NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wakacyjne i urlopowe
Autor Wiadomość
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Lut 05, 2011 11:41 am   

dachma, czesto pracodawcy przytrzymuja te pieniazki na poczet ewent. kar , mandatow itd . jezeli po paru tyg nic takiego nie zajdzie poprostu wyplacaja ta kase .
Czesto tez ustatnie dni do ukonczenia kontraktu pracownik zostaje wyslany na urlop i wtedy zostaje mu odciagniety ten urlop od dni urlopowych .

[ Dodano: Sob Lut 05, 2011 11:46 am ]
P.S. jezeli czas wyplaty sie przeciaga i nie dowieza sie ex-pracodawcy to warto wyslac do niego list za potwierdzeniem/podpisaniem z tym i tym dniem ma wyplacic wam w/w pioeniadze , ewent. wysyla sie jeszcze jeden taki list , a jak to nie da trezultatu wydsylasz ostateczne aanmaning ze jezeli w przeciagu 2 dni tych pieniedzy nie dostaniesz to oddajesz ta s[prawe do odpowiedniego bioura i od 1 dnia zostana naliczone odsetki. JEzeli bie zrobil ktos tego i bedzie chcial oddac ta sprawe dla incasso lub adwokatae moze dostac odmowe bo takie sa procedury odzyskiwania pieniedzy
_________________
Zyj!- powiedziala nadzieja - Bez ciebie nie moge - odparlo zycie .......
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Nie Gru 09, 2012 8:04 pm   

Mam dni urlopowych jeszcze w godzinach 51. Ile to jest przy stawce 10,77 ?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Gru 09, 2012 8:13 pm   

stroopwafel, no nie mow ze jestes blondynem :-) no chyba ze to podpucha .
51x10,77=549,27
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Nie Gru 09, 2012 8:21 pm   

Dobre he he :026:

Nie bylem pewien czy od urlopowych tak samo jak od wakacyjnych jest podatek.

Ps. Nie bylem blondynem i nawet nie jestem.. :038:


Pozdro
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Gru 09, 2012 8:36 pm   

stroopwafel, a wiec o to ci chodzi: to tak od dni urlopowych jest odciagany podatektaki sam jak i od twoich dochodow . Od wakacynych pieniazkow odciagany jest zawsze podatek z wyzszego progu jaki ci jest odciagany od twoich dochodow . czyli jak ci odciagaja 32% to od wakacyjnych odciagna ci jako zaliczke 42% .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Maj 18, 2013 2:43 pm   

aldek13 napisał/a:
Proszę o informację od jakiej kwoty powinny być naliczane rezerwy Vakantiedagen i Vakntiegeld. W CAO jest napisane, że od wynagrodzenia rzeczywistego, ale nie ma nic na temat, co to jest "wynagrodzenie rzeczywiste". Zauważyłem, że różne agencje naliczają to w różny sposób. Najbardziej oczywistą kwotą byłby iloczyn przepracowanych godzin i stawki godzinowej. Jedna z agencji, w której pracowałem właśnie tak naliczała tzn. Vakantiedagen = (ilość godzin x stawka za godz.+ Wachtdagcompensatie) x 10,39% (rok 2012) i Vakantiegeld (ilość godzin norm. (100%) x stawka za godz. + ilość godzin po godz 18 x 125% x stawka za godz. + Wachtdagcompensatie) x 8%. Wygląda, że to biuro naliczało rezerwy prawidłowo. Inne agencje, niestety, naliczają to znacznie gorzej. Jedna z nich np. robiła podobnie, ale do wyliczeń nie stosowała stawki godzinowej, którą otrzymywałem za pracę, tylko obowiązującą stawkę minimalną. Obecne moje biuro nalicza mi te rezerwy od bardzo niskich kwot, których sposób wyliczania jest mi nie znany i zupełnie niezrozumiały.
Chcę sobie z nimi na ten temat porozmawiać, ale najpierw szukam rzetelnych informacji o tym co mi się należy.
Jeśli ktoś zna przepisy dotyczące tego zagadnienia, to proszę o podanie konkretnych paragrafów lub linków do nich
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
krolik1981
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 22
Wysłany: Pon Lip 29, 2013 12:43 am   Re: wakacyjne i urlopowe

Witam.co mam zrobic pracodawca nie wyplacil mi wakacyjnego oraz niewykorzstanego urlopu. Z gory dzieki za odp.
 
 
zielaczysko 
Gaduła
Zielaczysko


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 108
Skąd: Łódz-Den Haag;)
Wysłany: Śro Sie 21, 2013 9:27 pm   

Pracuje w holenderskiej firmie i mam kontrakty roczne(od 1 stycznia do 31 grudnia,itd...)
Czy istnieje mozliwosc odstepstwa od udzielania mi urlopu platnego(jakies wewnetrzne przepisy czy cos w podobie???)W kontrakcie w jednym z punktow wyraznie jest napisane ze wszystko jest zgodne z CAO.Bede wdzieczny za odpowiedz.
_________________
Zło zawsze powraca.........................
Ostatnio zmieniony przez zielaczysko Śro Sie 21, 2013 9:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Sie 21, 2013 10:14 pm   

zielaczysko, tak jest mozliwe , gdy firma ma bardzo wazne powody i napewno cos takiego jest opisane w CAO .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
zielaczysko 
Gaduła
Zielaczysko


