 12:39 am   

Mam pytanie, czy w panelu Mijn Toeslagen pole: Uw rekenhuur per maand XXX i podana kwota to liczba bez kosztów serwisowych czy już z wliczonymi kosztami?

Wygląda to tak:

Kale huur per maand € 500
Uw rekenhuur per maand € 500

Jednakże przy drugiej kwocie jest objaśnienie:
Cytat:
Bij de berekening van uw huurtoeslag gaan wij uit van de rekenhuur. Dit is de kale huurprijs plus maximaal € 12 voor elk van de volgende maandelijkse servicekosten:

energiekosten voor gemeenschappelijke ruimten
schoonmaakkosten voor gemeenschappelijke ruimten
kosten voor de diensten van een huismeester
bepaalde kosten voor dienst- en recreatieruimten


Tak więc nie powinno być powiększone o koszty serwisowe, które też ponoszę odpowiednio po € 12 za 2 pozycje?
 
 
kiniolek
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 2
Wysłany: Wto Kwi 08, 2014 10:48 am   wykupiony dom

czy jest mozliwosc dostania dodatku do kupionego domu??
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Wto Kwi 08, 2014 2:32 pm   Re: wykupiony dom

kiniolek napisał/a:
czy jest mozliwosc dostania dodatku do kupionego domu??


Huurtoeslag jest tylko do mieszkania wynajmowanego, nie kupionego.
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
justyna200
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 1
Wysłany: Śro Kwi 16, 2014 12:27 pm   pytanie

Witam ma pytanie o dodatek. mianowicie jeżeli mieszkam z partnerem "chlopakiem" nie mezem i tylko on ma meldunek to czy ja rowniez musze sie zameldowac jezeli staramy sie o dodatek do mieszkania?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Kwi 16, 2014 6:00 pm   

justyna200

przeciez w tym temacie odpowiadalismy juz wiele razy na to pytanie , tak trudno zerknac kilka stron do tylu ?
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
damian900815
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 7
Wysłany: Sob Maj 24, 2014 12:46 pm   

Witam. Zostało mi przyznane dofinansowanie do mieszkania, ale dostałem list, że nie mogą mi wysłać pieniędzy bo nie mają mojego numeru konta. Dodali że moge podać numer przez toeslagen.nl uzywajac DigiD. szukałem tego ale nie moge znaleźć gdzie mam podać ten numer. Proszę o pomoc, jak mam podać numer konta przez toeslagen.nl?
Z góry dziękuję
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group