NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Mar 04, 2013 11:33 pm
Dodatek do mieszkania
Autor Wiadomość
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Sob Maj 24, 2014 2:09 pm   

Po prawej masz opcję Administratie i tam zaznacz Ik heb een ander rekeningnummer (Posiadam inny numer rachunku).
 
 
patrycja90
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Lis 2014
Posty: 25
Wysłany: Czw Lis 27, 2014 11:29 am   

Mam pytanie odnosnie dodatku na mieszkanie, złożyłam wniosekw listopadzie, od 01 listopada mi przysługuje, mam informalcje na swoim digid o kwocie jaka dostane jednak pieniadze zostana wyplacone kiedy otrzymam decyzje w zakladce moje decyzje, jeszcze nic nie dostalam. Ile czeka sie na taka decyzje i pieniadze? Po co mi informacja ile dostane skoro decyzja moze byc ze nie dostane, nierozumiem tego... Chcialabym wiedziec poprostu ile sie czeka na to....
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Lis 27, 2014 12:10 pm   

patrycja90,

Czy teraz w kazdym temacie, ktory dotyczy dodatkow bedziesz zadawala to samo pytanie ?

przeciez to kiedy otrzymasz toeslag zalezy od belastingdienst , po zalogowaniu na ich strone bedzie to widoczne

na decyzje mozna czekac do szesciu tygodni .
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Marcyś 
Poczatkujacy

Dołączyła: 19 Kwi 2015
Posty: 22
Wysłany: Pią Kwi 24, 2015 1:35 pm   

Witam :)
przeczytałam kilkanaście stron tego postu i mniej więcej wiem już jakie są wymagania odnośnie dodatku :) Ale mam pytanie takie kiedy mogę się o niego ubiegać ? znaczy się wiem że od dnia zameldowania bo to warunek konieczny żeby go dostać ale chodzi mi o to czy jeśli dzisiaj się zamelduję to czy od razu mogę składać taki wniosek o dodatek ? czy są jakieś wymagania że np muszę przebywać zameldowana jakiś czas i dopiero po nim mogę składać wniosek ?
 
 
patrycja90
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Lis 2014
Posty: 25
Wysłany: Pią Kwi 24, 2015 6:50 pm   

Od dnia zameldowania, a w zasadzie z tego co sobie przypominam tam jest informacja ze mozna od 1 dnia miesiaca, czyli meldujesz sie 5.05 a dodatek masz od 01.06. Nie jestem pewna, ale malo istotne :) . Od razu mozesz sie zglaszac
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Kwi 24, 2015 7:39 pm   

Marcyś napisał/a:
Ale mam pytanie takie kiedy mogę się o niego ubiegać ?


mozesz sie ubiegac.. ale wasze wspolne dochody nie moga przekroczyc jednak pewnego pulapu

poprawialam
mozesz sie ubiegac wtedy ,kiedy czynsz za mieszkanie nie bedzie wyzszy niz € 710,68
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Kwi 24, 2015 8:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Kwi 24, 2015 7:40 pm   

Marcyś, wszystkoe wymagania /prawa/obowiazki odnoscnie dodatku do czynszu
http://www.belastingdiens...uurtoeslag_2015

[ Dodano: Pią Kwi 24, 2015 7:44 pm ]
Gochna H, w podanym przezemnie linku widnieje wysokosc czynszu € 710,68 na rok 2015 .
I jest cos o vermogen nie moga byc wyzsze jak€ 21.330 w to wliczaja sie vermogen w i poza NL . Czyli oszczednosci , nieruchomosci itd .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Kwi 24, 2015 7:58 pm   

baileys napisał/a:
wysokosc czynszu € 710,68 na rok 2015 .


Masz racje ja podalam huurtoeslag jeszcze z 2014 ,a prawda jest taka, ze od 2015 to sie zminilo .dzieki za poprawke .
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Marcyś 
Poczatkujacy

Dołączyła: 19 Kwi 2015
Posty: 22
Wysłany: Pią Kwi 24, 2015 8:18 pm   

Gochna H, baileys, dzięki :) czyli się zwiększyło jednak bo jak czytałam dzisiaj wasze forum to wynikało że 630 :) super. tylko pozostaje jedno pytanie odnośnie dochodów :D bo sa tam wymagane kwoty których nie można przekroczyć, ALE.. skoro będę tam zatrudniona dopiero od września to mam im dochody jak wykazać ? :D skoro jeszcze nie będę wiedziała jakie są za cały rok? :D wystarczy że przedstawię swoją umowę i wynagrodzenie miesięczne i oni sobie przeliczą mam rozumieć ? :) w razie przekroczenia jednak w ciągu roku gdy np moje dochody ulegną zmianie to rozumiem że będą dopłaty z mojej strony albo wyrównanie z ich strony ? :P
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Pią Kwi 24, 2015 11:17 pm   

Marcyś napisał/a:
skoro będę tam zatrudniona dopiero od września to mam im dochody jak wykazać ? :D skoro jeszcze nie będę wiedziała jakie są za cały rok?


