NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wakacyjne i urlopowe
Autor Wiadomość
Angelikaaa 
Poczatkujacy

Dołączyła: 30 Paź 2008
Posty: 1
Wysłany: Czw Paź 30, 2008 3:30 pm   

Pracowałam w Holandii przez agencję pracy, która naliczyła mi przez ten czas ok. 160€ dodatku wakacyjnego. Czy przy wypłacaniu tych pieniędzy odliczany jest jeszcze jakiś podatek? Bo moja agencja twierdzi, że jest odliczane 35% podatku od tej kwoty.
 
 
Misimovic 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 93
Skąd: Europa
Wysłany: Pią Paź 31, 2008 8:55 am   

Witam. Niestety od wakacyjnych też jest odliczany podatek. :039:
 
 
michaxon1 
Poczatkujacy

Wiek: 39
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 5
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 3:19 pm   mam pytanie ile sie czeka na wakacyjne i urlopowe

ile sie czeka na wakacyjne i urlopowe po zakonczeniu umowy??
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 7:04 pm   

Po zakończeniu umowy o pracę najczęściej firmy wypłacaja wakacyjne po okresie 6 tyg.od ostatniego wynagrodzenia.
 
 
michaxon1 
Poczatkujacy

Wiek: 39
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 5
Wysłany: Pią Lis 21, 2008 3:54 pm   

ale czy jest jakis termin w ktorym musza wyplacic pieniadze??poniewaz firma w ktorej pracowalem ciagle mnie zwodzi i przeklada ten termin
 
 
yabolik 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 65
Skąd: z kuchni
Wysłany: Nie Lis 30, 2008 6:29 pm   

Witam

Próbuje dojść co i jak jest wyliczane na rozliczeniu które dostawałem ale jakoś kwoty się nie zgadzają wrrrr Poczytałem wypowiedzi i wydaje mi się że wiem jak mam obliczać tylko ze się nie zgadza. Pracowałem w 3 agencjach i analizuje wyciągi z pierwszej pracy. Proszę o konkretną wypowiesz co jest źle i jak powinienem liczyć od osoby która zna się w temacie.

Ja liczę na podstawie:
10,39 % z kwoty brutto - urlopowe - Vakantiedagen
8 % z kwoty brutto - wakacyjne - Vakantiegeld
3,03 % z kwoty brutto - na święta płatne
0,60 % z kwoty brutto - okolicznościowe

37,30 h * 100% * 7,83 E = 292,06 E brutto
292,06 * 10,39 % = 30,35 E
292,06 * 8 % = 23,36 E
292,06 * 3,03 % = 8,85 E
292,06 * 0,60 % = 1,75 E
--------------------------------
A na wyciągu mam tak:
37,30 h * 100 % * 7,83 E = 292,06 E

Direct uitbetaalde Reserv.
Vakantiegeld 26,50
Vakantiedagen(bovenwet.) 6,22

Loon.salaris 292,06
Direct uitbet. Reserv. 32,72 (jak widze to jest suma 26,50+6,22)
---------
Totaal loon 324,78

Loon voor ZvW: 324,78
Bijdrage ZvW: 7,200% 23,38+

Tabelloon 348,16
Verr,arb.kort. 27,75

Loonbelasting tabel 50,03-
Inhouding ZvW 23,38-

Uit te betalen 274,75
----------------------------------
Reserveringen:
Vak.geld 8%:
Vak.dagen 10,39%: 24,12
Kort verzuim 0,60%: 1,75
Feestdagen 3,03%: 8,85

Więc tak jak widać nie zgadzają się kwoty Reserwy. Nie wiem jak jest z opodatkowaniem ale widze że reserwa jest doliczona do wypłaty brutto i od całości liczony jest podatek. PS wg jakiej stawki podatkowej?

Proszę na przykładzie tego wyciągu wytłumaczyć co jest jak liczone - pomoże to pewnie nie tylko mi ale i wielu osobom próbującym rozszyfrować wyciąg z wypłaty. I proszę by odpowiedziały osoby które naprawde znają sie na rzeczy i wiedzą co i jak wyliczać.

