NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wakacyjne i urlopowe
Autor Wiadomość
zielaczysko 
Gaduła
Zielaczysko


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 108
Skąd: Łódz-Den Haag;)
Wysłany: Czw Sty 23, 2014 8:39 pm   

Również pracuje na tzw."kontrakcie"i pieniążki wakacyjne mam wliczane w stawkę godzinowa.Z tego co sprawdzałem jest to zgodne z przepisach.Mam taka informacje umieszczona w kontrakcie.
Co do pieniążków za urlop również nie zostają mi wypłacane ale wiem ze je odzyskam kończąc współpracę z moja firma.Warunek jest to by nie przekroczyć 5 lat. :029:
_________________
Zło zawsze powraca.........................
 
 
 
kaha562
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Maj 2015
Posty: 2
Wysłany: Pon Maj 25, 2015 7:21 pm   

Witam, skończył mi się kontrakt miesiąc temu, sprawdzałam ostatniego salarisa i zostało w nim takie coś:
Vakantie-uren - 110,75
Vakantiegeld - 100,01
W związku z tym ile powinni mi wypłacic już na sam koniec? Czy te obie kwoty się łączą? Z góry dziękuję za pomoc ;)
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Maj 25, 2015 7:41 pm   

kaha562, Vakantie-uren - 110,75 to sa godziny wakacyjne powinni ci przeliczyc i wyplacic .
Vakantiegeld - 100,01 pieniazki wakacyjne i od tego bedzie odciagniete jakies 42% do 52% podatku .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
kaha562
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Maj 2015
Posty: 2
Wysłany: Wto Maj 26, 2015 1:37 pm   

dzięki za odpowiedz :)
 
 
ateris 
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Cze 2015
Posty: 4
Wysłany: Sob Cze 20, 2015 3:10 pm   

Witam

Czy ma ktokolwiek z was jakiś wzór jak wypełnić godzinówkę, ale wyłącznie z urlopowego? Przykładowo jak jeden dzień w tygodniu jest wolny. Wiem, że musi to być osobna godzinówka.

Na salarisie mam coś takiego. Które to urlopowe?


Vakantietoeslag
Perc. vakantieuren
Perc. vakantieuren (bovenwettelijk)
Vakantieuren in geld

Poza tym jest jeszcze (górna linia):

Saldo oud
Opbouw
Opname
Saldo nieuw

Które się tyczy urlopowego?

Jak ktoś ma wgląd do swojego salarisa to byłbym wdzięczny jakby sprawdził i zeskanował dobrze wypełnioną godzinówkę z samym urlopowym.
 
 
thunder85 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 31
Wysłany: Pią Paź 09, 2015 8:01 pm   

Mam pytanie,w jakim czasie po rozwiązaniu umowy agencja powinna wypłacić tzw. vakantieuren (godziny urlopowe), które zostały niewykorzystane. Vakantiegeld (wakacyjne) były doliczane do każdej wypłaty. Pytanie również o tzw. feest (czyli świąteczne) po rozwiązaniu umowy. Chodzi o agencję, w której wypłaty są co 4 tygodnie.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Paź 10, 2015 6:53 pm   

Cytat:
Mam pytanie,w jakim czasie po rozwiązaniu umowy agencja powinna wypłacić tzw. vakantieuren


Dokladnie nie pamietam oraz nie wiem pod jakie CAO podlegasz ale wg mnie po ok 6-8 tyg od ostatniej wyplaty :039:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Mysticc 
Poczatkujacy

Dołączyła: 09 Sty 2015
Posty: 4
Wysłany: Czw Paź 15, 2015 4:32 pm   

Czy ktoś się orientuje czy agencja ma prawo odmówić wypłacenia godzin urlopowych w przypadku rozpoczęcia urlopu w środku tygodnia (innymi słowy wysłanie na urlop częściowo bezpłatny) lub uzależnić wypłatę od zgłoszenia przez pracownika, że ten chce te pieniądze otrzymać?
I drugie pytanie: Czy za nieterminową wypłatę godzin urlopowych można żądać od agencji "odsetek" i jeśli tak, to w jakiej wysokości?
Ostatnio zmieniony przez Mysticc Czw Paź 15, 2015 4:33 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Paź 15, 2015 7:57 pm   

Mysticc napisał/a:
czy agencja ma prawo odmówić wypłacenia godzin urlopowych w przypadku rozpoczęcia urlopu w środku tygodnia
jezeli masz wystarczajaco godzin na ten urlop to nie nie maja prawa .
Mysticc napisał/a:
Czy za nieterminową wypłatę godzin urlopowych można żądać od agencji "odsetek"
w zaleznosci co uwazasz za nieterminowa wyplate ?
Mysticc napisał/a:
lub uzależnić wypłatę od zgłoszenia przez pracownika, że ten chce te pieniądze otrzymać?
tzn co masz na mysli , o co chodzi ? jakie uzaleznienie wyplaty ?
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Mysticc 
Poczatkujacy

Dołączyła: 09 Sty 2015
Posty: 4
Wysłany: Czw Paź 15, 2015 9:23 pm   

baileys napisał/a:
Mysticc napisał/a:
Czy za nieterminową wypłatę godzin urlopowych można żądać od agencji "odsetek"
w zaleznosci co uwazasz za nieterminowa wyplate ?
Mysticc napisał/a:
lub uzależnić wypłatę od zgłoszenia przez pracownika, że ten chce te pieniądze otrzymać?
tzn co masz na mysli , o co chodzi ? jakie uzaleznienie wyplaty ?
Nieterminowa czyli po np. tygodniu czy dwóch od wypłaty za tydzień w którym wystąpił urlop.