Podajesz przewidywane dochody. Po zakonczeniu roku podatkowego otrzymujesz definitywne rozliczenie. To sie tyczy rowniez innych dodatkow.
Ostatnio zmieniony przez Mathnl Pią Kwi 24, 2015 11:19 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Marcyś 
Poczatkujacy

Dołączyła: 19 Kwi 2015
Posty: 22
Wysłany: Sob Kwi 25, 2015 10:22 am   

Mathnl, rozumiem :038: dziękuję :)
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Kwi 26, 2015 4:19 pm   

gadabout napisał/a:
Witam

To mój pierwszy post na tym forum, zarejestrowałem się ponieważ mam pewne zapytania odnośnie dofinansowań, a o nich przewija się mowa w tym temacie

Wysłałem zgłoszenie o dofinansowanie do mieszkania (huurtoslag) oraz ubezpieczenia zdrowotnego (Zorgtoeslag)
Mieszkam w mieszkaniu (Rotterdam) samemu od 1.02.2015r. dofinansowanie w ramach moich niskich zarobków mi przysługuje. Niestety nie mam żadnej odpowiedzi na www.mijn.toeslagen.nl <-- orientuje się ktoś ile czasu mogę oczekiwać na odpowiedź w/w ponieważ czekam miesiąc, a niestety moje umiejętności językowe nie pozwalają mi na porozumienie się w Belastingu. A druga sprawa, że planuję wymeldować się wraz z ostatnim dniem maja tego roku - czy w ramach tego przepadnie moje ewentualne dofinansowanie za te 4 miesiące ??

z góry dziękuje za konstruktywne odpowiedzi, pozdrawiam !
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Kwi 26, 2015 10:26 pm   

Cytat:
orientuje się ktoś ile czasu mogę oczekiwać na odpowiedź w/w ponieważ czekam miesiąc
czeka sie jakies 6-8 tygodni

Cytat:
A druga sprawa, że planuję wymeldować się wraz z ostatnim dniem maja tego roku - czy w ramach tego przepadnie moje ewentualne dofinansowanie za te 4 miesiące ??
nie przepadnie BD jak zacznie wyplacac to juz bedzie wyplacal co miesiac
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Nie Kwi 26, 2015 10:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gadabout 
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Kwi 2015
Posty: 6
Wysłany: Pon Kwi 27, 2015 12:02 pm   

Panicelinka napisał/a:
Cytat:
orientuje się ktoś ile czasu mogę oczekiwać na odpowiedź w/w ponieważ czekam miesiąc
czeka sie jakies 6-8 tygodni

Dziękuję za odpowiedź. O tym, że czeka się od 6 do 8 tygodni doczytałem w internecie.
Rozumiem, że jeśli pojawia się mi ich "wyliczenie" ile mi się należy, to znaczy, że odpowiedź jest w toku ?


Cytat:
A druga sprawa, że planuję wymeldować się wraz z ostatnim dniem maja tego roku - czy w ramach tego przepadnie moje ewentualne dofinansowanie za te 4 miesiące ??
nie przepadnie BD jak zacznie wyplacac to juz bedzie wyplacal co miesiac[/quote]

Bardziej niż wypłacanie co miesiąc miałem na myśli, że:
- jeśli wymelduję się do końca maja, a w tym czasie nie dostanę od nich Decyzji (zgłoszenie wysłałem pod koniec marca) to czy wtedy bez ich decyzji nie uchylą mi ewentualnych zwrotów za 4 miesiące, w których byłem zameldowany na tym mieszkaniu?
Przepraszam o ile coś pomotałem ;)
 
 
wnt
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Kwi 2015
Posty: 14
Wysłany: Sob Maj 23, 2015 5:27 pm   

Witajcie,

Czy jest jakaś szansa na dodatek do mieszkania, jeśli czynsz wynosi 1025 euro, a mieszkamy w 3 osoby? Z tego co widziałem we wniosku o dodatek to jeśli dzieli się czynsz na osoby i wynosi ona minimalne 223 euro to jest jakaś szansa.

Any ideas?

[ Dodano: Sob Maj 23, 2015 5:30 pm ]
Dodam, że moje dochody to mniej niż 21 tysięcy euro brutto rocznie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group