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 108
Skąd: Łódz-Den Haag;)
Wysłany: Nie Sie 25, 2013 11:51 pm   

Rozumiem ze chodzi tu o strone finansowa firmy.....
Wiec zawsze jest jakas luka.ehhhhhh.
No coz,pozostaje mi tylko znalezc kogos kto przesledzi moje dokumenty/swistki ze wszystkich lat (a jest tego troszke :029: ) i powie mi co tak naprawde mi sie nalezy i jak to wyegzekwowac.
_________________
Zło zawsze powraca.........................
Ostatnio zmieniony przez zielaczysko Nie Sie 25, 2013 11:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Sie 26, 2013 6:26 pm   

zielaczysko napisał/a:
Rozumiem ze chodzi tu o strone finansowa firmy
nie koniecznie finansowa , kiedys jak pracowalam w duzej firmie odmowiono mojej kolezance na dany czas urlopu ( w czasie wkacyjnym ) bo ludzie z dzieci w wieku szkolnym maja pierwszenstwo i bylo za malo pracownikow .
W zeszlym tygodniu nasz starszy syn dal papiery na urlop na grudzien i mu odmowiono bo w ich firmie musisz wakacje/urlop zglaszac conajmniej 6 m-cy wczesniej i na ten czas juz wszystko bylo poplanowane , mi kieys tez nie dano urlopu bo byl ogrom pracy i dany projekt musial na czas byc wykonany
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pon Sie 26, 2013 6:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zielaczysko 
Gaduła
Zielaczysko


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 108
Skąd: Łódz-Den Haag;)
Wysłany: Pon Sie 26, 2013 8:25 pm   

halo halo......jeste malenka roznica-moj pracodawca WOGOLE nie placi pieniazkow za urlop...... :029: .Z tego co jest mi wiadomo te dni oplacane sa tylko pracownikom na "stalych"kontraktach.
Na moich dokumentach nawet nie widnieje posrod wielu skrotow cos takiego jak "dni urlopowe".

Co do dokumentow-
Wolal bym nie zamieszczac moich dokumentow na forum(zbyt wielu zyczliwych "rodakow").
Ale jesli to mozliwe prosil bym o podanie innego rodzaju kontaktu na PW (GG.,e-mail,nr.tel.)
Wowczas napewno skorzystam z oferty pomocy i wyjasnienia wszystkiego :083: .
Dziekuje.
_________________
Zło zawsze powraca.........................
Ostatnio zmieniony przez zielaczysko Pon Sie 26, 2013 8:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Sie 26, 2013 9:40 pm   

zielaczysko, dni urlopowe ma kazy czy to na stalym kontrakcie czy na flex czy na telefon , kazdy kto pracuje ma prawnie ustalone ile tych dni ma w roku . Jak i ile jest to opisane w CAO odpowiedniego dla anego sectoru .
Cytat:
Iedere werknemer heeft recht op vakantiebijslag en vakantiedagen. De hoogte van de bijslag en het aantal dagen waar een werknemer recht op heeft, hangt af van de wet en/of de geldende cao. Wanneer er geen cao is of er in de cao geen afspraken over vakantie zijn gemaakt, gelden de algemene regels.

https://www.werk.nl/werk_...envakantiedagen
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
zielaczysko 
Gaduła
Zielaczysko


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 108
Skąd: Łódz-Den Haag;)
Wysłany: Pią Paź 18, 2013 9:00 pm   

Bardzo dziękuję za wszelka pomoc która została mi udzielona;). Teraz moja wiedza jest pełniejsza,choć to i tak kropla w morzu by pojąć wszelkie zawiłości Holenderskiego prawa.
Ale dzięki takim radom i poradom człowiek staje się pewniejszym siebie i wie czego powinien oczekiwać i jak to wyegzekwować od pracodawcy.
Dziękuję - baileys.
_________________
Zło zawsze powraca.........................
Ostatnio zmieniony przez zielaczysko Pią Paź 18, 2013 9:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
papetkaa
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Gru 2013
Posty: 5
  Wysłany: Nie Gru 15, 2013 3:49 pm   wakacyjne i urlopowe

Witam potrzebuje info w pewnej sprawie, mianowicie mąż pracuje 3 rok na kontrakcie i miesiąc w miesiąc ta sama wypłata, nigdy nie dostał pieniędzy tzw. Wakacyjnych ponieważ szef twierdzi że dlarego iż ma to wliczone w godziny, czy to możliwe czy on pobiera za niego te pieniądze do własnen kieszeni???? Jak możemy to sprawdzić? I jak można sie rozliczyć z pracodawcą w sprawie niewykorzystanego urlopu na koniec roku? Z góry dziękuje za ospowiedzi i pozdrawiam:-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group