Pozdrawiam

[ Dodano: Nie Lis 30, 2008 6:32 pm ]
PS kiedy reserwa na płatne święta jest wypłacana i analogicznie okolocznościowa bo tego sienie doczytałem a święta już tuż tuż :D
 
 
doronio 
Super gaduła
->OPOLE.ZWM<-


Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 347
Skąd: Amsterdam/Opole
Wysłany: Nie Sty 18, 2009 11:31 pm   

mecenass napisał/a:
Miesiąc temu koledze właśnie skończył się kontrakt. Oczywiście dostał "urlopowe", dziwne to pojęcie, wg mnie to zwyczajne wynagrodzenie pobierane za czas urlopu lub ekwiwalent pieniężny za urlop nie wykorzystany, oraz wakacyjne. On urlopu nie wykorzystał, i dziś pluje sobie w brodę bo oba te dodatki obciążone są stawką 42,5%. (przynajmniej w jego przypadku).
Ja mam zamiar wykorzystać całość urlopu przed końcem kontraktu tj. do końca maja. Jaka będzie stawka podatku na wakacyjnym dam znać, ale nie sądzę by była inna.

Raz do roku rozliczasz sie z podatku prawda? wiec podatek zawsze zostaje WYROWNANY czyli twoj kolega dostanie wiekszy zwrot podatku<badz bedzie mial mniejsza nadplate> niz by dostal wykorzytujac go w calosci.
_________________
Pomóż
http://www.poomoc.pl
 
 
 
endi280 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 8
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 9:53 pm   wakacyjne i urlopowe

WITAM !
Proszę o radę lub pomoc. Mianowicie chodzi mi o wypłatę wakacyjnego i urlopowego. W jakim czasie po skończeniu pracy pracodawca jest zobowiązany do wypłacenia mi tych pieniędzy ??? .Kolego zresztą to nie jeden którzy skończyli pracę nie dostali tych pieniędzy do dnia dzisiejszego, jakie są szanse aby odzyskać te pieniądze nasz skumulowane przez ten cały czas naszej pracy ????? Jesli ktoś jest w stanie pomóc lub podpowiedzieć co robić w tym kierunku z góry bardzo dziękuję za każdą radę .
Pozdrawiam.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 10:06 pm   

Ktos pisal, ze pracodawca ma 6 czy 8 tygodni na wyplate tych pieniedzy
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
endi280 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 8
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 6:47 pm   

witam !
a jeśli będzie taka sytuacja jak z moimi kolegami którzy nie dostali wypłacone do dnia dzisiejszego ?????, gdzie ja mogę się z tym się zgłosić bo wiemy na 90% że zrobi nas w konia .
pozdrawiam
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 6:50 pm   

A keidy koledzy odeszli z pracy?
Istnieje tez mozliwosc, ze wakacyjne bylo doliczane do kazdej wyplaty.

Jak byles czlonkiem zwiazkow zawodowych to mozn sie do nich zwrocic.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Pon Kwi 20, 2009 6:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
endi280 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 8
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 7:06 pm   

jedni skończyli w grudniu , następny skończył w styczniu i jeszcze jeden skończył z końcem marca , a pieniądze napewno nie były dokładane do wypłaty są skumulowane bo wykazane są na salarisach. Nie jesteśmy członkami związków - a oni sa w stanie to wywalczyć ????
dziękuję za poradę . pozdrawiam
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 7:08 pm   

endi280 napisał/a:
jedni skończyli w grudniu , następny skończył w styczniu i jeszcze jeden skończył z końcem marca , a pieniądze napewno nie były dokładane do wypłaty są skumulowane bo wykazane są na salarisach. Nie jesteśmy członkami związków - a oni sa w stanie to wywalczyć ????
dziękuję za poradę . pozdrawiam


Ten z grudnia i stycznia powinni kase dostac - moze trzeba sie upomniac.
Ten z marca - to juz zalezy kiedy konczyl czy na poczatku czy na koncu ;)

Zwiazki napewno pomogloby jesli zawczasu oplacaloby sie skladke - teraz to nie wiem.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
endi280 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 8
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 7:29 pm   

z tego co my wiemy to nasz pracodawca można powiedzieć że na tych wakacyjnych naszych "żeruje " nie tylko na polakach, bo prawdopodobnie nikomu nie wypłaca . upomnieliśmy się już w grudniu powiedział że jak pojedziemy na święta to napewno wszystkim nam pwypłaca , a upominając się przed miesiącem to powiedził że w maju ale będzie wypłacał sukcesywnie do tygodnówki żeby zapłacic mniejszy podatek ???? czy tak może zrobić ??? przecież podatek jest potrącany z moich pieniędzy tak ??? tak ja to rozumiem .
 
 
dachma 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 43
Dołączyła: 03 Wrz 2008
Posty: 58
Wysłany: Pią Lut 04, 2011 4:00 pm   

witam
jak to jest w koncu z wyplata wakacyjnych i urlopowych po nieprzedluzonym kontrakcie?

znajoma czeka juz prawie 7 tydzien a niby w ABU-CAO jest napisane , ze pieniadze te maja byc wyplacone automatycznie, jednak wielu z Was napisalo ze czeka sie 4-6 tygodni...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group