NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Mar 04, 2013 11:33 pm
Dodatek do mieszkania
Autor Wiadomość
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Maj 23, 2015 7:13 pm   

wnt napisał/a:
Z tego co widziałem we wniosku o dodatek to jeśli dzieli się czynsz na osoby i wynosi ona minimalne 223 euro to jest jakaś szansa.
to jakies pozaziemskie formularze widziales . Nigdy tak nie bylo i raczej nie bedzie .
1) czynsz sam w sobie juz jest zawysoki poniewaz w tym roku moze maximalnie wynosic €710
2)wspolne dochody wszystkich mieszkancow razem nie moga przekraczac €29.800 .
3) czynszu sie nie dzieli na ilosc osob w mieszkaniu nigdy tak nie bylo i nie bedzie .
4) jezeli kazde was ,a oddzielne wejscie , swoja lazienke i swoja kuchnie czyli osobne mieszkania w danym domu to mozecie kazdy sie odzielnie starac o czynsz o ile kazdy z was ma odzielny kontrakt na najem .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Nie Maj 24, 2015 7:05 am   

baileys,

Dodam jeszcze pod punkt 4 ze numery mieszkan musza byc rozne, czyli np. 27a, 27b, 27c i musza byc wpisane jako osobne mieszkania w Kadaster.

Jako student jeszcze musielismy zmieniac numery mieszkan na a/b/c itd., bo Belastingdienst podliczyl nam wszystkim razem dochody, cale szczescie ze w Kadaster mieszkania byly wpisane osobno, i wystarczylo tylko zmienic numer mieszkania na 27a.

Oczywiscie wszystko trwalo z pol roku i pare siwych wlosow.
Ostatnio zmieniony przez GeraltRivia Nie Maj 24, 2015 7:06 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wnt
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Kwi 2015
Posty: 14
Wysłany: Nie Maj 24, 2015 4:14 pm   

baileys napisał/a:
wnt napisał/a:
Z tego co widziałem we wniosku o dodatek to jeśli dzieli się czynsz na osoby i wynosi ona minimalne 223 euro to jest jakaś szansa.
to jakies pozaziemskie formularze widziales . Nigdy tak nie bylo i raczej nie bedzie .
1) czynsz sam w sobie juz jest zawysoki poniewaz w tym roku moze maximalnie wynosic €710
2)wspolne dochody wszystkich mieszkancow razem nie moga przekraczac €29.800 .
3) czynszu sie nie dzieli na ilosc osob w mieszkaniu nigdy tak nie bylo i nie bedzie .
4) jezeli kazde was ,a oddzielne wejscie , swoja lazienke i swoja kuchnie czyli osobne mieszkania w danym domu to mozecie kazdy sie odzielnie starac o czynsz o ile kazdy z was ma odzielny kontrakt na najem .

No trudno, pytam, nie zamierzam kombinować i oszukiwać :-)
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Maj 25, 2015 6:17 pm   

GeraltRivia napisał/a:
Dodam jeszcze pod punkt 4 ze numery mieszkan musza byc rozne, czyli np. 27a, 27b, 27c i musza byc wpisane jako osobne mieszkania w Kadaster.
fakt zapomnialam o tym fakcie :-P
:030:
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Pon Wrz 14, 2015 1:50 pm   

Czy kalkulator dodatków na stronie belastingu zawiera poprawne limity dochodów?
Pobieram dodatki, traktuje to jako nieoprocentowaną pożyczkę i teraz zwracam. Dochód nieznacznie przekroczony niż limit, ale nie musze zwracać całości - jak więc jest to liczone?

Kalkulator pokazuje, że nic mi się nie należy bo mam za duże dochody.
Natomiast Belasting twierdzi, że mam zwrócić tylko część tego co dostałem.

Co jeszcze urząd skarbowy bierze pod uwagę bowiem albo limity na stronie są błędne, albo się gdzieś walneli?
To jest pismo definitywne więc już ostateczne rozliczenie za 2014.
 