A uzależnić, czyli nie wypłacić pracownikowi należności za urlop o ile sam nie zgłosi, że te pieniądze chce otrzymać (oczywiście w sytuacji kiedy godzin jest odpowiednia ilość na pokrycie całego urlopu).
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Paź 15, 2015 9:39 pm   

Mysticc napisał/a:
Czy za nieterminową wypłatę godzin urlopowych można żądać od agencji "odsetek"
tak jak najbardziej od 5-tego dnia opuznienia . JEdnak musisz najpierw poprosic ( najpelpiej pisemnie ) o wyjasnienie dlaczego tego nie zrobil terminowo i poinformowac ze jezeli teogo nie zrobia w terminie bedziesz zmuszony za kazdy dzien spoznienia policzyc 5% poczynajac od 3 dnia opoznienia . Pamietaj jednak ze nie wyplaca cie ich na zadanie np dzis musze je miec i juz . Przykladowo dzis masz tyg urlop ale standardowo wyplacaja wam wyplaty ostatniego dnia miesiaca to wyplata urlopowego powinna byc wyplacona z wyplata i dopiero od 5 dnia nastepnego miesiaca ( czyli po 5 dniach spoznienia ) mozesz sie ubiegac o odsetki od 3 dnia .
Pozatym od dnia 9 wzrastaja odsetki o 1% czyli od dnia 3 do ( wlacznie) dnia 8 / 5% za dzien od dnia 9 do 34= 1% za dzien spoznienia . MAx kara jest 50% .
Wiecej w ponizszym linku http://www.judex.nl/recht...ald-worden_.htm
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Czw Paź 15, 2015 9:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
thomsson19
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Wrz 2015
Posty: 10
Wysłany: Wto Paź 27, 2015 10:46 pm   

A co należy rozumieć za "pozaustawowe dni urlopu" w rozumieniu Art. 35, U5 regulaminu ABU CAO, który brzmi:

"5. W przypadku, gdy pracownik tymczasowy zwróci się z odpowiednim wnioskiem w tym zakresie,
agencja pracy tymczasowej wypłaci pieniężną rekompensatę z tytułu pozaustawowych dni
urlopu."
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Lis 06, 2015 1:15 pm   

jezykxx napisał/a:
Proszę moderatora o nie przenoszenie tego tematu do kosza bo szukałem informacji na forum i nigdzie nikt nic nie napisał czy była jakaś zmiana przepisów w 2014r. Są starsze odpowiedzi z przed 2014 co nic nie w obecnej chwili nie wnoszą.


Witam, mam problem z płatnym urlopem. Posiadam kontrakt 0-38h czyli ile godzin przepracuję za tyle mi zapłacą. Wcześniej tj. w 2011-2014r. miałem taki sam kontrakt i za każdy przepracowany miesiąc dostawałem 15,8h płatnego urlopu. 4 miesiące temu podpisałem kontrakt (na rok czasu) też 0-38h pracowałem w każdym miesiącu między 180 a 235h i zapytałem osobę odpowiedzialną od spraw personalnych jak wygląd moja sytuacja z urlopem płatnym. To dowiedziałem się, że urlop płatny mi nie przysługuje, bo ponoć zmieniły się przepisy w 2014r. Pracuję bezpośrednio u pracodawcy.
Czy ktoś coś wie o tych przepisach?
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
jezykxx
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Lis 2015
Posty: 4
Wysłany: Nie Lis 08, 2015 8:20 pm   

Odświeżam temat
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Maj 08, 2016 8:50 pm   

przeniesione

ilendos napisał/a:
Witam. Pracowałem w holandi przez pośrednika otto, Przepracowałem z dziewczyna 3 miesiące. Ja byłem już Poza wiekówka mam 23 lata, a moja dziewczyna ma 21. Po zakonczeniu kontraktu zjechaliśmy do polski i po otrzymaniu ostatniego solarisa zauważyłem pewną rozbierzność. Ja w ostatnim tygodniu zarobiłem około 300e plus 1200e urlopowych i wakacyjnych i po odliczeniu podatku dostałem niecałe 700e na ręke i ku mojemu zdziwieniu moja dziewczyna zaroiła 200e plus 600e urlopowych i wakacyjny i dostała po odliczeniu ponad 700e na ręke.
I pojawia sie moje pytanie. Jakie stawki podatkowe obowiącują przy wypłacaniu tych rezerw? Ja podlegałem 45% podatkowi a moja dziewczyna 8%.
Wszytko się zgadza? Bo coś czuję że pośrednik troszke przywłaszczył sobie moich pieniędzy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group