 
Madziuchna 
Poczatkujacy

Dołączyła: 21 Lut 2009
Posty: 35
Skąd: a dużo by pisac...
Wysłany: Pią Paź 23, 2015 6:17 pm   

Hej. Wynajmuje dom wolnostojący z jednym wejsciem od maklera czynsz miesiecznie wynosi 1300€ + opłaty to jakieś 1600€ razem. Moje pytanie jest takie czy dałoby radę uzyskać dofinansowanie do tego wynajmu? Pozdrawiam
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Pią Paź 23, 2015 8:38 pm   

Nie, bo oplata za wynajem jest za wysoka
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Madziuchna 
Poczatkujacy

Dołączyła: 21 Lut 2009
Posty: 35
Skąd: a dużo by pisac...
Wysłany: Nie Paź 25, 2015 8:53 am   

szkoda. ale niestety w okolicy nie ma nic tańszego do znalezienia :-(
 
 
x92ania92x
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Maj 2015
Posty: 14
Wysłany: Pią Lut 26, 2016 6:10 pm   

Jest możliwość dofinansowania z huurtoeslag jak weźmie się mieszkanie od maklera?
Dzięki za odpowiedź
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Lut 26, 2016 7:34 pm   

x92ania92x, taka sama mozliwosc jak i na mieszkaniu z woningstichting . Czyli wskaznikami jest czynsz i dochody .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pią Lut 26, 2016 7:35 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
k8h8
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Cze 2015
Posty: 5
Wysłany: Pon Lis 14, 2016 9:20 am   

Cześć,

mam małe pytanie dotyczące przydziału dodatku do mieszkania.
Mieszkam w szeregowcu, który jest podzielony na dwa studia (jedno na górze, jedno na dole). wejścia są osobne, kuchnia i łazienka też, wszystko generalnie jak w dwóch osobnych lokalach. jedyny problem to jeden adres (nie ma podziału typu a i b). czy zatem mogę starać się sama o przydzielenie mi dodatku czy muszę konsultować to ze swoim sąsiadem? jestem normalnie zameldowana, nie mam pojęcia czy mieszkający w tym samym budynku chłopak też jest (jest to dla mnie kompletnie obca osoba).

ah, kontrakty też każdy ma osobno. jedyna rzecz, którą współdzielimy to internet.

będę super wdzięczna za odpowiedź ;)
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Pon Lis 14, 2016 10:03 am   

Pisz o dodatek, tu masz dokładnie wyjaśnioną sytuację:
http://www.belastingdiens...dige_woonruimte
 
 
 
k8h8
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Cze 2015
Posty: 5
Wysłany: Czw Lis 17, 2016 4:25 pm   

Dziękuję za odpowiedź. Byłam tym mile zaskoczona i od razu generalnie poszłam do biura podatkowego, żeby pomogli mi ten dodatek ogarnąć.

I okazało się - przynajmniej według informacji kobiety tam pracującej - że jeśli nie ma tego podziału na chociażby a i b to nie mogę o żaden dodatek się starać. I już sama nie wiem jak to jest. Z informacji, które podane były w dodanym przez Ciebie linku wynikało, że moje mieszkanie normalnie się kwalifikuje.

Może pójdę do innego biura. Bo trochę się jednak boję ogarnąć to przez digID.
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Czw Lis 17, 2016 4:40 pm   

Loguj się DigiD-em na https://mijn.toeslagen.nl/default.aspx i tam masz po lewej huurtoeslag aanvragen.
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Lis 17, 2016 9:30 pm   

k8h8, masz prawo do dodatku nawet jak nie ma podzielone na a i b
Cytat:
Gesplitste woning op 1 huisnummer
Huurt u een zelfstandige woonruimte en is er op uw huisnummer nog een andere woonruimte? Als wij niet weten dat het om een gesplitste woning gaat, tellen wij de bewoners van de andere woning mee als uw medebewoners. Hebben wij die andere bewoners onterecht meegeteld bij de berekening van uw toeslag? Bel dan de BelastingTelefoon om aan te geven dat het om een gesplitste woning gaat.
http://www.belastingdiens...dige_woonruimte
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group